wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-23, 18:29   #91
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie - które wkladki lepiej kupić:

takie małe z scholla http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=116902752

czy takie wieksze http://www.allegro.pl/item127816192_..._stopami_.html
z scholla tez sa takie wieksze ale za 19.90
?

dodam ze mam 2 pary butow na obcasie - balerinki na niziutkim obcasiku (jakies 3 cm) i kozaczki ze szpicem (obcas ok 5 cm)

czy te male nie sa za male? czy te duze jesli okaza sie troche za duze do mojego buta (za szerokie) to beda mnie uciskaly po bokach? juz nie wiem sama
myśle ze małe beda za małe takze najlepsze by były te sholla które wkleiłaś pierwsze http://allegro.pl/item126545431_scho...et_z elowe.html
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 20:34   #92
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

identyczne jak party feet scholla są wkładki fusswohl z rossmana-tyle że są jakieś 8 złotych tańsze
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 08:58   #93
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cytat:
Napisane przez cookiemonster Pokaż wiadomość
myśle ze małe beda za małe takze najlepsze by były te sholla które wkleiłaś pierwsze http://allegro.pl/item126545431_scho...et_z elowe.html
a te? http://www.allegro.pl/item127816192_..._stopami_.html sa takie jak te ze scholla tylko nieznanej firmy i tansze myslisz ze tandeta ?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 06:45   #94
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
a te? http://www.allegro.pl/item127816192_..._stopami_.html sa takie jak te ze scholla tylko nieznanej firmy i tansze myslisz ze tandeta ?

szczerze mówiąc nie wiem, po shollu raczej wiadomo czego się spodziewać a po tych to nie mam pojęcia
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 11:28   #95
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
identyczne jak party feet scholla są wkładki fusswohl z rossmana-tyle że są jakieś 8 złotych tańsze
no wlasnie a gdy kupie na allegro to wyniesie mnie to jakies 25 zl -to dosc duzo jak na wkladki a u mnie nie ma rossmana, gracelanda ani deichamana
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 12:06   #96
malutkaMM
Raczkowanie
 
Avatar malutkaMM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 42
GG do malutkaMM
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Heej dziewczyny . RAtujciee. Mam taki problem tóż moje stopy są bardzo wąskie i niezbyt duże 36-37. Bardzo trudno jest mi dostać na siebie pasujące i ładne butki . Metoda z wkładkami, piętkami, gąbkami itp. w moim przypadku tylko raz sie spradziła. Czasami uda mi sie kupic jakies butki (najcześciej sa to sandały lub kalpki ), które daje potem do szewca lub kaletnika. Niestety najgorzej jest z butami(np. pantoflami )na wiosne czy jesień , dlatego przeważnie chodze w adidasach. Zatem mam pytanie, czy któras z Was zna może zna marki albo sklepy, w których można dostać wąskie buciki?? Pozdrawiam
malutkaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 13:55   #97
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

No właśnie...jakie firmy robią wąskie buty...mam już dosc wkładek, gąbek i wypychania butów czym si e da!!!
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-02, 20:13   #98
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

niestety dziewczyny w Polsce sie robi standard, tęgość zazwyczaj jedna, u ryłki sprzedają dwie tęgosci. osobiscie nie miałam nigdy potrzeby szukania takich sklepów. średnia tęgość to G1/2 i większość butów jest robiona właśnie na tę tęgość. z tego co udało mi sie znaleźć w internecie to sholl robi buty w tęgości F czyli węższe niż standard
tutaj też jest coś w tęgości F: http://www.poschodkach.com.pl/index....e0accfc72f6570
teoretycznie buty włoskie i hiszspańskie powinny wam pasować bo oni z reguły robia węższe buty niz reszta Europy. jeszcze poszukam czegoś na necie
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 20:47   #99
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

ok jeśli interesuje was kupno butów przez internet to daje kilak linków do stron z butami wąskimi:
http://www.shoebuy.com/sb/narrow-shoes.jsp (trzeba wybrać "narrow" )
http://www.zappos.com/narrow.zhtml
http://shoes.about.com/gi/dynamic/of...53DNARROWWIDTH
http://shop.nordstrom.com/C/2384002/...av&pbo=2384002
http://www.shoebuy.com/sb/narrow-shoes.jsp
http://www.onlineshoes.com/landing.a...=spec&specid=9
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 21:31   #100
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

