Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-15, 17:14   #4651
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Fajny kolor. A co to za szminka? Ta Rosewood

Głośna, zdecydowałam się na czerwień - MAC Russian Red Nie chciało mi się kombinować. Zresztą ten kolor, dosyć nasycony musztardowy (w żółć) nie jest chyba taki najgorszy dla mnie. Chyba jest dosyć podobny do sukienki Olivie Wilde ze zdjęcia powyżej. Swoją drogą ten róż szminki ze zdjęcia wygląda na róż BS i wygląda na niej okropnie (ona jest chyba jakimś latem?).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-15, 19:18   #4652
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Z tego, co pamiętam Olivia jest TSu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-15, 19:27   #4653
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Olivia to najczęściej pojawiająca się celebrytka przy opisie True Summer
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-19, 09:31   #4654
karolinka_01
Meridium
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

ależ się natrudziłam by się w tym wszystkim rozeznać ale już wiem mój typ urody to Light Spring
karolinka_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-19, 16:38   #4655
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam i proszę o pomoc

1. Jak się opalasz?

Raczej nie jest mi łatwo się opalić. Gdy bardziej grzeje słońce i mocno się opalę, to skóra przybiera najpierw kolor intensywnie czerwony, by następnie stać się jasno/średnio-brązowa.

2. Kolor oczu

Brązowo-zielone, przy czym są to jasne odcienie.
Obramówka tęczówki jest zielenią, ale o trochę ciemniejszym odcieniu.
Oprawę oczu mam ciemną.

3. Piegi:

Jak się pojawiają to są złoto-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?

Mam blado-różową cerę z tendencją do naczynek i rumieńców.

5. Naturalny kolor włosów:

Ciemny brąz (na 90%). Nie jestem do końca pewna, ponieważ prawdopodobnie od stosowania pewnych konkretnych szamponów, odżywek, masek, czy olejów, zaczęły mi pojawiać się rudawo-złote pasemka i refleksy na włosach. Jak zajrzę do zdjęć z dzieciństwa to mam włosy w kolorze ciemnobrązowym, czy nawet czarnym. Także wydaje mi się, że te rudości i złote pasma nie są naturalnymi włosami.

6. Kolor ust:

Coś pomiędzy jasny a średni róż, bliżej jasnego.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuje się i pasują mi: czerń, biel, intensywne i mocne kolory, takie jak np. czerwony, zielony, niebieski.
Nie pasują mi: "mdłe"/wyblakłe kolory, tj. w ogóle nieintensywne. A z kolei brązy (w makijażu) zdają się zlewać z moją twarzą i nic w niej nie robić.
Wydaje mi się (ale nie jestem pewna), że najczęściej nie pasują mi ciepłe odcienie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Tak, pasują mi czysta biel i czerń.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Raczej nie pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Kurczę, może trudno w to uwierzyć, ale nie miałam jak "przymierzyć" takie kolory, bo nie znalazłam ich u siebie. Mogę jedynie sugerować się wyobrażeniem, które mówi mi że mogą mi takie pasować.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Na pewno pasują mi zimne. Jeśli chodzi o złoto i srebro, to mam wrażenie że złoto robi to samo co brąz, czyli zlewa się. O wiele lepiej jest w ze srebrem.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Ciężko jest mi powiedzieć znowu z powodu braku takich ubrań, ale np. czarno-białe paski są ok.

Edytowane przez Juli_Juli
Czas edycji: 2016-10-19 o 16:41
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-19, 18:26   #4656
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jest pewna sprzeczność, z jednej strony piszesz, że pasują Ci mocne nasycone kolory a potem, że czyste intensywne nie. Wydaje mi się, że chciałaś napisać, że w kolorach uznawanych za mocne - czerwień, zieleń Ci dobrze a słabo Ci w kolorach uznawanych za słabe np. pudrowy róż czy pastele. Problem w tym, że w analizie kolorystycznej to taki nie działa, istotą jest odcień koloru..

Jeśli zieleń to kwestia czy to szmaragdowa zieleń w najlepszy sposób Ci służy (oczy błyszczą, skóra jest ujednolicona, cera ma zdrowy odcień) czy jakaś butelkowa czy zgniła zieleń itd. Różnica między nasyconą a stłumioną zielenią jest taka: http://www.thechicfashionista.com/im...pringgreen.jpg. Ponadto dochodzi temperatura koloru - ciepła zieleń ma żółte tony a zimna zielen - niebieskie. Im więcej niebieskich tonów, tym kolor chłodniejszy.



Musisz ustalić czy pasują Ci kolory
po 1. zgaszone, średnio nasycone czy bardzo intensywne
przy czym średnio nasycony niebieski to taki: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...8122038308.jpg a intensywnie taki: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...c2e911fbe9.jpg

po 2. czy zimne czy ciepłe, ale nie zgodnie z rozumieniem, że pomarańczowy jest ciepły a zielony jest zimny tylko każdy kolor ma swój odcień (również żółć i pomarańcz mają zimne odcienie np. cytrynowy)

Zakładając jednak, że pasują Ci raczej nasycone kolory i zimne to można zawęzić wybór do 3 typów zimowych oraz 2 palet lata.

