Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-10, 10:54   #1
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389

Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?


Nigdy w ten sposób sami za granicę nie jechaliśmy. Czy Waszym zdaniem się opłaca? Widziałam nawet symulację jednego z BP tzn. takie porównanie i prawda jest taka, że nie da się tego samego pakietu, który daje BP kupić za takie same pieniądze. Czy coś pomijam, czegoś nie zauważam?
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 14:59   #2
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Nigdy w ten sposób sami za granicę nie jechaliśmy. Czy Waszym zdaniem się opłaca? Widziałam nawet symulację jednego z BP tzn. takie porównanie i prawda jest taka, że nie da się tego samego pakietu, który daje BP kupić za takie same pieniądze. Czy coś pomijam, czegoś nie zauważam?
Wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania i o jakich krajach myślisz

Są kraje do których warto lecieć z biurem a są gdzie niema sensu bo za cenę wycieczki będziesz miała szystko łącznie z biletami wstępu itp.
Dużo zależy też od oferty biura. Ja ostatnio upolowałam taką okazję, że na własną rękę niema szans bym tyle zapłaciła
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 09:30   #3
Harika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Dokladnie, zalezy gdzie sie jedzie. Wydaje mi sie, ze im dalej, tym lepiej na wlasna reke organizowac wyjazd. Tajlandia, Malediwy, Japonia, ogolnie Azja... mozna taniej upolowac bilety lotnicze, w roznych promocjach. Przez biuro podrozy takie wycieczki sa mega drogie.

My wybieramy sie na Majorke w pazdzierniku i niestety jak porownywalam ceny, to "na wlasna reke" wychodzi o wiele drozej. Z biura za 400 euro mam tydzien w fajnym hotelu przy plazy, all inclusive, przelot i transfer z lotniska do hotelu, a ze te sama kwote gdybysmy chcieli rezerwowac sami, dostalibysmy jedynie przelot + nocleg w przecietnym hotelu bez wyzywienia.
Oczywiscie wszystko zalezy od tego, kto jakie chce wakacje. Czy wazne jest wyzywienie, usytuowanie hotelu itp itd...
Harika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 10:58   #4
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

No ale właśnie interesuje mnie taki przykład - czy komuś udało się całe wakacje zorganizować w cenie niższej, niż wynosiła w danym terminie, z danego BP, do konkretnego hotelu, w konkretne lotnisko, bez przesiadek itp. Niektórzy twierdzą, że można lecieć taniej, a ja uważam, że ciężko... Ale może ktoś mnie zaskoczy?
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 11:08   #5
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
No ale właśnie interesuje mnie taki przykład - czy komuś udało się całe wakacje zorganizować w cenie niższej, niż wynosiła w danym terminie, z danego BP, do konkretnego hotelu, w konkretne lotnisko, bez przesiadek itp. Niektórzy twierdzą, że można lecieć taniej, a ja uważam, że ciężko... Ale może ktoś mnie zaskoczy?
Tu można pisać i pisać ale napiszę jak było u mnie.
Podróże po Azji wychodzą o niebo taniej i jak patrzę na ceny z biur to koszt moich wycieczek był mniejszy lub taki sam jak tydzień w przeciętnym hotelu z biur podróży. Standard hotelu bardzo dobry (niektóre nawet super). Myślałam by zorganizować podróż na własną rękę w Europie (celowałam w Grecję, Kanary) i niema szans bym przebiła ofertę z biur podróży przy takim samym standardzie hotelu (patrzyłam już gdy skończyła się oferta first minute).
Teraz wykupiłam wycieczkę do Meksyku (w opcji First) i gdybym chciała utrzymać standard musiałabym dużo więcej zapłacić.
Ogólnie duże znaczenie ma oferta biura bo na Bali możesz polecieć za 6tys a możesz pewnie i za 10tys w zależności kiedy kupisz, czy trafisz na promocje w biurze.
Także jak sama widzisz nie można określić czy biuro jest tańsze czy wyjaz na własną rękę bo czasem możesz takiego lasta trafić, że ciężko o bilety lotnicze w tej cenie
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-05-11 o 11:18
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 13:47   #6
MateoR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
No ale właśnie interesuje mnie taki przykład - czy komuś udało się całe wakacje zorganizować w cenie niższej, niż wynosiła w danym terminie, z danego BP, do konkretnego hotelu, w konkretne lotnisko, bez przesiadek itp. Niektórzy twierdzą, że można lecieć taniej, a ja uważam, że ciężko... Ale może ktoś mnie zaskoczy?
Zależy jaki kierunek. Jak Turcja, Egipt, Tunezja, to na bank nie przebijesz oferty biur podróży. Reszta kierunków to kwestia twoich oczekiwań i standardu. Jak chcesz mieć ALL INCLUSIVE to nigdy nie przebijesz biur, bo one kontraktują pokoje w hotelach na zupełnie innych stawkach. Jak chcesz mieć zwykły pokój u Pani Jadzi w Chorwacji, to na pewno zrobisz to taniej niż przez biuro. Pytaj ile wlezie. Zjechałem pół świata w oba sposoby
MateoR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 11:42   #7
MateoR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Marketing szeptany opanowany dosyć słabo.

