Fibryna bogatopłytkowa (PRF) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-06, 20:43   #1
reflect16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 7

Fibryna bogatopłytkowa (PRF)


Hej,
Nigdzie na wizażu nie znalazłam watku na temat fibryny bogatopłytkowej. Czy któraś z Was robiła sobie ten zabieg? Bardzo interesuje mnie jakie wrażenia. Dodatkowo czy któraś zauważyła zwiększenie objętości tkanek (wypełnienia)?
Mało jest informacji na ten temat a szukam innych sposobów na wypełnienie ubytków pod oczami oraz poprawienie wygladu, niż kwas hialuronowy czy lipofilling.

Będę wdzięczna za każde info
reflect16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 11:14   #2
aniapaszka70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 41
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez reflect16 Pokaż wiadomość
Hej,
Nigdzie na wizażu nie znalazłam watku na temat fibryny bogatopłytkowej. Czy któraś z Was robiła sobie ten zabieg? Bardzo interesuje mnie jakie wrażenia. Dodatkowo czy któraś zauważyła zwiększenie objętości tkanek (wypełnienia)?
Mało jest informacji na ten temat a szukam innych sposobów na wypełnienie ubytków pod oczami oraz poprawienie wygladu, niż kwas hialuronowy czy lipofilling.

Będę wdzięczna za każde info
Fibryna ma dzialanie podobne do osocza jednak jest bardziej "bogatasza". Ja stosuje fibryne do mezoterapii skóry głowy w wypadaniu włosów i w goejniu sie rany pooperacyjnej.
Sa lepsze efekty niz przy osoczu. Wiec moge tylko w tym wskazaniu narazie pomoc.
aniapaszka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 19:00   #3
Osocze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Ja jestem po 3 zabiegach (twarz) i niebawem wybieram sie na 4-ty, ostatni. Efekt jest, tylko pytanie na ile to wystarczy. Jesli chodzi o uzyskanie poprawy wygladu twarzy trzeba zrobic przynajmniej te 4 zabiegi. Sama zdecydowalam o liczbie zabiegow. Lekarz nie namawial. Te 4 zabiegi to absolutne minimum przy cienkiej skorze, na ktorej efekty widac szybciej. Przy skorach grubszych bedzie trzeba wykonac wiecej zabiegow. Pytanie czy w takim razie jest to oplacalne. Preparatu do wypelnienia wychodzi finalnie malo. Nie pokryje sie nim calej twarzy, tylko miejsca, ktore wymagaja rewitalizacji (i tez nie zawsze wszystkie). Podobno efekty utrzymuja sie do 2 mies. To malo. Jesli po skonczonej serii faktycznie efekty znikna po 2 mies zabiegu wiecej nie powtorze.
Wspominalas o dolinie lez. Ja tez zdecydowalam sie na zabieg glownie z uwagi na wypelnienie doliny lez i moge tylko powiedziec, ze po zabiegu wyglada pieknie.

Edytowane przez Osocze
Czas edycji: 2019-07-22 o 12:12
Osocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 14:46   #4
czingi
Przyczajenie
 
Avatar czingi
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Ja miałam robiony zabieg dwa razy i wydaje mi się że zadowolenie zależy od tego co się oczekuje.

Pierwszy raz miałam robioną mezoterapię mikroigłową, oraz mezoterapię igłowa i poprawę konturu ust - tak dużo bo byłam modelką na szkoleniu. Cały zabieg miałam przeprowadzany przez grecką lekarkę która szkoliła polskich lekarzy.
-jeśli chodzi o rewitalizację twarzy - efekt był ale słaby - pewnie dlatego że jeden zabieg-
-konturowanie ust - ja nie widziałam kompletnie żadnego efektu
- NIESPODZIANKA - lekarka wstrzyknęła mi PRF w zmarszczkę na czole - zmarszczka głęboka i utrwalona i to był hit bo po jakichś trzech miesiącach skóra w tym miejscu się przebudowała i zmarszczka zniknęła zupełnie - nie mam jej do dziś a minęło 3 lata

Drugi zabieg- również na szkoleniu- tym razem zabieg wykonywali mi uczestnicy szkolenia pod nadzorem prowadzącej, podobnie jak przy pierwszym zabiegu miałam robione wszystko.
Efekty
- na ustach brak jakiegokolwiek
- tym razem rewitalizacja skóry była spora i widoczna


reasumując- zabieg rewitalizuje skórę ale nie ma co oczekiwać efektów spektakularnych jak po wypełniaczach. Tu raczej tylko seria zabiegów da rade.

