Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-12, 11:38   #1591
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Co do mięsa i jego zawartości mam podobne zdanie a ryby jesz?



Ja przestałam przygotowywać i kupować mięso i mąż powoli ale systematycznie też zaczął się przestawiać Je to co ja przygotuję (czyli bez mięsa); gdy on gotuje to teraz już też raczej bez mięsa a jak ma ochotę i mu się zdarzy coś przygotować z mięsem to mi robi wersję bezmięsną[COLOR=Silver]

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Nie, ryb tez nie jadam. Dla mnie strasznie śmierdzą, nawet jak mąż przygotowuje sobie pstrąga, to muszę wyjść z kuchni. A jak je na kolacje wędzona makrele, to najlepiej żeby spał w salonie na kanapie
Tez bym najchętniej w ogóle zrezygnowała z mięsa, ale mąż jest bardzo wymagający jeśli chodzi o jedzenie i już mi czasami pomysłów brakuje. Zup nie zje, bakłażana tez nie, to mu nie smakuje itd. Wiec czasami łatwiej mi po prostu zrobić dla niego kurczaka, bo go zawsze zje i nie marudzi. Jak masz jakieś fajne wege przepisy to chętnie przygarnę. Poszukuje czegoś nowego



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 15:14   #1592
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Nie, ryb tez nie jadam. Dla mnie strasznie śmierdzą, nawet jak mąż przygotowuje sobie pstrąga, to muszę wyjść z kuchni. A jak je na kolacje wędzona makrele, to najlepiej żeby spał w salonie na kanapie
Tez bym najchętniej w ogóle zrezygnowała z mięsa, ale mąż jest bardzo wymagający jeśli chodzi o jedzenie i już mi czasami pomysłów brakuje. Zup nie zje, bakłażana tez nie, to mu nie smakuje itd. Wiec czasami łatwiej mi po prostu zrobić dla niego kurczaka, bo go zawsze zje i nie marudzi. Jak masz jakieś fajne wege przepisy to chętnie przygarnę. Poszukuje czegoś nowego



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Moj jak wybrzydza to mowie aby sam sobie w takim razie gotował i kończy sie temat Pt.: „wymagający”.

Dostałam maila, ze 500+ przyznano do 2021 roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 15:27   #1593
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moj jak wybrzydza to mowie aby sam sobie w takim razie gotował i kończy sie temat Pt.: „wymagający”.

Dostałam maila, ze 500+ przyznano do 2021 roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


To mój jest zawzięty i nie zje. I będzie marudził ze głodny, ze przecież wie ze nie lubię i czemu to robię. I niby żaden problem, on po prostu nie zje, a cały dzień jest zły, bo głodny ehhhh. Ciężki przypadek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 15:55   #1594
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja tez chetnie podpatrze na wege przepisy. Bo po prostu lubie dania bez miesa Ale gdybym chciala zrezygnowac z nieo calkiem to ciezko mi byloby z TZ bo on wlasnie tez duzo marudzi i zawsze miecho wciagnie.

Ale kiedys zrobam kotlety jaglane i nawet nie wiedzial, ze sa serio bez miesa 😂
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 16:16   #1595
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Coma- już tak szybko masz odpowiedz? Ja nic nie mam ale chyba coś źle wypełniłam bo gdzieś podobno trzeba było męża wpisać, a ja nie wpisałam bo w sumie nie rzuciło mi się takie polecenie w oczy.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 18:11   #1596
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Coma- już tak szybko masz odpowiedz? Ja nic nie mam ale chyba coś źle wypełniłam bo gdzieś podobno trzeba było męża wpisać, a ja nie wpisałam bo w sumie nie rzuciło mi się takie polecenie w oczy.
Ja męża też nie wpisywałam nie miałam takiej rubryki w swoim wniosku....


Też jeszcze nic nie dostałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 18:17   #1597
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Coma- już tak szybko masz odpowiedz? Ja nic nie mam ale chyba coś źle wypełniłam bo gdzieś podobno trzeba było męża wpisać, a ja nie wpisałam bo w sumie nie rzuciło mi się takie polecenie w oczy.


Tak, dostałam maila 2 dni temu, ze przyznano.
We wniosku była tylko rubryka odnośnie dzieci i pesel. TZ czy akty urodzenia - nic nie wpisywałam ani nie zalaczalam.

Loveve czy masz jakaś wiedzę odnośnie makijażu permanentnego? Miałabym kilka pytań.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-12, 18:26   #1598
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Tak, dostałam maila 2 dni temu, ze przyznano.
We wniosku była tylko rubryka odnośnie dzieci i pesel. TZ czy akty urodzenia - nic nie wpisywałam ani nie zalaczalam.

Loveve czy masz jakaś wiedzę odnośnie makijażu permanentnego? Miałabym kilka pytań.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bardzo szybko ja jeszcze czekam a dostałaś może coś odnośnie kiedy przelew ??



Ale w sumie jak wyrównają we wrześniu czy w październiku to ładna sumka będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 18:29   #1599
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Coma- to może to tyczyło się tych starych wniosków ze trzeba męża wpisać? Kurczę teraz to już sama nie wiem. No zobaczymy czyja coś dostanę. Ekspresowo rozpatrzyli Ci ten wniosek.



Oooo ja tez się zastanawiałam nad makijażem permanentnym ale mąż coś mi marudzi. Chyba boi się ze będę jakaś przerysowana ja chciałabym brwi i usta
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 18:40   #1600
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Kurde a ja nie wiem jak wypełnić ten wniosek w Mbanku po weekendzie może ogarnę


U nas dziś pierwszy ząbek

Mieliśmy dziś sesje i było dziecko kamień twarz nie uśmiechnął się ani razu a poszedł fotograf i uśmiech od ucha do ucha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 18:43   #1601
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ooo a propo ząbków. Jak myjecie je dzieciaczkom? Tą silikonową szczoteczka czy już z włoskami? Jakaś pasta?

Ja nie wiem jak to mycie logistycznie ogarnąć bo niby najważniejsze żeby umyć ząbki przed zaśnięciem. A jak mam umyć jak mała przy butki zasypia, nie chce jej budzić. Jakieś inne rozwiązania macie?
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-12, 18:47   #1602
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja sie tym nie zajmuje. Ale sama brwi robię za miesiac.
W sumie to mozesz pytac jak masz jakieś pytania na już, podpytam kolezanki, u ktorej podnajmuje gabinet, albo sama będę znała odpowiedź, bo ja w tej kwestii chyba wyczerpałam limit pytań do niej o permanentny.

Edytowane przez loveve
Czas edycji: 2019-07-12 o 20:48
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 19:06   #1603
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Aa i ruszyliśmy dziś z BLW, najpierwszym ogień poszedł ogórek, arbuz i jabłko. Arbuz zrobił furorę ogórek tez nawet nawet

Ja robiłam brwi permanentne i sztucznie to u mnie wyglądało, bo naturalne brwi mam dość krzaczaste. Na szczęście robiłam to dwa lata temu i powoli już znika, drugi raz nie zrobię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 19:20   #1604
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Endzi - kroisz w kosteczkę taka drobną czy jak? Nie krztusi się? Maluch siedzi w krzesełku?

U mnie arbuz tez mniam mniam
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 19:38   #1605
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Co do mięsa i jego zawartości mam podobne zdanie a ryby jesz?



Ja przestałam przygotowywać i kupować mięso i mąż powoli ale systematycznie też zaczął się przestawiać Je to co ja przygotuję (czyli bez mięsa); gdy on gotuje to teraz już też raczej bez mięsa a jak ma ochotę i mu się zdarzy coś przygotować z mięsem to mi robi wersję bezmięsną

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------




A czy Twój starszy syn już przesypia całą noc? Przypomnij jaka jest różnica wieku między obojgiem? Zastanawia mnie cały czas posiadanie dwójki dzieci w krótkim odstępie czasu lub rok po roku Polecasz czy odradzasz?
Mogę powiedzieć że generalnie śpi cała noc tak gdzieś od 14 mca. Ok roku było coraz lepiej po odstawieniu piersi. Potem jeszcze mieliśmy problem bo budził się na jedzenie i mieliśmy odwyk jak od piersi. Teraz się zdarza że nad ranem do nas przyjdzie. Dzisiaj w nocy przydreptal i się na mnie położył. Ale to rzadkość. U nas jest 1,5 roku różnicy. Myślałam że będzie hardcore a było tylko trochę cięższych momentów a tak jest super. Myślę że mala różnica ma wiele plusów ale o tym się przekonamy w przyszłości
Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moj jak wybrzydza to mowie aby sam sobie w takim razie gotował i kończy sie temat Pt.: „wymagający”.

Dostałam maila, ze 500+ przyznano do 2021 roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak to jest z tym mailem.? Już któraś osoba pisze ze dostała maila ze przyznano. To mogą nie przyznać?
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
To mój jest zawzięty i nie zje. I będzie marudził ze głodny, ze przecież wie ze nie lubię i czemu to robię. I niby żaden problem, on po prostu nie zje, a cały dzień jest zły, bo głodny ehhhh. Ciężki przypadek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kopnelabym w dupke jak nie smakuje to mówię że może nie jeść. Oczywiście uwzględniam preferencje ale bez przesady. A jak mnie wkurza to nie robię jedzenia bo się czuję wtedy jak służąca
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ooo a propo ząbków. Jak myjecie je dzieciaczkom? Tą silikonową szczoteczka czy już z włoskami? Jakaś pasta?

Ja nie wiem jak to mycie logistycznie ogarnąć bo niby najważniejsze żeby umyć ząbki przed zaśnięciem. A jak mam umyć jak mała przy butki zasypia, nie chce jej budzić. Jakieś inne rozwiązania macie?
A może przez sen gazik na palce i tyle? Chociaż wydaje mi się że jak umyjesz przed mlekiem to też będzie ok. W końcu w nocy się dzieci budzą na mleko i się nie myje zębów juz
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Aa i ruszyliśmy dziś z BLW, najpierwszym ogień poszedł ogórek, arbuz i jabłko. Arbuz zrobił furorę ogórek tez nawet nawet

Ja robiłam brwi permanentne i sztucznie to u mnie wyglądało, bo naturalne brwi mam dość krzaczaste. Na szczęście robiłam to dwa lata temu i powoli już znika, drugi raz nie zrobię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Grześ to tak leci do jedzenia że muszę go trzymać... Ogórka już mamlal... Dzisiaj jak piergogi zobaczył to speeda dostał ;p oby mu nie przeszło do czasu jak będziemy mogli rozszerzyć dietę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 19:39   #1606
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Mi sie maly dzis mlekiem zakrztusil, chyba umre przy blw :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 20:37   #1607
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja bym chciała to blw ale tak się boję że nie wiem no nic, podaję póki co łyżeczka a potem jak będzie już stabilnie sam siedział to przerzuce się na to blw może.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 20:43   #1608
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ja bym chciała to blw ale tak się boję że nie wiem no nic, podaję póki co łyżeczka a potem jak będzie już stabilnie sam siedział to przerzuce się na to blw może.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ja tez tak zrobie.

Jakie macie krzeselka do karmienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 20:46   #1609
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ja bym chciała to blw ale tak się boję że nie wiem no nic, podaję póki co łyżeczka a potem jak będzie już stabilnie sam siedział to przerzuce się na to blw może.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
U nas też póki co łyżeczka, później BLW


Ja dopiero się rozglądam za krzesełkiem. Drewniane Stokke też mnie korci, ale ono mi się wydaje mało wygodne? Padnie pewnie na Kinderkraft to widziałam często u znajomych z tej firmy.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-12, 21:38   #1610
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja chyba kupie krzesełko z ikei u do tego podnózek se strony alaantkowe.pl Ew może krzesełko keter.
Na razie bez krzesełka jadł dzisiaj na macie leżąc na brzuchu , ale nie było to praktyczne, no podniósł się do czworaków i bach brzuchem na resztki jedzenia haha. Wszystko do prania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 06:02   #1611
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Mi sie maly dzis mlekiem zakrztusil, chyba umre przy blw :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co starszy na prawdę niewiele miał tych sytuacji że się ksztusil. Więc to kwestia dziecka. A jak się ksztusil to świetnie sobie radził. Ale przez całe rozszerzanie nie więcej niż 10 razy. Powiedziałabym nawet ze 5 ale nie chce przesadzać ;p
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ja bym chciała to blw ale tak się boję że nie wiem no nic, podaję póki co łyżeczka a potem jak będzie już stabilnie sam siedział to przerzuce się na to blw może.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
To jest tradycyjne rozszerzanie diety jeśli zaczynasz łyżeczka a potem przechodzisz na kawałki
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Ja tez tak zrobie.

Jakie macie krzeselka do karmienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam teraz dwa. Z ikea z podnozkiem z alaantkowe. Muszę tylko wkładkę kupić bo wtedy nie było bo wzór zmieniali.

A drugie mamy teraz kupione hauck alpha. To jest tego samego typu co strokke czy safety 1st. Ale ja sobie takiego maluszka nie wyobrażam w tym krzesełku chyba że są jakieś wkładki też. Ale ogólnie krzesło świetne i rzeczywiście na lata. Jerzyk już nie chciał na krzesełku siedzieć a duże krzesło za nisko. A teraz chętnie siedzi i jakby lepiej je ale może to zbieg okoliczności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 07:28   #1612
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja mam babybjorn. Mała fajnie stabilnie w nim siedzi

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

No i małej chyba wychodzą kolejne zęby, znowu zaczęła strasznie się ślinić i marudzić. Na szczęście dzisiaj w nocy mąż wstawał, nawet sam to zaproponował po mojej ostatniej nocy bez snu
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 09:43   #1613
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

W kauflandzie jest mleko bebilon 1200g za 49.99 jeżeli któraś używa. I pampers premium care tez w dobrej cenie
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 09:59   #1614
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dziewczyny a Wy sadzacie dzieci do krzesełek póki nie siedzą same? Chyba ze już Wasze siadają i coś przegapiłam

Co do krzesełek słyszałam wiele opini że najlepsze jest najzwyklejsze z Ikei. Ja myślę nad Kinderkraft.

A ogólnie absolutnie każdy robi jak uważa ale ciekawi mnie czy te krzesełka po ok. 800 zł jak właśnie Tripp Trapp czy BabyBjorn są warte swojej ceny i w czymś lepsze? Pytam z czystej ciekawości, bo mnie nie stać na takie krzesełko ale jesli faktycznie jesf ono dużo lepsze od tych zwykłych tanich, to może i ja pomyślę



Boże robiliśmy malowanie, tapetowanie i trochę przemeblowanie. I już wiem że na jakikolwiek kolejny remont jadę z małą na wakacje a tż robi to jak nas nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 10:27   #1615
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja nie wydałabym tyle kasy na krzesełko, swoje dostałam. Myśle ze najważniejsze żeby dziecko siedziało stabilnie i prosto, bez względu czy to takie krzesełko czy droższe. Dla mnie tez ważne żeby się dobrze składało, nie było duże i łatwe do mycia. Te z kinderkraft tez mi się podobało i te bym kupiła.

Moja sama jeszcze nie siada ale z podparciem siedzi bez problemu. Któraś tutaj wrzuciła kiedyś jakiś artykuł chyba od fizjoterapeuty że jak dziecko posiedzi te pare minut do karmieni to naprawdę nic się nie stanie. A czekać z rozszerzaniem diety do 8 miesiąca kiedy samo będzie siadało to chyba przesada. U mnie sadzanie na kolanach się nie sprawdzało.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 10:39   #1616
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ooo a propo ząbków. Jak myjecie je dzieciaczkom? Tą silikonową szczoteczka czy już z włoskami? Jakaś pasta?

Ja nie wiem jak to mycie logistycznie ogarnąć bo niby najważniejsze żeby umyć ząbki przed zaśnięciem. A jak mam umyć jak mała przy butki zasypia, nie chce jej budzić. Jakieś inne rozwiązania macie?
Ja mam silikonową i na razie wodą przemywam, ale szukam pasty ostatnio nie widziałam w sklepie dla takich maluchów. No i raczej będę w ciągu dnia myć, przed snem nie ma jak
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Aa i ruszyliśmy dziś z BLW, najpierwszym ogień poszedł ogórek, arbuz i jabłko. Arbuz zrobił furorę ogórek tez nawet nawet

Ja robiłam brwi permanentne i sztucznie to u mnie wyglądało, bo naturalne brwi mam dość krzaczaste. Na szczęście robiłam to dwa lata temu i powoli już znika, drugi raz nie zrobię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Planujesz już sadzac małego w krzeselku?
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja mam babybjorn. Mała fajnie stabilnie w nim siedzi

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

No i małej chyba wychodzą kolejne zęby, znowu zaczęła strasznie się ślinić i marudzić. Na szczęście dzisiaj w nocy mąż wstawał, nawet sam to zaproponował po mojej ostatniej nocy bez snu
My mamy krzesełko firmy Smiki. Wydaje się ok, ale ja jeszcze nie sadzam tam małej póki nie siedzi hmm. No bo tyle sie mówi, żeby nie przyspieszać i jak dziecko nie siedzi to ma nie siedzieć oparte, więc jak się te krzesełka do tego mają? Ja na razie karmie w bujaczku, chociaż to średnio wygodne bo musze przytrzymywać żeby się nie bujała
Apropo makijażu to ja myślę nad kreską permanentną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 10:42   #1617
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Moja sama jeszcze nie siada ale z podparciem siedzi bez problemu. Któraś tutaj wrzuciła kiedyś jakiś artykuł chyba od fizjoterapeuty że jak dziecko posiedzi te pare minut do karmieni to naprawdę nic się nie stanie. A czekać z rozszerzaniem diety do 8 miesiąca kiedy samo będzie siadało to chyba przesada. U mnie sadzanie na kolanach się nie sprawdzało.
No właśnie na kolanach mega niewygodnie i chyba lepiej parę minut w krzesłku niż np. w leżaczku. Też muszę już pomyśleć.

Ale u nas i tak lipa z jedzeniem Na początku pieknie jadła, a ostatnio nie chce nic, nawet buzi nie otworzy żeby spróbować Nie wiem czy to zęby czy co.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 11:02   #1618
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Denneris- w leżaczku tak samo mówią żeby nie karmić w takiej polsiedzacej pozycji. Bądź tu człowieku mądry. Trzeba zaufać trochę swojej intuicji. Pół roczne dziecko to już nie taki maluszek przelewający się prze ręce i myśle ze naprawdę nic się nie stanie jak posiedzi chwile. Większość z nas na pewno była już tak karmiona i chyba krzywda się nie stała. Nie podważam jeżeli faktycznie ze względu na rehabilitacje, bioderka, stawy czy coś komuś lekarz zabroni sadzać dziecka.

Justysia- moja tez ma bunt na jedzenie. Nawet ulubiona dynia czy jabłko poległy. No i mamy problem z grudkowatą konsystencja. Narazie tylko pluje i się krzywi.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...



Edytowane przez malajaa
Czas edycji: 2019-07-13 o 11:07
malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 11:35   #1619
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Loveve napisze do Ciebie na priv.
Ja raczej myśle od tej drugiej strony, aby tym sie zająć. Dosc mam siedzenia za biurkiem i życie korpo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 12:11   #1620
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja zamierzam kupić krzesełko zwykle z Ikei, póki co mam nie po drodze i karmie na kolanach. Ale na dłuższą metę to sobie tak nie wyobrażam
Dziewczyny blw - czy ja dobrze rozumiem, że przy blw to podaję się kilka produktów jednocześnie? A nie po kolei marchewka, dynia coś tam? Czytam bobas lubi wybór i się zastanawiam
Myślicie, że mogę podać młodemu zupe pomidorowa? Zastanawiam się nad opcja krem, jeszcze nie zdecydowałam
Kiedy podalyscie pierwsza kaszke (nie ryżowa)? Rano czy na noc? Dostałam z bebilonu próbkę i chciałabym wykorzystać przy najbliższej okazji.


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.