Mamy styczniowe 2021 [emoji16] - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-17, 07:59   #2101
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Dziekuje
To dużo zdrówka mam nadzieje ze przeziębienie cię nie dorwie
Nic nie mow o pogodzie..do tej pory cały czas zapowiadali słońce na poniedziałek..a teraz 21 stopni i deszcz, a my bierzemy slub
Nie chce jeszcze panikować może coś się zmieni, ewentualnie przelozymy sesje na inny słoneczny dzien

Wiesz co zaskoczyłaś mnie tym ze są różne nipt testy? Tu w Belgii wydaje mi się ze jest robiony 1 - na wykluczenie trisomii 18, 21 i 23, syndromu downa edwardsa i patau. Nie wiem jak to wygląda w Polsce? Robi się jeszcze jakieś dodatkowe badania?
A kiedy dokładnie ślub? wiem, pisałaś jak dołączyłas ale ja wtedy delikatnie mówiąc nie byłam w formie

Są różne nipt np sanco, nifty pro, harmony - wszystkie raczej badają te podstawowe trisomie ale różnia się zakresem np innych delecji, no i laboratorium w którym są badane próbki a w Belgii to się robi w standardzie czy jak? Bo u nas w sumie chyba mało kto robi tak o, prędzej jak z pappy wyjdzie niepewny wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 08:04   #2102
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dzień dobry.
Wczoraj byłam w pracy - ale było fajnie! Jednak fajnie od czasu do czasu jechać do biura a nie tylko zdalnie.
Rozmawiałam z przełożoną. Mówiła, że podejrzewała, ze chodzi o wypowiedzenie lub o ciążę. Z dwóch opcji woli ciążę. Mówiła, że miała w głowie plan przygotowany, że jeżeli przyjdę z wypowiedzeniem to pójdzie do swojej przełożonej błagać ją aby "stanęła na głowie i mnie zatrzymała". Ale to było miłe. Mega ulga, bo bardzo się tym stresowałam. Zapewniłam też, że jeśli nie stanie się nic strasznego, to w najbliższym czasie nie wybieram się na zwolnienie. W przyszłym tygodniu AŻ 2 razy wybieram się do pracy, bo akurat w oba dni mam lekarzy i sobie w ciągu dnia wyjdę na trochę, bo szkoda mi już urlopu.
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 08:41   #2103
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
A kiedy dokładnie ślub? wiem, pisałaś jak dołączyłas ale ja wtedy delikatnie mówiąc nie byłam w formie

Są różne nipt np sanco, nifty pro, harmony - wszystkie raczej badają te podstawowe trisomie ale różnia się zakresem np innych delecji, no i laboratorium w którym są badane próbki a w Belgii to się robi w standardzie czy jak? Bo u nas w sumie chyba mało kto robi tak o, prędzej jak z pappy wyjdzie niepewny wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ślub właśnie w poniedziałek..normalnie mieliśmy umówiona sesje przed ceremonią ale w takim razie chyba trzeba będzie przełożyćdobrze ze cała reszta pod zadaszeniem

Co do badań wlasnie nie wiem za bardzo jak wyglada to w Polsce. Kuzyn tez spodziewa się dziecka ale z tego co mówił takie badania są w Polsce dość kosztowne?
Tutaj od bodajze dwóch lat wykonuje się je przy każdej ciąży standardowo, za małą dodatkową opłatą razem z badaniem usg przeziernosci karkowej w 12-13 tyg ciąży


Pau_pau super ze takie wieści z pracy
Dobrze ze szefowa tak docenia to co robisz

Mi w tym tygodniu było mega ciezko wstawać z rana..mimo ze będąc w domu budzę się koło 7-8 nie śpię za długo, to jednak to wstawanie do pracy dało mi w kość
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 09:29   #2104
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Ollaya
U nas nawet prenatalne są darmowe tylko w określonych przypadkach...
O nifty itp. nawet nie wspominam, to już są duże kwoty i robi się je w uzasadnionych przyzpadkach, chyba, ze rodzice mają inne życzenie.
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 09:38   #2105
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Pau_pau no to mega miło, fajna szefowa