O dzięki Ci
Trochę się boję kupowac buty przez internet, bo to różnie bywa...z podbiciem (mam dośc wysokie), z szerokością (czasem...no raz mi się zdarzyło, ze były za wąskie, generalnie są za szerokie:/) i z zawyżonem/zaniżonym rozmiarem-długośc wkładki nie zawsze daje pełny obraż, róznie ją mierzą:/
Będę miała do Ciebie jeszcze jedno pytanie, ale nie wiem czy tu, czy na watku, w którym prezentujesz swoje dzieła...
Pozdrawiam
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 21:48   #101
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Doobra, tu zapytam...Cookie..(ps-jestem na 3 stronie wątku z Twoimi butami, jakbyś mi mogła podać na PW swój nick-na allegro?-może kiedyś wystawisz coś w rozmiarze 38,5-39....bo ja choruję po prostu na niepowtarzalne buty...uwielbiam mieć trochę inne niż wszyscy a Twój styl jest super)
Aha, moje pytanie...otóz kupiłam sobie jakiś czas temu takie oto buty i po pierwszym wyjściu musiałam lecieć do szewca...chodzi o obcas, a konkretnie o kretyńskie rozwiązanie jakiegoś nawiedzonego projektanta, który obił okolice fleka (nie wiem jak to się nazywa, ale na pewno będziesz wiedziała, nie jest to raczej obcas...no to zielone pod spodem ) delikatnym zamszem, a sam spód (kąt) został ustawiony tak, że po prostu MUSZĘ zahaczać o wszelkie kamienie, nierówności chodnika, schodki...no i zamsz się zdarł, po prostu zrobiły się paskudne dziury,a spod spodu wystaje brzydki plastik...to niestety widać Jeden szewc powiedział, ze może mi podkleić i pomalowac farbą (?!), drugi obiecał poszukać jakiejś skórki w podobnym kolorze i może coś dokleić oraz podwyższyć obcas (dokleić drugi flek, bo nawet nie można go usunąć...nie mam zdjęcia całkiem od spoju, ale na tym chyba widac, jak to wygląda)...zostaiwłam to u niego, przy mnie naciągnął materiał i podkleił, od biedy może być, raczej nie mam co liczyć na to, ze znajdzie jakiś materiał w zbliżonym kolorze...w każdym razie nie wiesz, co można by zrobić w takej sytuacji? Nie wiem, może można obciągać obcasy...powiedzieli że już się tego nie robi;( hm, no to pytanie bardziej do szewca niż projektankti z prawdziwego zdarzenia, ale ci mili starsi panowie zawsze bezradnie rozkłądają ręce i jeszcze kręca nosem, jak się przynosi coś w innym kolorze niż czarny/brąz i jeszcze z nietypowym problemem:/ A ja bym chciaa je ponosić, a nie tylko trzymać w szafie:/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zara - skórzane czółenka.jpg (43,8 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zara - skórzane czółenka2.jpg (35,9 KB, 122 załadowań)
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-03, 10:21   #102
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

kamkam, jasne że mozna obciagnąć obcas, ale może to wymagać odklejenia obcasa albo oderwania go od reszty buta i zeby go spowrotem przymocowac trzeba będzie odkleić wkładkę i podpodeszwę czyli troche roboty jest z tym. nie wiem czy któryś szewc se tego podejmie bo teraz to raczej są przyzwyczajeni jedynie do wymiany fleków chociaz powiem szczerze że jak poszłam do jednego z cała skórą na obcasie zdartą to się ucieszył jak dziecko, że w końcu coś innego do roboty ma
na zdjęciu które wkleiłaś nie widać jakis braków na tych bucikach ale jeśli nie znajdą ci zamszu w takim samym kolorze to może obić obcas skórą licową jaka jest na buciku. niestety to jest problem z obciąganymi obcasami w połączeniu z polskimi chodnikami jest jeszcze opcja wymiany obcasa na taki udajacy skórzany w paseczki. wtedy nie byłoby problemu z zadziorkami na skórze, tylko pozostaje pytanie czy ktos sie podejmie takiej wymiany
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 18:04   #103
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

zastanawiam się czy do krótkiej i średniej długości spódniczki pasują tylko wysokie obcasy? pomijam balerinki i adidasy

chciałabym kupić jakieś wygodne, skórzane buty za kostkę (na jesień), które będą pasowały do spodni i spódniczek..no i mam dylemat :0 obcasy wyższe niż 3 cm dość szybko mnie męczą, z kolei takie bardziej płaskie może niezbyt się nadają (gdzieś usłyszałam, że im krótsza spódnicza tym wyższy obcas)..

może macie jakieś fajne zdjęcia takich zestawów - nieduży stabilny obcas i spódniczki?
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 20:09   #104
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cytat:
Napisane przez cookiemonster Pokaż wiadomość
kamkam, jasne że mozna obciagnąć obcas, ale może to wymagać odklejenia obcasa albo oderwania go od reszty buta i zeby go spowrotem przymocowac trzeba będzie odkleić wkładkę i podpodeszwę czyli troche roboty jest z tym. nie wiem czy któryś szewc se tego podejmie bo teraz to raczej są przyzwyczajeni jedynie do wymiany fleków chociaz powiem szczerze że jak poszłam do jednego z cała skórą na obcasie zdartą to się ucieszył jak dziecko, że w końcu coś innego do roboty ma
na zdjęciu które wkleiłaś nie widać jakis braków na tych bucikach ale jeśli nie znajdą ci zamszu w takim samym kolorze to może obić obcas skórą licową jaka jest na buciku. niestety to jest problem z obciąganymi obcasami w połączeniu z polskimi chodnikami jest jeszcze opcja wymiany obcasa na taki udajacy skórzany w paseczki. wtedy nie byłoby problemu z zadziorkami na skórze, tylko pozostaje pytanie czy ktos sie podejmie takiej wymiany

Hej,

A bo te zdjęcia były robione zanim założyłam buty
Braki są tam, gdzie jest od spodu ten zielony zamsz...
No niestety, szewc potrafi tylko wymienić fleki...
Też myślałam o obiciu skórą licową, ale nikt nie ma takich ścinków...albo ja po prostu nie mam namiarów na dobrego szewca w Lublinie ;(
A o jakich paseczkach mówisz???
No tak, polskie chodniki to katastrofa...pozostaje nosić kalosze:/
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 20:53   #105
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

chodziło mi o taki obcas z plastiku co imituje, ze jest z kawałków skóry sklejany i stąd te paseczki na jego powierzchni. wklejam zdjecie obcasa o jaki mi chodzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obcas.jpg (13,3 KB, 51 załadowań)
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 21:32   #106
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cytat:
Napisane przez obca Pokaż wiadomość
zastanawiam się czy do krótkiej i średniej długości spódniczki pasują tylko wysokie obcasy? pomijam balerinki i adidasy

chciałabym kupić jakieś wygodne, skórzane buty za kostkę (na jesień), które będą pasowały do spodni i spódniczek..no i mam dylemat :0 obcasy wyższe niż 3 cm dość szybko mnie męczą, z kolei takie bardziej płaskie może niezbyt się nadają (gdzieś usłyszałam, że im krótsza spódnicza tym wyższy obcas)..

może macie jakieś fajne zdjęcia takich zestawów - nieduży stabilny obcas i spódniczki?
wklejam ci kilka zdjęć z butami niekoniecznie na wysokim obcasie do jeansów i spódniczki. myślę ze dobrym rozwiazaniem dla ciebie byłyby kowbojki, bo są nad kostkę, mają nieduży stabilny obcas
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (46,9 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (27,7 KB, 181 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (9,1 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (96,9 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (84,2 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (42,7 KB, 183 załadowań)
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 21:39   #107
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cytat:
Napisane przez cookiemonster Pokaż wiadomość
chodziło mi o taki obcas z plastiku co imituje, ze jest z kawałków skóry sklejany i stąd te paseczki na jego powierzchni. wklejam zdjecie obcasa o jaki mi chodzi
AAAAAaaaaa....no to już wiem o co chodzi Dzięki! Ale to trzeba by było zrywać ten cały spód...niezła robota...dziwne, szewc mi tego nie zaproponował...no nic, zobaczę co sam wykombinuje i ew. następnym razem spytam o ten "paseczkowy" spód - wielkie dzięki za podpowiedź!
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 21:48   #108
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

