Angielski w restauracji. Przydatne zwroty. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-01, 21:42   #1
xmarzusiax
Raczkowanie
 
Avatar xmarzusiax
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57

Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.


Za 2 tyg zaczynam prace jako kelnerka. Moj angielski nie jest za dobry. Duzo rozumie ale gorzej z odpowiedzia. Troche mi brakuje slownictwa. Gramatyka tez troche lezy u mnie ale juz nad tym pracuje. Bardzo prosze o przydatne zwroty, i przykladowe pytania od klientow wraz z odp. Linki tez moga byc np. z chomikuj itp.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
xmarzusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 21:44   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

1. google.pl
2. "angielski zwroty restauracja"
3. wynik: http://www.focus.olsztyn.pl/slownict...l#.UfrIr5L0Hcg
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 23:03   #3
xmarzusiax
Raczkowanie
 
Avatar xmarzusiax
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Chodzilo mi o bardziej szczegolowe. Bo te to wiekszosc sa podstawy. A ja nie chce takiej syt ze klient mnie zaskoczy jakims pyt a ja nie bede umiala odp.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
xmarzusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 00:10   #4
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Pi pierwsze naucz się angielskich nazw wszystkich składników, wszystkich dań z menu (nie żartuję, pewnie jest tego od groma, ale to tak naprawdę podstawa).
Do tego nazwy wszystkiego, czego klient w restauracji będzie używał (wszystkich sztućców, zastawy, mebli - np. krzesełko dla dziecka, czy komódka z przyprawami, bar sałatkowy itp).
Dobrze byłoby znać również nazwy chorób/alergii, które mają znaczenie przy posiłkach (cukrzyca, nietolerancja glutenu itp.)

Gramatyką się za bardzo nie przejmuj (nie wierzę, że to piszę :P) ale naprawdę - słówka i jeszcze raz słówka, oraz - w przypadku nieznajomości danego słowa - nie wpadać w panikę, ale starać się pokazać, naprowadzić klienta skojarzeniem Większość gości zapewne nie będzie pochodziła z krajów anglojęzycznych, więc ich angielski również nie musi być perfekcyjny i sami mogą nie znać słów, dlatego naprawdę nie ma się co stresować
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 00:13   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Aaaa moja rada naucz się tych składników które często uczulają, np jak są orzechy jakieś tam, migdały czy kokos, mleko (nie wiem na co jeszcze mozna miec uczulenie ;p) bo cię klient spyta czy to danie zawiera ten uczulający składnik
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 01:04   #6
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Na moim blogu niestety nie ma jeszcze niz w tym temacie Aleee - byłaś w księgarni? Jest mnóstwo książek do angielskiego, które przygotowują Cię np. do pracy w danej branży. Są książki, z których nauczysz się słownictwa hotelarskiego, są też takiego, gdzie znajdziesz słówka związane z gastronomią. Poszukaj książek branżowych, lub samych artykułów na ten temat - ja znalazłam np coś takiego - tu znajdziesz sporo pytań:

http://www.englisch-hilfen.de/en/words/restaurant.htm

Wpisuj w google english in restaurant, lub coś w tym stylu, i znajdziesz całe mnóstwo świetnych stron
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 21:03   #7
xmarzusiax
Raczkowanie
 
Avatar xmarzusiax
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Bardzo dziekuje za pomoc. Strasznie sie boje bo to bedzie moja pierwsza praca zwiazana z obsluga klienta a w dodatku to jeszcze te moje trudnosci z jezykiem. :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
xmarzusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 21:08   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Nie martw się, szansa że przyjdą do ciebie urodzeni w Polsce angliści i zaczną nawijać po angielsku, jest maleńka. A jak przyjedzie rosjanin, niemiec, czy nie wiem, słowak, to jego angielski - jest bardzo prawdopodobne - będzie przeciętny i sam może mieć problemy z komunikacją. Odwagi.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 23:04   #9
xmarzusiax
Raczkowanie
 
Avatar xmarzusiax
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Slowak, czech to pikus bo po polsku mozna do nich mowic. Gorzej bedzie ze Szkotami. Ale do odwaznych swiat nalezy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
xmarzusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 23:22   #10
kikilu
Raczkowanie
 