Dobrze ze mnie tyn razem ominął cyrk w pracy w 1 planowałam pracować do połowy ciąży, ale moje samopoczucie i wymioty to zweryfikowały. Uprzedzalam, ze jest szansa ze pójdę miesiąc wcześniej niż planowałam bo się bardzo źle czuje, a w zamian dostałam pytanie czy nie mogę miesiąc dłużej niż planowałam
Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Ślub właśnie w poniedziałek..normalnie mieliśmy umówiona sesje przed ceremonią ale w takim razie chyba trzeba będzie przełożyćdobrze ze cała reszta pod zadaszeniem

Co do badań wlasnie nie wiem za bardzo jak wyglada to w Polsce. Kuzyn tez spodziewa się dziecka ale z tego co mówił takie badania są w Polsce dość kosztowne?
Tutaj od bodajze dwóch lat wykonuje się je przy każdej ciąży standardowo, za małą dodatkową opłatą razem z badaniem usg przeziernosci karkowej w 12-13 tyg ciąży


Pau_pau super ze takie wieści z pracy
Dobrze ze szefowa tak docenia to co robisz

Mi w tym tygodniu było mega ciezko wstawać z rana..mimo ze będąc w domu budzę się koło 7-8 nie śpię za długo, to jednak to wstawanie do pracy dało mi w kość
Wow to już ślub! Super 🥰

Tak, u nas nipt to raczej cena od 2k w górę. Z tego co się orientuje to wogole tego nie refunduja. Bo jak z USG wychodzi wysokie ryzyko to kieruja na badania inwazyjne, a jak pośrednie to chyba nic, można tylko na własna rękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 10:17   #2106
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej witam się dziś. Co do samopoczucia to nadal kiepsko było dwa dni dobrze potem znowu sieklo a wczoraj to już wogole bo byliśmy na basenie i myślałam że po godzinie zwymiotuje i słabo się robiło masakra wróciłam do domu i cierpiałam. Ogolem zauważyłam że ja nawet niemoge się kąpać bo wtedy też źle się czuję.... Dziś mialam wizytę u zastępczej lekarki i w szoku jestem bo nawet usg mi zrobiła! Jest kawał ruchliwego dzieci! Tak pięknie wierzgala że ciężko było ja zmierzyć hihi dziś zrobiłam też badania zobaczymy jak poleciały w dół a ja schudłam łącznie 7kg nawet pielęgniarka która też była na zastępstwo była w szoku ze pierwszy raz z czymś takim się spotyka żeby tak chudnąć... IMG_20200717_111501.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 10:52   #2107
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Witam się w skończonym 16 tyg, ruszam z 17
Byłam w środę na wizycie, wszystko wyglądało ok, ale wyszłam ze zwolnieniem. Planowałam pracować do września, ale to zmęczenie i ból bioder mnie dobija.

Dowiedziałam się też, że moja dobra koleżanka jest w ciąży, termin ma 2 tygodnie później niż ja, ale super mieszkamy dość blisko siebie, więc pewnie trochę czasu spędzimy razem, czy to w ciazy czy to z wózkami

Ollaya, gdzie w końcu lecicie? Macie już rezerwację?
Pau_pau, ja od roku pracuję 50% zdalnie, od korona cały czas, każda wyprawa do biura była super, umawianie się na lanczyki, zupełnie co innego niż siedzenie w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-17, 15:17   #2108
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Mamy styczniowe 2021

Madziq, 7kg to faktycznie dużo! Ale najważniejsze ze dzidzia się prawidłowo rozwija

Corka_rosy 17tc to już brzmi tak poważnie ale ten czas leci...

Ja dziś zaczęłam urlop i praktycznie pół dnia przespałam. Rano standardowo już rzyg (14+4tc...) ale po nim czuje się ciut lepiej, z tym ze dopadła mnie migrena i Apap nie daje rady poza tym kompletny brak apetytu, prawie nic nie jem, kg tez lecą w dół a brzuch to mam wrażenie mi się schował cały.. jakieś takie czarne myśli mnie dopadają przez to wszystko..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 15:50   #2109
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Nipt kosztuje około 2,5 tysiąca.

Dziewczyny a na każdej wizycie macie USG? Bo ja tak, ale gadałam z koleżanką, rodziła rok temu i mówi, że nie miała na każdej wizycie USG.

