jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 10:46   #1
angel1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 51

jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory??


czy istnieje jakis krem masc lek aby wyciagal wszytskie zanieczyszczenia ze skory.?
nie chodzi mi tu o takie jednorazowe i powierzchowne ani zabiegi mikrodermobrzji czy tez oczyszczania manualnego.chodzi o cos co wyciagnie zanieczyszczenia toksyny ze skory spowodowane srodwiskiem zlym odzywianiem itd.
i ile takie oczyszczanie moze potrwac(oczywiscie przy juz zmienionej diecie i dbaniu o cere) miesiac?wiecej?
angel1717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:25   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory??

Cytat:
Napisane przez angel1717 Pokaż wiadomość
czy istnieje jakis krem masc lek aby wyciagal wszytskie zanieczyszczenia ze skory.?
nie chodzi mi tu o takie jednorazowe i powierzchowne ani zabiegi mikrodermobrzji czy tez oczyszczania manualnego.chodzi o cos co wyciagnie zanieczyszczenia toksyny ze skory spowodowane srodwiskiem zlym odzywianiem itd.
i ile takie oczyszczanie moze potrwac(oczywiscie przy juz zmienionej diecie i dbaniu o cere) miesiac?wiecej?
Organizm sam pozbywa się takich zanieczyszczeń. Nie da się wyciągnąć kosmetykiem zanieczyszczeń innych niż te zalegające w porach. Ewentualnie można sięgnąć po serum z witaminą C, które rozjaśnia i ujednolica koloryt.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:51   #3
Monjana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory??

Z tego co mówi moja kosmetyczka aby odtoksycznić i rozjaśnić skórę trzeba stosować tzw. kremy dotleniające, które eliminują zanieczyszczenia, poprawiają ukrwienie skóry, walczą z wolnymi rodnikami itd. Mi poleciła krem Biooxygene marki Guinot. Dostałam próbkę, więc na razie testuję. Użyłam dopiero drugi raz , ale wiem, że na pewno go kupię. Ma świetną konsystencję, nie obciąża skóry, szybko się wchłania. Po zaaplikowaniu go n skórę od razu czuję niesamowity efekt nawilżenia i odświeżenia. Skóra jest rozjaśniona i pięknie pachnie Jedyną wadą tego produktu jest cena. To wydatek około 250 zł za 50 ml:-(( Ale myślę że warto czasem zainwestować w swoją skórę.
Monjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:05   #4
Szopenowa
Raczkowanie
 
Avatar Szopenowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
Dot.: jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory??

Nie jestem kosmetyczką ani osobą, która zajmuje się takimi problemami, jednak ja ze swojej strony mogę polecić oczyszczanie organizmu, w tym naszej skóry, poprzez picie herbaty zielonej oraz czerwonej Pu-Erh. Patrząc tutaj na swój stan skóry - kaszka na czole, czasem wykwity ropne, nie wspominając już o trądziku na dekolcie (na plecach sam sobie zszedł, nie wiem do dzisiaj jakim cudem) powiem szczerze, że od kiedy przestałam stosować cukier do herbat fusiastych rzecz jasna oraz może raz na miesiąc fusiasta kawa przy wzmożonych wysiłku umysłowym zauważyłam naprawde, że nie tylko skóra na mojej twarzy, ale także na całym ciele jest w lepszym stanie, tzn. jest jędrna, gładka, wypryski, które wychodziły przez pierwsze 2 miesiące, teraz rzadziej się pojawiają. Włączyłam ostatnio do pielęgnacji mydło siarkowe, bo żele mnie dodatkowo podrażniają (szczególnie te "ekologiczne") i moim zdaniem moja skóra naprawdę jest oczyszczona z zanieczyszczeń.

A druga strona - trzeba wziąć po uwagę fakt, że każdy organizm reaguje inaczej. U mnie to poskutkowało, wyłączyłam też chleb, bułki, rogaliki z diety. Mówi się, że przecież trądziku dzięki temu się nie wyleczy, lecz u mnie jest po prostu lepiej, łagodniej Trzeba też wziąć pod uwagę w jakim środowisku się człowiek obraca - u mnie w domu są papierosy. Jeśli przebywasz w takim towarzystwie to unikaj tego jak ognia. To bardzo szkodzi naszej skórze i ją zanieczyszcza od wewnątrz i zewnątrz.

