pielęgnacja twarzy w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-04, 07:56   #1
krauzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2

pielęgnacja twarzy w ciąży


Witam! Mam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi i liczę ,że nareszcie ktoś mi podpowie i doradzi.Chodzi mi o pilęgnację twarzy w czasie ciąży,jakich można używać kosmetyków.Mam 34 lata i właśnie oczekuję upragnionego maleństwa.Zawsze dbalam o swój wygląd i lubię dobre kosmetyki, ale słyszałam, że w czsie ciąży nie można używać wszystkiego a głównie retinolu i kosmetyków z witaminą A. Chciałabym wiedzieć czy moge stosować krem Loreal Revitalift Double Lifting zawiera on pro-retinolA , jeśli nie to jakich kosmetyków używać, aby skóra nie straciła kondycji.Może podpowiecie mi jakie są fajne kremy do tłustej cery, bo taką mam,chociaż teraz pojawił się problem,którego wcześniej nie miałam zaczęły na policzkach i brodzie wyskakiwać mi krostki i pękać naczynka.Bardzo proszę o radę i dziękuję za jakiekolwiek informacje.
krauzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 10:47   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

hehe, ja własnie piszę artykuł na ten temat za około tyddzien powinienpojawic sie na wizażu


jelsi chodzi o retinol to nei przenika on jak inne silniejsze retinoidy , ale nie zalecam uzywania go, dla dobra dziecka. krem loreala mozesz stosowac bo zawiera pro retinol czyli postaci najprawdopodobniej estrową - palmitynian retinolu, albo prowitaminę - beta karoten, raczej w stronę retinyl palmiate. zadnych kosmetyków w wieloma wyciagami roslinnymi, zapachowymi, barwiącymi, wieloma konserwantami, skóa jest wrazliwa w czasie ciazy wiec unikac nalezy wszystkiego comoze uczulac. do mycia płyny micelarne, hydrolaty, woda termalna, zandych kwasów , retinoidów, filtrów chemicznych, uwazac z olejkami eterycznymi, kosmetykami np błyszczykami z cynamonem. kremy do cery tłustej np hydrance optimale legere, hydraphase legere, ostatecznie na krostki mozesz effaclar k sa to kwasy bha i ich ostatecznie mozna uzywac, na naczynka serum z wit c lub kremy z wit c flavo c , reti c , active c , antirougerous, rosaliac, od wewnatrz wit c takze, na to obowiazkowo krem z wysokim filtrem ale mineralnym najlepiej np tonujący svr, czy avene biała seria. wit c rozjasni naczynka powstałe zapibiegnie powst nowych i dodatkowo filktry ją ochronia, na noc mozesz loreala lub jakis prosty nawilzacz , który podałam
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 17:11   #3
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