Co do zasady, da się zrobić wszystko.
MateoR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-13, 11:01   #8
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Hmm... co za bzdury wypisujesz? Nie rozumiem skąd DEL, ale cóż... Dalej nie widzę nikogo kto jest w stanie pokazać dany termin i wykazać, że na własną rękę było taniej. Ale rzeczywiście mnóstwo osób w sieci sugeruje, że wyjechali dużo taniej. Bez konkretów.

Haha... weszłam w Twój profil i już rozumiem drogi eurobusie ;-)

Edytowane przez kentas
Czas edycji: 2016-05-13 o 11:08
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 12:41   #9
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Hmm... co za bzdury wypisujesz? Nie rozumiem skąd DEL, ale cóż... Dalej nie widzę nikogo kto jest w stanie pokazać dany termin i wykazać, że na własną rękę było taniej. Ale rzeczywiście mnóstwo osób w sieci sugeruje, że wyjechali dużo taniej. Bez konkretów.

Haha... weszłam w Twój profil i już rozumiem drogi eurobusie ;-)

Byłam kiedyś w marcu w Tajlandii,ok 2,5 tygodnie wydałam ok 4000 z przelotem.
Za objazdówkę z bp w Taj musisz zapłacić min 7000 albo nawet 10000


ogólnie daleka Azja wychodzi ok połowę taniej jak sobie sama wszystko zorganizujesz
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 13:25   #10
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Byłam kiedyś w marcu w Tajlandii,ok 2,5 tygodnie wydałam ok 4000 z przelotem.
Za objazdówkę z bp w Taj musisz zapłacić min 7000 albo nawet 10000


ogólnie daleka Azja wychodzi ok połowę taniej jak sobie sama wszystko zorganizujesz
dokładnie mnie tyle samo wyszło Podobny koszt na Bali gdzie dodatkowo wynajęłam kierowcę z własnym autem na dwa dni. Choć akurat Tajlandie w opcji First minute widziałam za 4tys z PL.

Autorko nikt Ci nie pokaże oferty dokładnej bo to wszystko się zmienia od miesiąca, sezonu, hotelu i wielu innych czynników.
Zależy jak masz czas ja dziś np za mniej niż 1000zł widziałam wczasy w Grecji (4*) i tej oferty nie przebijesz (last) a jak szukałam 1,5msc temu na czerwiec to za dwa tygodnie w biurze musiałabym zapłacić 3,5tys wzwyż a za to już jesteś w stanie sobie znaleźć hotel+lot w takim samym standardzie.


Można gdybać. Znajdź sobie kraj docelowy, hotel i sprawdzaj bo da się zrobić taniej ale nie zawsze.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 08:27   #11
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
dokładnie mnie tyle samo wyszło Podobny koszt na Bali gdzie dodatkowo wynajęłam kierowcę z własnym autem na dwa dni. Choć akurat Tajlandie w opcji First minute widziałam za 4tys z PL.

Autorko nikt Ci nie pokaże oferty dokładnej bo to wszystko się zmienia od miesiąca, sezonu, hotelu i wielu innych czynników.
Zależy jak masz czas ja dziś np za mniej niż 1000zł widziałam wczasy w Grecji (4*) i tej oferty nie przebijesz (last) a jak szukałam 1,5msc temu na czerwiec to za dwa tygodnie w biurze musiałabym zapłacić 3,5tys wzwyż a za to już jesteś w stanie sobie znaleźć hotel+lot w takim samym standardzie.