ważne żeby przed zabiegiem poruszać się- np przyjść do gabinetu na piechotę lub przyjechać rowerem i nic nie jeść przez jakiś czas- optymalnie gdy zabieg rano to ostatni posiłek wieczorem- to aktywuje czynniki wzrostu w krwi i preparat jest bardziej skuteczny.
czingi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 11:46   #5
aniapaszka70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 41
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez czingi Pokaż wiadomość
Ja miałam robiony zabieg dwa razy i wydaje mi się że zadowolenie zależy od tego co się oczekuje.

Pierwszy raz miałam robioną mezoterapię mikroigłową, oraz mezoterapię igłowa i poprawę konturu ust - tak dużo bo byłam modelką na szkoleniu. Cały zabieg miałam przeprowadzany przez grecką lekarkę która szkoliła polskich lekarzy.
-jeśli chodzi o rewitalizację twarzy - efekt był ale słaby - pewnie dlatego że jeden zabieg-
-konturowanie ust - ja nie widziałam kompletnie żadnego efektu
- NIESPODZIANKA - lekarka wstrzyknęła mi PRF w zmarszczkę na czole - zmarszczka głęboka i utrwalona i to był hit bo po jakichś trzech miesiącach skóra w tym miejscu się przebudowała i zmarszczka zniknęła zupełnie - nie mam jej do dziś a minęło 3 lata

Drugi zabieg- również na szkoleniu- tym razem zabieg wykonywali mi uczestnicy szkolenia pod nadzorem prowadzącej, podobnie jak przy pierwszym zabiegu miałam robione wszystko.
Efekty
- na ustach brak jakiegokolwiek
- tym razem rewitalizacja skóry była spora i widoczna


reasumując- zabieg rewitalizuje skórę ale nie ma co oczekiwać efektów spektakularnych jak po wypełniaczach. Tu raczej tylko seria zabiegów da rade.

ważne żeby przed zabiegiem poruszać się- np przyjść do gabinetu na piechotę lub przyjechać rowerem i nic nie jeść przez jakiś czas- optymalnie gdy zabieg rano to ostatni posiłek wieczorem- to aktywuje czynniki wzrostu w krwi i preparat jest bardziej skuteczny.

Moje doswiadczenie z fibryna bogatoplytkowa zaczelo sie wiosna tego roku kiedy zastosowalam ja na blizne i jako mezoterapie skory glowy. Kidy zobaczylam efekty to zafundowalam sobie taki koktajl komorkowy na twarz. I mam zamiar go powtarzac. To cudowna terapia spowalniajaca proces starzenia. A ze swoje mam juz w metryce a nie jestem zwolnniczka wypelniaczy w kazdym miejscu zaryzykowalam z fibryna. I co? jest piekny efekt. Mialam wiotka skore przy ustach. Jej stan sie diametralnie poprawil.Fibryna ma to do siebie, ze pieknie wypelnia ubytki tkankowe i zachodza procesy przebudowy skory. Ja jestem zachwycona tym zabiegiem. Robilam juz 3x w odstepie 4 tygodniowym. Odczucia? powiem ,ze niezbyt przyjemne. fakt krem znieczulajacy zadzialal na zewnatrz. Ale po podaniu fibryny bolala mnie twarz jak cholera. Bylo tu uczucie takie rozpierania i szczypania. Polecam wziac 2-3 dni wolnego po tym bo obrzek jest i moga byc siniaki. ale warto naprawde!
aniapaszka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 16:47   #6
Osocze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

