Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-18, 15:10   #1
Angelin2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 8
Talking

Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?


Witam. Mam dylemat- przekłuć sobie uszy czy nie? Jak do tej pory mam w każdym uchu 1 dziurkę. Chce sobie zrobic jeszcze 2, obok tej jednej. Ale moje pytanie to- czy przekłuwanie uszu pistoletem jest bezpieczne? Te dziurki które na razie posiadam miałam robione pistoletem, ale gdy miałam ok.1 roczek, więc nie za bardzo pamiętam jak to było. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
Angelin2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 18:54   #2
daakota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 4
GG do daakota
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Nie radze przekłuwać pistoletem.. rozrywa ciało, bo przeciez kolczyki do pistoletu nie są ostre.. i później tylko może się bardziej 'babrać' ; ) dużo lepiej igłą, chociaż może trochę bardziej boli
daakota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 20:24   #3
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Nie powinno się przekłuwać ciała pistoletem. Raz, że pistoletu nie można wysterylizować i można złapać jakieś świństwo, a dwa, że kolczyki użyte do przekłuwania są nieodpowiednie - są ze stali chirurgicznej i zawierają nikiel, więc mogą uczulać,a na dodatek są za krótkie, więc w razie opuchlizny mogą wrzynać się w ciało. Przekłuwać należy się wyłącznie w sprawdzonym salonie piercingu za pomocą jednorazowej, sterylnej igły.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 10:18   #4
Angelin2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 8
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Dziękuje z odpowiedzi, lecz co to tego, że kolczyki nie są ostre, to się nie zgadzam. Posiadam małe kolczyki, z długą zaostrzoną końcówką, więc chyba są dobre, ale i tak dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Angelin2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 14:16   #5
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Dziękuje z odpowiedzi, lecz co to tego, że kolczyki nie są ostre, to się nie zgadzam.
Chodzi o to, że nie są tak ostre jak igła i przekłuwanie następuje na skutek rozerwania tkanki stosunkowo tępą końcówką kolczyka, która przebija ucho tylko dlatego, że pistolet wstrzeliwuje ją w tkankę z dużą siłą.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 16:28   #6
Myonica
Przyczajenie
 
Avatar Myonica
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Popieram, nie powinno się robić dziur w uszach pistoletem. Ja sama popełniłam ten błąd, bo większość dziurek mam robionych za pomocą pistoletu. Prawda jest taka, że to się dużo wolniej goi, bardziej boli i rozrywa tkankę. Lepiej iść do salonu piercingu, chociaż zapłaci się więcej, masz pewność, że niczego nie złapiesz i w ogóle. Szczególnie odradzam robienie dziurki w chrząstce pistoletem. Moja koleżanka chciała tanio przekłuć sobie chrząstkę i poszła do kosmetyczki. Potem przez pół roku jej się to ucho paprało, bolało i było czerwone. Poza tym panie kosmetyczki nie mają najczęściej kwalifikacji do przekłuwania uszu.
Myonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 15:55   #7
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

i nie przebijaj na zime... dluzej sie goi, w najgorszym wypadku zbabrze...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 07:27   #8
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