Zimom pasuje czerń i biel, ale intensywna czerń i intensywna biel. Często jednak wiele osób błędnie dobrze się odbiera w tych kolorach, bo są po prostu pokrewne. Dlatego typy jasne (np. light summer) wyglądają nieźle w białym, bo to jasny kolor, a jasność jasnym typom służy Podobnie w czerni lubią się np. ciemne jesienie. Czarny i biały są jakby.. kulturowo odbierane jako pasujące każdemu Poza tym np. wiele osób pisze, że pasują im czarno-białe paski i to może być jak najbardziej prawdą, ale pasować mogą głównie dlatego, że pasuje wzór a niekoniecznie zestaw kolorów. Także ta czerń i biel to ciężki element analizy - zimy mają w obu kolorach efekt "wow". No ale nie dla kazdego jest to proste. Byłabym ostrożna nim się zdiagnozujesz jako zimę..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-10-19 o 18:28
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-19, 19:13   #4657
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jest pewna sprzeczność, z jednej strony piszesz, że pasują Ci mocne nasycone kolory a potem, że czyste intensywne nie. Wydaje mi się, że chciałaś napisać, że w kolorach uznawanych za mocne - czerwień, zieleń Ci dobrze a słabo Ci w kolorach uznawanych za słabe np. pudrowy róż czy pastele. Problem w tym, że w analizie kolorystycznej to taki nie działa, istotą jest odcień koloru..

Jeśli zieleń to kwestia czy to szmaragdowa zieleń w najlepszy sposób Ci służy (oczy błyszczą, skóra jest ujednolicona, cera ma zdrowy odcień) czy jakaś butelkowa czy zgniła zieleń itd. Różnica między nasyconą a stłumioną zielenią jest taka: http://www.thechicfashionista.com/im...pringgreen.jpg. Ponadto dochodzi temperatura koloru - ciepła zieleń ma żółte tony a zimna zielen - niebieskie. Im więcej niebieskich tonów, tym kolor chłodniejszy.



Musisz ustalić czy pasują Ci kolory
po 1. zgaszone, średnio nasycone czy bardzo intensywne
przy czym średnio nasycony niebieski to taki: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...8122038308.jpg a intensywnie taki: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...c2e911fbe9.jpg

po 2. czy zimne czy ciepłe, ale nie zgodnie z rozumieniem, że pomarańczowy jest ciepły a zielony jest zimny tylko każdy kolor ma swój odcień (również żółć i pomarańcz mają zimne odcienie np. cytrynowy)

Zakładając jednak, że pasują Ci raczej nasycone kolory i zimne to można zawęzić wybór do 3 typów zimowych oraz 2 palet lata.

Zimom pasuje czerń i biel, ale intensywna czerń i intensywna biel. Często jednak wiele osób błędnie dobrze się odbiera w tych kolorach, bo są po prostu pokrewne. Dlatego typy jasne (np. light summer) wyglądają nieźle w białym, bo to jasny kolor, a jasność jasnym typom służy Podobnie w czerni lubią się np. ciemne jesienie. Czarny i biały są jakby.. kulturowo odbierane jako pasujące każdemu Poza tym np. wiele osób pisze, że pasują im czarno-białe paski i to może być jak najbardziej prawdą, ale pasować mogą głównie dlatego, że pasuje wzór a niekoniecznie zestaw kolorów. Także ta czerń i biel to ciężki element analizy - zimy mają w obu kolorach efekt "wow". No ale nie dla kazdego jest to proste. Byłabym ostrożna nim się zdiagnozujesz jako zimę..
Dziękuję Ci za odpowiedź Ustosunkowując się do Twojej wypowiedzi:

0) Jeśli chodzi o zieleń, to z pewnością pasują mi chłodne odcienie, czyli ubrania pierwsze z prawej, które wstawiłaś i "Autumn Green".

1) Niebieski średnio nasycony. Zgaszony byłby zbyt "nudny', a bardzo intensywny ze zdjęcia, które dodałaś, kompletnie by mi nie pasował. Bardzo intensywny niebieski pasowałby mi gdyby był intensywny, chłodny, ale nie błyszczący.

2) Zimne kolory (oglądałam porównania).

3) Co do czerni i bieli, to myślę że z dużą pewnością i nie kierując się tym, że każdemu pasuje, stwierdzam że naprawdę pasuje mi ich intensywny odcień.

Jak znaleźć właściwy typ?

P.S. Dlaczego nie mogę być wiosną, ani jesienią? Pytam z czystej ciekawości
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-19, 20:44   #4658
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedź Ustosunkowując się do Twojej wypowiedzi:

0) Jeśli chodzi o zieleń, to z pewnością pasują mi chłodne odcienie, czyli ubrania pierwsze z prawej, które wstawiłaś i "Autumn Green".

1) Niebieski średnio nasycony. Zgaszony byłby zbyt "nudny', a bardzo intensywny ze zdjęcia, które dodałaś, kompletnie by mi nie pasował. Bardzo intensywny niebieski pasowałby mi gdyby był intensywny, chłodny, ale nie błyszczący.

2) Zimne kolory (oglądałam porównania).

3) Co do czerni i bieli, to myślę że z dużą pewnością i nie kierując się tym, że każdemu pasuje, stwierdzam że naprawdę pasuje mi ich intensywny odcień.

Jak znaleźć właściwy typ?

P.S. Dlaczego nie mogę być wiosną, ani jesienią? Pytam z czystej ciekawości
Wiosny i jesienie mają w paletach ciepłe kolory. W przypadku zieleni, którą wstawiałam np. takie seledynowe, trawiaste żywe odcienie są wiosenne. Zgaszone ciepłe - jesienne.

Jeśli jesteś pewna czerni i bieli to wyłania mi się TW albo może DW czyli chłodna lub ciemna zima. Różni je to, że TW ma trochę żywsze kolory (w sensie czyste) i chłodniejsze, wyjątkowo lubi niebieski podton w odcieniach. DW jest z kolei ciut jesienna, zgaszona no i przede wszystkim ciemna czyli ciemne włosy, ciemny makijaż, ciemne ubranie jej służy a nie dodaje lat czy sprawia, że wygląda ponuro.

Popróbuj jeszcze szminki.

Myślę, ze możesz też się zastanowić nad TSu, bo trochę nie jasne jest jaki stopień nasycenia koloru Ci pasuje.
http://expressingyourtruth.blogspot....ow-do-you.html
https://12blueprints.com/the-true-su...winter-divide/
Tu widać zwłaszcza różnice w odcienia TSu (z lewej) vs TW http://www.polyvore.com/true_summer_...te&id=49128267 Jak widzisz TSu jest ciut wybielona i rozmyta wobec kolorów TW, aczkolwiek na moim monitorze te kolory TW wyglądają jak BW
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-10-19 o 20:48
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 09:12   #4659
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Odpowiedzi Juli_Juli sugerowałyby zimę, ale trudno powiedzieć, jaki podtyp.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 14:57   #4660
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wiosny i jesienie mają w paletach ciepłe kolory. W przypadku zieleni, którą wstawiałam np. takie seledynowe, trawiaste żywe odcienie są wiosenne. Zgaszone ciepłe - jesienne.

Jeśli jesteś pewna czerni i bieli to wyłania mi się TW albo może DW czyli chłodna lub ciemna zima. Różni je to, że TW ma trochę żywsze kolory (w sensie czyste) i chłodniejsze, wyjątkowo lubi niebieski podton w odcieniach. DW jest z kolei ciut jesienna, zgaszona no i przede wszystkim ciemna czyli ciemne włosy, ciemny makijaż, ciemne ubranie jej służy a nie dodaje lat czy sprawia, że wygląda ponuro.

Popróbuj jeszcze szminki.

Myślę, ze możesz też się zastanowić nad TSu, bo trochę nie jasne jest jaki stopień nasycenia koloru Ci pasuje.
http://expressingyourtruth.blogspot....ow-do-you.html
https://12blueprints.com/the-true-su...winter-divide/
Tu widać zwłaszcza różnice w odcienia TSu (z lewej) vs TW http://www.polyvore.com/true_summer_...te&id=49128267 Jak widzisz TSu jest ciut wybielona i rozmyta wobec kolorów TW, aczkolwiek na moim monitorze te kolory TW wyglądają jak BW
Z twojego opisu tych dwóch zim, myślę że bardziej prawdopodobna jest chyba Chłodna Zima. Głównie kieruję się tym, że Ciemna Zima trochę miesza się z jesienią lubi kolory przygaszone, a w moim przypadku średnio by takie wyglądały. Udało mi się znaleźć ubranie w chłodnym, zgaszonym zielonym i wg. mnie nic pozytywnego ze mną nie robiło.

Jeśli chodzi o szminkę, to akurat kupiłam sobie taką:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-lipstick.html

Mój nr to 14. Aby pokazać jak mniej więcej wygląda, dam linki do zdjęć z recenzji użytkowniczek wizażu. Jej kolor raczej bardziej odwzorowuje drugie zdjęcie:

http://static.wizaz.pl/resize/kwc/im...w_fallback.jpg

http://static.wizaz.pl/resize/kwc/im...w_fallback.jpg

Jeśli chodzi o to jak wygląda na mnie, to wydaje mi się że dobrze. Raczej nie jest idealnie, ale naprawdę w porządku. Moja ocena może mieć w sobie trochę zniekształcenia, bo nigdy przedtem nie miałam na sobie intensywnej i mocnej szminki Czy może po tym jak ta szminka wygląda na mnie, można łatwiej stwierdzić, którym dokładnie typem jestem?

Kurczę, po przejrzeniu linków od Ciebie, nadal nie mam pewności, który typ bardziej do mnie pasuje :/

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Odpowiedzi Juli_Juli sugerowałyby zimę, ale trudno powiedzieć, jaki podtyp.



A może mogłabym wysłać wam dziewczyny na priv jakieś swoje zdjęcie, które pomogłoby? Z jakimś kolorem przyłożonym do twarzy, etc.?
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 18:50   #4661
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja nie jestem fanem oceny po zdjęciach także jak coś lepiej do Wampierza

Zimy dobrze wyglądają w intensywnych szminkach, nr 14 wygląda na taką "naturalną" (a może trochę zgaszoną?) dla zimy i na w miarę mocną na True Summer. Nie próbowałam nigdy tej szminki więc cieżko mi powiedzieć o jej odcieniu. Zimowy za to jest kolor 13. Powinien być całkiem niezły na chłodnej zimie, może lekko mocny, ale dobry.

Zimy na pewno źle wyglądają w kolorach nude i wszelkich zgaszonych jak 07, 10, co do dwunastki ciężko mi się wypowiedzieć, bo takie kolory mogą być dobre a mogą być zbyt zgazone czasem zależy indywidualnie od pigmentacji i nasycenia szminki Jak teraz wpisałam w google nr 12 to średnio mi się widzi, raczej zbyt zgaszony.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-21, 08:40   #4662
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kurczę, to ja już nic nie wiem

Wg. mnie nr 14, który mam to lekko zgaszona fuksja i nie jest naturalny. Przynajmniej tak mi się wydaje.

A zakładając, że jednak jestem Zimą to jaką szminkę mogłabym wybrać na co dzień? Wydaje się to trudnym wyborem, jeśli zima lubi intensywne kolory
A jaka mogłaby być szminka, zakładając że jestem Prawdziwym Latem?
Może tak popróbuje.

P.S. Gdyby któraś dziewczyna jeszcze miała jakieś pomysły to chętnie je poznam

Edytowane przez Juli_Juli
Czas edycji: 2016-10-21 o 08:56
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-22, 18:58   #4663
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

Zimy dobrze wyglądają w intensywnych szminkach, nr 14 wygląda na taką "naturalną" (a może trochę zgaszoną?) dla zimy i na w miarę mocną na True Summer. Nie próbowałam nigdy tej szminki więc cieżko mi powiedzieć o jej odcieniu. Zimowy za to jest kolor 13. Powinien być całkiem niezły na chłodnej zimie, może lekko mocny, ale dobry.
Ta 14 mi wygląda jak naturalny, neutralny kolor dla wszystkich zim, które nie mają naturalnie jasnych ust. Może się również dobrze sprawdzać u lat. Tzn. o ile to jest faktycznie taki kolor, o jakim myślę. Miałam szminki o podobnym kolorze i to jak dla mnie był mega naturalny kolor typu "kolor twoich ust, tylko lepszy". Ludzie myśleli, że jestem nieuszminkowana.