@ aniapaszka70, dobrze slyszec, ze u kogos zabieg PRF przyniosl az takie efekty. Ja zabiegu od wakacji nie powtarzalam i nie powtorze. Po ostatnim razie efekt utrzymal sie do 2 tygodni. To juz lekka przesada. Jak sie w miedzyczasie okazalo na rynku istnieja inne nieinwazyjne za to rownie skuteczne metody na odswiezenie poszczegolnych partii twarzy.
Osocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 11:07   #7
aniapaszka70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 41
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez Osocze Pokaż wiadomość
@ aniapaszka70, dobrze slyszec, ze u kogos zabieg PRF przyniosl az takie efekty. Ja zabiegu od wakacji nie powtarzalam i nie powtorze. Po ostatnim razie efekt utrzymal sie do 2 tygodni. To juz lekka przesada. Jak sie w miedzyczasie okazalo na rynku istnieja inne nieinwazyjne za to rownie skuteczne metody na odswiezenie poszczegolnych partii twarzy.
Oczywiscie,ze tak ja tego nie neguje.. kazda z nas testuje na sobie inne zabiegi.Jednej pomoze fibryna innej nie. Wiec to bardzo indywidualna sprawa. To jak z kwasem hialuronowym przy Hashimoto jest wchlaniany jak gabka
aniapaszka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-07, 12:18   #8
sereniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Czy przy zatrzymywaniu się limfy pod oczami można stosować ten zabieg?
sereniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 16:15   #9
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez sereniusia Pokaż wiadomość
Czy przy zatrzymywaniu się limfy pod oczami można stosować ten zabieg?
Próbowałaś jakich kolwiek sposobów usuwania limfy w domu? Sama mam z tym problem ogromny dlatego pytam
Używam żelu z arniki który trzymam w lodówce-nakładam go, później zrobione serum (z maceratu arniki+olej z ogórka+ekstrakt kofeiny i jakieś tam witaminki) i na koniec macerat arniki w oleju, masuję kamieniem jadeitowym no i czekam na cud aż się zmniejszą
U mnie problem nie tkwi w nie piciu należytej ilości wody ani wysypianiu się. Bardziej chyba chodzi o pogodę/ciśnienie. Nie wiem, jestem w trakcie obserwacji. Jak zawiedzie to co ww. to będę wstrzykiwać pod oczy ampułkę z Dermaheal Eye Bag Solution ona działa rewelacyjnie ale bardzo mnie szczypie więc się wtrzymuję
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 13:09   #10
sereniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Próbowałaś jakich kolwiek sposobów usuwania limfy w domu? Sama mam z tym problem ogromny dlatego pytam
Używam żelu z arniki który trzymam w lodówce-nakładam go, później zrobione serum (z maceratu arniki+olej z ogórka+ekstrakt kofeiny i jakieś tam witaminki) i na koniec macerat arniki w oleju, masuję kamieniem jadeitowym no i czekam na cud aż się zmniejszą
U mnie problem nie tkwi w nie piciu należytej ilości wody ani wysypianiu się. Bardziej chyba chodzi o pogodę/ciśnienie. Nie wiem, jestem w trakcie obserwacji. Jak zawiedzie to co ww. to będę wstrzykiwać pod oczy ampułkę z Dermaheal Eye Bag Solution ona działa rewelacyjnie ale bardzo mnie szczypie więc się wtrzymuję
Ja mam akurat problem z tym od dziecka. I to dosłownie, bo nawet moja mama mówiła, że od kiedy pamięta mam pod oczami takie "poduszeczki". Jeśli chodzi o moje doświadczenia to żadne zimne okłady, płatki pod oczy, "wałkowanie" twarzy tym wałkiem jadeitowy nie pomaga. Rozmawiałam z kosmetyczką, z lekarzem medycyny estetycznej i obie powiedziały, że najlepsze będą masaże limfatyczne twarzy i endermologia twarzy. Nie byłam szczerze mówiąc jeszcze na ani jednym ani drugim :P
sereniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 14:11   #11
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez sereniusia Pokaż wiadomość
Ja mam akurat problem z tym od dziecka. I to dosłownie, bo nawet moja mama mówiła, że od kiedy pamięta mam pod oczami takie "poduszeczki". Jeśli chodzi o moje doświadczenia to żadne zimne okłady, płatki pod oczy, "wałkowanie" twarzy tym wałkiem jadeitowy nie pomaga. Rozmawiałam z kosmetyczką, z lekarzem medycyny estetycznej i obie powiedziały, że najlepsze będą masaże limfatyczne twarzy i endermologia twarzy. Nie byłam szczerze mówiąc jeszcze na ani jednym ani drugim :P
