Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-17, 11:20   #1
Jagnaliaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Exclamation

Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.


Jestem pod koniec 7 tygodnia ciąży, pierwszą ciążę poroniłam, miałam zabieg łyżeczkowania rok wcześniej. W zeszłym tygodniu we wtorek miałam jasne krwawienie, które szybko ustało, a w czwartek beżowo/brązowe plamienie - ciężko stwierdzić. Zadzwoniłam do mojego ginekologa i zapisał mi luteinę dopochwowo 3x1 i duphaston doustnie 2x1. W poniedziałek byłam na wizycie i powiedział, że dzidzia rozwija się prawidłowo, że wszystko jest w porządku, ale pod spodem mam mały pęcherzyk, z którego pojawiło się owe krwawienie i jeżeli nie będę brać tych tabletek i tylko leżeć i odpoczywać.. to mogę mieć ciążę zagrożoną. Za niecałe 3 tygodnie mam znowu wizytę, ale wczoraj i dzisiaj rano miałam delikatne plamienie jakby brązowe jak wtedy czy jest to może wynik brania luteiny? Czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Czy udało Wam się donieść zdrowe dzieciątko do końca ciąży?
Jagnaliaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 14:23   #2
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.

Cytat:
Napisane przez Jagnaliaaaa Pokaż wiadomość
Jestem pod koniec 7 tygodnia ciąży, pierwszą ciążę poroniłam, miałam zabieg łyżeczkowania rok wcześniej. W zeszłym tygodniu we wtorek miałam jasne krwawienie, które szybko ustało, a w czwartek beżowo/brązowe plamienie - ciężko stwierdzić. Zadzwoniłam do mojego ginekologa i zapisał mi luteinę dopochwowo 3x1 i duphaston doustnie 2x1. W poniedziałek byłam na wizycie i powiedział, że dzidzia rozwija się prawidłowo, że wszystko jest w porządku, ale pod spodem mam mały pęcherzyk, z którego pojawiło się owe krwawienie i jeżeli nie będę brać tych tabletek i tylko leżeć i odpoczywać.. to mogę mieć ciążę zagrożoną. Za niecałe 3 tygodnie mam znowu wizytę, ale wczoraj i dzisiaj rano miałam delikatne plamienie jakby brązowe jak wtedy czy jest to może wynik brania luteiny? Czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Czy udało Wam się donieść zdrowe dzieciątko do końca ciąży?
2 razy podczas brania luteiny zdarzyło mi się takie dziwne jednorazowe bardzo ciemno żółte, w sumie taka kawa z mlekiem plamienie. Nic złego to nie przyniosło i nigdy się więcej nie powtórzyło. Luteine brałam do 20 tygodnia ciąży. Aktualnie jestem w 33 i wszystko jest w porządku.
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:23   #3
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.

Cytat:
Napisane przez Jagnaliaaaa Pokaż wiadomość
Jestem pod koniec 7 tygodnia ciąży, pierwszą ciążę poroniłam, miałam zabieg łyżeczkowania rok wcześniej. W zeszłym tygodniu we wtorek miałam jasne krwawienie, które szybko ustało, a w czwartek beżowo/brązowe plamienie - ciężko stwierdzić. Zadzwoniłam do mojego ginekologa i zapisał mi luteinę dopochwowo 3x1 i duphaston doustnie 2x1. W poniedziałek byłam na wizycie i powiedział, że dzidzia rozwija się prawidłowo, że wszystko jest w porządku, ale pod spodem mam mały pęcherzyk, z którego pojawiło się owe krwawienie i jeżeli nie będę brać tych tabletek i tylko leżeć i odpoczywać.. to mogę mieć ciążę zagrożoną. Za niecałe 3 tygodnie mam znowu wizytę, ale wczoraj i dzisiaj rano miałam delikatne plamienie jakby brązowe jak wtedy czy jest to może wynik brania luteiny? Czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Czy udało Wam się donieść zdrowe dzieciątko do końca ciąży?
u mnie plamienie również zaczęło się ok 7 tc. Z początku brałam tylko duphaston 2x dziennie. Plamienie ustąpiło, ale po kilku dniach (mimo, że nadal brałam duphaston) pojawiło się ponownie - ciemno brązowe. Zadzwoniłam do swojej gin i poradziła mi zgłosić się na IP. Tak też zrobiłam. Zostawili mnie na obserwację na 3 dni, ale plamienie nie mijało i z 3 dni zrobiło się 9... Cały czas podawali mi duphaston i no-spę. Luteiny nie brałam w ogóle. Poza tym, Mały rozwijał się prawidłowo Po kilku dniach od wyjścia ze szpitala znów pojawiły się plamki (tylko tym razem żółtawe), ale akurat miałam wizytę u gin i ona badając mnie stwierdziła, ze nie ma powodów do obaw. Zwiększyła mi jednak dawkę duphastonu 5 tabl na dobę (2,1,2) . Powiedziała mi tylko tyle, że póki plamienie nie jest różowe, czerwone lub ciemno brunatne, to mam nie panikować. Po dwóch tygodniach kazała mi zmniejszyć dawkę do 3 tabl dziennie, aż w końcu mogłam je odstawić Dziś jestem w 34 tc i z niecierpliwością czekam na Synka