Trafiłam też na FB na próbie ciąża pytania i odpowiedzi- tam też padło pytanie o USG i też dziewczyny niektóre pisały, że nie na każdej wizycie miały USG...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 15:56   #2110
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Pytanie jak często te wizyty i pewnie trochę zależy od lekarza. Ja w pierwszej ciąży miałam co 4tyg i zawsze miałam usg. Pod koniec co 2tyg ale wtedy monitorowali moje wielowodzie wiec usg musiało być.

Ale tez znam osoby które nie zawsze miały usg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 15:58   #2111
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

U mnie jest wizyta co miesiąc i co miesiąc mam USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-17, 16:05   #2112
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 17:52
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 16:19   #2113
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Nie plaskoziemcy, a zwolennicy niejakiego Jerzego Zieby neguja usg (doktora niewiadomo czego ). Polecam na fejsie profil odkrywamy zakryte. Można się pośmiać z teorii
Co do usg to sobie nie wyobrażam trochę jakby miała taka wizyta wygladac. Maca gościu jedynie wziernikiem i już? Proszę się ubierać?
Mamy jechać w poniedziałek na mini wakacje i miałam coś pakować czy przygotować, ale leżę bez siły zupełnie. Jedynie pranie się pierze, ale to nie wymagało wiele wysiłku. Gorzej będzie z rozwieszeniem

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 16:23   #2114
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 17:53
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 16:42   #2115
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Witam się w 13+2 tc, nudności i wymioty nie odpuszczają. Choć wczoraj wieczorem był jakiś wyjątek i udało mi się zrobić kolację i nie skończyło się to wizytą w WC - mam nadzieję, że to zapowiedź końca tego koszmaru. Czekam z niecierpliwością na 14 tydzień i na powrót mocy.
Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Madziq, 7kg to faktycznie dużo! Ale najważniejsze ze dzidzia się prawidłowo rozwija

Corka_rosy 17tc to już brzmi tak poważnie ale ten czas leci...

Ja dziś zaczęłam urlop i praktycznie pół dnia przespałam. Rano standardowo już rzyg (14+4tc...) ale po nim czuje się ciut lepiej, z tym ze dopadła mnie migrena i Apap nie daje rady poza tym kompletny brak apetytu, prawie nic nie jem, kg tez lecą w dół a brzuch to mam wrażenie mi się schował cały.. jakieś takie czarne myśli mnie dopadają przez to wszystko..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mnie migrena dopadła dzisiaj. Ogólnie często mnie głowa boli w tej ciąży, nie wiem czemu. W poprzednich tak nie miałam 🤷☠♀️
Trzymam kciuki, żeby wymioty odpuściły niedługo.
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nipt kosztuje około 2,5 tysiąca.

Dziewczyny a na każdej wizycie macie USG? Bo ja tak, ale gadałam z koleżanką, rodziła rok temu i mówi, że nie miała na każdej wizycie USG.

Trafiłam też na FB na próbie ciąża pytania i odpowiedzi- tam też padło pytanie o USG i też dziewczyny niektóre pisały, że nie na każdej wizycie miały USG...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja mam na każdej wizycie usg, ale krótkie - tak żeby zobaczyć, czy wszystko ok, jak przepływy, serduszko, czy wody są w normie itp
Na Nfz można mieć 4 badania usg, więc pewnie dlatego mają rzadziej, ale ja bym tak nie mogła, stresowałabym się tym, że coś może być nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 17:13   #2116
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Dla mnie to ten sam rodzaj oszołoma niech będzie że altmedy

Zrobiłaś pranie no weź to już pierwszy krok
Ja czekam aż mi zakupy przywiozą i idę do wanny, bo mnie ten tydzień wypruł.
Jutro na krzywą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wanna brzmi jak dobry plan na wieczór. Chyba odgapie
Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Witam się w 13+2 tc, nudności i wymioty nie odpuszczają. Choć wczoraj wieczorem był jakiś wyjątek i udało mi się zrobić kolację i nie skończyło się to wizytą w WC - mam nadzieję, że to zapowiedź końca tego koszmaru. Czekam z niecierpliwością na 14 tydzień i na powrót mocy. Też mnie migrena dopadła dzisiaj. Ogólnie często mnie głowa boli w tej ciąży, nie wiem czemu. W poprzednich tak nie miałam
Trzymam kciuki, żeby wymioty odpuściły niedługo. Tak, ja mam na każdej wizycie usg, ale krótkie - tak żeby zobaczyć, czy wszystko ok, jak przepływy, serduszko, czy wody są w normie itp
Na Nfz można mieć 4 badania usg, więc pewnie dlatego mają rzadziej, ale ja bym tak nie mogła, stresowałabym się tym, że coś może być nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie dziś też głowa boli okropnie. Drugi dzień z rzędu właściwie. Nie wiem z czego to wynika. Miałam kiedyś migreny non stop, ale to było w okropnych nerwowych i mobbingowych czasach w pracy. Teraz nie mam nerwów, więc nie wiem skąd te migreny co chwila

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 18:28   #2117
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nipt kosztuje około 2,5 tysiąca.

Dziewczyny a na każdej wizycie macie USG? Bo ja tak, ale gadałam z koleżanką, rodziła rok temu i mówi, że nie miała na każdej wizycie USG.

Trafiłam też na FB na próbie ciąża pytania i odpowiedzi- tam też padło pytanie o USG i też dziewczyny niektóre pisały, że nie na każdej wizycie miały USG...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam na każdej wizycie. Moja lekarka od jakiegoś czasu zmieniła gabinet (Luxmed) i nie ma tam aparatury. W pierwszej ciąży też nie miałam co miesiąc USG. Da się i tak prowadzić ciążę
Chociaż zarzekałam się, że w kolejnej ciąży będę szukać lekarza, który co miesiąc podejrzy dzidzię, z ta lekarka czuje się tak bezpiecznie, że na teraz nie mam takiej potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.

Edytowane przez corka_rosy
Czas edycji: 2020-07-17 o 18:52
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 18:51   #2118
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Klohe ja mam na każdej wizycie usg. Nie wyobrażam sobie nie mieć.

Co do bólów głowy, u mnie to pierwszy znak odwodnienia. Ból głowy + sucha skóra. Dzisiaj też leżę i nawadniam się wodą z cytryną bo mi pęka głowa :/ ale jutro powinno być już lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 19:29   #2119
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Co do wizyt i usg to ja mam wizyty co 2 tyg, a usg co wizytę ale takim słabszym sprzętem żeby sprawdzić serduszko przepływy itd na lepszym sprzęcie mam chyba 4-5x w ciągu całej ciąży najwięcej na koniec ciąży bo mam sprawdzany stan po cc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-17, 19:36   #2120
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Ile apapow można wziąć na dobę? Stomatolog mi powiedział, że 500 mg, ale to jedna tabletka!
Wyrwałam ząb przedwczoraj i o ile w dzień jest ok, to w nocy go czuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 19:53   #2121
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Ile apapow można wziąć na dobę? Stomatolog mi powiedział, że 500 mg, ale to jedna tabletka!
Wyrwałam ząb przedwczoraj i o ile w dzień jest ok, to w nocy go czuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Który ząb wyrywałaś? Maksymalna dawka dobowa to 4 000 mg. Czyli 8 tabletek. Myślę, że pozwolił Ci na 500 mg, bo jesteś w ciąży. Może zadzwoń do gina, zapytaj ile możesz wziąć tabletek i co ile godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wanna brzmi jak dobry plan na wieczór. Chyba odgapie Mnie dziś też głowa boli okropnie. Drugi dzień z rzędu właściwie. Nie wiem z czego to wynika. Miałam kiedyś migreny non stop, ale to było w okropnych nerwowych i mobbingowych czasach w pracy. Teraz nie mam nerwów, więc nie wiem skąd te migreny co chwila

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pewnie hormony swoje robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
Klohe ja mam na każdej wizycie usg. Nie wyobrażam sobie nie mieć.

Co do bólów głowy, u mnie to pierwszy znak odwodnienia. Ból głowy + sucha skóra. Dzisiaj też leżę i nawadniam się wodą z cytryną bo mi pęka głowa :/ ale jutro powinno być już lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dobrze, że Woda z cytryną coś dają. Ja piję sporo, więc u mnie to raczej nie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 21:02   #2122
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nipt kosztuje około 2,5 tysiąca.

Dziewczyny a na każdej wizycie macie USG? Bo ja tak, ale gadałam z koleżanką, rodziła rok temu i mówi, że nie miała na każdej wizycie USG.