jak najbardziej idź do salonu piercingu, do kosmetyczki - never
i tu zgadzam się z dziewczynami, które piszą że na zimę lepiej nie przekłuwać. Zwłaszcza jeśli nosisz czapkę ... będzie się dłuzej babrało
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 09:13   #9
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Hej, zrobiłam sobie ponad 2 miesiące temu to co autorka planowała. Mam 2 dziurki w chrząstce, zrobione pistoletem, niestety nie mogę dojść z nimi do spokoju. Gdy smaruję neomycyną nie ropieją, gdy przestają to znowu zaczynają, ucho puchnie, kolczyki się wrzynają, kiedy je wyjmę to ślady wyglądają strasznie- mam wielkie dziury w uszach. Jest problem z włożeniem jednego kolczyka z powrotem- chyba ta dziurka jest krzywa?Masakra. Czy ktoś miał takie problemy i mu przeszły? I czy bez kolczyka, w normalnych dziurkach w chrząstce, kiedy się łapie z dwóch stron ucha takie miejsce- wyczuwa się jakby gule w środku??:confus ed:
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 10:05   #10
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Etiuda Pokaż wiadomość
Hej, zrobiłam sobie ponad 2 miesiące temu to co autorka planowała. Mam 2 dziurki w chrząstce, zrobione pistoletem, niestety nie mogę dojść z nimi do spokoju. Gdy smaruję neomycyną nie ropieją, gdy przestają to znowu zaczynają, ucho puchnie, kolczyki się wrzynają, kiedy je wyjmę to ślady wyglądają strasznie- mam wielkie dziury w uszach. Jest problem z włożeniem jednego kolczyka z powrotem- chyba ta dziurka jest krzywa?Masakra. Czy ktoś miał takie problemy i mu przeszły? I czy bez kolczyka, w normalnych dziurkach w chrząstce, kiedy się łapie z dwóch stron ucha takie miejsce- wyczuwa się jakby gule w środku??:confus ed:
smarujesz maścią z neomycyną? kto Ci to polecił, kosmetyczka?

dziurka może być krzywa jeśli nie możesz włożyć, może być też po prostu spuchnięta i zapaskudzona uszy muszą się wygoić i to trwa, tylko trochę długo Ci się paprzą ... a z czego masz kolczyki włożone??

co do guli - zawsze są malutkie gulki, to zabliźniony kanał tylko że nie powinny być duże, moje zagojone są prawie niewyczuwalne

generalnie jak widać u kosmetyczki lepiej NIE kłuć
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 17:17   #11
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Dlaczego nie powinno się przekłuwać na zimę?
Tylko dlatego, że ktoś może nosić czapkę i podrażniać ucho?

Już 2 lata temu przekłuwałam wargę (labreta) i zasięgałam opinii w bardzo dobrym salonie piercingu w Krakowie, gdzie zresztą przekłucie mi wykonano. Usłyszałam, że jesień/zima są najlepszym momentem na przekłucia, bo chłodne powietrze łagodzi opuchliznę powstałą bezpośrednio po przekłuciu, ciepłe powietrze w lecie rozpulchnia skórę przez co może jeszcze nasilać opuchliznę i znacznie gorzej utrzymać dziurkę w czystości bo ciało się więcej poci, jest goręcej co ułatwia rozwój bakterii a to może prowadzić do zakażenia przekłuwanego miejsca. Zresztą na jakiś czas należy omijać szerokim łukiem baseny, zbiorniki wodne a w lecie szkoda by było z tego rezygnować.
Sama robiłam kolczyk pod koniec listopada (a był to wyjątkowo mroźny listopad) i wszystko wygoiło się szybko i bezproblemowo.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 10:08   #12
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
smarujesz maścią z neomycyną? kto Ci to polecił, kosmetyczka?

dziurka może być krzywa jeśli nie możesz włożyć, może być też po prostu spuchnięta i zapaskudzona uszy muszą się wygoić i to trwa, tylko trochę długo Ci się paprzą ... a z czego masz kolczyki włożone??

co do guli - zawsze są malutkie gulki, to zabliźniony kanał tylko że nie powinny być duże, moje zagojone są prawie niewyczuwalne

generalnie jak widać u kosmetyczki lepiej NIE kłuć
Hej
maść z neomycyną dostałam od lekarza, działa bakteriobójczo, dlaczego to źle? Kolczyki mam ze stali chirurgicznej, pozłacane-generalnie mam uczulenie na wszystko co sztuczne, usiłuję sobie założyć kolczyki złote z lepszej próby i tu kolejny problem i minus przekłuwania pistoletem- kolczyki do tego mają bardzo cienkie bolce. No nic, mam nadzieję, że się wygoją
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:45   #13
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Etiuda Pokaż wiadomość
Hej
maść z neomycyną dostałam od lekarza, działa bakteriobójczo, dlaczego to źle? Kolczyki mam ze stali chirurgicznej, pozłacane-generalnie mam uczulenie na wszystko co sztuczne, usiłuję sobie założyć kolczyki złote z lepszej próby i tu kolejny problem i minus przekłuwania pistoletem- kolczyki do tego mają bardzo cienkie bolce. No nic, mam nadzieję, że się wygoją
bo maściami nie wolno smarować zatykają dostęp powietrza do ranki i ona 'nie oddycha', niby jak smarujesz to jest ok, a potem znowu sie paprze ...
a jeśli masz uczulenie na wszystko, to radziłabym raczej tytan
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:53   #14
ciezarna_zakonnica
Raczkowanie
 
Avatar ciezarna_zakonnica
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 304
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Witam. Mam dylemat- przekłuć sobie uszy czy nie? Jak do tej pory mam w każdym uchu 1 dziurkę. Chce sobie zrobic jeszcze 2, obok tej jednej. Ale moje pytanie to- czy przekłuwanie uszu pistoletem jest bezpieczne? Te dziurki które na razie posiadam miałam robione pistoletem, ale gdy miałam ok.1 roczek, więc nie za bardzo pamiętam jak to było. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
NIE,NIE i jeszcze raz NIE!
Pistolet "szarpie" skórę,rozrywa ją, jest niesterylny i tak naprawdę nie wiesz, czy osoba, której uszy kłuto przed Tobą nie miała jakiegoś dziwnego choróbska krwi, czy czegokolwiek. Poza tym kolczyki również nie są sterylne, tylko wyciągane z plastiku bydle, gdzie "wala się" ich z tysiąc kompletów. Poszukaj w swoim mieście studia piercingu, za 20-30 złotych (czyli tyle, ile zapłacisz za cały syf u kosmetyczki) masz zrobiony dobry kolczyk, w sterylnych warunkach, a w razie ewentualnych powikłań, masz pewność, że piercer nie zostawi cię bez pomocy, porady.
ciezarna_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 13:57   #15
Angelin2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 8
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Wiecie co?
Ja i tak zrobię sobię dziurkę pistoletem, jestem uparta. Już wytłumaczę dlaczego podjęłam taką decyzję.
Więc tak- mama powiedziała mi że jak szła ze mną przebic uszy to poszła do gabinetu gdzie TYLKO PRZEBIJAJĄ USZY. Podobni po przekłuciu uszy ani mi nie ropiały ani ^babrały^.
Z tego co mi Opowiadała to szybko mi się zagoiły... po prostu nie miałam żadnych problemów...
W pon. lub wt. ide przekłuwac uszy. Będę pisała co i jak. pozdro!
Angelin2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 17:37   #16
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Wiecie co?
Ja i tak zrobię sobię dziurkę pistoletem, jestem uparta. Już wytłumaczę dlaczego podjęłam taką decyzję.
Więc tak- mama powiedziała mi że jak szła ze mną przebic uszy to poszła do gabinetu gdzie TYLKO PRZEBIJAJĄ USZY. Podobni po przekłuciu uszy ani mi nie ropiały ani ^babrały^.
Z tego co mi Opowiadała to szybko mi się zagoiły... po prostu nie miałam żadnych problemów...
W pon. lub wt. ide przekłuwac uszy. Będę pisała co i jak. pozdro!
heh, no to powodzenia
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 18:19   #17
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Ja pamiętam, że w dzieciństwie miałam straszne problemy z dziurkami przebijanymi pistoletem Natomiast ostatnio robiłam kolczyk w chrząstce igłą w salonie w Krakowie i wszystko jest OK.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30

Edytowane przez bleedingsun
Czas edycji: 2011-11-04 o 18:20
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 19:44   #18
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Wiecie co?
Ja i tak zrobię sobię dziurkę pistoletem, jestem uparta.
To po co w ogóle pytasz o radę, skoro i tak wiesz najlepiej?

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Więc tak- mama powiedziała mi że jak szła ze mną przebic uszy to poszła do gabinetu gdzie TYLKO PRZEBIJAJĄ USZY.
O, a to ciekawe. Nigdy nie widziałam salonu, gdzie by nie robili nic innego, tylko przebijanie uszu.. Myślę, że ciężko byłoby wyżyć z samego przebijania uszu pistoletem. A poza tym, co to zmienia w fakcie, że pistolet jest niesterylny i rozrywa tkankę?

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Podobni po przekłuciu uszy ani mi nie ropiały ani ^babrały^.
Z tego co mi Opowiadała to szybko mi się zagoiły... po prostu nie miałam żadnych problemów...
No wiadomo, że jest mnóstwo osób, które mają szczęście i jakoś im się te uszy po przekłuciu pistoletem goją, ale jakoś jak się czyta tutaj na forum historie dziewczyn to znakomita większość mająca problemy po przekłuciu to właśnie "ofiary" pistoletu.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 12:12   #19
Angelin2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 8
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Przebiłam uszy pistoletem. (przedwczoraj, 7.11)
Żadnych problemów, babrania, swędzenia...
I poza tym nic nie bolało.
Angelin2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 13:56   #20
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Żadnych problemów, babrania, swędzenia...
Chciałam zauważyć, że dopiero minęły dwa dni, a uszy goją się jakieś 2 miesiące..
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 14:09   #21
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Chciałam zauważyć, że dopiero minęły dwa dni, a uszy goją się jakieś 2 miesiące..
dokładnie
no i przekłuwanie rzadko kiedy i rzadko kogo boli mnie nie bolało nigdy i nigdzie, z jednym wyjątkiem - oprócz pępka

ale oczywiście życzymy sprawnego gojenia
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 07:47   #22
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Nie powinno się przekłuwać ciała pistoletem. Raz, że pistoletu nie można wysterylizować i można złapać jakieś świństwo, a dwa, że kolczyki użyte do przekłuwania są nieodpowiednie - są ze stali chirurgicznej i zawierają nikiel, więc mogą uczulać,a na dodatek są za krótkie, więc w razie opuchlizny mogą wrzynać się w ciało.
W takim razie powinnam pójść do salonu piercer i poprosić o przekłuwanie uszu igłą rozpakowaną przy mnie. O jakie kolczyki powinnam poprosić- skoro nie ze stali chirurgicznej (bardzo popularnej ostatnio) to z jakiego tworzywa?
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 08:39   #23
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Aardat Lilth Pokaż wiadomość
W takim razie powinnam pójść do salonu piercer i poprosić o przekłuwanie uszu igłą rozpakowaną przy mnie. O jakie kolczyki powinnam poprosić- skoro nie ze stali chirurgicznej (bardzo popularnej ostatnio) to z jakiego tworzywa?
z tytanu.
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:52   #24
AgnieszkaP
Raczkowanie
 
Avatar AgnieszkaP
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 161
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

ja chrzatke przebijalam sobie pistoletem sudex tym bezhukowym
kolczyk sterylny otwierany przy mnie i z calym sterylnym ladunkiem zakladany na pistolet w tarakcie zakladania kolczyka nie mial prawa miec z czymkoliwek kontaktu oprocz zdezynfekowanego ucha, wygoilo sie szybciutko
dostalam specjalny plyn do przemywania
nie wiem skad ta nagonka na pistolety
nie wiem jak inne firmy maja kolczyki, ale w studex sa montowane na pistolet z calym "mechanizmem" w ktorym sa obsadzone i naprawde trzeba byc zdolniacha zeby obmacac je reka w rekawiczce wczesniej zdezynfekowana
__________________
<ciach_reklama>

zapraszam do galerii rzęskowej
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=21385
AgnieszkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 14:17   #25
Myonica
Przyczajenie
 
