Proszę o porady - kwasy owocowe / kuracja w domu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 20:37   #1
Cinderella225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 30
Question

Proszę o porady - kwasy owocowe / kuracja w domu...


Kupiłam sobie niedawno na allegro ampułki z kwasami owocowymi firmy Clarena 35% (aktualnie czekam na przesyłkę) ... z racji tego, że mam bardzo mocne blizny potrądzikowe szczególnie na policzkach słyszałam że takie kwasy bardzo ładnie złuszczają naskórek.
Chodzi o to, że wyczytałam, że po takich kwasach trzeba nakładać żel neutralizujący, ale czy trzeba go nakładać? czy mozna bez tego, poprostu po 2-3 minutach zmyć kwas wodą i np. nałożyć jakaś maseczke (np. z alg) dla złagodzenia skóry.
Czy ktoś robił sobie taką kuracje w domu?
i prosze nie odsyłajcie mnie do kosmetyczki, bo szkoda mi pieniędzy na takie wizyty... a do dermatologa zapisałam się, ale wizyte mam dopiero w połowie marca.
Prosze o poradę
__________________
Mam 20 lat...
to wiele i nie wiele, jak na ten Świat.
W którym przyszło mi żyć,
gdzie miłość to tylko kropli łyk.
-- --
Cinderella225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 11:00   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Proszę o porady - kwasy owocowe / kuracja w domu...

Cytat:
Napisane przez Cinderella225 Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie niedawno na allegro ampułki z kwasami owocowymi firmy Clarena 35% (aktualnie czekam na przesyłkę) ... z racji tego, że mam bardzo mocne blizny potrądzikowe szczególnie na policzkach słyszałam że takie kwasy bardzo ładnie złuszczają naskórek.
Chodzi o to, że wyczytałam, że po takich kwasach trzeba nakładać żel neutralizujący, ale czy trzeba go nakładać? czy mozna bez tego, poprostu po 2-3 minutach zmyć kwas wodą i np. nałożyć jakaś maseczke (np. z alg) dla złagodzenia skóry.
Czy ktoś robił sobie taką kuracje w domu?
i prosze nie odsyłajcie mnie do kosmetyczki, bo szkoda mi pieniędzy na takie wizyty... a do dermatologa zapisałam się, ale wizyte mam dopiero w połowie marca.
Prosze o poradę

Z tego co wiem, to nie należy zaczynać kuracji kwasami od wysokich stężeń, a maks do 10%. Radze więc najpierw ukręcić sobie jakiś tonik z kwasami lub kupić np na BU gotowy, albo w aptece jakis krem z kwasami i stosować go 3 razy w tygodniu na noc przez ok. miesiac, zanim zaczniesz używac Clareny. W innym razie możesz sobie bardzo zaszkodzić 35% roztworem. Oprócz kwasu musisz sie zaopatrzyć w krem z filtrem stabilnym minimum UV 40 ( apteka)

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-02 o 11:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.