Tak jak poprzedniczka napisała - witamina C rozjaśnia i ujednolica polecam przy tym serum z Daxa

Oczywiście należy pić też dużo wody. Mi dermatolog też mówił o piciu bratka tabletek sama się wystrzegam.

I wiadomo - dużo sportu Ja lubię się tak codziennie intensywnie wypocić i moim zdaniem to daje naprawdę dobre rezultaty.

Co do czekania na efekty to u mnie sama herbata dała rezultaty po 3-4 miesiącach, a ćwiczenia po niecałych 2 tygodniach Wiadomo, trądzik nadal jest, jednak "katuję" go również na zewnątrz w postaci kwasów i detreomycyny

Myślę, że na cały detox powinnaś dać sobie najpierw 3 miesiące Jak zobaczysz delikatne efekty to zostaw jeszcze na miesiąc Mi to pomaga cały czas i czuję przypływ energii

A i dodam jeszcze, że nie stosuję w ogóle kremów do twarzy na dzień. Tylko kwasy Cleanance A z Avene na noc zamiennie co drugi dzień ze spirytusem 2% detreomycyny, mydło siarkowe, a na dzień tylko puder Jadwigi. Naprawdę skóra odpoczywa. Inny dermatolog powiedział mojej koleżance (babka z ponad 40-letnim stażem pracy), że w młodym wieku jeśli skóra tego nie potrzebuje nie należy jej dodatkowo obciążać kremami. Ja się z tym zgadzam. Tylko w sytuacji, gdy widzę przesuszenie, ściągnięcie to używam maseczek w saszetkach z Daxa oraz serum

Trzymam kciuki!

PS. Tak pół żartem wspomnę, że widziałam na TVP INFO jak reklamują takie plastry na stopy, które niby wyciągają te zanieczyszczenia, ale nie posiadam wiedzy na tej temat :P
__________________
Pozdrawiam
Szopenowa

Dieta i ćwiczenia - te słowa nabrały znaczenia!
Kilogramy lecą w dół, tłuszczyk wypalany co dzień,
a samopoczucie: niesamowite!

Edytowane przez Szopenowa
Czas edycji: 2012-07-20 o 15:06
Szopenowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:11   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory??

Ponoć te plastry zawierają jakąś substancję (chyba ocet drzewny), która w zetknięciu z martwym naskórkiem i pod wpływem wilgoci zmienia kolor - i to są te rzekome toksyny, które zostały wyciągnięte
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:14   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory??

A ja polecam sposób naszych prababć czyli picie naparu z liści pokrzywy.
Ponoć rzeczywiście oczyszcza krew.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 07:13   #7
Llorandare
Raczkowanie
 
Avatar Llorandare
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 416
Dot.: jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory??

Przede wszystkim dobrze oczyszczac skore i pic duzo wody.
To naprawde BARDZO duzo daje.
__________________
Llorandare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 10:58   #8
Szopenowa
Raczkowanie
 
Avatar Szopenowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
Dot.: jak wyciagnac zanieczyszczenia ze skory??

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ponoć te plastry zawierają jakąś substancję (chyba ocet drzewny), która w zetknięciu z martwym naskórkiem i pod wpływem wilgoci zmienia kolor - i to są te rzekome toksyny, które zostały wyciągnięte
Czyli kolejny chwyt marketingowy Moja koleżanka kupuje takie plastry dla swojej babci i podobno czasem aż bolą ją nogi od tego, a potem całe te plastry czarne są. Następnie robią się coraz jaśniejsze i powiedziała mi, że babcia lepiej się wtedy czuje. Ciekawe ile w tym prawdziwego działania a ile "urojonego"...

Ja do oczyszczania skóry dodam jeszcze spożywanie dużej ilości owoców i warzyw i soki owocowe! nie dość, że nawadniają to także, w przypadku soków marchwiowych, cera staje się promienna
__________________
Pozdrawiam
Szopenowa

Dieta i ćwiczenia - te słowa nabrały znaczenia!
Kilogramy lecą w dół, tłuszczyk wypalany co dzień,
a samopoczucie: niesamowite!
Szopenowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.