Jak nie zapomne to zrobię zdjęcie przed i po użyciu tego preparatu na worki jak użyje
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-11, 07:33   #12
sereniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Jak nie zapomne to zrobię zdjęcie przed i po użyciu tego preparatu na worki jak użyje
Byłoby super! A gdzie chodzisz na ten preparat? Bo widzę, że jesteś z Poznania, tak jak ja
sereniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 08:01   #13
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez sereniusia Pokaż wiadomość
Byłoby super! A gdzie chodzisz na ten preparat? Bo widzę, że jesteś z Poznania, tak jak ja
Byłam raz w Poznaniu jakieś 5 lat temu pierwszy raz na mezoterapii preparatem Aquashine(świetny) ale skóra była mniej wymagająca jedynie wysuszona z pierwszymi oznakami powstawania zmarszczek zwłaszcza na czole. Obecnie od roku sama robie w domu pistoletem, kupiłam na aukcji. Nie ma porównania co do bólu, nic kompletnie nie czuć. W gabinecie te 5lat temu jak mi lekarka robiła czułam jak te cieniutkie długa igiełka wchodziła w skórę i była wyciągana, mimo znieczulenia popłakałam się taki był ból
Pistolet jest na tyle bezpieczny bo masz kartridże-igły 9 sztuk które wbijają się na daną głębokość pod kątem prostym, więc nie ma możliwości by pod złym kątem igłe wbić, lub żeby ręka się omsknęła.
Mezoterapia igłowa i dermapen poprawiły mi znacznie stan cery, bardzo się zagęściła skóra.
Miesiąc temu pozwoliłam sobie na 30-stkę preparat Aquashine BTX cera jest pięknie rozświetlona taka świeża już po przebudzeniu mimo worków TŻ twierdzi, że nic tam nie ma znaczy worków a ja je ciągle widzę
Oczywiście z pistoletem tak jak dermapenem trzeba zachowywać max higieny podczas zabiegu. Nie będę nikogo namawiać i nie namawiam, jak i nikomu prócz sobie tych zabiegów nie wykonuje.
Nie będę ukrywać, że cena zabiegów nie jest niska by wykonać serię i poprawić stan cery to mnie skłoniło do zakupu przez przypadek pistoletu. Płacąc za jeden zabieg u lekarza preparatem Aquashine ja mam serie zabiegów w domu za tą cene.
Zdjęcia zrobiłam z rana worków, może dziś zrobie mezoterapie prepatarem Dermaheal Eye Bag Solution i wkleje za jakieś pare dni efekt
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 10:23   #14
sereniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Byłam raz w Poznaniu jakieś 5 lat temu pierwszy raz na mezoterapii preparatem Aquashine(świetny) ale skóra była mniej wymagająca jedynie wysuszona z pierwszymi oznakami powstawania zmarszczek zwłaszcza na czole. Obecnie od roku sama robie w domu pistoletem, kupiłam na aukcji. Nie ma porównania co do bólu, nic kompletnie nie czuć. W gabinecie te 5lat temu jak mi lekarka robiła czułam jak te cieniutkie długa igiełka wchodziła w skórę i była wyciągana, mimo znieczulenia popłakałam się taki był ból
Pistolet jest na tyle bezpieczny bo masz kartridże-igły 9 sztuk które wbijają się na daną głębokość pod kątem prostym, więc nie ma możliwości by pod złym kątem igłe wbić, lub żeby ręka się omsknęła.
Mezoterapia igłowa i dermapen poprawiły mi znacznie stan cery, bardzo się zagęściła skóra.
Miesiąc temu pozwoliłam sobie na 30-stkę preparat Aquashine BTX cera jest pięknie rozświetlona taka świeża już po przebudzeniu mimo worków TŻ twierdzi, że nic tam nie ma znaczy worków a ja je ciągle widzę
Oczywiście z pistoletem tak jak dermapenem trzeba zachowywać max higieny podczas zabiegu. Nie będę nikogo namawiać i nie namawiam, jak i nikomu prócz sobie tych zabiegów nie wykonuje.
Nie będę ukrywać, że cena zabiegów nie jest niska by wykonać serię i poprawić stan cery to mnie skłoniło do zakupu przez przypadek pistoletu. Płacąc za jeden zabieg u lekarza preparatem Aquashine ja mam serie zabiegów w domu za tą cene.
Zdjęcia zrobiłam z rana worków, może dziś zrobie mezoterapie prepatarem Dermaheal Eye Bag Solution i wkleje za jakieś pare dni efekt
Kurczę, ja się sama trochę boję robić, ale fakt, że boli jak nie wiem to jak robi mimo znieczulenia ;/
Czekam na efekt
sereniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-15 11:23:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.