Potrzebuję zmiany!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-21, 21:20   #1
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70

Potrzebuję zmiany!!


Witam drogie Wiżanki
od pewnego czasu a mianowicie od ok 3 lat prawie nic nie zmienia się w moim wyglądzie. fryzura włosy dość mocno wystopniowane grzywka na bok kolory od zawsze ciemny brąz i makijaż wiadomo podkład tusz i nie wiem dlaczego ale nie mogę się obejść bez czarnej kreski na górnej powiece(czasami też na dolnej).
Nadszedł czas aby to zmienić. Proszę Was dziewczyny o poradę jaka fryzura by mi pasowała?? jakiś nowy kolor i makijaż, jakie kolory najbardziej by mi pasowały, podkreślały oczy(dużo osób mówi mi, że mam duże oczy czy to prawda?? ) a i jeszcze jedna sprawa moje największe utrapienie dwa pieprzyki co o nich sądzicie czy mnie szpecą czy wręcz przeciwnie??
Z góry bardzo wielkie dzięki za wszystkie rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aqw.jpg (17,9 KB, 261 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0188(400x500).jpg (22,0 KB, 328 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aa.jpg (23,2 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ab.jpg (27,6 KB, 215 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg abc.jpg (22,6 KB, 263 załadowań)
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 07:56   #2
perfekcjonistka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 36
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

ja bym jednak dolnej powieki nie podkreslała. Zapuścilabym wlosy, nie zmieniala koloru tylko dodała jakies refleksy jasniejsze, zrobilabym lżejszą grzywke na bok, a przedzialek nie taki "skrajny"-bardziej bliżej środka, ale nie na srodku oczywiście. Pozatym nie prostowałabym tak włsow jak masz na 2 zdjęciu, lepiej bedzie Ci w lekko kręconych. No a na koniec napisze że jestes bardzo ładna więc napewno duzysz zmian nie potrzebujesz.
perfekcjonistka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 10:20   #3
anuanusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 077
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

też uważam,że z tą kreską na lini wodnej wyglądasz niekorzystnie
czy masz duże oczy..jak dla mnie normalne
fryzura taką jak na ostatnim zdjęciu tylko postaraj się jej nadać objętości
anuanusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 11:15   #4
kami100
Przyczajenie
 
Avatar kami100
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Moim zdaniem nie powinnaś malować czarnej kreski na dolnej powiece, to automatycznie pomniejsza Ci oko, natomiast na górnej maluj czarną kreskę od połowy powieki, to natomiast powiększy Ci oko Możesz również biała kredką podkreślić oczy Co do fryzury to zapuść włoski i może własnie jakaś grzywka na bok?
kami100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 13:58   #5
Bunia93
Przyczajenie
 
Avatar Bunia93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Witaj z kolorem bym u Ciebie za bardzo nie eksperymentowała chociaz mozesz przejsc na jakis jasniejszy lekko wpadajacy w rudy albo zrobic sobie kilka dziko rudych pasemek jesien jest wiec rudy jest wskazany ;D a co do dlugości to na pewno zostan przy takiej grzywce a jesli juz Ci sie znudzily pocieniowane wlosy zrob zaproponowała bym jakiegos klasycznego boba. to jest chyba taka uniwersalna dlugośc.
Co do makijażu to sie nie znam zbytnio ale pozwolilam sobie skopiowac pewna rade ze stronki:
''Oczy blisko osadzone. Nasze zadanie, to optyczne rozstawienie oczu, dlatego:
- unikamy podkreślania całej krawędzi oka,
- najjaśniejszy cień kładziemy przy nasadzie nosa (może być nawet biały),
- ciemniejszym cieniem podkreślamy zewnętrzną krawędź oka na górnej i na dolnej powiece; jeśli efekt ma być mocniejszy możemy użyć do tego eyelinera lub kredki,
- doskonały efekt dają również doklejone kępki rzęs przy zewnętrznej krawędzi oka,
- od środka czoła można nieco skrócić brwi. ''
Pozdrowionka i daj znac jak Ci ida zmiany
Bunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 16:52   #6
paulynchen
Przyczajenie
 