ciaze do tych czasow demonizowano zakazujac stosowac co kolwiek dzis badania wykazaly ze to totalna bzdura!!! dzis wiemy ze kremy jakie sa dostepne na rynku nie zawieraja zadnych szkodliwych skladnikow dla dziecka tym bardziej nie szkodza poniewz krem nie wchlania sie do krwioobiegu!!!! a co za tym idzie nie dochodzi do dziecka wchlania sie tylko w naskorek.... nawet nie w cala skore.... a w wiekszosci to nawet ciezko mowic o wchlanianiu bo 80% kremow tworzy jedynie okluzyjna warstwe odpowiedzialna za nawilzenie skory to raz co do retinoidow w kremach dostepnych w drogeriach itp to nie ma sie czego bac... poniewaz ogolnie przyjeta norma kosmetyczna zabrania producentom w takim kosmetyku umiescic wiecej niz0.1 % pochodnych kwasow wit A. jesli mowimy o retinoidach w ciazy to jest to mowa o retinoidach w formie leku!! tzn dosutnie badz w masciach ale zakupionych w aptece przez dermatologa bo tylko leki z retinoidami powyzej 0.1 % moze wypisac dermatolog.
w ciazy mozna stosowac w zasadzie wszystko nawet nalezy dbac o skore!! smarowac sie oliwkami badz w aptece preparatami da kobiet w ciazy chroniocymi przed rozstepami a krem do twarzy jak stosowalas mozesz stosowac
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 08:05   #4
krauzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Dziękuję bardzo za wskazówki jestem mile zaskoczona, bo nie spodziewałam się tak szybkich odpowiedzi.Jeśli wiecie coś o jakiś fajnych nowościach kosmetycznych to napiszcie co warto wypróbować.Mam dużo róznych kosmetyków, które tylko stoją w łazience, bo lubię wszystkie nowości.Dzięki i pozdrawiam
krauzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 08:39   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Cytat:
dzis wiemy ze kremy jakie sa dostepne na rynku nie zawieraja zadnych szkodliwych skladnikow dla dziecka tym bardziej nie szkodza poniewz krem nie wchlania sie do krwioobiegu!!!! a co za tym idzie nie dochodzi do dziecka wchlania sie tylko w naskorek.... nawet nie w cala skore.... a w wiekszosci to nawet ciezko mowic o wchlanianiu bo 80% kremow tworzy jedynie okluzyjna warstwe odpowiedzialna za nawilzenie
chodziło mi o mozliwosc podraznienia skóry a nie przenikania .napisałąm to , skóa w ciązy jest niejednokrotnie wrażliwa dlatego nalezy od słądników uczulajacych ,uważac nawet wyciagi roslinne ,w kremach i oczywiscie tylko na naskórku działają moga powodowac reakcje alergiczną
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 20:04   #6
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Ja jestem w 9 miesiącu ciąży i muszę powiedzieć, że moja cera się nie zmieniła, w każdym razie na pewno nie na gorsze . Do tego wiecznie szorstkie przedramiona wygładziły się, a włosy przestały codziennie przetłuszczać.
Mam problemy z pękającymi naczynkami, ale tylko na nogach. Natomiast może Emilio uzyskam od ciebie wyjaśnienie, skąd się wzięły małe białe plamki na skórze z widocznym maleńkim naczynkiem w środku, które widzę u siebie na napiętym brzuchu, ale też piersiach czy przedramionach. Czy są spowodowane ciążą, czy ja wcześniej nie zwróciłam uwagi, czy zanikną? Te białe plamki mają taki charakter jak rozbielenie skóry wokół pieprzyka, ale nic tu nie wystaje.
(Jeśli jest jakiś inny, właściwy wątek o problemach skóry w ciąży to oczywiście proszę mnie tam odesłać.)
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 21:34   #7
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

zazywasz cos fotouczulającego?byc moze to efekt na słońce, niedostatecznej ochrony, wątpie zeby grzybica, niemasz problemów z tarczyca? byc moze to biecactwo,jest an całym ciele mozliwe, mozesz fotkę załączyc?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 07:55   #8
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

W tym roku w ogóle się nie opalałam z obawy o przebarwienia ciążowe (ale nic mi sie nie pojawiło).
Na brzuchu widzę od góry tych kropek 10-15, czasem widoczne sa bardziej, czasem mniej, zależy od odcienia skóry. Mam nadzieje że to jest tylko taka cecha cienkiej skóry naczynkowej, rozciągniętej obecnie do granic możliwości .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skora2.jpg (94,8 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg skora1.jpg (103,0 KB, 51 załadowań)
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 14:40   #9
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

jednak bielactwo to nie jest bo cecha charakterystyczna jest obwódka naokoło zmiany jaśniejszej. moze to wynikac z powodu niedokrwiennosci skóry i w tym miejscu jest zrogowaciała jednak nei jest to zmaina niepokojaca.
jesli masz tego więcej moze byc to grzybica, gdyz jak pisałas to wyczytałam ze naczynko jest w srodku i w kazdej plamce i to mnie zmyliło dlatego teraz sporostuje
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 18:58   #10
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Dziękuję Emili za uwagę Taka lokalna niedokrwienność to brzmi przekonywująco, i uspokajająco. Uff, bałam się że to coś złego
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 11:25   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

to nei wyglada na cos złego, ale jesli Cie to neipokoi to do derma zawsze mozesz pójsc a tak wogole gratulacje z błogosławionego stanu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 12:29   #12
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

ja bym stawiala na filtry- by nie nabawic sie przebarwien
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 16:16   #13
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Dziękuję za życzonka . Stan błogosławiony pod wszelkimi względami, oprócz nieszczęsnych naczyń, zwłaszcza na nogach, które się sypią. Chirurg naczyniowy zapowiada, że do roku po porodzie wiele z nich będzie sie cofać - więc może te punkciki również .