jak widać płaskie butki do krótkiej spódniczki czy szortów można nosić póki jest ciepło butki typu emu czy mukluki też są idealne do mini
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (12,6 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (46,0 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (41,0 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (62,3 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (39,4 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (85,3 KB, 100 załadowań)
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 09:22   #109
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

cookiemonster: dziękuję za zdjęcia
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 15:51   #110
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

cookiemonster mam do Ciebie wielką prośbę - czy mogłabyś napisać jak się powinno chodzić w butach na obcasach??? Może to trochę głupie pytanie ale wyczytałam ostatnio, że kobiety powinny stawiać stopę od palców (czyli palce-pięta, a nie pięta-palce). Przeszukałam wczoraj wizaż i nie znalazłam żadnej "instrukcji" na ten temat - a taka by się przydała. Za to wczoraj próbowałam chodzić tak trochę po domu i nie wyglądało to dobrze
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 18:46   #111
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cytat:
Napisane przez krooliczek Pokaż wiadomość
cookiemonster mam do Ciebie wielką prośbę - czy mogłabyś napisać jak się powinno chodzić w butach na obcasach??? Może to trochę głupie pytanie ale wyczytałam ostatnio, że kobiety powinny stawiać stopę od palców (czyli palce-pięta, a nie pięta-palce). Przeszukałam wczoraj wizaż i nie znalazłam żadnej "instrukcji" na ten temat - a taka by się przydała. Za to wczoraj próbowałam chodzić tak trochę po domu i nie wyglądało to dobrze
ciocia dobra rada zawsze pomaga chodzenie na szpilkach to w dużej mierze kwestia utrzymania równowagi. by ją utrzymać musisz mieć silne mięśnie na łydkach i w okolicy kostek. poza tym nie mozesz stawiać duzych kroków tylko mniejsze, niż jak chodzisz w adidasach. ważne jest by nogi były jak najblizej siebie podczas chodzenia (żadnych szpagatów ). gdy robisz wykrok nogi powinny być proste, oczywiście bez przesady żebyś nie wyglądała jak na szczudłach. raczej nei bedziesz chodziła super na szpilkach jeśli włożysz je po raz pierwszy. Musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. najlepiej próbować najpierw na małych dystansach, z kuchni do łązienki i z czasem coraz dalszych. musisz znaleźć własne tępo chodzenia na szpilkach. pamietaj by nie przekłądać całego ciężaru ciała na obcas bo istnieje prawdopodobieństwo ich połamania albo upadku na twarz jak robisz wykrok to pierwszy ziemi dotknie obcas ale od razu powinnaś przenieść cieżar ciałą na palce. generalnie obcas pomaga tylko utrzymać równowagę.
nom to sie napisałam w każdym razie najlepiej jest zacząć od niższych obcasów i ajk juz bedziesz sie czuła dobrze na srednich obcasach spróbuj chodzić na wyższych. waro jest poswiecić troche czasu na praktykę bo czasami dziewczyny wkładają mega-szpilki i chodzą w nich jak koniki albo jak na szczudłąch a przecież nie w tym rzecz. obcasy są wabikiem na facetów bo jak sie chodzi w szpilkach to biodra się kobieco kołyszą
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 21:37   #112
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Dzięki cookiemonster za rady ale ja chyba jestem niereformowalna w tej kwestii
A tak tylko się zastanawiałam czy faktycznie są takie kobiety, którym udaje się chodzić w obcasach i to jeszcze najpierw stawiając palce
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 14:09   #113
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

świetny wątek Cookie
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 21:46   #114
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

a może jakieś podpowiedzenie jakie buty do jakiej sylwetki??

ja mam z tym totalny problem..
mianowicie ja jestem raczej niska 165... mam masywne uda łydki i tyłek no cóż ... czasem tak bywa...
chciałąbym jakieś ładne kobiece butki wysokie... ale niewiem jakie na zime...
noga ja noga ;p 39-albo 40
mniejsza z tym ... podpowiedzcie nam jakie buty do jakiej sylwetki najbardziej odpowiadają??
byłabym wieeeeeeeeeelce wdzięczna....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 07:58   #115
Herkules
Raczkowanie
 