Trafiłam też na FB na próbie ciąża pytania i odpowiedzi- tam też padło pytanie o USG i też dziewczyny niektóre pisały, że nie na każdej wizycie miały USG...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co 4 tyg, zawsze z usg

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U mnie jest wizyta co miesiąc i co miesiąc mam USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba tak najczęściej to wygląda jak z ciąża jest ok

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Jutro na krzywą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia! Trzymam kciuki za wynik będzie też jutro?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 22:21   #2123
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 17:54
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 09:03   #2124
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dzień dobry

Drogi ten nipt w polsce dobrze ze są tez innne badania wykluczające ewentualne choroby, wady

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Ollaya, gdzie w końcu lecicie? Macie już rezerwację?
Pau_pau, ja od roku pracuję 50% zdalnie, od korona cały czas, każda wyprawa do biura była super, umawianie się na lanczyki, zupełnie co innego niż siedzenie w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Lecimy na Kretę, ostateczna rezerwacje zrobimy pewnie dzisiaj albo w poniedziałek także taki mega last minute..ale i przez koronę i ciążę do końca nie wiedziałam czy się ta nasza podróż w ogóle uda w tym roku

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Madziq, 7kg to faktycznie dużo! Ale najważniejsze ze dzidzia się prawidłowo rozwija

Corka_rosy 17tc to już brzmi tak poważnie ale ten czas leci...

Ja dziś zaczęłam urlop i praktycznie pół dnia przespałam. Rano standardowo już rzyg (14+4tc...) ale po nim czuje się ciut lepiej, z tym ze dopadła mnie migrena i Apap nie daje rady poza tym kompletny brak apetytu, prawie nic nie jem, kg tez lecą w dół a brzuch to mam wrażenie mi się schował cały.. jakieś takie czarne myśli mnie dopadają przez to wszystko..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Agg współczuje ze się tak czujesz..dużo dużo
siły życzę, będzie dobrze!
Wiem ze znajoma brała jakieś tabletki na pohamowanie wymiotów ale kompletnie nie mogę sobie przypomnieć co to było..

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
A dziękuję, mam stresa ... yhym, wyniki będą jutro. Zjadłam kolację i zastanawiam się czy dokonałam dobrego wyboru



Trudno mi zaakceptować, że gin nie ocenia dobrostanu płodu na wizycie. Ja przy 4ech usg w ciąży na ostatnie wjechałabym nogami do przodu skoro na wcześniejszym było spoksik i nie byłoby jak wychwycić po drodze, że maluch przestał rosnąć. Na samolocie czy w morfologii tego nie widać, nawet anemii nie miałam

Powodzenia na krzywej!!
Ja jak sobie myśle o tym badaniu..
Ale dasz radę!

Przyszły mi wyniki z krwi i mam hemoglobinę za niską pewnie stąd tez to uczucie klapnięcia, zmęczenia
Ale na szczęście tsh w normie także obejdzie się bez dodatkowych tabletek
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 09:20   #2125
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Truru, dałaś radę?

Ollaya, mam tabletki na nudności ale gin prosiła aby nie nadużywać w ulotce jest maks 5 dni a potem przerwa (nie jest napisane jak długa). Brałam je w tamtym tygodniu na szkoleniu i czuje się po nich świetnie No ale nie chce właśnie przesadzić mam wizytę 31.07 to zapytam jeszcze raz jak często mogę je brać..
Zazdroszczę wakacji mam nadzieje ze rzucisz jakaś fotka ❤️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 09:27   #2126
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Jowitazz, górna szóstka, złamałam tak, że nie dało się uratować. Ale trafiłam na lekarza-anioła. Dziś już w sumie prawie nic nie czuję, wczoraj na noc tak średnio.

Truru, i jak tam, dałaś radę? Okropne to badanie.