Akurat szminki chłodnej zimy i chłodnego lata są łatwe do rozpoznania - to te najchłodniejsze, często są aż sinawe, błękitnawe - kiedy patrzysz na nie w opakowaniu. Na ustach chłodnego typu przestają tak wyglądać, wypadają naturalnie. Najczęściej można znaleźć tak chłodne szminki w kolorze lila-róż, ew. średnie fiolety. Uwaga - błyszczyki i szminki, które są w innym kolorze a tylko mają dodany błękitnawy brokacik itp. to co innego.


Według mnie to najlepiej by było, gdybyś powtarzała przymiarkę co jakiś czas, można korzystać też przy wycieczkach do sklepów z ciuchami, kosmetykami, o ile jest dobre światło (najlepiej dzienne). Jeśli się jeszcze wahasz co między latem a zimą to spróbuj częściej przymierzać różne wersje czerni i bieli vs inne ciemne i jasne kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 22:07   #4664
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak myślicie, jaki typ urody może mieć piosenkarka Pixie Lott? Mi wygląda ona na ciepły typ mimo jasnych włosów, ale z drugiej strony ma brązowe oczy, co nie wskazywałoby na jasny typ urody. Jak myślicie? Bardzo mnie to ciekawi link do teledysku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 936full-pixie-lott.jpg (134,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pixie Lott 0020.jpg (125,3 KB, 11 załadowań)
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 10:00   #4665
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mało tu zaglądam bo rozpoczęłam nową pracę i mam urwanie głowy, jak ochłonę będę się znowu częściej udzielała.
Czy mogłybyście mi poradzić w jednej sprawie?
Chciałabym kupić sobie kardigan, ale taki dłuższy, do połowy uda.
I teraz - czy to jest dobry pomysł zważywszy, że jestem Soft Classic ale z tych niższych, bo mam 162 cm? Nie skróci to bardzo sylwetki?
Może widziałyście coś fajnego i możecie polecić?
Pytam przezornie, bo przy porządkowaniu letniej garderoby byłam zła na siebie, że znowu nakupowałam rzeczy, które są nieodpowiednie albo do mojej sylwetki albo do typu kolorystycznego .
Dlatego nie wiem, czy jak kupię taki kardigan to znowu będzie to niewypał.
Chciałabym na tę porę roku coś miłego, ale się waham...
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 12:18   #4666
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Sorki, ale z Twoich odpowiedzi wynika, że w sumie wszystko Ci pasuje tylko w beżach się chyba zlewa ciało z kolorem.. a tak w ogóle wszystko zależy od dnia i humoru

Nie jesteśmy wróżkami
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 18:47   #4667
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Mało tu zaglądam bo rozpoczęłam nową pracę i mam urwanie głowy, jak ochłonę będę się znowu częściej udzielała.
Czy mogłybyście mi poradzić w jednej sprawie?
Chciałabym kupić sobie kardigan, ale taki dłuższy, do połowy uda.
I teraz - czy to jest dobry pomysł zważywszy, że jestem Soft Classic ale z tych niższych, bo mam 162 cm? Nie skróci to bardzo sylwetki?
Może widziałyście coś fajnego i możecie polecić?
Pytam przezornie, bo przy porządkowaniu letniej garderoby byłam zła na siebie, że znowu nakupowałam rzeczy, które są nieodpowiednie albo do mojej sylwetki albo do typu kolorystycznego .
Dlatego nie wiem, czy jak kupię taki kardigan to znowu będzie to niewypał.
Chciałabym na tę porę roku coś miłego, ale się waham...
Oczywiście napisałam coś powyżej do nie istniejącego postu Grejt.

Kardigany są ciężkie dla typów yin, bo muszą być zdefiniowane i przy ciele. Dłuższe są zabójcze, bo typy yin mają relatywnie krótkie nogi Wydaje mi się, że kardigan do połowy uda (chodzi jak rozumiem o taki dłuższy znacznie za tyłek), powinien być ewentualnie z cienkiego materiału i nie - oversize tylko podążający za linią ciała. Możesz rozważyć do niego pasek jeśli masz szczupłą talię.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...ea12eb8fca.jpg
http://www.polyvore.com/cgi/img-thin...&tid=162758655
http://www.amatop10.com/wp-content/u...5X-231x300.jpg (te wszystkie waterfall kardigany sa dla SC)
Fakt jednak, że one są krótsze.

Wydaje mi się, że SC może też wyglądać dobrze w czymś luźniejszym, jeśli jest w trapez, takim gładkim i miękkim, co podąża dalej za sylwetkę i ma owalne kształty. Albo czymś takim dłuższym wyciętym na okrągło.


Wydaje mi się, że szukając czegoś bardziej swetrowatego najlepiej z tych dłuższych szukać czegoś mimo wszystko delikatnego, co ma owalne krawędzie i jednak jest zdefiniowane czyli ma np trapezowaty kształt

MOŻE coś takiego: https://dtpmhvbsmffsz.cloudfront.net...c00f000bec.jpg

albo coś takiego, ale dłuższego: http://3.bp.blogspot.com/-xtFV1rW1V7...1600/SCC14.jpg w tym kroju jednak.

http://houseoffraser.scene7.com/is/i...2&op_sharpen=1 to może być już za mało soft

albo taki, też może być całkiem ok acz idzie w SN http://c.shld.net/rpx/i/s/pi/mp/1384...wid=180hei=140

Mozna tez sprobowac taki http://g.nordstromimage.com/ImageGal.../_13063641.jpg

Taki zapewne będzie dramatem: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...888e0d13de.jpg ja np wyglądam w nich jak kloszarda

Sorki jeśli mój post zawiera misz masz, ale myslałam, że 1 zaginął w czeluściach Internetów i napisałam drugi, po czym okazało się, że opublikowało aż 3.. więc ostatecznie połączyłam dwa najbardziej merytoryczne w 1.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (4,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (5,3 KB, 1 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-10-24 o 19:14 Powód: skomplikowana historia
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 18:52   #4668
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[edit] striplowało posty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (4,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (5,3 KB, 0 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-10-24 o 19:16 Powód: szkoda słów
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 19:10   #4669
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[edit]Sorki, ale mam problemy z Internetem i mi striplowało wiadomość
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-10-24 o 19:12
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 19:14   #4670
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Oczywiście napisałam coś powyżej do nie istniejącego postu Grejt.

Kardigany są ciężkie dla typów yin, bo muszą być zdefiniowane i przy ciele. Dłuższe są zabójcze, bo typy yin mają relatywnie krótkie nogi Wydaje mi się, że kardigan do połowy uda (chodzi jak rozumiem o taki dłuższy znacznie za tyłek), powinien być ewentualnie z cienkiego materiału i nie - oversize tylko podążający za linią ciała. Możesz rozważyć do niego pasek jeśli masz szczupłą talię.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...ea12eb8fca.jpg
http://www.polyvore.com/cgi/img-thin...&tid=162758655
http://www.amatop10.com/wp-content/u...5X-231x300.jpg (te wszystkie waterfall kardigany sa dla SC)
Fakt jednak, że one są krótsze.

Wydaje mi się, że SC może też wyglądać dobrze w czymś luźniejszym, jeśli jest w trapez, takim gładkim i miękkim, co podąża dalej za sylwetkę i ma owalne kształty. Albo czymś takim dłuższym wyciętym na okrągło.
Dzięki earthpace, ta pierwsza propozycja z paskiem jest piękna!
Podoba mi się taki styl.
I właśnie nie wiem, co jest ze mną nie tak, ale waterfall kardigany zupełnie się u mnie nie sprawidziły, a celowałam szczególnie w ten typ, bo wydawały mi się takie bardzo w stylu SC.
Ale o zgrozo wyglądałam w nich jak sierotka Mariola . Może to też kwestia złej jakości tkanin, w każdym razie - na wieszaku pięknie się to prezentuje, natomiast na mojej sylwetce wygląda to po prostu jak jakaś tania, wystrzępiona szmatka .

Tak w temacie: szukałam dziś po youtubie informacji na temat Kibbe, w zasadzie niewiele znalazłam. Jest jedna youtuberka, chyba Rosjanka (?) mówiąca po angielsku. Nagrała ogólny filmik na temat typów i mówi że będą dalsze i jakieś tam testy .
https://www.youtube.com/watch?v=Zt4Xd6pL9vE
No cieszyłabym się, gdyby to dokładnie omówiła, może wskazówek poudzielała. Będę obserwować i jakby coś się pojawiło wartego uwagi to dam znać .
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 19:41   #4671
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Dzięki earthpace, ta pierwsza propozycja z paskiem jest piękna!
Podoba mi się taki styl.
I właśnie nie wiem, co jest ze mną nie tak, ale waterfall kardigany zupełnie się u mnie nie sprawidziły, a celowałam szczególnie w ten typ, bo wydawały mi się takie bardzo w stylu SC.
Ale o zgrozo wyglądałam w nich jak sierotka Mariola . Może to też kwestia złej jakości tkanin, w każdym razie - na wieszaku pięknie się to prezentuje, natomiast na mojej sylwetce wygląda to po prostu jak jakaś tania, wystrzępiona szmatka .

Tak w temacie: szukałam dziś po youtubie informacji na temat Kibbe, w zasadzie niewiele znalazłam. Jest jedna youtuberka, chyba Rosjanka (?) mówiąca po angielsku. Nagrała ogólny filmik na temat typów i mówi że będą dalsze i jakieś tam testy .
https://www.youtube.com/watch?v=Zt4Xd6pL9vE
No cieszyłabym się, gdyby to dokładnie omówiła, może wskazówek poudzielała. Będę obserwować i jakby coś się pojawiło wartego uwagi to dam znać .
http://getthelook.pl/typy-urody-wedl...da-kibbe/chyba najlepiej wytlumaczony po polsku Kibbe
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 21:39   #4672
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Dzięki earthpace, ta pierwsza propozycja z paskiem jest piękna!
Podoba mi się taki styl.
I właśnie nie wiem, co jest ze mną nie tak, ale waterfall kardigany zupełnie się u mnie nie sprawidziły, a celowałam szczególnie w ten typ, bo wydawały mi się takie bardzo w stylu SC.
Ale o zgrozo wyglądałam w nich jak sierotka Mariola . Może to też kwestia złej jakości tkanin, w każdym razie - na wieszaku pięknie się to prezentuje, natomiast na mojej sylwetce wygląda to po prostu jak jakaś tania, wystrzępiona szmatka .

Tak w temacie: szukałam dziś po youtubie informacji na temat Kibbe, w zasadzie niewiele znalazłam. Jest jedna youtuberka, chyba Rosjanka (?) mówiąca po angielsku. Nagrała ogólny filmik na temat typów i mówi że będą dalsze i jakieś tam testy .
https://www.youtube.com/watch?v=Zt4Xd6pL9vE
No cieszyłabym się, gdyby to dokładnie omówiła, może wskazówek poudzielała. Będę obserwować i jakby coś się pojawiło wartego uwagi to dam znać .
Mi się wydaje, że te kardigany waterfall są bardziej dla SN niż SC. Już się kiedyś nad tym zastanawiałam i wydaje mi się, że są zbyt chaotyczne dla SC, ale to jak ze wszystkim - zależy jakie. Do tego im bardziej "latający" materiał w sensie jakiś śliski, tym bardziej niechlujne i chaotyczne są takie waterfall i na SC to może wyglądać jak dres. Ogólnie po prostu niechlujnie.
http://www.polyvore.com/cgi/img-thin...&tid=181784928 np coś takiego jest wg mnie typowo SN, na SC to dramacik.
Nie wiem w sumie skąd się wzięły te waterfall dla SC, czy to w Kibbe było czy to urban legend? Muszę sprawdzic.

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
http://getthelook.pl/typy-urody-wedl...da-kibbe/chyba najlepiej wytlumaczony po polsku Kibbe
Raczej interpretacja Kibbe wg Grety Kredki a nie Kibbe Wg mnie lepiej czytać Kibbe w oryginale.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 21:46   #4673
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=earthpace;66743301]Idac tym torem myslenia wszystko co nie wychodzi od Pana Kibbe jest interpretacja. Twoja powyzsza analiza rowniez
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 22:08   #4674
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Co się zabierałam za Kibbego, to mi wychodziło, że jestem Soft Classic, ale w ogóle mnie to nie przekonywało. A to zdjęcie mnie olśniło:


Nigdy nie rozpatrywałam typu TR, nie wiem czemu nawet. Ale zarówno jego opis, jak i przykładowe twarze, sylwetki dużo lepiej pasują do mnie niż SC, który zawsze wydawał mi się najbliższy, ale mimo wszystko zbyt "obły" i delikatny, a ja o ile biust mam spory, to reszta nie jest zbyt kształtna, a moja twarz ma sporo szpiców (nos, broda) i raczej nie posiada krągłości - policzki mam wąskie, ale ani z zaznaczonymi kośćmi policzkowymi, ani nie są pucołowate. Nie jestem jednak ani muskularna, żeby być typem Natural, ani też chyba nic poza wzrostem nie łączy mnie z typem Gamine.
No i nigdy nie nosiłam tak klasycznych rzeczy jak ma rozpatrywane przeze mnie do tej pory SC, bo się w nich źle czuję i źle wyglądam. Garderoba TR dużo lepiej na mnie wygląda, choć wiadomo, że z racji dysproporcji między biustem a resztą ciała np. żabotów już nie założę, ale często noszę koronki lub łączenia tiulu z koronką, rozkloszowane doły i taliowane żakiety też mi służą.

Będę musiała się nad tym zastanowić jeszcze, ale to jutro, bo teraz czas do spania
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 08:01   #4675
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Idac tym torem myslenia wszystko co nie wychodzi od Pana Kibbe jest interpretacja. Twoja powyzsza analiza rowniez
Nie widzę bym powyżej kogoś diagnozowała albo miała taki biznes
Taka jest prawda, że tylko Kibbe diagnozuje wg Kibbe, ale Greta wręcz otwarcie się nie zgadza z Kibbe, nie robiąc z tego tajemnicy. Wystarczy poczytać komentarze na jej blogu. Ona bardziej niż Kibbe uzależnia typ od sylwetki (wymiarów) a twarz tłumaczy pierwiastkami (jakieś księżycowe itd). Ma po prostu swoje podejście i baaardzo dużo innych diagnoz niż Kibbe. Uważam wręcz, że ma swój włąsny system oparty jedynie na Kibbe. Zaczynając od innego osadzenia Jennifer Lawrence do Mila Kunis, Joan Collins itd itd z tych które widziałam. Pewnie różnic jest więcej. Nie ma w tym nic zlego, ma swoją wizję, ale uważam, że to nie jest "najlepiej wytłumaczony Kibbe po polsku".
Kibbe namawia by każdy sam się diagnozował bo jego system jest intuicyjny i chodzi w nim o aurę. Warto czytać w oryginale moja prywatna opinia

Martaakow
, ostrzejszą twarz niż SC może mieć więcej typów. Twój biust nasuwa mi SD, myślę, że warto to rozważyc Tiule z koronką może nosić wiecej typów, bo zależy jakie tiule, jakie koronki, jakie kroje itd. To jak z baskinką, może być baskinka dla TR, dla SG, dla FG, dla DC zależy jaka. Utarło się jedynie, że baskinka jest dla t. romanticów.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-10-25 o 08:07
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 08:23   #4676
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny pomocy robiłam zdjęcia, ale zupełnie nie potrafię na ich podstawie ocenić jakie kolory mi pasują

Generalnie po studiowaniu przeróżnych stron zastanawiam się czy jestem zgaszoną jesienią czy prawdziwą/czystą wiosną (a może jasną wiosną...?)...
Jak je rozróżnić?
Wydaje mi się, że pasują mi lekko zgaszone kolory, ale też np. przeróżne czerwienie w tym taka intensywniejsza. Ale znowuż nie wszystkie intensywne kolory mi pasują.

Dodatkowo odpowiadam na pytania, może one coś pomogą:
1. Jak się opalasz?
Kiedyś po prostu na czerwono, teraz potrafię złapać bardzo lekką opaleniznę. Ale nóg chyba nigdy nie opalę Ramiona i oczywiście twarz zazwyczaj nadal na czerwono.

2. Kolor oczu
Niebieskie. Białka raczej białe niż żółte, wokół tęczówki jeszcze ciemniejszy niebieski okrąg, zaś wokół źrenicy żółty. Ogólnie oprawę oczu mam kontrastującą z włosami, bo naturalnie włosy mam takie jasno brązowe ze złotymi refleksami, a brwi bardzo ciemnie, prawie czarne.

3. Piegi:
Sporo, ale tylko na twarzy, są takie złoto-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Jestem żółta i blada, cera z lekką tendencją do naczynek i rumieńców.