Jeśli chodzi o buzię ja również stawiałam głównie na filtry i nawilżanie, natomiast odstawiłam ulubione kremy na noc i na dzień z kwasami i chyba retinolem też - Hydracid z SVR (używam raz takiego, raz takiego), i widzę że słusznie, z tego co pisze Emilia. Mam nadzieję, że po ciąży nie odkryję jakichś strasznych spustoszeń - mam trzydziestkę na karku . Czekam na artykuł!
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 18:28   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

wiesz bo w ciązy chodzi głównie o możliwosc wystąpienia podraznienia, o które nie trudno
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 12:21   #15
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Exclamation Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Bardzo prosze o poradę - którego z tych kremów mogę używać w ciąży? Zalezy mi na używaniu filtra, jednak moge sobie pozwolić jedynie na zakup ze średniej półki cenowej - Avene i LPR nie wchodza w grę..

Ziaja, Sopot Sun, Krem przeciw zmarszczkom SPF 30 DNA protektor

Skład: aqua, ethylhexylmethoxycinnamat e, butyl metoxydibenzoylmethane, dicaprylyl ether, glycerin, isopropyl myristate, glyceryl stearate citrate, 4-methylbenzylidene camphor, cyclomethicone,. dinethiconol, glyceryl stearate, pelvetia canaliculata extract, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, polyacrylamide, C13-14 isoparafin, laureth-7, stearyl alcohol, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, limonene, linalool, benzyl benzoate, geraniol, triethanolamine


Dr Irena Eris, Cera wrażliwa, Krem ochronny do cery fotowrażliwej SPF 30+

Skład: aqua, c12-15 alkyl benzoate, glycerin, cyclomethicone, octyl methoxycinnamate, caprylic / capric triglyceride, propylene glycol, potassium cetyl phpsphate, tocopheryl acetate, cetyl alcohol, 4-methylbenzylidene camphor, dimethicone, dicaprylyl ether, titanium dioxide, shea butter (butyrospermium parkii), polyacrylamide, allantoin, stearic acid, c13-14 isoparaffin, glyceryl polyacrylate, wheat (triticum vulgare) germ protein, alumina, laureth-7, bha, simethicone, methylparaben, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile

Dr Irena Eris, Lirene, Emulsja do skóry wrażliwej SPF 61 (stara wersja)

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl alcohol, 4-methylbenzylidene camphor, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, titanium dioxide, dimethicone, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl ether, propylene glycol, potassium cetyl phosphate, PVP/hexadecene copolymer, tocopheryl acetate, polyacrylamide, alumina, xanthan gum, silica, shea butter, C13-14 isoparaffin, triethanolamine, simethicone, BHA, laureth-7, PVP, BHT, methylparaben, benzyl alcohol, chlorphenesin, methylchloroisothiazolino ne, metylisothiazolinone

Ziaja, Sopot Sun, Preparat na usta i znamiona SPF 40
myślałam,żeby stosować do twarzy

Skład: Petrolatum, Mineral Oil, Titanum Dioxide, Alumina, Simethicone, Ethylexyl Methoxycinnamate, Butyrospermum Parkii, Cyclomethicone, Lanolin, Dimethicone, Cera Alba, tocopheryl Acetate PEG - 8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbid Acid, Aroma


Myślałam jeszcze o tych kremach, ale nie mam składów
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18371
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7549
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7548
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11506
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17995
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17995

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź
Pozdrawiam!
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 16:50   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

zapraszam do zapoznania sie z moim artykułem http://www.wizaz.pl/images/ciaza/

tu jest o filtrach również
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 17:51   #17
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Oki, czytałam artykuł i jest bardzo ciekawy, tylko ja nie wiem które filtry są mineralne, a które z chemicznych są nieprzenikające ???? Czy te kremy są po prostu bezpieczne, liczyłam na porady ekspertek
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 09:58   #18
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Podbijam wątek

Mam pytanie o peelingi enzymatyczne do twarzy Można stosować?
Obecnie używam na dzień filtra mineralnego Avene, na noc kremu nawilżającego AA, do zmywania twarzy płynu micelarnego Effaklar. Do ciała, zmywania oczu i czasem na noc do twarzy - oliwkę Hipp.

Przed ciążą bawiłam się trochę z Effaklar K,ale postanowiłam go odłożyć - bo opinie na temat jego stosowania w ciąży były różne
Potrzebuję więc czegoś do wygładzenia twrzy, usunięcia martwego naskórka.
Może są na to jakieś "mało inwazyjne" sposoby?
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 09:57   #19
Karo_lina 04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: pielęgnacja twarzy w ciąży

Dolaczam do pytania o peelingi enzymatyczne, jak rowniez kremy nawilzajace badz maseczki? Jakie kobietki uzywacie w stanie blogoslawionym?
Karo_lina 04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.