Jeśli dzieciątko rozwija się prawidłowo, to raczej nie masz powodów do obaw
Jeśli natomiast się boisz, to zgłoś się na IP... Na forum raczej nikt nie udzieli Ci na tyle profesjonalnej odp, jakiej mogą udzielić Ci lekarze, którzy Cię badają
Ja osobiście pojechałabym się zbadać na IP - dla świętego spokoju i po to, zeby sobie pozniej nie wyrzucać... (chociaż musisz być przygotowana na to, że na 99% zostawią Cię na kilka dni na obserwację)

Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 19:48   #4
lobofylia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 469
Dot.: Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.

spokojnie, przede wszystkim dużo leż. najlepiej na lewym boku...

w pierwszej ciąży miałam krwawienie i to obfite w 9 tygodniu, tak że jadąc do szpitala byłam przekonana że to koniec... ale nie... i naprawde duphaston plus luteina - działają cuda. przede wszystkim odpoczywaj - ja całą ciążę tak miałam poprzednią a dziecko urodziłam w terminie i zdrowe.
lobofylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 11:34   #5
Jagnaliaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.

Dzięki wielkie
trochę się uspokoiłam

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

a co ze kontaktem seksualnym z moim narzeczonym, bo obawiam się tego, że mogę krwawić po stosunku w takiej sytuacji? mój lekarz nie mówił na razie nic, że nie wolno.. ale trochę obawiam się, że mogą być powikłania po tym znowu :/ pomimo brania tych wszystkich leków, a Wy jak podeszłyście do tego typu tematu?
Jagnaliaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 14:18   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.

Moim zdaniem jeśli masz takie problemy, to wstrzymaj się. Może w II trymestrze sprawa się unormuje.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 08:17   #7
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.

Cytat:
Napisane przez Jagnaliaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie
trochę się uspokoiłam

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

a co ze kontaktem seksualnym z moim narzeczonym, bo obawiam się tego, że mogę krwawić po stosunku w takiej sytuacji? mój lekarz nie mówił na razie nic, że nie wolno.. ale trochę obawiam się, że mogą być powikłania po tym znowu :/ pomimo brania tych wszystkich leków, a Wy jak podeszłyście do tego typu tematu?

Ja od chwili pierwszego plamienia miałam zakaz... Później, jak wszystko się unormowało lek gin nie widział przeciwwskazań...
Ja na Twoim miejscu zaczekałabym, bo po co niepotrzebnie się denerwować w razie czego...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 10:50   #8
Jagnaliaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.

Dzięki to będę dalej kontynuować wstrzemięźliwość ;P
Jagnaliaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 14:58   #9
jagusia2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Krwawienie/plamienia we wczesnej i późnej ciąży.

Witam! Jestem w 6 tyg ciąży i tydzień temu dostałam krwawienia, miałam wrażenie, że to okres, ale duużo słabszy. Bólu brzucha nie było. Zaraz pobiegłam do lekarza, stwierdził ciążę, 5 tydz. Serduszka jeszcze nie było. Dostałam duphaston, luteinę, magnez i nospę i za tydzień na USG. Krwawienie mineło ale zostały brązowe plamienia, które trwają do dziś. Strasznie się martwię jutro wizyta u lekarza, więc się wszystko wyjaśni. Mam nadzieje, że pozytywnie
jagusia2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-16 15:58:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.