5. Naturalny kolor włosów:
Jak powyżej- jasny brąz, choć w słońcu mogę się wydawać nawet ciemną blondynką :P Aczkolwiek te moje refleksy to raczej w słońcu właśnie, w sztucznym świetle moje włosy są trochę nijakie.

6. Kolor ust:
Nie wiem... W sumie nie są jakieś super jasne, chyba po prostu średni róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
No właśnie to jest największy problem Wydaje mi się, że pasują mi ubrania raczej ciepłe, ale te typowo ciepłe kolory nie mogą być zbyt intensywne (jak np. żółty czy pomarańczowy). Na podstawie tego można pewnie powiedzieć, że jestem typową zgaszoną jesienią, ale znowuż wydaje mi się, że źle wyglądam w takim przytłumionym (?? nie wiem jak to określić) jasnym pomarańczowym kolorze. Żółty (jakikolwiek) też chyba średnio na mnie wygląda. Poza tym wspomniana wcześniej czerwień, no i wydaje mi się, że dobrze mi w intensywniejszym niebieskim/granatowym. A jasny niebieski odpada.
Ciemny intensywny fiolet chyba też.

Ale ja naprawdę jestem w tym beznadziejna... Czytałam trochę na ten temat i wiem na co zwracać uwagę, ale totalnie nie wiem jak moja cera wygląda kiedy jest zmęczona a kiedy promienna xD I ogólnie jak tylko patrzę na swoją twarz to widzę tylko sińce pod oczami i nie ważne czy jakiś kolor je neutralizuje- ja je widzę tak samo rażąco :d Także naprawdę nie mam pojęcia jak tą analizę ugryźć.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Nie wiem... Wydaje mi się, że jednak lepiej wygląda biel niż leciutko kremowy, ale znowuż nie wiem czy ogólnie tak dobrze wyglądam w bieli czy czerni. W sumie u mnie to zależy od dnia Czasem się sobie podobam w tych kolorach, czasem uważam że nie pasują.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Jaskrawe i czyste raczej nie. Jeśli już to intensywne.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Wydaje mi się, że tak, ale raczej tak troszkę zgaszone. W sumie nie mam zbyt wielu takich ubrań, aby to ocenić.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Złoto, srebro- nie wiem.
Zdecydowanie ciepłe. Czasem zimne też ujdą, ale zależy jakie. Tak mi się wydaje.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie lubuję się we wzorkach, więc nie mam pojęcia. Poza tym z moim geniuszem i tak bym nie wiedziała xD



Z tego wszystkiego pewnie wychodziłoby, że jestem zgaszoną jesienią, ale tak na siebie patrzę i się zastanawiam czy aby na pewno, wydaja mi się, że moja uroda nie jest aż tak przytłumiona. Owszem jest łagodna, ale chyba nie zgaszona. Której wiośnie najbliżej zgaszonej jesieni?

Edytowane przez elektro_lit
Czas edycji: 2016-10-25 o 08:28
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 09:19   #4677
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
http://getthelook.pl/typy-urody-wedl...da-kibbe/chyba najlepiej wytlumaczony po polsku Kibbe
Znam i cenię, ale marzy mi się jakiś kanał, gdzie ktoś zrobiłby coś podobnego, co kiedyś robiła Radzka. Czyli szczegółowa analiza sylwetek, najlepiej na "zwykłych" kobietach a nie na gwiazdach jedynie .
Gdyby ktoś nie znał, to wrzucę przykładowy filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=qGf-acdN7YY
Bardzo fajna ta seria, ale ona ocenia tylko na podstawie 3 typów sylwetek:
A-gruszka, B-klepsydra, C-chłopięca oraz powiększone wersje tych trzech, tudzież uwzględnia indywidualne dysproporcje typu mały/wielki biust itp.
Marzy mi się Kibbe w podobnym wydaniu.

earthpace - masz całkiem imponującą wiedzę w temacie i świetne wyczucie, naprawdę. Jesteś może związana zawodowo z branżą (modową) czy to tylko hobby?

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy robiłam zdjęcia, ale zupełnie nie potrafię na ich podstawie ocenić jakie kolory mi pasują

Generalnie po studiowaniu przeróżnych stron zastanawiam się czy jestem zgaszoną jesienią czy prawdziwą/czystą wiosną (a może jasną wiosną...?)...
Jak je rozróżnić?
Wydaje mi się, że pasują mi lekko zgaszone kolory, ale też np. przeróżne czerwienie w tym taka intensywniejsza. Ale znowuż nie wszystkie intensywne kolory mi pasują.

Dodatkowo odpowiadam na pytania, może one coś pomogą:
1. Jak się opalasz?
Kiedyś po prostu na czerwono, teraz potrafię złapać bardzo lekką opaleniznę. Ale nóg chyba nigdy nie opalę Ramiona i oczywiście twarz zazwyczaj nadal na czerwono.

2. Kolor oczu
Niebieskie. Białka raczej białe niż żółte, wokół tęczówki jeszcze ciemniejszy niebieski okrąg, zaś wokół źrenicy żółty. Ogólnie oprawę oczu mam kontrastującą z włosami, bo naturalnie włosy mam takie jasno brązowe ze złotymi refleksami, a brwi bardzo ciemnie, prawie czarne.

3. Piegi:
Sporo, ale tylko na twarzy, są takie złoto-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Jestem żółta i blada, cera z lekką tendencją do naczynek i rumieńców.

5. Naturalny kolor włosów:
Jak powyżej- jasny brąz, choć w słońcu mogę się wydawać nawet ciemną blondynką :P Aczkolwiek te moje refleksy to raczej w słońcu właśnie, w sztucznym świetle moje włosy są trochę nijakie.

6. Kolor ust:
Nie wiem... W sumie nie są jakieś super jasne, chyba po prostu średni róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
No właśnie to jest największy problem Wydaje mi się, że pasują mi ubrania raczej ciepłe, ale te typowo ciepłe kolory nie mogą być zbyt intensywne (jak np. żółty czy pomarańczowy). Na podstawie tego można pewnie powiedzieć, że jestem typową zgaszoną jesienią, ale znowuż wydaje mi się, że źle wyglądam w takim przytłumionym (?? nie wiem jak to określić) jasnym pomarańczowym kolorze. Żółty (jakikolwiek) też chyba średnio na mnie wygląda. Poza tym wspomniana wcześniej czerwień, no i wydaje mi się, że dobrze mi w intensywniejszym niebieskim/granatowym. A jasny niebieski odpada.
Ciemny intensywny fiolet chyba też.

Ale ja naprawdę jestem w tym beznadziejna... Czytałam trochę na ten temat i wiem na co zwracać uwagę, ale totalnie nie wiem jak moja cera wygląda kiedy jest zmęczona a kiedy promienna xD I ogólnie jak tylko patrzę na swoją twarz to widzę tylko sińce pod oczami i nie ważne czy jakiś kolor je neutralizuje- ja je widzę tak samo rażąco :d Także naprawdę nie mam pojęcia jak tą analizę ugryźć.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Nie wiem... Wydaje mi się, że jednak lepiej wygląda biel niż leciutko kremowy, ale znowuż nie wiem czy ogólnie tak dobrze wyglądam w bieli czy czerni. W sumie u mnie to zależy od dnia Czasem się sobie podobam w tych kolorach, czasem uważam że nie pasują.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Jaskrawe i czyste raczej nie. Jeśli już to intensywne.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Wydaje mi się, że tak, ale raczej tak troszkę zgaszone. W sumie nie mam zbyt wielu takich ubrań, aby to ocenić.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Złoto, srebro- nie wiem.
Zdecydowanie ciepłe. Czasem zimne też ujdą, ale zależy jakie. Tak mi się wydaje.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie lubuję się we wzorkach, więc nie mam pojęcia. Poza tym z moim geniuszem i tak bym nie wiedziała xD



Z tego wszystkiego pewnie wychodziłoby, że jestem zgaszoną jesienią, ale tak na siebie patrzę i się zastanawiam czy aby na pewno, wydaja mi się, że moja uroda nie jest aż tak przytłumiona. Owszem jest łagodna, ale chyba nie zgaszona. Której wiośnie najbliżej zgaszonej jesieni?
Mnie brzmi to wszystko raczej wiosennie, zajrzałam na Twojego instagrama i Twoje włosy wydają się mieć piękny, miedziany odcień, taki mnie się kojarzy właśnie z wiosną. Rozważałaś True Spring? Jak Ci w jej kolorach?
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 09:33   #4678
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Mnie brzmi to wszystko raczej wiosennie, zajrzałam na Twojego instagrama i Twoje włosy wydają się mieć piękny, miedziany odcień, taki mnie się kojarzy właśnie z wiosną. Rozważałaś True Spring? Jak Ci w jej kolorach?
Farbowane Farba była ciemnobrązowa, ale tak mi właśnie śmiesznie schodzi Odrostu jakoś specjalnie nie widać (w zasadzie widać go dopiero jak przyłożę końcówki do czubka głowy), więc się tym nie przejmuję, tak źle w tym kolorze nie wyglądam. No a poza tym filtr ale ciii

Tak, właśnie myślałam, że jestem wiosną (jakąś) dopóki nie kupiłam przdymionej/zgaszonej zielonej bluzki Wtedy pomyślałam, że może właśnie ta jesień.
Z opisu na stronach w sumie bym pasowała do true spring. Tylko jakoś brak mi w tej paletce czerwieni.
W sumie im bardziej się nad tym zastanawiam to albo SA, albo właśnie TS.
Muszę pokombinować z kolorami

Edytowane przez elektro_lit
Czas edycji: 2016-10-25 o 09:35
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 10:54   #4679
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 19:42
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 11:58   #4680
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Znam i cenię, ale marzy mi się jakiś kanał, gdzie ktoś zrobiłby coś podobnego, co kiedyś robiła Radzka. Czyli szczegółowa analiza sylwetek, najlepiej na "zwykłych" kobietach a nie na gwiazdach jedynie .
Gdyby ktoś nie znał, to wrzucę przykładowy filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=qGf-acdN7YY
Bardzo fajna ta seria, ale ona ocenia tylko na podstawie 3 typów sylwetek:
A-gruszka, B-klepsydra, C-chłopięca oraz powiększone wersje tych trzech, tudzież uwzględnia indywidualne dysproporcje typu mały/wielki biust itp.
Marzy mi się Kibbe w podobnym wydaniu.

earthpace - masz całkiem imponującą wiedzę w temacie i świetne wyczucie, naprawdę. Jesteś może związana zawodowo z branżą (modową) czy to tylko hobby?[COLOR=Silver]
Też bym chętnie pooglądała taką serię na YT, ale to w sumie bardzo ciężkie do wytłumaczenia i do podania przykładów W końcu to mega intuicyjny system. Każdy patrzy i widzi co innego

Kibbe mnie j wciągnął, tuż po analizie kolorystycznej Jestem analitykiem z zawodu i to jak sądzę zboczenie zawodowe , analizy mnie wciągają. No i pewnie też chęć wyszukania czegoś dla siebie Na modzie się zupełnie nie znam wręcz mam takie zdanie, że jest szkodliwa, bo ubranie powinno być dopasowane do człowieka a nie człowiek powinien dopasowywać się do trendów w modzie w stylu "modne są ostre kurtki skórzane, wszyscy nosimy kurtki skórzane", obserwuje to na ulicach i mam wrażenie, że niektóre dziewczyny sobie robią krzywdę
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.