Biała skóra. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-25, 17:23   #1
JulkaKulkaKawalekSznurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11

Biała skóra.


Witam.
Na wstępie chciałabym zaznaczyć - wiem, że PODOBNE wątki już były, szukałam, przeglądałam, oglądałam, ale niczego, czego szukam, niestety nie znalazłam.

A teraz przedstawię mój problem i bardzo liczę na Waszą pomoc.
Mam dość jasną karnację, bladą cerę, ale bardzo bym chciała jeszcze ją wybielić. Marzy mi się śnieżna, alabastrowa, porcelanowa skóra - tak, tak - skóra, nie tylko cera twarzy. Chodzi mi o "wybielenie" całego ciała, od stóp do głów.
Nie mam na myśli toników, ogórków, cytryn i rumianków, nie bardzo też chodzi mi o różnego rodzaju aspirynowe maseczki.

Szukam kosmetyków wybielających. Niestety nie mogę niczego takiego znaleźć, a wiem, że na Was zawsze można liczy i stąd też moja prośba: Jeśli któraś z Was stosowała bądź słyszała o tego rodzaju specyfikach, bardzo proszę o poradę i pomoc.

Przecież na przykład Japonki chyba, używają czegoś takiego? Jak sądzicie? Mam szansę? Może jakieś zabiegi trwale wybielające? Bardzo zależy mi też na trwałym i widocznym gołym okiem efekcie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
JulkaKulkaKawalekSznurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 18:14   #2
screamowsky
Raczkowanie
 
Avatar screamowsky
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 93
Dot.: Biała skóra.

A znasz krem filorga mesowhite? Slyszalam o nim dobre opinie.
screamowsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 00:47   #3
JulkaKulkaKawalekSznurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Biała skóra.

Ooo...
Nie, nie, o tym kremie niestety nie słyszałam.
Zaraz sobie poszukam.
JulkaKulkaKawalekSznurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 09:34   #4
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Biała skóra.

Hejka! Również jestem dość blada, ale chciałabym być jeszcze bledsza!!! Jak na razie w moim przypadku najlepiej sprawdziły się kremy SPF 50+ stosowane cały rok (!!!) - to znaczy twarz cały rok, a reszta ciała tylko wiosną i latem, kiedy się odsłaniam Polecam krem do twarzy SVR SPF 50+ dla cery tłustej/mieszanej (taki zielony) - skóra ochroniona i niebłyszczące się
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 13:06   #5
JulkaKulkaKawalekSznurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Biała skóra.

Witam ponownie. Niestety ten krem (pierwszy z zaproponowanych) jest tylko do twarzy.
Ja szukam czegoś do całego ciała - balsamu, żelu, koncentratu, nie wiem, czegoś takiego.
Tak, tak - filtry jak najbardziej, ale mnie chodzi raczej nie i "zapobieganie", a "leczenie".
To znaczy nie chcę pozostać tak jasna, jak jestem, tylko się wybielić jeszcze bardziej.
JulkaKulkaKawalekSznurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 13:34   #6
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Biała skóra.

Cytat:
Napisane przez JulkaKulkaKawalekSznurka Pokaż wiadomość
Witam ponownie. Niestety ten krem (pierwszy z zaproponowanych) jest tylko do twarzy.
Ja szukam czegoś do całego ciała - balsamu, żelu, koncentratu, nie wiem, czegoś takiego.
Tak, tak - filtry jak najbardziej, ale mnie chodzi raczej nie i "zapobieganie", a "leczenie".
To znaczy nie chcę pozostać tak jasna, jak jestem, tylko się wybielić jeszcze bardziej.
Napisz coś więcej -jaki masz kolor włosów (naturalny) i oczu, piegi? Jak jesteś baardzo blada, to dalsze wybielenie może nie być możliwe, bo żywy człowiek, a nawet trup nigdy nie będzie idealnie biały , nawet albinos ( na to wpływa też krew w naczyniach, włókna kolagenowe, warstwa rogowa naskórka, tkanka podskórna etc)
Możesz stosować pilingi enzymatyczne lub kwasowe, lub kosmetyki z arbutyną, lub z wit A, ale zawsze trzeba wtedy filtry stosować bo efekt moze być odwrotny.
Co do diety radzę jeść witaminy , ale wyłączyć produkty z karotenem (marchewka, papryka, pomidory)
Co do balsamów, wątpię w jego skutecznosć, ale możesz sprawdzic:
http://paatal.pl/pielegnacja_ciala/b..._promocja.html
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 18:27   #7
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Biała skóra.

ava white skin sa dwa kremy, do twarzy jeden, a drugi do ciala, nawet posiada filtr mozesz sobie looknac wg uznania
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 09:37   #8
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Biała skóra.

A może kąpiele z olejem z róży lub wyciągiem z kasztanowca?? Obydwa mają właściwości rozjaśniające. Na wątku o olejach dziewczyny pisały, że się smarują i skóra już po pierwszym użyciu jest jaśniejsza.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:45   #9
RiverOfDirt
Rozeznanie
 
Avatar RiverOfDirt
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 555
Dot.: Biała skóra.

Również jestem zainteresowana osiągnięciem bladości idealnej. Krem wybielający z Avy wydaje się całkiem ciekawy, muszę się za nim rozejrzeć. Póki co kończę Olay Complete Care do skóry wrażliwej (który, nawiasem mówiąc, jest cudowny) i myślałam o filtrach typu 30, 50...

Najgorsze u mnie jest to, że mój kolor skóry na twarzy nie jest jednolity... Przy skrzydełkach nosa i na brodzie mam lekko zaróżowioną skórę (nie naczynka), a nad górna wargą biały pasek i bez korektora ani rusz. Ktoś może miał podobny problem i skutecznie go zwalczył?
__________________
Wish it. Dream it. Do it.

No rest is worth anything except the rest that is earned.


(Aparatka od 28.02.2013 )
RiverOfDirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 18:29   #10
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Biała skóra.

Cytat:
Napisane przez RiverOfDirt Pokaż wiadomość
Również jestem zainteresowana osiągnięciem bladości idealnej. Krem wybielający z Avy wydaje się całkiem ciekawy, muszę się za nim rozejrzeć. Póki co kończę Olay Complete Care do skóry wrażliwej (który, nawiasem mówiąc, jest cudowny) i myślałam o filtrach typu 30, 50...

Najgorsze u mnie jest to, że mój kolor skóry na twarzy nie jest jednolity... Przy skrzydełkach nosa i na brodzie mam lekko zaróżowioną skórę (nie naczynka), a nad górna wargą biały pasek i bez korektora ani rusz. Ktoś może miał podobny problem i skutecznie go zwalczył?
No cóż... Ja problemów z przebarwieniami nie mam, więc w tej kwestii nie pomogę, ale śmiało mogę polecić kremy z filtrem 50+. Sama stosuję je od paru lat i już samo to rozjaśniło - a raczej nie pozwoliło mojej skórze na nawet najmniejsze muśnięcie słońcem. Naturalnei jestem blada, ale niestety łatwo i szybko się opalam, więc jak dla mnei bez filtru 50+ to ani rusz, ale oczywiście nie kładę go w takich ilościach jak zaleca producent - z mojej twarzy zrobiłaby się wtedy totalna maska Jednak mimo to skóra twarzy dalej jest o pół tonu ciemniejsza niż np.: skóra na biuście niedługo zamówię hydrolat różany i olej z róży. Dziewczyny pisały, że rozjaśniają, więc mam nadzieję, że mnie też
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:14   #11
RiverOfDirt
Rozeznanie
 
Avatar RiverOfDirt
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 555
Dot.: Biała skóra.

Amu_Ikuto, i jak, jesteś zadowolona z filtrów SVR? Ja czytam namiętnie recenzje filtrów na KWC, ale chyba nie istnieje taki, który by wszystkim podpasował, więc już nastawiam się na szukanie dobrego metodą prób i błędów. Ale to tak na marginesie.

Co do tematu: miała może któraś z was ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35977,white-perfect-spf20-nawilzajacy-krem-rozjasniajacy.html
Pytam, bo u mnie się średnio sprawdził, niczego mi nie wybielił (choć nie mam przebarwień), nie ujednolicił kolorytu skóry... Po prostu jestem ciekawa, czy ktoś jeszcze ma podobne odczucia.
__________________
Wish it. Dream it. Do it.

No rest is worth anything except the rest that is earned.


(Aparatka od 28.02.2013 )
RiverOfDirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 18:39   #12
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Biała skóra.

Cytat:
Napisane przez RiverOfDirt Pokaż wiadomość
Amu_Ikuto, i jak, jesteś zadowolona z filtrów SVR? Ja czytam namiętnie recenzje filtrów na KWC, ale chyba nie istnieje taki, który by wszystkim podpasował, więc już nastawiam się na szukanie dobrego metodą prób i błędów. Ale to tak na marginesie.

Co do tematu: miała może któraś z was ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35977,white-perfect-spf20-nawilzajacy-krem-rozjasniajacy.html
Pytam, bo u mnie się średnio sprawdził, niczego mi nie wybielił (choć nie mam przebarwień), nie ujednolicił kolorytu skóry... Po prostu jestem ciekawa, czy ktoś jeszcze ma podobne odczucia.
Obecnie używam kremu SVR 50+ tego zielonego dla cery tłustej, trądzikowej, mieszanej i jestem nim zachwycona!!!! : love: Lekka konsystencja, delikatnie bieli (co mi wcale a wcale nie przeszkadza ), nawilża (!!!), nie zapycha i nie świecę się po nim. Czego jeszcze chcieć od życia??? Dobry jest też ich krem 50+ dla wszystkich cer (taki pomarańczowy), też przypadł mi do gustu, ale jednak wysuszał mi policzki. Dla mnie ewidentnym liderem jest zielony SVR
Co do wspomnianego kremu to nie wiem, bo nie używałam
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 15:22   #13
JulkaKulkaKawalekSznurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Biała skóra.