Avatar paulynchen
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 16
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Masz oczy osadzone dość blisko siebie. W tym wypadku:
Cytat:
Jasny cień stosujemy od wewnętrznych kącików oczu aż po ich środek.
Ciemnym cieniem akcentujemy tylko zewnętrzne kąciki. Kreski na górnej powiece rysujemy tylko w zewnętrznych kącikach oczu. Dodatkowa warstwę tuszu nakładamy na zewnętrzne partie rzęs.
A co do włosów? Przede wszystkim je zapuszczaj!
paulynchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:29   #7
eevciaa
Raczkowanie
 
Avatar eevciaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bielsko Biala- okolice
Wiadomości: 478
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Nie napiszę chyba nic oryginalnego po poprzedniczkach Przede wszystkim, co mi się rzuciło w oczy od razu- to właśnie oczy , a dokładnie to niewłaściwy ich makijaż. Masz bardzo ładne oczy i jestem pewna ze bez tej krechy na dole by lepiej wygladaly . Skorzystaj z porad dziewczyn dotyczacych ich malowania

Co do koloru włosow to bym nie zmieniała- ładnie Ci w takim.
Fryzura zdecydowanie lepsza jak włosy mają więcej obiętości i jak ktoś już tutaj pisał- widziałabym Cię w bardziej delikatnej, lekkiej grzywce- tez na bok.

No i podobasz mi się najbardziej na ostatnim zdjęciu - masz na nim najwięcej kolorku i jesteś najbardziej naturalna. Na pierwszym i czwartym sztucznie. No chyba ze to przez swiatlo... Nie podoba mi się gdy masz takie blade usta- źle się to komponuje z ciemnymi włosami. Zdecydowanie bardziej mi się podoba gdy masz naturalne usta (jak właśnie na ostatnim zdjęciu).
Wystarczyłby bezbarwny błyszczyk i byłoby super.

Pieprzyki dodają Ci uroku, co to w ogole za pomysl ze szpeca???

Tak w ogóle to śliczna jesteś i ja bym na Twoim miejscu stawiała na jak najbardziej naturalny wygląd
__________________
Jestem kierowcą
21.03.14- teoria zdana
02.04.14- praktyka: plac + miasto -
04.04.14- praktyka: plac + miasto +



eevciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 21:19   #8
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

dzięki dziewczyny za wszystkie rady!! =)
postaram się juz nie malować czarnej kreski na dolnej powiece chociaż na początku będzie mi się trudno do tego przyzwyczaić..
zrobie też jak mówicie lżejsza grzywke na bok i może jak koleżanka wyżej powiedziała jakieś jasne refleksy.
eevciaa miło że uważasz że pieprzyki dodaja mi uroku a to właśnie moja największa zmora hi hi
Pozdrawiam Was drogie Wiżanki
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 13:17   #9
anuanusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 077
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za wszystkie rady!! =)
postaram się juz nie malować czarnej kreski na dolnej powiece chociaż na początku będzie mi się trudno do tego przyzwyczaić..
zrobie też jak mówicie lżejsza grzywke na bok i może jak koleżanka wyżej powiedziała jakieś jasne refleksy.
eevciaa miło że uważasz że pieprzyki dodaja mi uroku a to właśnie moja największa zmora hi hi
Pozdrawiam Was drogie Wiżanki
możesz zaznaczac powieke dolna np. cieniem brazowym tylko powieke a nie linie wodna zaznacz np. tym cieniem 1/3 lub 2/3 powieki nie bedzie to pomniejszalo oczu a napewno lepiej sie z tym poczujesz
anuanusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 14:37   #10
Nastja84
Raczkowanie
 
Avatar Nastja84
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 54
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Witam drogie Wiżanki
od pewnego czasu a mianowicie od ok 3 lat prawie nic nie zmienia się w moim wyglądzie. fryzura włosy dość mocno wystopniowane grzywka na bok kolory od zawsze ciemny brąz i makijaż wiadomo podkład tusz i nie wiem dlaczego ale nie mogę się obejść bez czarnej kreski na górnej powiece(czasami też na dolnej).
Nadszedł czas aby to zmienić. Proszę Was dziewczyny o poradę jaka fryzura by mi pasowała?? jakiś nowy kolor i makijaż, jakie kolory najbardziej by mi pasowały, podkreślały oczy(dużo osób mówi mi, że mam duże oczy czy to prawda?? ) a i jeszcze jedna sprawa moje największe utrapienie dwa pieprzyki co o nich sądzicie czy mnie szpecą czy wręcz przeciwnie??
Z góry bardzo wielkie dzięki za wszystkie rady
Strasznie mi sie podoba twoje podejscie do sprawy . Podziwiam odwage z wyjsciem do ludzi i zaufanie. Ja sama bala bym sie ocen innych. Ostatnio kolezanka skorzystala ze stronki Groupona i za niewielkie pieniazki przeszla mega przemiane,zerknij tutaj. Nie wiem gdzie akurat mieszkasz, ale mozesz wybrac miasto i zobaczyc co jest w twojej okolicy
Nastja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 09:33   #11
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

słuchajcie dziewczyny piszecie abym zapuszczała wlosy ale ja jakoś nie bardzo jestem do tego przekonana.. jak myślicie może lepiej by mi było jak bym je śćieła na prosto na taka długośc do ramion ??
ostatnio chodzi mi po glowie i bardzo mi się podoba (u kogoś oczywiście ;p) kolor włosów wiśnia lub nawet jeszcze ciemniejsze ale żeby po prostu wpadaly w czerwień miały taka poświatę.. jak sądzicie pasowałby mi taki kolorek czy lepiej zostać przy brązie i tylko kilka refleksów jasniejszych zrobić??
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 19:51   #12
Bunia93
Przyczajenie
 
Avatar Bunia93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

ja mysle ze jak juz chcesz to zrob sobie ten czerwony tylko nie ciemniejszy potem bedzie ciezko wrocic do poprzedniego. Ogolnie mi sie wydaje ze nie zbyt by Ci w takim bylo i jestem za refleksami jasniejszymi
Bunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:12   #13
Saniulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Ja bym jeszcze dorzuciła lekka zmiane kształtu brwi
Masz bardzo fajny długi łuk brwiowy, ale jak dla mnie załamanie łuku masz zbyt blisko srodka co wyglada nienaturalnie
Im grubsze brwi (ale oczywiscie zadbane i ujarzmione) tym mlodziej wyglada twarz, no chyba ze lubisz takie cienkie
Saniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:59   #14
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

mnie też rzuciły się w oczy brwi ciut grubsze i silnijeszy łuk
co do pieprzyka zawsze możesz usunąć laserowo
włosy jesli nie chcesz zapuszczać to ciut lżejsza fryzura
oko jaśniejsze
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 16:18   #15
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Cytat:
Napisane przez paulynchen Pokaż wiadomość
Masz oczy osadzone dość blisko siebie. W tym wypadku:


A co do włosów? Przede wszystkim je zapuszczaj!
Jestem za !
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 17:42   #16
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Cytat:
Napisane przez anuanusia Pokaż wiadomość
też uważam,że z tą kreską na lini wodnej wyglądasz niekorzystnie
czy masz duże oczy..jak dla mnie normalne
fryzura taką jak na ostatnim zdjęciu tylko postaraj się jej nadać objętości
Dokładnie - ostatnia fotka + objętośc = nowy, piękny wygląd.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 13:58   #17
Nastja84
Raczkowanie
 
Avatar Nastja84
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 54
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Dziewczyny maja racje, ale pewnie ciezko jest to wykonac samemu?! Pewnie jakies studio fryzjerskie z kosmetyczka wybierze to co najlepsze dla ciebie. Zycze powodzenia!
Nastja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 14:25   #18
Nina0007
Raczkowanie
 
Avatar Nina0007
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 51
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Ja proponuję oddać się w ręce profesjonalistów (np. http://www.dbajosiebie.info.pl/wizaz-stylizacja) - efekt gwarantowany. Ja niestety nie zawsze byłam zadowolona z moich domowych eksperymentów;/
Nina0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 23:34   #19
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

kreska na linii wodnej zmniejsza Ci moim zdaniem oko. Twoje oczy nie są bardzo duże, dlatego nie powinnaś tak się malować, poza tym są blisko osadzone, a malowanie kreski dołem od zewnętrznych do wewnętrznych kącików jeszcze bardziej zbliża je do siebie. Rób makijaż najlepiej górą, ciemne kreski i cienie tylko od zewnętrznej str oka. dołem jesli chcesz maluj, ale jakimś jaśniejszym kolorem niż czerń i nie na linii wodnej oka. rozcieraj ta kreskę, albo maluj cieniem, nie dociągaj jej do wewnętrznych kącików.
Brwi zapuść i zrób łuk podobnie jak na zdjęciu poniżej.
Kolor włosów na twoim miejscu bym rozjasniła. widzę Cię w średnim brązie. tak ciemny brąz/czerń przytłacza Cię, masz jasne oczy i brwi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0188(400x500)nx.jpg (22,1 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0188(400x500)nxmakeup.jpg (22,0 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0188(400x500)nxmakeupdolem.jpg (22,0 KB, 46 załadowań)
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 19:05   #20
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Potzrebuję zmiany!!

Dzięki Holly 85 za cenne wskazówki
już zaczęłam stosować się do Waszyh rad a mianowicie nie maluję na dolnej lini oka czarnej kreski tylko na górnej i to tylko do połowy.
Z włosami zrobie porządek dopieru pod koniec miesiąca więc jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na fryzurę/kolor to proszę o napisanie
Mam jeszcze jedno pytanie czy z ciemnego brązu będzie łatwo zejść do jaśniejszego/średniego brązu?? nie chcę ich za bardzo narażać na dodatkowe obciążenie ich kondycji bo i tak sa już zniszczone (suche) od codziennego prostowania ;/
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 15:45   #21
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
kształt twarzy

hej dziewczyny,
nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale chciałabym się dowiedzieć jaki mam kształt twarzy i jaka fryzura i kolor włosów byłby dla mnie najbardziej odpowiedni.
z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (16,5 KB, 234 załadowań)
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 16:22   #22
karoo122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: kształt twarzy

masz okrągłą twarz.
karoo122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 17:20   #23
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: kształt twarzy

Twarz owalna, nie okrągła Okrągła jest bardziej "pyzata". Kolor włosów- raczej coś w ciemnych blondach, jasnych brązach, ponieważ masz jasną cerę i niebieskie oczy. Co do fryzury- długie, rozpuszczone, zadbane włosy są najpiękniejsze
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 19:15   #24
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: kształt twarzy

To twarz owalna, jednak z pelnymi policzkami
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 16:27   #25
ponch
Przyczajenie
 
Avatar ponch
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: kształt twarzy

Moim zdaniem masz owalną twarz. Sama też mam taki kształt twarzy i wszędzie czytam, że każda fryzura powinna nam pasować. Ja osobiście wyglądam najlepiej w klasyku ala Rachel z Przyjaciół

W sumie to dużo zależy od tego jak układają się Twoje włosy (czy są proste, czy kręcone, podatne na stylizacje, itd.).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jennifer-aniston-long-hair.jpg (20,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3_jennifer+aniston.jpg (37,8 KB, 9 załadowań)
ponch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 18:04   #26
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: kształt twarzy

dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.
włosy mam dość mocno wystopniowane za ramiona z przedziałkiem na prawą stronę, grzywka na bok sięgająca brody jestem w trakcie zapuszczania włosów. po umyciu włosy lekko się kręcą ale jak już wyschną to każdy jest wywinięty w inną stronę ;p dlatego też je prostuję. więc jak myślicie w jakiej fryzurze wyglądałabym korzystnie?

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

a i mam jeszcze jedno pytanie zawsze marzył mi się jasny brąz na włosach lub tzw karmel czy pasowałby mi??
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 09:01   #27
S_andy
Zadomowienie
 
Avatar S_andy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 575
Dot.: kształt twarzy

Z uwagi na delikatne rysy twarzy, fryzura dla owalu też powinna być raczej subtelna, żeby nie przytłaczała właścicielki. Rezygnujemy z ostrych, zdecydowanych cięć na rzecz linii ciągłych, ukośnych i falistych. Panie o owalnej twarzy najlepiej prezentują się w gładko zaczesanych włosach lub delikatnych falach. Dobrym rozwiązaniem jest też mocne pocieniowanie włosów na całej długości, które doda fryzurze lekkości. Jednocześnie, twarz owalna to jedna z niewielu, które naprawdę dobrze prezentują się przy włosach o jednolitej długości.
__________________
Styl i uroda - Odkrywaj, wyraź się, kolekcjonuj na Stylowi.pl

Lato!

Master's Thesis
S_andy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.