Avatar Herkules
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 82
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

mam pytanko w zeszłym roku na wyprzedaży kupiłam fajne bukki kozaki z zamszu już przy kupnie były na mnie ciut za duże jak pochodziłam troche w nich to zrobily sie wielkie stopa mi goni na wszystkie strony czy jest możliwość żeby coś z tym zrobić przecież nie będę w pięciu parach skarpet chodziła myślałam że może jest możliwość obcięcia szpica prz butach i one się zmniejszą czy zwykły szewc jest w stanie taką robote wykonać bardzo mi zależy żeby coś z tym zrobić bo buty są niepowtażalne inie chcę żeby leżały pomocy dzieki z gory
Herkules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:34   #116
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Lightbulb Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Cookie być może to pytanie się już pojawiło na forum, ale do niego nie dotarłam. Czy peep toe lepiej przymierzyć przed zakupem? . Chodzi mi głównie o to, że palce mogą źle wystawać. W związku z tym nasuwa się pytanie czy ułożenie palców zależy od "dziurki" czy od samych palców? (w peep toe, które przymierzam palce wyglądają ok). W załączniku są dwie pary "peep toe" i kupno jednej pary rozważam. Niestety nie mogłabym ich przymierzyć osobiście. Dlatego lepiej poszukać odpowiednika czy można zaufać rozmiarówce?.
Mam też pytanie czy przy tym rodzaju buta zaleca się kupować rozmiar mniejszy lub większy tak jak naprzykład w emu?.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.

Edytowane przez besciara
Czas edycji: 2007-04-20 o 22:01
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 17:12   #117
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Herkules, obawiam sie ze nie ma lekarstwa na twoją "dolegliwość" skóra ma tendencje do dopasowywania się do stopy, rozciąga się więc nie am sensu kupować większych. myślę ze twoja propozycja co do obcieńcia szpica nie spotka się z entuzjazmem wśród szewców, myślę ze to niewykonalne (wnioskuje że są to buty ze szpicem) bo w różnych miejscach mocowania cholewy do podeszwy i podpodeszwy potrzebny jest określony naddatek skóry na zaciagniecie. także moja jedyna rada to sprzedać buty i kupić inne , które nie będą za duże.

besciara, wszystkie buty najlepiej jest przymierzyć przed zakupem!! jesli znasz rozmiarówkę danej firmy, masz już ze 2 pary w tym samym rozmiarze to teoretycznie i 3 powinna być ok. ale to wszystko zależy od producenta kopyt. jeśli firma robiaca buty kupuje kopyta od różnych firm to mogą być róznice w rozmiarach. najlepiej zawsze kupować buty w swoim rozmiarze, nie ma sensu w nich cierpieć ani żeby spadały, czasami można naprawić jeśli chodiz o milimetr czy 2 ale większe róznice są już trudne do naprawienia.

Ivonea, jesli jesteś niska najlepsze będą kozaki do kolan, bo nie będą cię skracać, a wydłużony czubek doda ci optycznie kilka centymetrów wysokości. jesli jednak chcesz optycznie pomniejszyć stopę, to lepszy będzie czubek okrągły lub skarowany. piszesz że masz spore łydki, także mozę być trudno dostać wysokie buty, sama mam problem z zapięciem kozaków na łydkach. ale juz od paru lat pojawiają się niskie kozaki które mozna regulowac albo sznurkami albo klamrami. moze uda ci się coś takiego dostać. pamiętaj, że najważniejsze zeby zimowe buty były wygodne i ciepłe (żeby nie przemakały na śniegu)
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 07:14   #118
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

Dziękuję Cookie za odpowiedź .
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 08:51   #119
Herkules
Raczkowanie
 
Avatar Herkules
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 82
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

jestem załamana dzięki za odpowiedz cookie
Herkules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 10:44   #120
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: wszystko co chcecie wiedzieć o BUTACH ale nie wiecie gdzie szukać...

dzieks za odpowiedź cookie
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-08 18:10:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.