Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy! - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-16, 12:34   #1111
kkk07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Czy któraś z Was jest tu może żywym dowodem na to, że prognoza LC baby odnośnie planowania płci się sprawdziła?
kkk07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 10:35   #1112
joanzkrainyczarow
Przyczajenie
 
Avatar joanzkrainyczarow
 
Zarejestrowany: 2018-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cześć wszystkim!
Temat komputerów cyklu meega mnie pochłonął, na dniach powinnam otrzymać swój Pearly, prześledziłam wątek od a-z i zastanawia mnie czy ktoś jeszcze tutaj jest.. Miło byłoby mieć osoby tak samo wkręcone w temat i gotowe do wymiany doświadczeń.
Pozdrawiam i czekam na odp!
joanzkrainyczarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 11:32   #1113
MalinaMr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Hej! Ja tu jestem, więc nie martw się, nie jesteś sama, joanzkrainyczarow Też prześledziłam wątek i zdecydowałam się na zakup, ale jeszcze czekam do stycznia, bo teraz kupuję mieszkanie więc nie mam do tego głowy (ani kasy )
Koniecznie daj znać jak wrażenia, jak Ci się Pearly sprawdza! Ja postanowiłam kupić LC albo BC. Najchętniej wzięłabym BC, chociaż sama nie potrafię konkretnie uargumentować, dlaczego Nie wierzę w opcję planowania płci dziecka - wg mnie jest się w stanie zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnej płci tylko i wyłącznie bezpośrednio w okresie okołoowulacyjnym, więc nie wiem, jak niby miałyby te prognozy działać w 1 fazie cyklu.

Masz zamiar polegać tylko na kompie, czy może prowadzisz jakieś obserwacje i chcesz to połączyć?
MalinaMr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 11:58   #1114
joanzkrainyczarow
Przyczajenie
 
Avatar joanzkrainyczarow
 
Zarejestrowany: 2018-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Przyznam, że nie jestem jeszcze gotowa na dziecko, plus studuję, więc na początku zapewne będą dodatkowo gumki, później jak nabiorę więcej zaufania i wprawy w obserwacji swojego cyklu to zdam się już tylko na kompa i być może dołączę metodę objawową tak dla 99,99999%
Na chwilę obecną muszę czekać na pierwszą @ po odstawieniu anty hormonalnej ale mam nadzieję, że to jeszcze kwestia ok. tygodnia a później lecę z pomiarami. Dodam, że jestem mega podekscytowana tym wszystkim


ps: mnie Pearly przekonał swoim małym rozmiarem bo często się przemieszczam i ceną oczywiście, jeżeli ktoś planuje dziecko to BC zapewne jest strzałem w 10
joanzkrainyczarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 12:09   #1115
MalinaMr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

No to jest nas dwie Też studiuję, czekam na pierwszą @ po tabletkach anty właśnie. Ciąży chcę unikać jeszcze pewnie z półtora roku, ale chciałabym też, żeby komputerek pomógł mi zajść jak przyjdzie właściwa pora, stąd pomysł na BC.
Wiem co czujesz z tą ekscytacją Ja nawet nie sądziłam, że zwykłe odstawienie tabletek może we mnie tyle emocji obudzić Już nie mogę się przyszłego roku doczekać, a póki co uczę się właśnie metody objawowo-termicznej i obserwuję sobie wszystko
MalinaMr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 13:58   #1116
joanzkrainyczarow
Przyczajenie
 
Avatar joanzkrainyczarow
 
Zarejestrowany: 2018-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

No to mamy wiele wspólnego Będę dawać znać co i jak u mnie.


Czy są tu jeszcze jakieś młode (niekoniecznie) aktywne użytkowniczki komputerków?
joanzkrainyczarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 15:10   #1117
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

witajcie czy któraś z was stosuje lady comp ? działa ? jest to dobra alternatywa ?
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-25, 15:17   #1118
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

.

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2020-01-27 o 20:34
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 20:08   #1119
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
witajcie czy któraś z was stosuje lady comp ? działa ? jest to dobra alternatywa ?
Ja uzywalam, pomylil sie raz, zaznaczajac dni nieplodne a byly juz plodne. jak zaszlam w ciaze (planowana), to skumal sie ze w niej jestem chyba 3 czy 4 tygodnie po pozytywnym tescie. Specjalnie mierzylam z ciekawosci kiedy sie zorientuje.
Ogolnie jest to metoda dla osob, ktore nie wykluczaja ciazy.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 11:40   #1120
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

.

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2020-01-27 o 20:34
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 21:15   #1121
witoldyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Ja używam. Mam nieregularne cykle i LC bardzo ładnie się sprawdza ale w moim przypadku tylko do określenia dni niepłodnych po owulacji. Z racji nieregularnych miesiączek (2-3 dni różnicy między cyklami więc nie jest źle) jest mu ciężko wytypować dokładną datę owulacji (udało mu się raz trafić na dzień w predykcji, potem oczywiście po zakończeniu cyklu wszystko bezbłędnie przelicza). Ja staram się zajść w ciążę i dla mnie określenie w 100% dnia owulacji jest bardzo ważne więc i tak stosuję testy owulacyjne obserwuję śluz. Gdy już będę unikała ciąży to w planach mam 100% ufanie tylko zielonym światełkom po owulacji ale prawda jest taka, że w moim przypadku daje mi raczej za dużo czerwonych lampek przed owulacją niż za mało. Co w nim lubię to fakt, że masz 3 godzinne (+/-) okienko gdy możesz mierzyć temperaturę. NIe trzeba nic z temperatury odejmować i dodawać. Zainwestowałabym jeszcze raz. Jest jedno ale, ja zrobiłam upgrade do opcji LC baby i oprócz tego, że wykrył 2 cykle z CLI (nie pokazuje dokładnie które niestety) to uważam, że to była strata pieniędzy.
witoldyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-29, 16:00   #1122
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Czy warto to stosowac halo forme antykoncepcji ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 18:02   #1123
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

To zalezy na czym ci zalezy.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 16:37   #1124
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

.

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2020-01-27 o 20:33
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:00   #1125
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Zastanawialam sie nas kupnem ale zrezygnowalam bo jak dla mnie raczej wyciaga srednia i liczy algorytm. Zreszta czytalam opinie ze lady comp oraz pearly kilka osob wprowadzilo w blad i pokazywaly zielone swiatelka w fazie jeszcze plodnej- czesto byl to dzien owulacji! . Wiec wpadki byly...
Bardziej ufam sobie.
Przekopalam net i stwierdzilam ze jednak podstawa jest ograniczone zaufanie do takich s
przetow.

Od wielu lat korzystam z metod naturalnych i jest super (10 lat) Wymaga to konsekwencji ale z czasem zna sie juz swoj organizm.
Uzywalam zwyklego termometru owulacyjnego i apki.

Dla fanek cyclotesta to dostalam informacje od pani przedstawicielki ze we wrzesniu- pazdzierniku bedzie dostepna najnowsza wersja cyclotest mysense.
Czyli termometr z aplikacja na telefon. Ma byc polska wersja jezykowa.
W de kosztuje ok. 100 e i u nas koszt ma byc podobny.
Czytalam recenzje i raczej sa dobre ale tez podobno jest jeszcze do konca niedopracowana apka i ze czasem problemy z polaczeniem. Mam nadzieje ze wersja pl bedzie juz dopracowana. Twierdza ze pod katem medyczym jest taka sama skutecznosc jak przy wczesniejszych ich produktach (testy, atesty, zatwierdzenie przez towarzystwo ginekologiczne) czyli dobrze sie zapowiada...

Ciekawi mnie tez japonski odpowiednik lady comp czyli terumo woman c. Dziala na tej samej zasadzie co lady comp, uczy sie cyklow, potem wyznacza dni plodne, termin owulacji itp. Pamieta ok 480 dni, ma alarm podswietlacz, najnowsza wersja ma apke i mozliwosc wydrukow wykresow. Czytalam wszystko o tym produkcie i jedna z dziewczyn sprzedala swoj lady comp i zostala przy woman c bo jest bardziej dokladny zarowno w pomiarach jak i przewidywaniach. Tyle ze odroznieniu od lady como terumo woman c jest akredytowanym urzadzeniem medycznym. dostepny tylko na ebayu - kosztuje ok. 160 pln.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png cyclotest-mysense-anzeige-unfruchtbar.png (103,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s-l400.jpg (5,9 KB, 15 załadowań)
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2019-08-10 o 12:56
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 13:07   #1126
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

.

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2020-01-27 o 20:34
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 13:13   #1127
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Myślę, że wpadki w każdej metodzie antykoncepcyjnej są wynikiem niewłaściwego używania, np takie tabletki anty, teoretycznie pewność w 100%, ale ile osób zapomina tabletki albo bierze leki, które osłabiają ich działanie i potem ciąża, nie wiadomo skąd. Tak samo z komputerem, no to jest tylko urządzenie nie jest w stanie sprawdzić czy spało się te wymagane 5h, czy zmierzyło zaraz po wstaniu, czy jednak ktoś szybko poszedł siusiu i potem wrócił zmierzyć. Tutaj trzeba mieć zdrowy rozsądek, ja zawsze kontroluje swoje pomiary w aplikacji Daysy. Jeśli ktoś dobrze sobie radzi z NPR, umie interpretować temperatury, śluz itp to takie urządzenie jest dla niego bez sensu faktycznie, chyba że kasa nie ma znaczenia to można zainwestować.
Problem w tym, że to urządzenie nie ma zasobów, żeby stwierdzić wcześniejszą owulację. Stąd wpadki.
Np po kilku zbadanych cyklach uznaje, że cykle są średnio 30 dniowe i owulacja przypada na 14-17 dzień cyklu. Wtedy do załóżmy 7 czy 8 dnia cyklu urządzenie daje z automatu zielone lampki. Trafi się owulacja w 11 czy 12 dniu cyklu, co nie jest w żadnym stopniu rzadkością i ups, kinder niespodzianka.
To trochę co innego, bo użytkownik nie ponosi za to winy, nie ma to związku z krótszym spaniem, piciem alkoholu ani chorbą i śmiem twierdzić, że podawana przez LC skuteczność ponad 90% to totalna ściema.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 18:45   #1128
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Problem w tym, że to urządzenie nie ma zasobów, żeby stwierdzić wcześniejszą owulację. Stąd wpadki.
Np po kilku zbadanych cyklach uznaje, że cykle są średnio 30 dniowe i owulacja przypada na 14-17 dzień cyklu. Wtedy do załóżmy 7 czy 8 dnia cyklu urządzenie daje z automatu zielone lampki. Trafi się owulacja w 11 czy 12 dniu cyklu, co nie jest w żadnym stopniu rzadkością i ups, kinder niespodzianka.
To trochę co innego, bo użytkownik nie ponosi za to winy, nie ma to związku z krótszym spaniem, piciem alkoholu ani chorbą i śmiem twierdzić, że podawana przez LC skuteczność ponad 90% to totalna ściema.


Tez tak mysle.
Dlatego jezeli ktos dopiero zaczyna obserwacje to mysle ze moze jest sens uzytkowania takich komputerow ale z ograniczonym zaufaniem i dodatkowym zabezpieczeniem.
Zeby potem nie bylo paniki i placzu (wystarczy poczytac fora, opinie na necie ze jednak taki sprzet tez zawodzi) jak opisana sytuacja tutaj gdzie komputer wzkazal zielone swiatelko w dniu owulacji!
czego efektem byla nieplanowana ciaza. Oczywiscie producent umywa rece bardzo nieladnie sie zachowuje i zostawia kobiete z bardzo czytelnym wydrukiem i bez wyjasnien...
http://ekotropiciel.pl/intymnosc-nat...mputerem-cyklu

Jezeli ktos juz siedzi w temacie, nie opiera sie tylko na samej temp., ma za soba duzo kart z przeanalizowanymi wykresami to zna swoj organizm to taki sprzet nie jest mu potrzebny.
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2019-06-05 o 19:02
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 21:18   #1129
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

No rozumiem ale jednak metoda działa i zapewnia forme zabezpieczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 21:31   #1130
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

No właśnie to czy zadziała to loteria
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 02:54   #1131
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Ja tam jestem sceptyczna wobec historii z neta, o niedziałających pigułkach też można poczytać ino ino. Według mnie metoda działa i nie widze możliwości, żeby przy prawidłowym stosowaniu zawiodła.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 04:48   #1132
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Ja tam jestem sceptyczna wobec historii z neta, o niedziałających pigułkach też można poczytać ino ino. Według mnie metoda działa i nie widze możliwości, żeby przy prawidłowym stosowaniu zawiodła.
Tylko w tym podanym przypadku wlasnie na wydruku wyszedl dokladny i czytelny czas skoku temperatury a urzadzenie zaznaczylo dzien owulacji na kolor zielony wiec ewidentnie to wina sprzetu ze zle wyznaczylo....
Wykres wyslano do konsultacji i pani zostala zbyta, powierdzili ze czas owulacji byl na wykresie dokladnie czytelny a urzadzenie zawiodlo bo ewidentnie zaznaczylo dzien owulacji jako jeszcze dzien bezpieczny..
Czyli komputer opiera sie danych statystycznych, wyciaga sobie srednie.
Kilka osob ktore robily dodatkowo wykresy cyklu tez zauwazylo te nieprawidlowosci ze zdarza sie ze komputer wyznacza dzien bezpieczny a gdzie na wykresach widac ze to juz czas skoku temp.
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2019-06-07 o 04:54
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 06:57   #1133
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Chodzi o lampki przed owu? No to fakt, może się zdarzyć, że komuś się jeden cykl zaburzy i jeszcze w czasie okresu zacznie się faza płodna, na przyszłość urządzenie pewnie weźmie na to poprawkę. Osobiście nie zdecydowałabym się na współżycie bez dodatkowych zabezpieczeń w tej fazie cyklu. Lampki w drugie polowie cyklu są bezpieczne, nawet komputer daje tutaj mniejszą tolerancję niż teoria metody.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 07:17   #1134
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Chodzi o lampki przed owu? No to fakt, może się zdarzyć, że komuś się jeden cykl zaburzy i jeszcze w czasie okresu zacznie się faza płodna, na przyszłość urządzenie pewnie weźmie na to poprawkę. Osobiście nie zdecydowałabym się na współżycie bez dodatkowych zabezpieczeń w tej fazie cyklu. Lampki w drugie polowie cyklu są bezpieczne, nawet komputer daje tutaj mniejszą tolerancję niż teoria metody.
Rilla mi sie zdarzylo to samo tylko ja nie zaszlam w ciaze bo widzialam po sluzie, ze juz jestem w fazie plodnej. I nie mialam owulacji w miesieczke co jest jakas anomalia rzwczywiscie tylko w 12 dc. Kazds metoda naturalna mowi o tym ze faza pierwsza czyli nieplodnosc wzgledna moze byc wyznaczana tylko przy ciaglej obserwacji braku objawow plodnosci (sluz, szyjka). Metoda jednoobjawowa jaka jest LC ma zerowe szanse w takim przypadku.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 08:41   #1135
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Rilla mi sie zdarzylo to samo tylko ja nie zaszlam w ciaze bo widzialam po sluzie, ze juz jestem w fazie plodnej. I nie mialam owulacji w miesieczke co jest jakas anomalia rzwczywiscie tylko w 12 dc. Kazds metoda naturalna mowi o tym ze faza pierwsza czyli nieplodnosc wzgledna moze byc wyznaczana tylko przy ciaglej obserwacji braku objawow plodnosci (sluz, szyjka). Metoda jednoobjawowa jaka jest LC ma zerowe szanse w takim przypadku.
I z tym sie zgodze.
Kierowanie sie tylko sama temperatura na slepo niestety jak dla mnie to za malo.
Bo to tylko maszyna, ktora moze i sie myli.

Oczywiscie gdy ktos nie ma zielonego pojecia o zasadach npr, nie chce mu sie robic i sprawdzac wykresow (chociaz teraz to apki robia) , obserowac innych objawowo typu sluz, szyjka to na poczatek jest to jakies rozwiazanie nie mowie ze zle tylko nie ufalabym bezwzglednie maszynie szczegolnie w fazie 1 jak sama nazwa mowi jest to faza plodnosci wzgledniej...
Szczegolnie jak ktos ma dluzsze cykle niz 28 dniowe to mialabym duze obawy kierujac sie tylko sama temperatura.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 20:00   #1136
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Kilka osob ktore robily dodatkowo wykresy cyklu tez zauwazylo te nieprawidlowosci ze zdarza sie ze komputer wyznacza dzien bezpieczny a gdzie na wykresach widac ze to juz czas skoku temp.
Przecież skok pojawia się po owulacji - więc w momencie owulacji, która nastąpiła wyraźnie wcześniej, niż wynika z danych statystycznych, komputer jeszcze nic nie wie To, że później na wykresie widać czytelny skok, niczego nie zmienia.

U mnie skok następuje średnio w okolicach 19 dnia (17-21). Już widzę zakończenie cyklu, w którym jeden jedyny raz zdarzył się w 12 dniu, gdybym używała takiego komputerka
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 15:16   #1137
iwoneczka2031
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cześć dziewczyny🙂 ja właśnie się zastanawiam nad zakupem Lady comp. Czy któras z was używa go już jakiś dłuższy czas o mogłaby się wypowiedzieć czy sprawdza się? Ja jestem właśnie po wyjęciu implantu antykoncepcyjnego (nexplanon), miałam straszne skutki uboczne... Nie mogę brać hormonów i zastanawiam się czy warto kupić to urządzonko.
iwoneczka2031 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 16:26   #1138
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Nie wiem czy coś się zmieniło z LC ale jeśli nadal nie mają apki lub nie wyświetlają wykresu temperatury to polecam Daysy, to ten sam producent a masz aplikacje do podglądu temperatury i wykres.

A co do pytania to na kilku ostatnich stronach wątku masz odpowiedzi na swoje pytania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2019-07-31 o 16:27
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 19:14   #1139
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Nie wiem czy coś się zmieniło z LC ale jeśli nadal nie mają apki lub nie wyświetlają wykresu temperatury to polecam Daysy, to ten sam producent a masz aplikacje do podglądu temperatury i wykres.

A co do pytania to na kilku ostatnich stronach wątku masz odpowiedzi na swoje pytania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do Daysy - zakwestionowana zostala jego skutecznosc. To nie jest urzadzenie medyczne. Tak samo zostala podwazona skutecznosc lady comp.
Chodzi o wyniki badan i ankiet na ktorych firma opiera swoja skutecznosc a ktore zostaly zfalszowane.
To juz nowy cyclotest jest lepszym rozwazaniem bo nie bazuje na samej temperaturze ale tez bierze pod uwage inne czynniki typu sluz.

https://medium.com/s/futurehuman/is-...f-a6f5c499c9d2

http://chelseapolis.com/1/post/2018/...raception.html



W oświadczeniu przyznaje się, że „Daysy w rzeczywistości nie jest środkiem antykoncepcyjnym”. Ta wiadomość wyraźnie kontrastuje ze sposobem, w jaki sprzedają urządzenie (sprzedając je jako metodę antykoncepcji, twierdząc, że jest pewien poziom skuteczności antykoncepcji i mówiąc coś w dokumencie Kocha- a te badania bazuja na samej temp. ) Wprowadzają konsumentów w błąd przy takim rodzaju podwójnego mówienia.
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2019-08-05 o 20:23
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:56   #1140
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Bioself, Persona Pearly, Lady Comp - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Co do Daysy - zakwestionowana zostala jego skutecznosc. To nie jest urzadzenie medyczne. Tak samo zostala podwazona skutecznosc lady comp.
Chodzi o wyniki badan i ankiet na ktorych firma opiera swoja skutecznosc a ktore zostaly zfalszowane.
To juz nowy cyclotest jest lepszym rozwazaniem bo nie bazuje na samej temperaturze ale tez bierze pod uwage inne czynniki typu sluz.

https://medium.com/s/futurehuman/is-...f-a6f5c499c9d2

http://chelseapolis.com/1/post/2018/...raception.html



W oświadczeniu przyznaje się, że „Daysy w rzeczywistości nie jest środkiem antykoncepcyjnym”. Ta wiadomość wyraźnie kontrastuje ze sposobem, w jaki sprzedają urządzenie (sprzedając je jako metodę antykoncepcji, twierdząc, że jest pewien poziom skuteczności antykoncepcji i mówiąc coś w dokumencie Kocha- a te badania bazuja na samej temp. ) Wprowadzają konsumentów w błąd przy takim rodzaju podwójnego mówienia.
W koncu!
Polski dystrybutor tez na swoim profilu na fb podwaza wypowiedzi piszacych o nieplanowanych ciazach przy uzywaniu LC. I tez wypisuje bzdury o 99% skutecznosci oraz ze przy stosowaniu urzadzenia bedzie malo czerwonych swiatelek.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-25 13:59:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.