Witam Dziewczyny.
Zamówiłam ten balsam Reo, mam nadzieję, że lada moment będę miała go u siebie i jak tylko będę widziała (lub po dłuższym czasie nie będę widziała) efekty, to dam znać.
A możecie o tych olejkach coś więcej napisać?
JulkaKulkaKawalekSznurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 10:55   #14
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Biała skóra.

Cytat:
Napisane przez JulkaKulkaKawalekSznurka Pokaż wiadomość
Witam.
Na wstępie chciałabym zaznaczyć - wiem, że PODOBNE wątki już były, szukałam, przeglądałam, oglądałam, ale niczego, czego szukam, niestety nie znalazłam.

A teraz przedstawię mój problem i bardzo liczę na Waszą pomoc.
Mam dość jasną karnację, bladą cerę, ale bardzo bym chciała jeszcze ją wybielić. Marzy mi się śnieżna, alabastrowa, porcelanowa skóra - tak, tak - skóra, nie tylko cera twarzy. Chodzi mi o "wybielenie" całego ciała, od stóp do głów.
Nie mam na myśli toników, ogórków, cytryn i rumianków, nie bardzo też chodzi mi o różnego rodzaju aspirynowe maseczki.

Szukam kosmetyków wybielających. Niestety nie mogę niczego takiego znaleźć, a wiem, że na Was zawsze można liczy i stąd też moja prośba: Jeśli któraś z Was stosowała bądź słyszała o tego rodzaju specyfikach, bardzo proszę o poradę i pomoc.

Przecież na przykład Japonki chyba, używają czegoś takiego? Jak sądzicie? Mam szansę? Może jakieś zabiegi trwale wybielające? Bardzo zależy mi też na trwałym i widocznym gołym okiem efekcie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Kiedyś oglądałam program o dziewczynie, która bardzo chciała rozjaśnić swoją skórę. Z tym, że ona miała śniadą karnację. Chodziła do lekarza medycyny estetycznej i robiła sobie zabiegi wykorzystujące wysokie stężenia kwasów owocowych.

Jeżeli chodzi o japonki to one na 100% unikają słońca (dla nich to wróg nr 1) i stosują jasne kosmetyki do makijażu, które dodatkowo jeszcze bardziej rozjaśniają skórę.

W domu możesz stosować kremy posiadające właściwości wybielające np. te z witaminą C lub kwasami http://www.aptekavolfarm.pl/?name=kr...x=0&y=0&form=1... niestety nie słyszałam o niczym wybielającym do ciała :P.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 09:22   #15
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Biała skóra.

A próbował ktoś maseczkę rozjaśniającą z mandarynką japońską z drogerii Natura? Działa? Bo zastanawiam się nad kupnem...
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 11:02   #16
toagusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 138
Dot.: Biała skóra.

Cytat:
Napisane przez RiverOfDirt Pokaż wiadomość
Co do tematu: miała może któraś z was ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35977,white-perfect-spf20-nawilzajacy-krem-rozjasniajacy.html
Pytam, bo u mnie się średnio sprawdził, niczego mi nie wybielił (choć nie mam przebarwień), nie ujednolicił kolorytu skóry... Po prostu jestem ciekawa, czy ktoś jeszcze ma podobne odczucia.
Ja miałam. Nie zaobserwowałam żadnych efektów, zresztą krótko go używałam, bo się zważył. Za słabo nawilżał i czułam dyskomfort używając go, był za agresywny dla mojej skóry.
toagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:41   #17
RiverOfDirt
Rozeznanie
 
Avatar RiverOfDirt
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 555
Dot.: Biała skóra.

To dziwne, bo mi po jakimś miesiącu też ten krem się zważył/zepsuł Na KWC też spotkałam się z zarzutami tego typu. Dziwne, bardzo dziwne, no ale na błędach się człowiek uczy.

Co do maseczki z mandarynką - nie miałam, ale brzmi baardzo ciekawie (to ta z Mincera chyba?). Jedyną maseczką jakiej używam w miarę regularnie jest zielona glinka, próbowałam zrobić aspirynową, bo ponoć też trochę rozjaśnia, ale mi nie wyszła... Niemniej, gdyby ktoś testował tę mandarynkową to też chętnie poznam opinię. U mnie na testowanie się zbyt prędko nie zanosi, bo nie mam Natury w pobliżu.
__________________
Wish it. Dream it. Do it.

No rest is worth anything except the rest that is earned.


(Aparatka od 28.02.2013 )
RiverOfDirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.