Zrobienie białego tła- PHOTOSHOP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-12, 20:06   #1
dreamlady12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 42

Zrobienie białego tła- PHOTOSHOP


hej dziewczynki
potrzebuje waszej pomocy. Muszę do pracy przerobić zdjęcie- usunąć istniejące tło i dać całkowicie białe. Pracuje od dziś na photoshopie możecie mi powiedzieć jak mam to zrobić? Krok po kroku. Przejrzałam cały interent lecz nie widze tam konkretnej odpowiedzi. Usunęłam już istniejące tło lecz krawędzie obrazka (modelka) ma "poszarpane" brzegi. Jak je wygładzić i wstawić białe tło?
dreamlady12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 11:49   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Zrobienie białego tła- PHOTOSHOP

Pytanie nie do mnie, ale...
- pracuj na zdjęciu oryginalnym, w pełnej rozdzielczości (przy zmniejszaniu część niedokładności sama zniknie, dowiedz się, jakiej wielkości zdjęcie masz dostarczyć - sprawdź, czy to co już zrobiłaś po zmniejszeniu do tych wymagań nagle "samo z siebie" nie zaczęło wyglądać dobrze)
- gdy zaznaczasz używaj większego "wtapiania" (jeśli używasz gumki, to z miękkimi krawędziami)
- jeśli masz problem z włosami - tło jest kolorowe, a zdjęcie jest Ci pilnie potrzebne, to ... życzę powodzenia i sugeruję zrobienie nowego, może być szybciej i prościej :/
Na youtube poszukaj filmików "wycinanie z tła", "wycinanie postaci" itp, najważniejsza jest dokładność, żeby efekt był dobry.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 10:19   #3
pablo102
Raczkowanie
 
Avatar pablo102
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 48
Dot.: Zrobienie białego tła- PHOTOSHOP

Tutaj znajdziesz parę wskazówek odnośnie selekcji:
https://www.youtube.com/watch?v=jvBAvZyqPmU
__________________
Wedding Photography
Safekeeping love forever!
pablo102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:31   #4
xyz029
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: to widać, słychać i czuć.
Wiadomości: 20
Dot.: Zrobienie białego tła- PHOTOSHOP

Ja tam bym wycieła z jednego zdjęcia ten obiekt, który ma być na tle, ogarnać krawędzie i włożyć na białe tło na nowym obrazie w PS
xyz029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 09:12   #5
StaryPiernik
Raczkowanie
 
Avatar StaryPiernik
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 72
Dot.: Zrobienie białego tła- PHOTOSHOP

pierw zrobić nową warstwę, z tej warstwy wyciąć obiekt i znaczyć żeby krawędzie nie były zbyt ostre (zależy jakiego masz ps, u mnie jest na górze taka opcja), wyciąć obiekt i wstawić na białe tło, czyli skopiować warstwę z wyciętym przedmiotem do innej "strony" z ps gdzie jest białe tło
StaryPiernik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 07:30   #6
Marcelin1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zrobienie białego tła- PHOTOSHOP

A tak trochę pobocznie, to kto wpadł na pomysł robienia zdjęcia w określonej scenerii, żeby potem modelkę wycinać i wstawiać ją w białą przestrzeń?!?
To już chyba szybciej i taniej byłoby użyć białego tła podczas rzeczonej sesji. Przecież takie rzeczy nie są specjalnie skomplikowane, a sądząc po [link ciach] też niezbyt drogie.
No chyba że tu chodzi o modyfikację fotografii stockowych. Wtedy to już zupełnie inna para kaloszy

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2021-07-31 o 12:45 Powód: link
Marcelin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 23:59   #7
mixshot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Zrobienie białego tła- PHOTOSHOP

właściwie nie wie nikt kto wpadł na prezentację zdjęć produktowych na białym tle - pewnie utarło się ze względu na największą sprzedaż. Dlatego Allegro, Amazon i inni giganci preferują zdjęcia produktowe w sklepie internetowym na białym tle.
Te tła które przedstawiłeś nie nadają się. To tzw. winyl. Jest to ten sam materiał co plandeka na TIRach! Gorsze o takich teł są jedynie tłą polipropylenowe.
Chcąc mieć jakoś, to trzeba mieć tło kartonowe. Papier poprzez nieregularną strukturę załamuje i rozprasza światło w bardzo równomierny i dość przewidywalny sposób, ograniczając przy tym różnego rodzaju odbicia i refleksy.

Mając na uwadze powyższe, uważam, że siejesz spam i wstawiasz linka, by poprawić SEO - rozumiem, że można coś wmieszać, ale niech to ma chociaż ręce i nogi. Bo np. takie tła średnio, ale nadają się na jakieś tematyczne scenki itp.
mixshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-29 00:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.