Można gdybać. Znajdź sobie kraj docelowy, hotel i sprawdzaj bo da się zrobić taniej ale nie zawsze.
Nawet teraz znajdziesz ceny ok 5000 na wiosnę do Taj ale to są zwykle przelot i hotel i tyle. Obajzdówki którą ja sobie zafundowałam są dużoooo droższe i zwykle w opcji sniadania ( akurat wczoraj z ciekawości zagladałam na stronę rainbowa jak to się teraz kształtuje).

Teraz powoli zaczynam się rozglądać za biletami na Sri Lanke albo Indonezje właśnie albo Wietnam na jesień i też bede wszystko sama organizować
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-14, 10:12   #12
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Nawet teraz znajdziesz ceny ok 5000 na wiosnę do Taj ale to są zwykle przelot i hotel i tyle. Obajzdówki którą ja sobie zafundowałam są dużoooo droższe i zwykle w opcji sniadania ( akurat wczoraj z ciekawości zagladałam na stronę rainbowa jak to się teraz kształtuje).

Teraz powoli zaczynam się rozglądać za biletami na Sri Lanke albo Indonezje właśnie albo Wietnam na jesień i też bede wszystko sama organizować
Masz rację u mnie też 4 tys za całość wyszło z wycieczkami, jedzeniem itp
Oj Sri Lanka mi się marzyła ale teraz poszła na dalszy plan(małe dziecko) choć i tak się zdecydowałam na Meksyk (aczkolwiek przelot bezpośredni) i aż się boję jak córka to zniesie
Polecam Indonezję, co prawda ja byłam tylko na Bali ale bardziej mi się podobało niż w Tajlandii.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-05-14 o 10:13
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 21:06   #13
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

A jak myślicie, w jakie kierunki najlepiej celować na wakacje na własną rękę w lipcu? Te wszystkie dalekie kraje to chyba pore deszczową mają wtedy? Próbuje jeszcze na szybko coś wymyślić na ten lipiec...
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 10:54   #14
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Wiem, że w przypadku Azji niższe koszty są realne, ale to wymaga odwagi - ja bym na pewno nie dała rady. Wiem, że ceny się zmieniają, ale miałabym przynajmniej jakieś sensowne porównanie. W Travelplanet wyliczyli konkretnie, że na własną rękę drożej, ale akurat biuro podróży może być mało obiektywne, co nie? ;-)
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 12:31   #15
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Wiem, że w przypadku Azji niższe koszty są realne, ale to wymaga odwagi - ja bym na pewno nie dała rady. Wiem, że ceny się zmieniają, ale miałabym przynajmniej jakieś sensowne porównanie. W Travelplanet wyliczyli konkretnie, że na własną rękę drożej, ale akurat biuro podróży może być mało obiektywne, co nie? ;-)
Nie wiem co oni uwględniali ale na bank nie jest drożej, nie znam nikogo kto do Tajlandii poleciał z biurem Zresztą Moniczorek poleciała za 4tys i mnie też tyle wyszło (z jedzeniem, zwiedzaniem) - znajdź ofertę która to pobije i już będziesz miała odpowiedź A co do odwagi to jak jesteś w stanie lecieć do Grecji czy Hiszpani to i do Tajlandii też Akurat tam się łatwo poruszać. No chyba, że masz na myśli Chiny wtedy może być gorzej
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 11:00   #16
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Europa to Europa ;-) Trudno porównać oferty bo to zależy od wielu tematów. Duże znaczenie ma przecież np. miejsce noclegowe. Kwestia jednej gwiazdki, standardu hotelu, okolicy. Do porównania potrzebny identyczny wyjazd, a chyba ciężko znaleźć kogoś, kto nocował w dokładnie tych samych hotelach, co były oferowane w ramach BP.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 20:26   #17
Qfelicjanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 32
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

To zależy. Mało kto zwraca uwagę na rzeczy kosztujące poza samym pobytem na miejscu a to jednak ważne. Ja jeździłam w tamtym roku z inną firmą i na powrót musieliśmy dopłacić za przyjazd spowrotem - to się strasznie nie opłacało, więc w tym roku wybraliśmy ecolines tą samą z którą jeździliśmy wcześniej i nie było żadnych problemów.
Qfelicjanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 11:02   #18
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

O czym piszesz? My mamy na myśli wyjazdy zorganizowane. A rzeczywiście nikt nie liczy transferów na miejscu, opieki pilota czy rezydenta, ale z drugiej strony jak liczyć pomoc innych? No i dochodzi tutaj fakt, że duża część turystów z tej pomocy w zasadzie nie korzysta. Mimo wszystko jak dla mnie wyjazd przez BP wychodzi po prostu taniej.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 11:47   #19
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
O czym piszesz? My mamy na myśli wyjazdy zorganizowane. A rzeczywiście nikt nie liczy transferów na miejscu, opieki pilota czy rezydenta, ale z drugiej strony jak liczyć pomoc innych? No i dochodzi tutaj fakt, że duża część turystów z tej pomocy w zasadzie nie korzysta. Mimo wszystko jak dla mnie wyjazd przez BP wychodzi po prostu taniej.

Ja podając Ci koszty wyjazdu, który sama zorganizowałam wliczylam w nie transport , ubezpieczenie, wycieczki fakultatywane, wyżywienie itd nie tylko lot i hotel


wiadomo, że nie dostaje się wszystkiego na tacy, trzeba się czasami nagłowić, poczytać, napisać maila itd...ale co kto lubi
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-19, 16:54   #20
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
O czym piszesz? My mamy na myśli wyjazdy zorganizowane. A rzeczywiście nikt nie liczy transferów na miejscu, opieki pilota czy rezydenta, ale z drugiej strony jak liczyć pomoc innych? No i dochodzi tutaj fakt, że duża część turystów z tej pomocy w zasadzie nie korzysta. Mimo wszystko jak dla mnie wyjazd przez BP wychodzi po prostu taniej.
Trochę nie rozumiem po co pytasz skoro od razu zakładasz, że biuro lepsze pomimo, że widzisz na przykładach, że da się ogarnąć wszystko taniej (i to często dużo taniej) Opieka rezydenta - po co to komu? Jeśli jedziesz do kraju w którym totalnie nie idzie się dogadać to faktycznie może być pomocne ale w większości załatwisz sobie sama wszystko bez problemów
Zerknij sobie na ceny wycieczek np na Seszele - 10tys os to minimum a ostatnio czytałam bloga dziewczyny której wyjazd wraz z osobą towarzyszącą tyle wyniósł.

Inna sprawa, że niektórzy czują się bezpieczniej z biurem, niektórzy nie lubią wczasów organizować ale jak ktoś ma czas, chęci i nie szuka all inc to da radę wszystko
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-05-19 o 16:56
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 10:55   #21
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

moni - tak wiem. Super.
Nie zakładam - przynajmniej na razie wnioskuję, że Europa z BP jest do zrobienia taniej + wszystkie najbardziej popularne kierunki jak Turcja, Egipt, Tunezja, ale już te bardziej odległe miejsca, takie jakie wspomina Little już można ogarnąć za mniejszą kasę, tylko też trzeba umieć to ogarnąć i poradzić sobie w totalnie innej kulturze.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 19:57   #22
telek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 69
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Podróżowanie na własną rękę nie jest dla każdego. Moi rodzice nie znają ani trochę języków obcych i mają nawet problem z wypełnieniem wizy na lotnisku - zawsze staramy się to robić wcześniej za nich. Jeśli nikt z biura nie pójdzie z nimi do hotelu na kwaterowanie, to też jest problem z wypełnieniem druczków hotelowych. Powiedzmy, że my jesteśmy już jakby z innej epoki, ale duża część ludzie 50+, w dalszym ciągu nie zna nawet podstawy języków.
telek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 10:38   #23
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Moi rodzice zupełnie nie ogarniają języków ;-) Ale to już temat na inną dyskusję. Wiadomo, że zagraniczny wyjazd na własną rękę wymaga chociaż średniej znajomości chociaż tego angielskiego - w większości krajów można się dogadać. A mówiąc bardziej w skrócie - na własną rękę nie wszędzie i nie dla każdego.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 11:29   #24
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Moi rodzice zupełnie nie ogarniają języków ;-) Ale to już temat na inną dyskusję. Wiadomo, że zagraniczny wyjazd na własną rękę wymaga chociaż średniej znajomości chociaż tego angielskiego - w większości krajów można się dogadać. A mówiąc bardziej w skrócie - na własną rękę nie wszędzie i nie dla każdego.

jak wszystko inne na tym świecie ...dla każdego coś innego
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 14:30   #25
Klaudynnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Ja raz byłam z biurem podróży. Wspominam to bardzo źle. Teraz sama planuje sobie wakacje i nawet jeśli wyjdzie drożej to jest to nieznaczna różnica. Jest pełno serwisów gdzie można znaleźć w miarę tani nocleg, najpopularniejsze to chyba xxx i booking.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-05-25 o 06:45 Powód: reklama
Klaudynnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 12:11   #26
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Porównywałam oferty BP do Stambułu.

