PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić? - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-09-13, 14:46   #661
Lapis_Lazuli
Rozeznanie

Dot.: PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić?

[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88893974]A gdzie w Polsce dostaje się "listę obowiązków" Na 5-6 prac pamiętam tylko jedną, gdzie faktycznie do umowy podpisywanej 1. dnia dołączyli listę obowiązków. Miała ona ponad 30 punktów - zajmowała całą stronę A4. Zupełnie bezwartościowa.

W dodatku była to praca, która najbardziej różniła się od tego, co było opisywane na rozmowach (a rozmów miałam chyba 3 - niektóre z kilkowa osobami). Używając metafory, ta lista opisywała jakbym miała pilotować statek kosmiczny a okazało się, że dostałam stary rower do prowadzenia.

Poza tym NIGDZIE nie miałam "listy obowiązków". Nie sądzę, żeby to było coś powszechnego. Może na stanowiskach bardzo juniorskich, ale potem mówi się "jestem odpowiedzialna za finanse działów A i B" i musisz sam wymyślić swoje obowiązki na podstawie obserwacji, pytań, tego, z czym ludzie się do Ciebie zwracają.[/QUOTE]

Mi się np. nigdy nie zdarzyło mieć jakieś konkretne listy.
Lapis_Lazuli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 21:22   #662
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez glossyzuz Pokaż wiadomość
z tego typu akcjami spotykałam się w jakiś Januszexach, gdzie pracownik miał być od wszystkiego. I naprawdę musiałabym mieć nóż na gardle, żeby iść do pracy, gdzie mam się domyślać czym się będę zajmować albo uczyć się tego na podstawie rzeczy, z którymi do mnie przychodzą inni ludzie. Nazwy stanowisk w dzisiejszych czasach "specjalistów od wszystkiego" mogą nic nie mówić tak naprawdę.
Może pochwal się konkretnie gdzie nie w "januszexach" pracujesz, że zawsze masz konkretną listę obowiązków?

Pracowałam w Polsce i za granicą, zawsze dla dużych międzynarodowych firm i tak jak piszę, dostałam coś takiego tylko raz. W jakim "niejanuszexie" trzeba pracować, żeby coś takiego dostać?
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-14, 17:39   #663
andra
Zadomowienie

[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88899928]Może pochwal się konkretnie gdzie nie w "januszexach" pracujesz, że zawsze masz konkretną listę obowiązków?

Pracowałam w Polsce i za granicą, zawsze dla dużych międzynarodowych firm i tak jak piszę, dostałam coś takiego tylko raz. W jakim "niejanuszexie" trzeba pracować, żeby coś takiego dostać? [/QUOTE]
Dziwne, pracowałam i u Januszy i u porządnych ludzi i wszędzie dosłownie: był dla człowieka zakres obowiązków. Jedyny wspólny mianownik jaki przychodzi do głowy, to to że średnie / duże polskie firmy. Ale zdarzyła się zagraniczna korporacja, też z listą...
Tak w ogóle, to zakres obowiązków jest obowiązkowy dla pracodawcy (w sensie pracownik musi wiedzieć co ma robić ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Dziwne, pracowałam i u Januszy i u porządnych ludzi i wszędzie dosłownie: był dla człowieka zakres obowiązków. Jedyny wspólny mianownik jaki przychodzi do głowy, to to że średnie / duże polskie firmy. Ale zdarzyła się zagraniczna korporacja, też z listą...
Tak w ogóle, to zakres obowiązków jest obowiązkowy dla pracodawcy (w sensie pracownik musi wiedzieć co ma robić ).

Tylko niekoniecznie w formie pisemnej, np https://spdszkolenia.pl/zakres-czynnosci-pracownika/

andra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-14, 18:41   #664
glossyzuz
Rozeznanie

[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88899928]Może pochwal się konkretnie gdzie nie w "januszexach" pracujesz, że zawsze masz konkretną listę obowiązków?

Pracowałam w Polsce i za granicą, zawsze dla dużych międzynarodowych firm i tak jak piszę, dostałam coś takiego tylko raz. W jakim "niejanuszexie" trzeba pracować, żeby coś takiego dostać? [/QUOTE]
Już lecę się chwalić w necie, gdzie pracuję i tak samo już to widzę, jak zostałaś zatrudniona ot tak po prostu i chodzisz po firmie szukając sobie zajęcia. Tak samo już to widzę jak na rozmowie kwalifikacyjnej nie poinformowano Cię o tym, czym masz się zajmować...
glossyzuz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-14, 19:56   #665
stotek
Zakorzenienie

Ja w każdej z 4 firm, w których pracowałam, dostałam zakres moich obowiązków. 3 korpo i 1 januszex.