Avatar Myonica
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Nie do końca chodzi o to, że jest niesterylnie. Głównie to mówi się, że przekłuwanie chrząstki pistoletem ją zbyt drastycznie rozrywa (jak to niektórzy mówią "miażdży") i wtedy jest uszkodzona. Igła za to wchodzi gładko, ucho szybciej się goi, mniej boli (mnie już drugiego dnia po przekłuciu igłą nie bolało o ile mi nikt nie przyłożył albo nie zahaczyłam o nie, podczas gdy moja koleżanka, która miała przebijane pistoletem przez pół roku nie dała mi się dotknąć do ucha, bo tak ją bolało i ciągle miała czerwone). Ale nie jest to regułą. To też zależy od ucha, że tak powiem . Mnie się uszy zawsze ładnie goiły po przebijaniu, za to mojej innej koleżance goiły się bardzo wolno.
Myonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 22:30   #26
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaP Pokaż wiadomość
ja chrzatke przebijalam sobie pistoletem sudex tym bezhukowym
kolczyk sterylny otwierany przy mnie i z calym sterylnym ladunkiem zakladany na pistolet w tarakcie zakladania kolczyka nie mial prawa miec z czymkoliwek kontaktu oprocz zdezynfekowanego ucha, wygoilo sie szybciutko
dostalam specjalny plyn do przemywania
nie wiem skad ta nagonka na pistolety
nie wiem jak inne firmy maja kolczyki, ale w studex sa montowane na pistolet z calym "mechanizmem" w ktorym sa obsadzone i naprawde trzeba byc zdolniacha zeby obmacac je reka w rekawiczce wczesniej zdezynfekowana
i rękawiczka jest niesterylna (tym bardziej jak piszesz o jej dezynfekowaniu) i sam pistolet jest niesterylny i trudnodezynfekowalny

i cała sterylność idzie się paść
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 07:31   #27
AgnieszkaP
Raczkowanie
 
Avatar AgnieszkaP
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 161
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

no tak ale pistolet nie ma kontaktu z niczym oprocz twojej reki
mozna przekluwac samym aparatem w ktorym umieszczony jest kolczyk, nie uzywajac pistoletu ale do tego trzeba miec wprawe
rekawiczki jak najbardziej sterylne, mnie uczono ze nawet takie nie zaszkodzi zdezynfekowac
sama aparat wyglada tak
http://img148.imageshack.us/img148/8569/dsc1152v.jpg

i mozna nabic go na pistolet albo nim kluc
__________________
<ciach_reklama>

zapraszam do galerii rzęskowej
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=21385

Edytowane przez AgnieszkaP
Czas edycji: 2011-11-22 o 07:36 Powód: dodanie zdjecia
AgnieszkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 09:17   #28
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

to głupio cie uczono-bo dezynfekując coś sterylnego naruszasz sterylność po prostu

to jest to co nie dociera do pan kosmetyczek ,które strzelają z pistoletu:
jeśli coś niesterylnego dotknie sterylnego to następuje kontaminacja
pistolet dotyka aparatu?
tak
pistolet jest niesterylny?
tak
więc gdzie tu mowa o sterylności

ot taka podstawowa zasada jeśli chodzi o higienę - a potem jest zdziwienie,że są zakażenia i zarażenia
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 08:45   #29
ciezarna_zakonnica
Raczkowanie
 
Avatar ciezarna_zakonnica
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 304
Dot.: Czy przekłuwanie pistoletem jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Wiecie co?
Ja i tak zrobię sobię dziurkę pistoletem, jestem uparta. Już wytłumaczę dlaczego podjęłam taką decyzję.
Więc tak- mama powiedziała mi że jak szła ze mną przebic uszy to poszła do gabinetu gdzie TYLKO PRZEBIJAJĄ USZY. Podobni po przekłuciu uszy ani mi nie ropiały ani ^babrały^.
Z tego co mi Opowiadała to szybko mi się zagoiły... po prostu nie miałam żadnych problemów...
W pon. lub wt. ide przekłuwac uszy. Będę pisała co i jak. pozdro!
Ostatecznie to nie nasze choroby, więc powodzenia.
Swoją drogą, argumentacja roku "BO MI MAMA POWIEDZIAŁA".
Mi też mówiła. Tylko ją w tym uświadomiłam, że "Nie mamo, pistoletu do autoklawu się nie wkłada -Ty, faktycznie." I każda normalna rodzicielka po podaniu takiego argumentu, raczej zachwycona kłuciem pistoletem nie jest, nie była i z pewnością nie będzie.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Angelin2010 Pokaż wiadomość
Przebiłam uszy pistoletem. (przedwczoraj, 7.11)
Żadnych problemów, babrania, swędzenia...
I poza tym nic nie bolało.
A weź się tak dla jaj zbadaj za jakiś rok na obecność wzw, to i my będziemy się cieszyć, jak nadal Ci nic nie będzie
ciezarna_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.