Ollaya, będzie pięknie, super! I fotki jakieś daj

A propos bólu głowy, w poprzedniej ciąży bolała mnie okropnie i położna mi powiedziała, żebym sprawdzała ciśnienie, mierzycie sobie regularnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 09:28   #2127
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 17:54
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 09:32   #2128
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
A dziękuję, mam stresa ... yhym, wyniki będą jutro. Zjadłam kolację i zastanawiam się czy dokonałam dobrego wyboru



Trudno mi zaakceptować, że gin nie ocenia dobrostanu płodu na wizycie. Ja przy 4ech usg w ciąży na ostatnie wjechałabym nogami do przodu skoro na wcześniejszym było spoksik i nie byłoby jak wychwycić po drodze, że maluch przestał rosnąć. Na samolocie czy w morfologii tego nie widać, nawet anemii nie miałam
Co masz na myśli "dobrostan ciąży"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Co do wizyt i usg to ja mam wizyty co 2 tyg, a usg co wizytę ale takim słabszym sprzętem żeby sprawdzić serduszko przepływy itd na lepszym sprzęcie mam chyba 4-5x w ciągu całej ciąży najwięcej na koniec ciąży bo mam sprawdzany stan po cc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A chodzisz prywatnie, czy na NFZ?
Ja chodzę prywatnie, raz w miesiącu, place 150 zł i bym się totalnie spłukała chodząc 2x w miesiącu, wiem, że na końcu się chodzi tak do ginekologa, ale końcówka to końcówka

Powiem wam,że i tak moja ginekolog szybko mnie obsługuje. Ciśnienie, waga, na fotel, dopochwowo coś sprawdza, potem USG przez brzuch. I w sumie jak mam jakieś pytania, to sobie gadamy.

Coś mi wspominała,.że na kolejnej wizycie będzie mi badać położenie szyjki macicy bodajże...🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 09:36   #2129
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Co masz na myśli "dobrostan ciąży"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

A chodzisz prywatnie, czy na NFZ?
Ja chodzę prywatnie, raz w miesiącu, place 150 zł i bym się totalnie spłukała chodząc 2x w miesiącu, wiem, że na końcu się chodzi tak do ginekologa, ale końcówka to końcówka

Powiem wam,że i tak moja ginekolog szybko mnie obsługuje. Ciśnienie, waga, na fotel, dopochwowo coś sprawdza, potem USG przez brzuch. I w sumie jak mam jakieś pytania, to sobie gadamy.

Coś mi wspominała,.że na kolejnej wizycie będzie mi badać położenie szyjki macicy bodajże...🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chodzę na NFZ bo mam blisko i lekarz jest naprawdę dobry mało mowny ale dobry dokładnie bada dużo badań zleca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 09:54   #2130
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Jowitazz, górna szóstka, złamałam tak, że nie dało się uratować. Ale trafiłam na lekarza-anioła. Dziś już w sumie prawie nic nie czuję, wczoraj na noc tak średnio.

Truru, i jak tam, dałaś radę? Okropne to badanie.

Ollaya, będzie pięknie, super! I fotki jakieś daj

A propos bólu głowy, w poprzedniej ciąży bolała mnie okropnie i położna mi powiedziała, żebym sprawdzała ciśnienie, mierzycie sobie regularnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mierze ciśnienie i zazwyczaj mam oba wyniki dwucyfrowe
Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Dzięki, zaraz mam ostatnie pobranie. Przeżyłam, ale słabo mi i chce się już położyć, nie ma co się czarować - dziadowe to jest.
Oby tylko wyniki dobre. Glukometrem mi zmierzyły przed badaniem to miałam elegancko na czczo więc nadal wierzę, że cukrzyca nie jest mi pisana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To badanie to są tortury. Trzymaj się

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Drogi ten nipt w polsce dobrze ze są tez innne badania wykluczające ewentualne choroby, wady

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------




Lecimy na Kretę, ostateczna rezerwacje zrobimy pewnie dzisiaj albo w poniedziałek także taki mega last minute..ale i przez koronę i ciążę do końca nie wiedziałam czy się ta nasza podróż w ogóle uda w tym roku

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------




Agg współczuje ze się tak czujesz..dużo dużo
siły życzę, będzie dobrze!
Wiem ze znajoma brała jakieś tabletki na pohamowanie wymiotów ale kompletnie nie mogę sobie przypomnieć co to było..

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------




Powodzenia na krzywej!!
Ja jak sobie myśle o tym badaniu..
Ale dasz radę!

Przyszły mi wyniki z krwi i mam hemoglobinę za niską pewnie stąd tez to uczucie klapnięcia, zmęczenia
Ale na szczęście tsh w normie także obejdzie się bez dodatkowych tabletek
Zazdroszczę podróży na Kretę bawcie się dobrze
Co do hemoglobiny to może spróbuj sok z buraka (o ile Ci taki wchodzi w ogóle)

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 12:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.