początkujące dekoupażystki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-01, 13:05   #1
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202

początkujące dekoupażystki


przsyłam Wam swoje pierwsze prace,szczerze jestem jedynie zadowolona z deski w róże i doniczkę..
wydaje mi się, że butelkom czegos brakuje..i herbaciarce również ...
czekam na krak 2 skladnikowy do wazonu w egipskie wzory i muszę go trochę ciemniej podmalować w paru miejscach na złoty kolor.
Czekam na Wasze opinie..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00486.jpg (92,6 KB, 126 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00490.jpg (91,6 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00376.jpg (98,1 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00492.jpg (119,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00495.jpg (104,1 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00503.jpg (123,9 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00505.jpg (100,0 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00507.jpg (120,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00518.jpg (115,7 KB, 47 załadowań)
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 20:37   #2
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Witaj wśród nas
Na początku zawsze wszystko wydaje się trudne, ale zobaczysz z czasem nabierzesz wprawy i będzie Ok. na razie zdjęcia nie są zbyt dobrej jakości, więc i niewiele na nich widać, na pewno brakuje jeszcze szlifowania i lakieru, żeby pozbyć się zmarszczek i wyrównać powierzchnię. Kompozycje są ciekawe i różnorodne, ale nie potrafię powiedzieć czy im czegoś brakuje bo po prostu nie widać
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 20:47   #3
anuleczka2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 746
Dot.: początkujące dekoupażystki

Witaj ,zgadzam się tu z wypowiedzią Alinki .Zdjęcia nie pozwalają na dokładniejszą ocenę ,ale butelki bardzo ciekawie wyglądają .
anuleczka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 12:17   #4
Karolina135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 224
Dot.: początkujące dekoupażystki

Witaj.
Dekoracje są świetne.
Karolina135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:25   #5
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Witaj Beatrix Fajnie, że założyłaś swój wątek z pracami
Prace są fajnie skomponowane, ale wymagają jeszcze lakieru i zdecydowanego szlifowania żeby zmarszczek się pozbyć. Zdjęcia rzeczywiście trochę słabej jakości i kiepsko widać, ale buteleczki chyba podobają mi się najbardziej Działaj i szlifuj i lakieruj dalej, a następne prace będą dużo lepsze
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 23:12   #6
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

a propo wazonów(ten w egipskie wzory):
jesli chcialabym zrobic krakiem 2 skladnikowym to czy pod step 1 musze dac normalny lakier wody czy nic bo nie speka?bo sie obawiam ze te marszczenia zostana i brzydko będzie wygladac ...
moze za dużo kleju/białka?ze tak bardzo sie marszcza albo zły pedzel bo mam zwykly włosiowy ale b.delikatny.motywu nie rozdziera ale chyba ładuje za dużo białka,z kolei jak dam malo to mi się ta serwetka nie będzie trzymała..
Dzis musialam zmyc farbe z donicy, bo gąbka okazala sie wilgotna i ciapu ciapu bylo masakryczne. zamiast pomarańczu wyszedł jakis dziwny sraczkowaty kolor ktory wogole nie pokrył umbry od spodu.+krack 1skl..jutro bede dalej kombinowac...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 08:40   #7
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Kombinuj bo tylko w ten sposób nauczysz się, do pewnych rzeczy sama dojedziesz ćwicząc wytrwale. Nie stosowałam nigdy białka więc tu Ci nie podpowiem, używałam zawsze kleju, ale na pewno powinna zlikwidować te zmarszczki przed przystąpieniem do kolejnego etapu. Nigdy nie sprawdzałam, ale wydaje mi się, że grubość warstwy lakieru nie ma znaczenia w przypadku karaka, bo to on sam powoduje spękania. Czekam na kolejne prace i wykończone już pokazywane, oczywiście na lepszych jakościowo zdjęciach
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 13:23   #8
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

lexor,lepsze fotki miałam na aparacie ale brakuje kabla, komp nie chce mi czytac karty pamięci...
musze zresztą zrobić coś szałowego bo idzie do Francji rodzice jada za tydzien do rodziny i chca cos oryginalnego na prezent..ale raczej nie będzie to nic szklanego,dzis kupilam szklanke na swiecznik za aż 2zł..i jakiś szklany dzbanek za 8zl.jutro moze wybiorę sie do pepco..w końcu...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 18:43   #9
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Szkło fajnie wygląda z ryżaczkiem, ja uwielbiam robić lampioniki, szybko i bez zmarszczek. Papier ryżowy zgodnie z zaleceniami Joli kleję na lakier Vidaron, wiec i lakierowania mniej
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 20:49   #10
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

lexor,znaczy się papier ryżowy,tak?a taki lakier akurat mam..
dzis przyszły upragnione elementy:krak2skl.farba złota i jakas pasta postarzająca ,jak doczytam to może umiejetnie dostosuje ale w złotej farbie już sie zakochałam! skończyłam nią egipski wazon.malowałam palcami i rozcierałam bo pedzlem mi jakos nie szło...teraz tylko lakierowanie i polerowanie...niech zostanie bez ulepszeń...czasami mniej znaczy lepiej..
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 15:35   #11
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: Decoupage początek

chcialam sie poradzić w pewnej kwestii a chyba nawet i 2 kwestiach:
eksperymentuje i dzis mi przyszedł papier do deco ,nie ryżowy to jest soft ile go moczyć i czy sie nie rozejdzie?bo koszulkę do nakładania już mam przygotowaną...oblookalam ten sposób zobacze jak to sie bedzie mialo do rzeczywistości..na razie bede testowac z krakiem 1 skaldnikowym,czy lepiej sie udaje z 2 skl?
2.wrzucam Wam zdjecie szafki na buty bo chciałabym ją jakoś odmienić ,nie podoba mi sie taka nijaka, jednolita przelecona bejcą...nie stoi na widoku ale chcialabym jej nadac jakis charakter ale też nie zespuć mebla..mam nadzieje ze mi doradzicie..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00591.jpg (142,3 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2013-09-11 o 15:41 Powód: zdjęcie
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 07:59   #12
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Decoupage początek

ta butelka z drugiego zdjęcia bardzo mi się podoba
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:06   #13
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

gosia dzieki niedlugo wstawie coś nowego ,częsc powędrowała na prezent do rodzinki do Francjiponoc byli zachyceni.polakierowałam jeszcze pare razy ta butelke z kwiatkami..
mam problem z primerem i krakami 2skl.
1.primer cos nie spełnia swej funkcji dalam go dosc grubo na szklanke potem farbe serwetke klej..a dzis chce lakierować a tu farba złazi.. zamaskowałam prześwity a w koncu to swiecznik...wiec ujdzie ..no ale nie zawsze bede przciez gruntować szkło renesansem..
odczekalam po każdej warstwie.. a tu ciapa..nic tylko obrócić i wyrzucić..
wazonu w egipskie wzory nie zaczelam naklejać a mam fajny kolorek na wazonie i jak znow sie zrobią takie gzice to padne na zawał..
2.kraka nie widac.dalam 1 warstwę wyschnela a ta druga to chyba jakiś wosk ja najbardziej sie pomalowałam...al e nic nie widać tych spękań..(świeczniki)a moglam samym lakierem pomalowac, chyba tak zrobie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00527.jpg (122,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00533.jpg (110,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00559.jpg (123,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00543.jpg (153,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00572.jpg (79,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00563.jpg (88,2 KB, 23 załadowań)
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:11   #14
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

a tak sie schrzanił świecznik...bo reszte tylko podrobiłam(wazony),
deseczka została polakierowana później ..jakoś lubie ten motyw oraz duże motyle..bo deseczki wiszą już u mamy szczerze to jestem z nich dosć zadowolona i z niektórych butelek..
serwetnik -to była moja pierwsza niezbyt udana praca chyba, dałoby rade ją jakos udoskonalić cieniowaniem czy jak..moze>? ...:/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00573.jpg (105,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00616.jpg (102,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00580.jpg (80,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00613.jpg (101,0 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2013-09-14 o 15:17
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:22   #15
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Przede wszystkim nadal zdjęcia kiepskiej jakości i niewiele na nich widać.
Przed nałożeniem primera trzeba dobrze odtłuścić, nie wiem co Ci się nie udało, ale cos jednak nie wyszło. Dlaczego nie ma spękań tez Ci nie powiem bo nie wiem. Papier do decu trzeba pomoczyć chwilkę, jakieś dwie minutki, nigdy nie sprawdzam, na pewno się nie rozlezie. Potem odsączyć na papierowym ręczniku.
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 08:32   #16
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

lexor a papier tez można na białko kleić czy otworzyć klej do deco?bo mam ale przyznam bez bicia ze bialkiem dobrze mi sie klei, a jaj mam pod dostatkiem bo swoje...
dzis bede u rodziców to poszukam kabla do aparatu i bede wstawiać nowe dzieła - zdjęcia lepszej jakości bo 3razy tego samego to mi się już nie chce..
czasami wymyślę cos na spontana i wyjdzie super a czasami robilam 3razy tą samą doniczke czy butelkę i lipa...
jutro jade na zakupy,bede tez chciala kupić gdzieś podkład,gdzies widzialam na YT że na butelki,plastykowe pudełka dają biala farbę emulsyjną,można tak?
to podziałam jutro z tym papierem
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 10:49   #17
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Na białko nigdy nie kleiłam, więc nie wiem, ja wszystko robię na klej. Farba emulsyjna nie jest wskazana, powinna być do akrylowa do drewna i metalu.
Dopiero się uczysz, więc nie możesz spodziewać się że wszystko Ci się uda, więc trenuj, a z czasem będzie coraz lepiej
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 22:14   #18
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

witajcie zyje ale cos sie stalo z klawiatura i litery mi fiksuja zamiast z jest y i cala reszta do niczego brr
dzialam i mysle ze juz po niedzieli cos wrzuce..
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:00   #19
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Na wariującą klawiaturę spróbuj wcisnąć klawisze: "ctrl + shift" Powinno pomóc I czekamy na kolejne prace Pamiętaj żeby dużo szlifować i lakierować a końcowy efekt będzie zupełnie inny
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 20:43   #20
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Prunelka,dzieki bo czesto mi sie tak dzieje,takie cuda potrafia wprawić człowieka w złość.
chcialam porobic dzis fotki ale baterie w aparacie siadły
dzis dostalam serwetki z wymiany i dostałam natchnienia.co do papierusciernego juz sie skapnelam ze tzreba kupować w dobrym miejscu bo ostatni ktory kupilam to brudzil mi prace grr no i pedzle nylonowe sa super bo dostalam w gratisie,mam ochote na wiecej..
wiecie gdzie można dostać jakieś szerokie? taki wachlarzyk?i jakim cieniować?
ciagle jestem bez lakieru wodnego tylko mam ten jachtowy ktory paskudnie śmierdzi:/ wiec praca stoi w miejscu,
mam tez problem z cieniowaniem...musze wejsc w jakis tutorial bo kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 22:41   #21
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Cytat:
Napisane przez beatrix28 Pokaż wiadomość
Prunelka,dzieki bo czesto mi sie tak dzieje,takie cuda potrafia wprawić człowieka w złość.
Ależ proszę bardzo, mam nadzieję że pomogło

Cytat:
Napisane przez beatrix28 Pokaż wiadomość
chcialam porobic dzis fotki ale baterie w aparacie siadły dzis dostalam serwetki z wymiany i dostałam natchnienia.co do papierusciernego juz sie skapnelam ze tzreba kupować w dobrym miejscu bo ostatni ktory kupilam to brudzil mi prace grr no i pedzle nylonowe sa super bo dostalam w gratisie,mam ochote na wiecej..
wiecie gdzie można dostać jakieś szerokie? taki wachlarzyk?i jakim cieniować?
ciagle jestem bez lakieru wodnego tylko mam ten jachtowy ktory paskudnie śmierdzi:/ wiec praca stoi w miejscu,
mam tez problem z cieniowaniem...musze wejsc w jakis tutorial bo kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać...
Hmm.. No to po kolei.

Może to nie chodzi o miejsce kupowania papieru ściernego tylko o rodzaj. Są trzy rodzaje papieru ściernego: na płótnie, na papierze i jeszcze jakiś wodny czy jakoś tak. Ja kupuję zawsze ten ostatni i sprawdza mi się najlepiej, te papiery mają zwykle taki grafitowy kolor i moim zdaniem są znakomite. Nigdy nie zabrudziły mi pracy.

