oparzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-23, 13:05   #1
anucha18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 13

oparzenie


pomocy.oparzyłam sie wrzatkiem.znacie dobre masci zeby nie bylo blizn?
anucha18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 14:14   #2
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Re: oparzenie

ja kiedys poparzyłam się żelazkiem i takie coś mi pomogło... to chyba był dermazin...
ale nie wiem czy nie jest czasem teraz na receptę... szybko łagodzi "ból"
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 14:15   #3
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Re: oparzenie

zapomniałam dopisać - żadna blizna mi nie została... po poparzeniu wrzątkiem może schodzić np. skóra ale szczerze mówiąc nie wiem czy moga zostać blizny...
najlepiej byłoby gdybyś poszła do apteki i tam na pewno Tobie coś doradzą!
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 15:15   #4
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Re: oparzenie

zalezy jak glebokie jest oparzenie


ja mialam oparzenie II stopnia, [chyba, juz nie pamietam] i lekarz przepisal mi masc w takim srebrno-bordowym opakowaniu, gdyby nei ta masc, mialabym blizne na pol nogi, a tak to nie widac nic, ladnie sie zagoilo, szybko, lagodzila bol
najlepiej wybierz sie do lekarza, bo ta masc chyba na recepte jest, a moze sie przydac jeszcze kiedys, dzieki niej nie zostaja zadne blizny


[zanim odwiedzilam lekarza smarowalam jakas inna mascia-nei na recepte, byla straszna: pielko, "slimaczylo sie" nei chcialo sie goic, okropna, wiec moze odwiedz lekarza?? ]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 17:37   #5
anucha18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 13
Re: oparzenie

dziekuje Wam bardzo za odpowiedz.Kasiu mam pytanie po jakim czasie zeszla Ci plama czerwona?ja teraz uzywam kremu agrosulfan i co prawda juz mnie nie piecze ale jest czerwona plama na pol dloni.aha oparzylam sie w czwartek.
anucha18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 23:35   #6
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Re: oparzenie

hmmm, teraz juz nie pamietam ile to trwalo, najlepiej idz do lekarza, przepisze ci dobra masc, bo te bez recepty sa tylko na lekkie oparzenia, a nawet jesli masz lekkie oparzenie masc sie zawsze moze przydac
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 12:22   #7
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Re: oparzenie

a dziewczyny a jesli oparzenie bylo pare lat temy i juz sie zagoilo tylko pozostala blizna to mozna sie jej pozbyc ?? czy juz jest za pozno ??
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-24, 15:07   #8
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Re: oparzenie

napewno mozna, tylko to bedzie zapewne trudniejsze niz odrazu po oparzeniu, dlatego warto miec w domu jakas dobra masc, bo nigdy nic nei wieadomo


nie wiem czy mozna ta blizne teraz usunac przy pomocy masci, chyba raczej inne sposoby
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 15:35   #9
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Re: oparzenie

Ja 3 lata temu oparzyłam sobie brzuch rozgrzaną patelnią (smazyłam frytki w króciutkiej koszulce) i przez półtora roku miałam brązową planę aczkolwiek oparzelina nie była głęboka, więc stopniowo schodziła mi warstewka skóry i dziś nie ma śladu Acha- na poczatku ból był nie do zniesienia, nie mogłam chodzic, siedzieć, leżeć, robiłam okłady ze 100% wyciagu z aloesu, ale łagodziło na chwilkę.

Znam przypadek dziewczyny, która potwornie oparzyła sobie nogę. Zaraz pobiegła do łazienki, wsadziła nogę do wanny i narzeczony polewał jej zimną wodą (ale nie lodowatą) przez 40 minut! Myśleli, że zostanie ślad na całe zycie- dziewczyna wyła z bólu, ale po tym polewaniu nie ma śladu. Naprawdę polecam polewanie zimną wodą bezpośrednio po oparzeniu. Do skutku, nie 5, nie 10 minut, ale dotąd, aż poczujemy ulgę.

To tak na przyszłość.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 15:41   #10
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Re: oparzenie

ja poparzylam sobie udo swierzo zaparzona herbatka- doslownie wrzatek, dodatkowo to byla zima, wiec mialam na sobie cieplutkie rajstopki, na nodze poczatkowo mialam slad po prazkach z rajstop, tez natychmiast pobieglam do wanny, ale nie chcialo sie goic i wyladowalam u chirurga, pozniej musialam chodzic na zmiany opatrunku, potwornie bolalo, zwlaszcza kiedy juzzaczelo sie goic i krez wrocila do tego miejsca, to bylo straszne, dlugo, dlugo pozniej mialam uraz do herbaty goracej, nauczylam sie pic zimna
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 15:54   #11
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Re: oparzenie

Popieram!
Moja mama kilka lat temu oparzyła sobie wrzątkiem twarz (świeżo zaparzoną herbatę ktoś niechcący wytrącił jej z ręki) i też natychmiast poleciała do łazienki. Polewała sobie twarz zimną wodą całe popołudnie, aż do wieczora i po 2 dniach nie było najmniejszego śladu! Byliśmy w szoku. A mama dzięki swojemu uporowi (bo wcale jej w tej zimnej wodzie przyjemnie nie bylo, do tego potworny ból) dziś nie musi ukrywać swojej twarzy.
Pozdrawiam
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-25, 14:45   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: oparzenie

KasiaKatarzynka napisał(a):
i lekarz przepisal mi masc w takim srebrno-bordowym opakowaniu

pewnie Argosulfan- na receptę.

wspomniany przedtem Dermazin- też jest na receptę.

najważniejsze to długo trzymać oparzone miejsce pod chłdona wopdą- wtedy tkanki będą mniej uszkodzone przez wysoką temperaturę.
dalej postępowanie zależy od tego, czy powstał pęcherz, czy skóra jest "tylko" zaczerwieniona.

przy samym zaczerwienieniu można smarować skórę żelem Solcoseryl, linomagiem w płynie, panthenolem, alantanem plus w kremie, Bepanthenem w kremie, Tomentiolem.
w przypadku pęcherza- nie dziurawic go, potraktować pianką Panthenol i zakryć opartunkiem z gazy.
są też hydrożelowe plastry gojące oparzenia.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-25, 14:55   #13
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Re: oparzenie

tak, tak Argosulfan chyba [wiem ze to byla jedna z masci ktorymi smarowalam oparzenie]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 20:20   #14
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Re: oparzenie

wlasnie dzis sie poparzylam wrzaca zupa, dlugo polewalam zimna woda ,maz mi kupil wlasnie Agroslfan bez recepty i zazylam przeciwbolowy ibuprom,troche mi lzej ale nocki pewnie nie przespie, a co do wrzacej herbaty czy kawy to radze miec zawsze przegotowana wode gdzies w naczyniu i jak zrobimy herbate to dolac do niej troche tej chlodnej wody ,a do kawy odrazu mleka zimnego,taki nawyk uchronil moje dzieci przed poparzeniami bo juz pare razy wytacili mi z reki kubek z kawa
grazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 23:00   #15
Madzik0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: oparzenie

Powiem Wam, że polewanie oparzenia zimną wodą naprawdę pomaga. Jakieś dwa lata temu wylałam sobie na nogi świeżo zaparzoną herbatę. Ból był niesamowity, od razu pobiegłam do łazienki, weszłam do wanny i spędziłam w niej cały dzień polewając nogi zimną wodą. Gdyby nie to chyba zemdlała bym z bólu. Oczywiście miałam pęcherze, zeszła mi skóra i została duża blizna na nogach, ale z roku na rok staje się mniej widoczna. Gdyby nie woda zapewne byłoby dużo gorzej. Wszystko ładnie się goiło. Pozostały tylko nie miłe wspomnienia związane z okropnym bólem, bo blizna napewno mi zniknie.
Madzik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.