Avatar kikilu
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 334
Odp: Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Cytat:
Napisane przez xmarzusiax Pokaż wiadomość
Slowak, czech to pikus bo po polsku mozna do nich mowic. Gorzej bedzie ze Szkotami. Ale do odwaznych swiat nalezy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ze Szkotami? Dlaczego akurat nimi? Szansa ze spotkasz Szkota jet dużo mniejsza niż Niemca, Rosjanina czy Czecha. Ja bym aż tak nie przesadzala ze znajomością wszystkich składników dań. Tego nawet nie możesz powiedzieć bo to tajemnica receptury. Natomiast podstawowe rzeczy typu skład salatki, czy danie jest z kasza, ryżem czy ziemniakami itd to na pewno. To czy jest składnik uczulajcy zawsze lepiej upewnić się w kuchni, bo receptury mogą się zmieniać. Niektóre nazwy nie mają swojego angielskiego odpowiednika, więc musisz to ubrać w słowa. Oczywiście sa restauracje gdzie jest menu też po angielsku, to bardzo ulatwia sprawę. Zresztą to rzecz która nie jest podstawą w gastronomii, znam kelnerów którzy znają podstawy postaw angielskiego i nie czują presji by nauczyć się więcej. Na pewno nie jest to dobry stosunek i nie zachęcam do olania sprawy, po prostu nie ma aż takiej spiny.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kikilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 23:41   #11
xmarzusiax
Raczkowanie
 
Avatar xmarzusiax
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Bo bede pracowala w polnocnej anglii czyli blizej szkocji. Bardzo turystycznej okolicy (gory, jeziora itp). Wiec jest tutaj troche szkotow. A oni maja inny akcent a nawet inne niektore slowa niz anglicy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
xmarzusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 01:15   #12
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

No to jest zupelnia inna bajka jesli pracujesz w uk, nie moze byc az tak zle z twoim jezykiem jesli prace dostalas... Skladniki, uczulenia i to o czym wspomniala wczesniej powinnas miec w malym palcu, tak samo jak jak nazwy innych popularnych dan, zamiennikow i marek.
Nadal duzo zalezy od rodzaju restauracji (hotel? Pub?), siec czy prywatni wlasciciele. Jak mozesz, to napisz gdzie dokladnie, byloby latwiej cos napisac...
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 11:08   #13
nica77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

Jak to się wymawia

Co dla Państwa? Was kann ich Ihnen anbieten?
>- Będę za minutkę. Ich bin gleich bei Ihnen.
>- Czy Państwo juz skończyli? (chodzi o jakiś pusty talerz czy
>szklanke) Sind Sie fertig? Darf ich bitte abräumen?
>- Co będzie do picia/jedzenia? Was möchten Sie bitte essen/trienken?
>- Czy wszystko w porządku? Ist alles in Ordnung? Läuft alles zu Ihrer Zufriedenheit?
>- Ma Pan/i jakies drobne? Hätten Sie es zufällig Klein? Hätten Sie zufällig Kleingeld?
>- Będzię coś jeszcze? Darf ich Ihnen noch etwas anbieten?
>- Czy są Państwo gotowi? Sind Sie fertig?
Bitte wählen Sie eine Schüssel mit warmen meni
Gaste:
Ist hier noch ein Platz frei?
Kónnen wir die Karte bekommen?
Bringen Sie uns bitte die Speisekarte!
Ich móchte...(eine Cola)
Ich will....
Ich nehme...
Was kónnen Sie uns empfehlen?
Wir móchten zahlen.
Bringen Sie uns (mir) bitte die Rechnung!
Die Rechnung bitte.
Alles war sehr lecker/hat uns gut geschmeckt.

Kellner:
Da in der Ecke ist frei.
Nehmen Sie bitte Platz!
Was wunschen Sie bitte?
Was bestellen Sie?
Móchten Sie etwasbestellen>
Wollen Sie etwas trinken?
Vielleicht nechmen Sie...
(Zahlen Sie) zusammen oder getrennt?
Das macht(zusammen)...
Hat's geschmeckt?


gut, ich bringe es ihnen gleich

Hat es ihnen geschmeckt?
Auf Wiedersehen, kommen sie wieder.

i jeszcze po angielsku jak się wymawia


What can I do for you? Can I help you? Can I take your coat? Have you booked a table? How many are you? Would you follow me, please? Can I take your order, sir/madam? What would you like to start with? What would you like to drink? What would you like for dessert? How would you like your steak? (rare, medium, well done) Do you want a salad with it? What kind of dressing? Anything to drink? Do you want a dessert? The burgers are very good. Sorry, the hamburgers are off. Is everything all right? Did you enjoy your meal? Are you paying together? May I show you to a table? If you wait, there'll be a table for you free in a minute. Do you want vegetables with it? Why don't you try the pizza? It'll take about 20 minutes.
A table for two, please. May we sit at this table? The menu, please. What's on the menu? Do you want fish? What's Irish Stew like? We're not ready yet. The steak for me, please. Can you bring me the ketchup, please? A salad, please. I'll have the same. That's all, thank you. Can I have the bill (AE: check), please? This is on me. Here you are. The rest is for you. Have you got wine by the glass? I'd prefer red wine. Please bring us another beer. Could I have chips (AE: French Fries) instead of salad? What can you recommend? Please bring me the bill (AE: check) with my coffee. I think you've made a mistake.
nica77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 10:31   #14
lidkovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Angielski w restauracji. Przydatne zwroty.

A jakie zwroty byś chciała znać?
lidkovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-18 11:31:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.