Pędzle syntetyczne dostaniesz w każdym sklepie plastycznym bądź sklepie z artykułami kreatywnymi. Osobiście pędzla wachlarzowego nigdy nie używałam i nie potrafię nic o nim powiedzieć. Używam pędzli nylonowych, ale tylko płaskich, za to w różnych szerokościach. Mam też dwa okrągłe malutkie nylonowe, ale stosuję je do nanoszenia patynki w trudno dostępnych miejscach

Lakier akrylowy to podstawa niestety. Śmierdziuch (jachtowy czy inny poluretanowy drań) długo schnie i bardzo często zażółca prace niestety, także trzeba z nim bardzo uważać. Każda praca wymaga kilku albo nawet "nastu" warstw lakieru, więc nie wyobrażam sobie lakierowania tylu warstw tych śmierdzidłem wolnoschnącym

Co do cieniowania, to w tym wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post30546391 znajdziesz kilka tutoriali, aczkolwiek najlepiej po prostu próbować i próbować, aż w końcu załapiesz bakcyla. Co do cieniowania, to sposób w jaki ja to robię wyjaśniłam u siebie w wątku

Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 20:22   #22
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

prunelka dzieki.
co do papieru niby byl tez taki siwy ale efekty gorsze od zamierzonych..brat kupi mi lakier po niedzieli i bede dalej działać u nas sklepu dla artystów ze swieczką szukac,zazwyczaj zaopatrzam sie w budowlanych oraz w sieci (allegro itd)
co do cieniowania obiecuje poczytac i próbowac ..bo co innego mi pozostaje?>a wlasnie wolalabym by mi ktos pokazal na zywo..ale to wyglada podobnie jak z tym sklepem dla artystów bo ja wzrokowcem jestem i lubie nasycać oczy takimi pracami jak Twoje bo siódemka chyba na scrap się się przerzuciła...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 19:17   #23
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Dziewczyny jak ja Was kocham! metoda na zelazko okazywała sie zbyt czasochłonna i w ogóle. Dziś coś mnie tchnęlo i zaczelam kleic metoda koszulkową i pierwszy raz poszedł w ruch papier do deco w lawendy ..)

no i tu lexor miala racje ze na światłodajki papier lepszy niż serwetka ale przyklejona rownomiernie(tez koszulkowo)da się rade,wiem ze nie smarujemy serwetki tylko nawierzchnię lampionu,butelki, wczoraj troche postudiowałam forum
poczytałam tez o cieniowaniu,tylko na razie nie mam kasy na medium opóźniające...a to bitum wydaje mi sie zbyt niebezpieczne,ze mi pożółci prace??
uratowalo mnie to przed nieudanymi pracami bo niestety często się zdarzało że serwetka sie pomarszczyła i efekt sie schrzanil(doniczka,butelk a)
no i jutro kupie baterie i zrobie fotki..
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 20:01   #24
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Beatrix co prawda zadałaś pytanie zadane u mnie w wątku, ale odpowiem Ci tutaj

Opóźniacz jest konieczny jeśli chcesz cieniować akrylkami, bo bardzo ułatwia pracę. Nie jest drogi, bo to wydatek rzędu ok. 6-7 zł.

Bitum postarzające nadaje się do cieniowania i postarzania jak najbardziej, jednakże jest do cieniowanie monochromatyczne, czyli jednym kolorkiem. Bitum ma odcień cieplego brązu i taki też kolor nadaje postarzanym przedmiotom. Tutaj proszę przykład mojej pracy postarzonej i pocieniowanej bitum: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1363118763 Chcąc otrzymać ciemniejsze lub jaśniejsze cienie, dawkujemy odpowiednio ilość preparatu i ilość warstw. W miejscach gdzie chcemy aby było najciemniej należy położyć nawet kilka warstw preparatu.

Jęśli chodzi o cieniowanie pod spękania dwuskładnikowe to raczej się je stosuje, ale to wszystko zależy od rodzaju i charakteru pracy jaki chcemy uzyskać

Jeśli chodzi o cieniowanie to ja robię zwykle tak: naklejam serwetkę, lakieruję ok 3 razy, przecieram nierówności papierem ściernym, następnie znowu lakieruję 1 lub 2 razy i dopiero na to kładę cieniowanie. Wtedy mam pewność, że przy szlifowanku nie uszkodzę ani motywu ani cieniowania. Później lakieruję i szlifuje już docelowo

Wydaje mi się, że tacę można pomalować lakierem akrylowym a dopiero ostatnią warstwę przeciągnąć delikatnie jachtowym, chociaż nie jestem pewna czy istnieje taka potrzeba. Tu już musiałabyś się zapytać bardziej wytrawnych Decupażystek Wydaje mi się również, że chyba każdy lakier poliuretanowy zażółca pracę, ale to też zależy od grubości nałożonej warstwy.