Powiedzmy, że na 2 osoby na tydzień mamy 5 tys zł za przelot i zakwaterowanie.
Samodzielnie załatwiane mieliśmy przelot liniami Turkish Airlines na lotnisko Ataturk, BP tanie linie na lotnisko dalej położone.
Hotel 4* ze śniadaniem w dzielnicy Sultanahmet (obok Błękitnego Meczetu), a z BP tylko hotel bez śniadania daleko od centrum po stronie azjatyckiej !

Także można oszczędzić, można taniej na własną rękę tańszy hotel czy hostel, a na pewno oszczędziliśmy dużo czasu, bo większość rzeczy do zwiedzania mieliśmy z buta
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 23:47   #27
LittleRosa
Raczkowanie
 
Avatar LittleRosa
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa, Bydgoszcz
Wiadomości: 70
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Nam się nie opłaca na własną rękę wszystkiego zaklepywać, bo ewentualne oszczędności pokryją się z czasem jaki musielibyśmy na to poświęcić (zamiast w tym czasie zarabiać). Raz skusiliśmy się na wakacje organizowane samodzielnie i nigdy więcej. Siwe włosy od załatwiania i martwienia się o każdy szczegół. Tylko nam to zepsuło humory i do domu wróciliśmy bardziej zmęczeni niż pojechaliśmy. Poza granice kraju tylko z biurem (my jesteśmy wierni Itace akurat), po kraju można samodzielnie, ale my jeździmy tylko w miejsca specyficzne, mocno survivalowe, w których tłumów nie ma
LittleRosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 17:51   #28
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez LittleRosa Pokaż wiadomość
Nam się nie opłaca na własną rękę wszystkiego zaklepywać, bo ewentualne oszczędności pokryją się z czasem jaki musielibyśmy na to poświęcić (zamiast w tym czasie zarabiać). Raz skusiliśmy się na wakacje organizowane samodzielnie i nigdy więcej. Siwe włosy od załatwiania i martwienia się o każdy szczegół. Tylko nam to zepsuło humory i do domu wróciliśmy bardziej zmęczeni niż pojechaliśmy. Poza granice kraju tylko z biurem (my jesteśmy wierni Itace akurat), po kraju można samodzielnie, ale my jeździmy tylko w miejsca specyficzne, mocno survivalowe, w których tłumów nie ma
moim zdaniem wczasy na własną rękę nie są dla każdego po prostu Ja na przykład uwielbiam planować, szukać, czytać natomiast wiem, że gdyby nie ja to mój tż powiedziałby dokładnie to co Ty napisałaś, że w czasie szukania on zarobi na tyle by zapłacić w biurze więcej i nie myśleć. Nie każdy się do tego nadaje
Ja wolę na własną rękę choć teraz z małym dzieckiem czuje się bezpieczniej lecąc z biurem aczkolwiek trafiłam na taką ofertę, że samej szukając raczej bym nie przebiła.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 06:51   #29
kornetka
Raczkowanie
 
Avatar kornetka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Nigdy nie byłam z biurem podróży, ponieważ uwielbiam planować wyjazd. Czytać, sprawdzać, liczyć... Oczywiście biuro zapewnia Ci trochę więcej bezpieczeństwa w tych kwestiach, bo twoje źródła mogą się mylić, ale "ahoj przygodo!". Ponadto, jak jedzie się na wycieczkę zorganizowaną, to trzeba być podporządkowanym. A ja lubię spontanicznie zniknąć w zakamarkach jakiegoś miasta i się po prostu szwendać. No, ale co kto lubi.
kornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 10:46   #30
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Wszystko ma swoje plusy i minusy, nie wszędzie da się zorganizować znacznie tańsze wakacje. Nawet na blogu Travelplanet dali konkretne wyliczenia z pokazanymi stawkami. Żeby wyszło w miarę podobnie trzeba na wszystko ustrzelić okazje cenowe, szczególnie na lot. Dochodzą jeszcze takie tematy jak np. kwestie związane z reklamacjami... My póki co tylko z biurem, ale może kiedyś w przyszłości spróbujemy na własną rękę.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-05 23:12:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.