Stary 2021-09-15, 02:28   #666
ojejuniu1974
Raczkowanie

Przeciez wystarczy wejsc na randomowy portal z ofertami pracy i tam beda dziesiatki tysiecy ofert z wypisanymi obowiazkami
ojejuniu1974 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-15, 20:22   #667
21kasia21
Work, work, work

[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88899928]

Za granicą bez zakresu obowiązków ani rusz i to obojętnie czy pracujesz w małej firmie czy w dużej, czy jako pracownik biurowy czy sprzątaczka. W obecnej firmie miałam 3 dni tzw. szkolenia/wdrożenia na stanowisko pracy, gdzie z kierownikiem oddziału 'przelecieliśmy' cały zakres obowiązków, a na koniec oczywiście podpisik, że wszystko jest jasne. A w Polsce również nie zdarzyło mi sie nie mieć zakresu obowiązków, zawsze była informacja, co i jak, ale bez zbędnej presji na ich przestrzeganie...
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 410 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 03:27   #668
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Przeciez wystarczy wejsc na randomowy portal z ofertami pracy i tam beda dziesiatki tysiecy ofert z wypisanymi obowiazkami
Niezupełnie zrozumiałaś o czym tutaj rozmawiamy: o formalnej liście obowiązków, którą dostaje się na początku zatrudnienia, nie o tym, czy w ogłoszeniu o pracę był opis albo na rozmowie o nich mówiono.
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 09:25   #669
andra
Zadomowienie

[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88907212]Niezupełnie zrozumiałaś o czym tutaj rozmawiamy: o formalnej liście obowiązków, którą dostaje się na początku zatrudnienia, nie o tym, czy w ogłoszeniu o pracę był opis albo na rozmowie o nich mówiono.[/QUOTE]Ha. To jest w ogóle cała historia na drugi wątek, na coś kandydujesz, umawiasz się na coś po otrzymaniu oferty.
A po zawarciu umowy okazuje się że to jednak inna praca, dają ci inne obowiązki i inne stanowisko

andra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 13:44   #670
ojejuniu1974
Raczkowanie

[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88907212]Niezupełnie zrozumiałaś o czym tutaj rozmawiamy: o formalnej liście obowiązków, którą dostaje się na początku zatrudnienia, nie o tym, czy w ogłoszeniu o pracę był opis albo na rozmowie o nich mówiono.[/QUOTE]
A po co formalna lista obowiazkow do otrzymania na poczatku zatrudnienia, jesli te obowiazki zostaly juz ujete w ofercie i omowione na rozmowie?
ojejuniu1974 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 05:00   #671
Floydka
little hungry lady

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
A po co formalna lista obowiazkow do otrzymania na poczatku zatrudnienia, jesli te obowiazki zostaly juz ujete w ofercie i omowione na rozmowie?
Pewnie po to, żeby Ci potem nie nakazali robić dodatkowych rzeczy, mówiąc, że "ma to Pan/Pani w etacie" i nie płacąc żadnego dodatkowego wynagrodzenia za robotę ekstra, mimo, że z podstawową się nie wyrabiasz

Wysłane z pochłaniacza czasu.
Stary 2021-10-12, 16:16   #672
Ewa13a
Przyczajenie

Co byście zrobiły, jakby nowy pracownik ( bliski znajomy szefa), który jest na stanowisku dużo niższym służbowo i dużo mniej odpowiedzialnym dostał wyzsze ( o ok 1000zl) wynagrodzenie od was? Dodam, że do obecnej pracy się dopiero wdraża i dużo nie umie. Szef na rozmowie na temat podwyżki w takich okolicznosciach- rażącej niesprawiedliwości- stwierdził że on nie może podwyżki dać, co jest półprawda, bo wg niego koledzy-szefowie mu powiedzieli, że tak niby nie można. Za to ja mam informacje od osób z audytu, że jednak można. Mam opcje pójścia wyżej na skargę i rozmowę (bo to jednostka budzetowa).
Ewa13a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 16:32   #673
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Ewa13a Pokaż wiadomość
Co byście zrobiły, jakby nowy pracownik ( bliski znajomy szefa), który jest na stanowisku dużo niższym służbowo i dużo mniej odpowiedzialnym dostał wyzsze ( o ok 1000zl) wynagrodzenie od was? Dodam, że do obecnej pracy się dopiero wdraża i dużo nie umie. Szef na rozmowie na temat podwyżki w takich okolicznosciach- rażącej niesprawiedliwości- stwierdził że on nie może podwyżki dać, co jest półprawda, bo wg niego koledzy-szefowie mu powiedzieli, że tak niby nie można. Za to ja mam informacje od osób z audytu, że jednak można. Mam opcje pójścia wyżej na skargę i rozmowę (bo to jednostka budzetowa).
Żadne audyty by mnie nie iteresowały. Powiedziałabym, że albo da mi podwyżkę albo składam wypowiedzenie.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 19:25   #674
glossyzuz
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ewa13a Pokaż wiadomość
możesz zgłosić oficjalną skargę, niech sprawdzą jego warunki zatrudnienia. ale nie licz na to, że jemu ktoś da niższą pensję, a Ty dostaniesz podwyżkę.
Stary 2021-10-20, 12:56   #675
Olushka
Zakorzenienie

