Nużeniec (demodex) leczenie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Dzisiaj, 08:41   #61
dzikie_wino
Raczkowanie

Dot.: Nużeniec (demodex) leczenie

To może być akergia kontaktowa, to może być coś w rodzaju podrażnienia/poparzenia chemicznego. Olejki eteryczne to bardzo mocne, drażniące substancje, nawet bez alergii potrafią wyrządzić krzywdę. Ten ma niby trochę mniej alergenów niż inne olejki, ale nadal u kogoś alergię może wywołać, hipoalergiczny nie jest.

Generalnie olejki stosuje się w naprawdę małych ilościach, 0,5-1% to już sporo. Ten konkretny nawet w trochę większych ilościach niż inne, niektórzy podają 3%, niektórzy nawet 5%, ale w takich ilościach już może być drażniąco...
Nie wprowadzałabym tego bez konsultacji z dermatologiem, przy leczeniu dermatologicznym włączanie takich mocnych rzeczy jest ryzykowne.

Nie wiem czy podczas takiego leczenia nie trzeba ograniczać kremów, bo sama na nużycę się nie leczyłam
Jeśli nie trzeba ograniczać, to może standardowe kremy regenerujące typu Cicabio, Cicaplast czy po prostu krem z 10% pantenolem. Ale to takie wspomagacze, skóra i tak nadal będzie potrzebowała iluś dni na regenerację, doraźnej ulgi nie będzie. Jak trzeba konkretniejszej pomocy to dermatolog...
Na wszelki wypadek nawet nie chcę podpowiadać czego nie należy stosować bez konsultacji z dermatologiem, żeby nie kusić... Bo to nie są byle kosmetyki i szczególnie w rejonie twarzy zawsze trzeba takie rzeczy konsultować z lekarzem, zresztą lekarz może uznać, że coś innego będzie skuteczniejsze.
dzikie_wino jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości