Zalecenia dermatologa - a zaskórniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-05, 12:32   #1
oziom91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2

Zalecenia dermatologa - a zaskórniki


Witam i na wstępie pytam .Jestem mężczyzna , wiek 20 lat. Mianowicie chodzi tutaj o zalecenia dermatologa odnośnie mojej cery. Po dwóch cyklach autoszczepionki (gronkowiec i paciorkowiec) pani dermatolog stwierdziła , że nie powinienem używać żadnych kremów , twarz mam przemywać tonikiem ( 5 łyżek octu jabłkowego na 1L wody), myć ją mydłem 5,5 ph najlepiej firmy J&J(niestety nigdzie nie mogę go dostać i stosuje innej firmy sebamed) i używać pudru propolisowego( stosuje go rano i wieczorem codziennie). Tak więc piszę z zapytaniem czy przez owy puder mogą mi wychodzić zaskórniki ponieważ mam ich trochę na czole i mniej przy ustach no i oczywiście czarne kropki na nosie ,ale to już norma. Stosuję się do zaleceń już jakieś 4 miesiące. Tydzień temu byłem na oczyszczaniu i mikrodermabrazji i znów zaczynam dostrzegać kilka małych czerwonych punkcików na czole . Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc
oziom91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:53   #2
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zalecenia dermatologa - a zaskórniki

z ulotki pudru:
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na produkty pochodzenia pszczelego; osoby podatne na uczulenia, cierpiące na alergiczne choroby skóry i inne choroby na podłożu alergicznym


zalecenia dot. kremu uważam za dziwne - myjąc twarz pozbawiasz ją naturalnej ochrony, następuje więc nadprodukcja sebum
prawidłowa pielęgnacja to mycie, tonizowanie i krem - nalezy używac łagodnych środków

u mojego brata na zaskórniki sprawdziła się kombinacja - niebieski żel do mycia twarzy Nivea, tonik i antybakteryjny krem pichtowy firmy Profarm (ciężko kupić - spróbuj w sklepach zielarskich, jest też na esentia.pl)
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:21   #3
oziom91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zalecenia dermatologa - a zaskórniki

Dziękuje za odpowiedz . Krem z pewnością zamówię , gdyż cena nie jest wysoka a opinie pozytywne. Niepokoi mnie natomiast fakt iż jest to krem półtłusty a ja mam cerę skłonną do przetłuszczania się . Rozumiem również , że krem nie ma właściwości matujących mimo to wybieram działanie lecznicze a nie matujące .
oziom91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.