Jeśli się mylę w którymkolwiek przypadku proszę Wytrawne Decupażystki o sprostowanie mnie

Czekam z niecierpliwością na Twoje prace
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 22:05   #25
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

prunelka jakos bałam sie tym jachtowym zespuc tace ..skupilam sie glownie na przetarciach,licze na to ze jej nie zaleje kawą..
przedstawiam Wam moje nowe prace,licze na konstruktywną krytykę ,chustecznik jeszcze nie jest skończony musze go machnac chyba 2skladnikoym,no chyba ze podszlifuje pocieniuje i tak zostawie..
niebieska butelka jest z papierem do deco..(ta z ptaszkiem )ale nie wiem co tam dodać..?
troche mnie nie było bo dlugo czekalam, aż ktos mi kupi lakier tak przy okazji.bo specjalnie to bym musiala kupic juz wiecej rzeczy...no i w sumie pojechalam po pigmenty biala farbe akrylową..itd..
reszta zdjęć wkrotce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9251378.jpg (141,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9261380.jpg (137,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9261387.jpg (112,3 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9261410.jpg (132,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9261409.jpg (102,0 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9261413.jpg (147,4 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2013-09-29 o 22:09
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 22:16   #26
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

reszta zdjec:
1.łopatka z ciasteczkiem,
2.zakladka z psami
3.butla z konwaliami
4.chustecznik (w trakcie tworzenia)ale moze cos podpowiecie jak go ładnie wykończyć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9261419.jpg (109,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9261420.jpg (127,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9261415.jpg (133,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9261390.jpg (95,7 KB, 39 załadowań)
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 20:48   #27
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Wreszcie coś widać na zdjęciach, prace ciekawe, choć lakier i papier ścierny jeszcze wskazany, na tacy widać brzydki zaciek, wypadałby go usunąć. Jeśli chodzi o opóźniacz to jest on niezbędnym ale ostatnio dowiedziałam się, ze można go zastąpić gliceryną kupioną w aptece, a to już całkiem groszowe sprawy zajrzyj tu

czekam na kolejne prace
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 21:09   #28
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Rzeczywiście zdjęcia już są dobre, można coś zobaczyć i ocenić Podoba mi się skomponowanie tacy, bardzo fajnie wygląda z tymi przecierkami Tylko rzeczywiście wymaga jeszcze lakieru i szlifowania zwłaszcza zaciek, który zauważyła Alinka Podoba mi się również łopatka i zakładka. Butelki trzeba by następnym razem dokładniej pociągnąć podkładem bo jest momentami grubo, bo są aż takie"kluseczki", a momentami za cienko i szkło prześwituje spod farby, zwłaszcza na tej buteleczce z malutkimi bukiecikami. Szlifuj, lakieruj, szlifuj, lakieruj i tak w koło macieju Brakuje troszkę cieniowania, ale to z czasem sobie wypracujesz swoją metodę Na chusteczniku trochę jakoś przeszkadza mi ten czarny pasek, jakoś tak za bardzo się odcina od całości. Chyba lepiej wyglądałby bez tego, dodałabym tylko delikatne cieniowania, ale to tylko moje zdanie
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 21:43   #29
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

lexor dzieki za info w sprawie glicerny..
prunelka mi tez najbardziej podoba sie taca,dopiero teraz dopatrzyłam sie tego zacieku zeszlifuje i bedzie git.a te prześwity o ktorych mówisz to przez primer(moze za malo? bo wydawalo mi się ze spłynął)bo niby bylo dobrze, pomalowalam nakleiłam i chcialam polakierowac (wodnym akrylowym) i w tym momencie zaczęło wsmzystko odłazic, głównie farba,co sie dalo to zamaskowałam..ale w kwestii światłodajek czuje sie bezsilna o ile butle ogarniam (postaram sie bardziej równomiernie dawać podkład)to te światłodajki przez ten primer pozbawiają mnie entuzjazmu w tworzeniu..
co do chustecznika kwestia hm ..myslalam ze wyjdzie inaczej a jest jeszcze inaczej...bedzie raczej na domowy użytek...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 21:54   #30
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Beatrix spróbuj bez primera Ja nie mam tego specyfiku, nigdy go nie stosowałam, nigdy nic nie ścieka i farba zawsze się super trzyma A farbę na butelkę nanoszę tapując zmywakiem kuchennym Zobacz jak wyjdzie bez praimera, bo moim zdaniem powinno wyjść lepiej Tylko butelkę musisz dokładnie umyć i odtłuścić płynem do mycia naczyń. Powodzenia i daj znać jak wyszło
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-17 23:01:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.