Jak przeprowadzić rozmowę o wypowiedzenie umowy z szefem? Jak to ugryźć? Co powiedzieć, czego nie mówić? Strasznie się tym stresuję, a myślę o zmianie pracy już od kilku miesięcy. Na pewno będą ustne pytania o powód odejścia. I domyślam się, że pojawi się też pytanie o firmę / branżę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

redukcja 2021
63 - 60 - 58 - 56 - 54 - 52 - 50
KM: 35

Olushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 18:30   #676
aneszna
Wojowniczka

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Jak przeprowadzić rozmowę o wypowiedzenie umowy z szefem? Jak to ugryźć? Co powiedzieć, czego nie mówić? Strasznie się tym stresuję, a myślę o zmianie pracy już od kilku miesięcy. Na pewno będą ustne pytania o powód odejścia. I domyślam się, że pojawi się też pytanie o firmę / branżę.

nie mówić za dużo a właściwie nic.

Postanowiłam kontynuować swoją karierę w innej firmie-proszę o podpis na tym dokumencie.
To nie te czasy, że kobieta musiała się wić wokół męskich gaci, bo była zależna ekonomicznie.

aneszna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 21:02   #677
glossyzuz
Rozeznanie

Cytat:

A musisz koniecznie coś mówić? Mieliście jakieś bardzo dobre relacje, że wypadałoby się pożegnać? Bo jeśli nie to po prostu powiedz, ze przyniosłaś wypowiedzenie, bo musisz coś zmienić w życiu i tyle. Nie tłumacz za bardzo, bo mogą Cię przekonywać do zostania, a skoro decyzja była podejmowana przez parę miesięcy to pewnie oznacza, ze jest ostateczna.
Stary 2021-10-20, 21:16   #678
Olushka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez glossyzuz Pokaż wiadomość
A musisz koniecznie coś mówić? Mieliście jakieś bardzo dobre relacje, że wypadałoby się pożegnać? Bo jeśli nie to po prostu powiedz, ze przyniosłaś wypowiedzenie, bo musisz coś zmienić w życiu i tyle. Nie tłumacz za bardzo, bo mogą Cię przekonywać do zostania, a skoro decyzja była podejmowana przez parę miesięcy to pewnie oznacza, ze jest ostateczna.

Relacje są bliskie i dobre. Więc wypadałoby dobrze się pożegnać i pogadać. Szef zawsze idzie pracownikom na rękę przy różnych losowych sytuacjach. Nie ma pomiędzy nami spin.

redukcja 2021
63 - 60 - 58 - 56 - 54 - 52 - 50
KM: 35

Olushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 19:59   #679
glossyzuz
Rozeznanie

Cytat:
Relacje są bliskie i dobre. Więc wypadałoby dobrze się pożegnać i pogadać. Szef zawsze idzie pracownikom na rękę przy różnych losowych sytuacjach. Nie ma pomiędzy nami spin.

jak relacje są bliskie i dobre to powiedz szczerze, dlaczego odchodzisz. tylko w takim wypadku przygotuj się na to, że będą chcieli Cię zatrzymać i mogą obalać argumenty typu większe zarobki. tylko ja bym uważała i nie mówiła, że myślę o odejściu od paru miesięcy, bo to zburzy relacje. mogą czuć się oszukani, że tu niby wszystko było w porządku, nic nie mówiłaś o odejściu, a "z dnia na dzień" rezygnujesz. i nie wiem też, jaki jest powód odejścia lub czy jest szansa, że jeśli jakaś rzecz się zmieni to zostaniesz, bo rozmowa z szefem też od tego zależy.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości