Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-09, 18:31   #3541
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
- ze mają tam panią Godek, z która fundamentalnie się nie zgadzam
O ile się orientuję, to jej już tam nie ma.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 18:34   #3542
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie jest mniej sexy, jest coraz bardziej sexy jak dla mnie i w pewnych kręgach (w tym po prostu dla lepiej zarabiających). PiS daje przedsmaki lewicowego raju, w którym państwo chce mnie uszczęśliwić na siłę i decydować za mnie (na przykład zmusić mnie do pracy na umowę o pracę, bo tak jest dla mnie dobrze, chociaż ja wcale nie chcę), a do tego zniechęca do jakichkolwiek ponadprogramowych wysiłków wizją zabrania nadwyżek, które wypracuję. Naprawdę przy takich osobach jak patiasym pan Janusz jest już dla mnie coraz mniej groźny i coraz bardziej warty rozważenia, bo może nic mi nie da, ale chociaż nie zabierze.
E tam, nie wierze, ze będzie tylko forma UoP, ze zmienia obecne formy umow. Miał być test przedsiębiorcy - wycofali się. Chcieli tykać kompromisu aborcyjnego - pokrzyczeli i zostawili to. To zwykle puszczanie oczka do wyborców, o których PiS musi pamiętać aby rządzić, ze przecież robią co mogą. Ale nigdy przecież tego nie zrobią. A mogli - maja większość.
Zwykły chocholi taniec.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
O ile się orientuję, to jej już tam nie ma.
Jeszcze niedawno mieli. Wystarczająco odstraszyli.
Whatever, pozostałe aspekty są wystarczające.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 18:35   #3543
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie jest mniej sexy, jest coraz bardziej sexy jak dla mnie i w pewnych kręgach (w tym po prostu dla lepiej zarabiających).
Ale jesteście w mniejszości. Mniejszość w demokracji nie rządzi, chyba że chcesz powrotu do feudalizmu czy monarchii jak Korwin.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ten Twój lewicowy raj wczoraj w Polsacie podsumował któryś z ich działaczy w dyskusji nt energetyki. Mianowicie Lewica będzie blokować jak może budowę elektrowni atomowych w Polsce, do których przymierza się z kolei PiS. Jednocześnie chcą zamknięcia kopalń węgla i likwidacje energetyki opartej o węgiel. Wszystko z wiatraków
Lewica wygra, to wrócimy do jaskiń opalanych ogniskiem
Dlaczego po raz kolejny bezczelnie kłamiesz, Edan?
http://partiarazem.pl/2019/05/lewica...owni-atomowej/
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 18:37   #3544
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
E tam, nie wierze, ze będzie tylko forma UoP, ze zmienia obecne formy umow. Miał być test przedsiębiorcy - wycofali się. Chcieli tykać kompromisu aborcyjnego - pokrzyczeli i zostawili to. To zwykle puszczanie oczka do wyborców, o których PiS musi pamiętać aby rządzić, ze przecież robią co mogą. Ale nigdy przecież tego nie zrobią. A mogli - maja większość.
Zwykły chocholi taniec.
Ja się tego jednak boję całkiem realnie. Bo gdyby dajmy na to zniesiono umowy cywilnoprawne, wtłoczono wszystkich obowiązkowo na DG i jeszcze zrobiono test przedsiębiorcy, to moja branża praktycznie przestałaby istnieć, a ja zostałabym bez zajęcia, które jednak lubię i w którym się odnajduję. Niby zawsze można iść na etat na kasę w Lidlu, ale jednak robi mi się ciepło, jak o tym pomyślę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 18:49   #3545
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ale jesteście w mniejszości. Mniejszość w demokracji nie rządzi, chyba że chcesz powrotu do feudalizmu czy monarchii jak Korwin.Dlaczego po raz kolejny bezczelnie kłamiesz, Edan?
http://partiarazem.pl/2019/05/lewica...owni-atomowej/
Ja Ci mówię co mówił wczoraj typ w Polsacie, który był w Ruchu Palikota, a teraz jest ustami Lewicy

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Widać nie uzgodnili jednego stanowiska
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 18:59   #3546
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ja Ci mówię co mówił wczoraj typ w Polsacie, który był w Ruchu Palikota, a teraz jest ustami Lewicy

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Widać nie uzgodnili jednego stanowiska
A ja mówię o oficjalnym stanowisku Partii Razem, na której przedstawicieli zagłosuję i z którą w tej kwestii się zgadzam. Straszenie, że "Lewica będzie blokować jak może budowę elektrowni atomowych" jest z gruntu nieuczciwe. Zresztą w każdej koalicji bywają różnice, też w tej sprawie. PO jest za energetyką atomową, a Zieloni są na listach KO. Ale grunt to lewicy przywalić by osłabić jej wiarygodność. Zresztą czego innego mogłam się spodziewać po takim mistrzu pozornie ciętej demagogii jak Ty.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 20:00   #3547
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ale jesteście w mniejszości. Mniejszość w demokracji nie rządzi, chyba że chcesz powrotu do feudalizmu czy monarchii jak Korwin.Dlaczego po raz kolejny bezczelnie kłamiesz, Edan?
http://partiarazem.pl/2019/05/lewica...owni-atomowej/
Ja to bym się jednak zastanowiła nad monarchią, rozwiązałoby to kilka problemów

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A ja mówię o oficjalnym stanowisku Partii Razem, na której przedstawicieli zagłosuję i z którą w tej kwestii się zgadzam. Straszenie, że "Lewica będzie blokować jak może budowę elektrowni atomowych" jest z gruntu nieuczciwe. Zresztą w każdej koalicji bywają różnice, też w tej sprawie. PO jest za energetyką atomową, a Zieloni są na listach KO. Ale grunt to lewicy przywalić by osłabić jej wiarygodność. Zresztą czego innego mogłam się spodziewać po takim mistrzu pozornie ciętej demagogii jak Ty.
Jak sobie niedawno poczytałam program Razem, to aż pożałowałam. Straszne to jest w sumie.

Lewica jako całość nie ma w programie budowy elektrowni atomowych. Wiosna ich nie chce, sądząc po ich programie. Nie wiem, jak SLD, ale biorąc pod uwagę, że te dwie partie prawdopodobnie się połączą w jedną, można chyba roboczo przyjąć, że też się nie kwapi.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 20:07   #3548
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237405]Ja to bym się jednak zastanowiła nad monarchią, rozwiązałoby to kilka problemów



Jak sobie niedawno poczytałam program Razem, to aż pożałowałam. Straszne to jest w sumie.

Lewica jako całość nie ma w programie budowy elektrowni atomowych. Wiosna ich nie chce, sądząc po ich programie. Nie wiem, jak SLD, ale biorąc pod uwagę, że te dwie partie prawdopodobnie się połączą w jedną, można chyba roboczo przyjąć, że też się nie kwapi.[/QUOTE]

Próbowałam znaleźć rzetelne programy partii w necie, ale wyskakiwały mi same durne artykuły. Nie umiem w politykę, a chciałabym się chociaż trochę zapoznać przed wyborami. Jest jakiś sprawdzony serwis, gdzie jest wypisane, jaka partia co oferuje? Podałabyś?


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 20:20   #3549
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237405]Ja to bym się jednak zastanowiła nad monarchią, rozwiązałoby to kilka problemów [/QUOTE]Proponuję przeprowadzkę do Watykanu: ostatnia monarchia absolutna w Europie.[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237405]Jak sobie niedawno poczytałam program Razem, to aż pożałowałam. Straszne to jest w sumie.[/QUOTE]Ale co straszne? Konkrety może?

Z innej paki - arcymistrz siania teorii spiskowych Kaczyński podczas konwencji PiS w Kielcach tak mówił o nagłej śmierci Szyszki: "to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz". Czy każdego dziewiątego dnia miesiąca czekają nas nowe miesięcznice?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 20:22   #3550
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A ja mówię o oficjalnym stanowisku Partii Razem, na której przedstawicieli zagłosuję i z którą w tej kwestii się zgadzam. Straszenie, że "Lewica będzie blokować jak może budowę elektrowni atomowych" jest z gruntu nieuczciwe. Zresztą w każdej koalicji bywają różnice, też w tej sprawie. PO jest za energetyką atomową, a Zieloni są na listach KO. Ale grunt to lewicy przywalić by osłabić jej wiarygodność. Zresztą czego innego mogłam się spodziewać po takim mistrzu pozornie ciętej demagogii jak Ty.
No właśnie w imieniu KO wczoraj wypowiadała się jakaś nawiedzona baba z Zielonych Jedynie facet z PiSu chciał elektrowni atomowej (tak, PSL tez nie chciał). I był jedyny przeciwko wszystkim, którzy coraz bardziej się nakręcali. Zgadnij jaki przekaz poszedł w świat co do tego kto jako jedyny chce elektrowni atomowych
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 20:33   #3551
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No właśnie w imieniu KO wczoraj wypowiadała się jakaś nawiedzona baba z Zielonych Jedynie facet z PiSu chciał elektrowni atomowej (tak, PSL tez nie chciał). I był jedyny przeciwko wszystkim, którzy coraz bardziej się nakręcali. Zgadnij jaki przekaz poszedł w świat co do tego kto jako jedyny chce elektrowni atomowych
Dobrze się musisz czuć w świecie przekazów, a nie w świecie realnych programów, bo widać że nic Cię tak nie rajcuje jak mydlenie oczu innym. No może jeszcze podnieca Cię dawanie upustu Twojej mizoginii w seksistowskich uwagach typu "nawiedzona baba".
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 21:04   #3552
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Próbowałam znaleźć rzetelne programy partii w necie, ale wyskakiwały mi same durne artykuły. Nie umiem w politykę, a chciałabym się chociaż trochę zapoznać przed wyborami. Jest jakiś sprawdzony serwis, gdzie jest wypisane, jaka partia co oferuje? Podałabyś?


Wysłane z iPhone'a

Szczerze to ja czytałam raczej na stronach konkretnych partii, tylko na stronie SLD nic znaleźć nie mogę.
Gdzieś widziałam ciekawe zestawienie obietnic w konkretnych obszarach na różnych listach wyborczych, ale szczerze mówiąc nie wiem, gdzie to było. Jeśli znajdę, to podrzucę linka, ale nie wiem, czy dokopię się do tego ponownie.


Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Proponuję przeprowadzkę do Watykanu: ostatnia monarchia absolutna w Europie.Ale co straszne? Konkrety może?

Z innej paki - arcymistrz siania teorii spiskowych Kaczyński podczas konwencji PiS w Kielcach tak mówił o nagłej śmierci Szyszki: "to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz". Czy każdego dziewiątego dnia miesiąca czekają nas nowe miesięcznice?

No tak. Bo jak monarchia, to koniecznie Watykan. Inaczej się nie da.


Musiałabym tu połowę ich punktów wpisać.
Pierwsze z brzegu:
Wraz z postępem automatyzacji będziemy mogli pracować coraz krócej. Wprowadzimy 35-godzinny tydzień pracy. Zapewnimy wszystkim zatrudnionym co najmniej 35 dni płatnego urlopu wypoczynkowego.

Zwiększymy udział związków zawodowych i załóg w decydowaniu o stanowiskach kierowniczych dot. Kadr.

Zmienimy system pomocy dla absolwentów wchodzących na rynek pracy – wprowadzimy finansowane przez budżet półroczne zatrudnienie absolwentów w instytucjach i organizacjach non profit.

Wprowadzimy do kodeksu pracy zapis, że każdemu pracownikowi i każdej pracownicy, niezależnie od branży w jakiej pracuje, należy się wolna niedziela co najmniej raz na dwa tygodnie.

Sprawimy, że wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy ze względu na zwolnienie lekarskie i zasiłek chorobowy będzie wynosić 100% płacy zasadniczej wraz z premiami i dodatkami.

Skończymy z niestabilnością zatrudnienia. Podpisanie drugiej umowy na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z podpisaniem umowy na czas nieokreślony, a nieprzedłużenie umowy będzie musiało być uzasadnione przez zatrudniającego.

Wprowadzimy sprawiedliwą i progresywną skalę podatkową. Mniej zarabiający będą wreszcie płacić mniejsze podatki niż milionerzy.

Zniesiemy górną granicę dochodu, od którego odprowadzane są składki emerytalne.

Wprowadzimy zasadę, że każda złotówka pozyskana ze sprzedaży lokali komunalnych musi zostać przeznaczona na remont lub budowę nowych mieszkań komunalnych.

Zakażemy eksmisji na bruk i do pomieszczeń nienadających się do zamieszkania.

Ucywilizujemy rynek najmu i uregulujemy ceny najmu. Wprowadzimy maksymalną kwotę najmu powiązaną z wartością odtworzeniową lokalu. Skończymy z plagą najmu krótkoterminowego, przez obowiązek rejestracji lokali i ich kontrole.

Wprowadzimy zakaz dotowania prywatnych szkół z budżetu państwa.

Ograniczymy wynagrodzenia poselskie do trzykrotności płacy minimalnej. Powiązanie wynagrodzenia parlamentarzysty z płacą minimalną pomoże posłom pamiętać, jak wyglądają realia życia przeciętnych Polaków.

Wprowadzimy maksymalnie dwie kadencje dla prezydentów oraz burmistrzów miast. Zasadą tą obejmiemy także parlamentarzystów.



I tak dalej.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:10   #3553
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Noane, weź mi nie podnoś ciśnienia.

Podsumowując: ograniczymy ludziom możliwość pracowania i innego zarobkowania, ale będziemy rozdawać w kij kasy, którą diabli wiedzą, skąd weźmiemy. (I w powietrzu uniósł się subtelny zapach Gierka i jego pożyczek zagranicznych).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:11   #3554
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Program SLD jest na stronie komitetu Lewica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:12   #3555
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237584]Szczerze to ja czytałam raczej na stronach konkretnych partii, tylko na stronie SLD nic znaleźć nie mogę.
Gdzieś widziałam ciekawe zestawienie obietnic w konkretnych obszarach na różnych listach wyborczych, ale szczerze mówiąc nie wiem, gdzie to było. Jeśli znajdę, to podrzucę linka, ale nie wiem, czy dokopię się do tego ponownie.





No tak. Bo jak monarchia, to koniecznie Watykan. Inaczej się nie da.


Musiałabym tu połowę ich punktów wpisać.
Pierwsze z brzegu:
Wraz z postępem automatyzacji będziemy mogli pracować coraz krócej. Wprowadzimy 35-godzinny tydzień pracy. Zapewnimy wszystkim zatrudnionym co najmniej 35 dni płatnego urlopu wypoczynkowego.

Zwiększymy udział związków zawodowych i załóg w decydowaniu o stanowiskach kierowniczych dot. Kadr.

Zmienimy system pomocy dla absolwentów wchodzących na rynek pracy – wprowadzimy finansowane przez budżet półroczne zatrudnienie absolwentów w instytucjach i organizacjach non profit.

Wprowadzimy do kodeksu pracy zapis, że każdemu pracownikowi i każdej pracownicy, niezależnie od branży w jakiej pracuje, należy się wolna niedziela co najmniej raz na dwa tygodnie.

Sprawimy, że wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy ze względu na zwolnienie lekarskie i zasiłek chorobowy będzie wynosić 100% płacy zasadniczej wraz z premiami i dodatkami.

Skończymy z niestabilnością zatrudnienia. Podpisanie drugiej umowy na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z podpisaniem umowy na czas nieokreślony, a nieprzedłużenie umowy będzie musiało być uzasadnione przez zatrudniającego.

Wprowadzimy sprawiedliwą i progresywną skalę podatkową. Mniej zarabiający będą wreszcie płacić mniejsze podatki niż milionerzy.

Zniesiemy górną granicę dochodu, od którego odprowadzane są składki emerytalne.

Wprowadzimy zasadę, że każda złotówka pozyskana ze sprzedaży lokali komunalnych musi zostać przeznaczona na remont lub budowę nowych mieszkań komunalnych.

Zakażemy eksmisji na bruk i do pomieszczeń nienadających się do zamieszkania.

Ucywilizujemy rynek najmu i uregulujemy ceny najmu. Wprowadzimy maksymalną kwotę najmu powiązaną z wartością odtworzeniową lokalu. Skończymy z plagą najmu krótkoterminowego, przez obowiązek rejestracji lokali i ich kontrole.

Wprowadzimy zakaz dotowania prywatnych szkół z budżetu państwa.

Ograniczymy wynagrodzenia poselskie do trzykrotności płacy minimalnej. Powiązanie wynagrodzenia parlamentarzysty z płacą minimalną pomoże posłom pamiętać, jak wyglądają realia życia przeciętnych Polaków.

Wprowadzimy maksymalnie dwie kadencje dla prezydentów oraz burmistrzów miast. Zasadą tą obejmiemy także parlamentarzystów.



I tak dalej.[/QUOTE]
Po tym programie można sparafrazować Stuhra: Każdy napisać swój program może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Tym poszło na pewno śmiesznie
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:14   #3556
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Noane, weź mi nie podnoś ciśnienia.

Podsumowując: ograniczymy ludziom możliwość pracowania i innego zarobkowania, ale będziemy rozdawać w kij kasy, którą diabli wiedzą, skąd weźmiemy. (I w powietrzu uniósł się subtelny zapach Gierka i jego pożyczek zagranicznych).

Tam jest tego dużo, DUŻO więcej.
Już pomijając to, zadziwia mnie, że oni nie widzą, że tymi swoimi punktami pogorszą to, co chcą polepszyć.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:15   #3557
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237405]Lewica jako całość nie ma w programie budowy elektrowni atomowych. Wiosna ich nie chce, sądząc po ich programie. Nie wiem, jak SLD, ale biorąc pod uwagę, że te dwie partie prawdopodobnie się połączą w jedną, można chyba roboczo przyjąć, że też się nie kwapi.[/QUOTE]Tak, Biedroń podobno przestraszył się planów energetyki jądrowej po obejrzeniu serialu Czernobyl. Natomiast Greta Thunberg o energii atomowej mówiła tak: "Personally I am against nuclear power, but according to the IPCC [the United Nations Inter-governmental Panel on Climate Change], it can be a small part of a very big new carbon free energy solution, especially in countries and areas that lack the possibility of a full scale renewable energy supply - even though it's extremely dangerous, expensive and time consuming." Wyważone i racjonalne zdanie szesnastolatki na tle serialowej wiedzy polskich polityków.[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237584]No tak. Bo jak monarchia, to koniecznie Watykan. Inaczej się nie da.[/QUOTE]Z monarchią absolutną, niedemokratyczną, taką której powrotu chce Korwin-Mikke inaczej się nie da. Oczywiście w Europie. Na świecie masz też inne możliwości, np. Arabia Saudyjska.

Widzę też, że strachem napawa Cię (a Edana śmieszy i Megamag podnosi ciśnienie) między innymi zakaz eksmisji ludzi na bruk. Pysznie.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:34   #3558
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237584]

Musiałabym tu połowę ich punktów wpisać.
Pierwsze z brzegu:
Wraz z postępem automatyzacji będziemy mogli pracować coraz krócej. Wprowadzimy 35-godzinny tydzień pracy. Zapewnimy wszystkim zatrudnionym co najmniej 35 dni płatnego urlopu wypoczynkowego.

Zwiększymy udział związków zawodowych i załóg w decydowaniu o stanowiskach kierowniczych dot. Kadr.

Zmienimy system pomocy dla absolwentów wchodzących na rynek pracy – wprowadzimy finansowane przez budżet półroczne zatrudnienie absolwentów w instytucjach i organizacjach non profit.

Wprowadzimy do kodeksu pracy zapis, że każdemu pracownikowi i każdej pracownicy, niezależnie od branży w jakiej pracuje, należy się wolna niedziela co najmniej raz na dwa tygodnie.

Sprawimy, że wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy ze względu na zwolnienie lekarskie i zasiłek chorobowy będzie wynosić 100% płacy zasadniczej wraz z premiami i dodatkami.

Skończymy z niestabilnością zatrudnienia. Podpisanie drugiej umowy na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z podpisaniem umowy na czas nieokreślony, a nieprzedłużenie umowy będzie musiało być uzasadnione przez zatrudniającego.

Wprowadzimy sprawiedliwą i progresywną skalę podatkową. Mniej zarabiający będą wreszcie płacić mniejsze podatki niż milionerzy.

Zniesiemy górną granicę dochodu, od którego odprowadzane są składki emerytalne.

Wprowadzimy zasadę, że każda złotówka pozyskana ze sprzedaży lokali komunalnych musi zostać przeznaczona na remont lub budowę nowych mieszkań komunalnych.

Zakażemy eksmisji na bruk i do pomieszczeń nienadających się do zamieszkania.

Ucywilizujemy rynek najmu i uregulujemy ceny najmu. Wprowadzimy maksymalną kwotę najmu powiązaną z wartością odtworzeniową lokalu. Skończymy z plagą najmu krótkoterminowego, przez obowiązek rejestracji lokali i ich kontrole.

Wprowadzimy zakaz dotowania prywatnych szkół z budżetu państwa.

Ograniczymy wynagrodzenia poselskie do trzykrotności płacy minimalnej. Powiązanie wynagrodzenia parlamentarzysty z płacą minimalną pomoże posłom pamiętać, jak wyglądają realia życia przeciętnych Polaków.

Wprowadzimy maksymalnie dwie kadencje dla prezydentów oraz burmistrzów miast. Zasadą tą obejmiemy także parlamentarzystów.

[/QUOTE]

Dla mnie to wszystko brzmi rozsądnie, chociaż trochę na wyrost, bo z obecną świadomością społeczną ciężko by to zrealizować. Przynajmniej u nas. Po prostu jeszcze nie dorośliście do nowoczesnego społeczeństwa. Czytałam ostatnio jakiś raport, że w wyniku rozwoju automatyki wypadną z rynku prawie wszyscy pracownicy średniego szczebla. Dlatego coraz więcej państw się zastanawia nad dochodem podstawowym. Praca prawdopodobnie stanie się luksusem, zarezerwowanym jedynie dla specjalistów, a nie obowiązkiem. Nikomu nie będą potrzebni pospolici klepacze, tłumacze, urzędnicy, a nawet lekarze pierwszego kontaktu. Poza tym przykro się czyta jak bardzo wyznajecie kult zapi**dolu. Polecam ten felieton, jeśli ktoś nie wie o co chodzi.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:49   #3559
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość

Widzę też, że strachem napawa Cię (a Edana śmieszy i Megamag podnosi ciśnienie) między innymi zakaz eksmisji ludzi na bruk. Pysznie.

No, pysznie.
Wiesz, jak to będzie wyglądać w praktyce? Że ludzie będą sobie wynajmować, nie płacić i nie będzie się dało z tym nic zrobić, bo nigdy nie będzie tylu mieszkań komunalnych dla tylu kretynów.
Miałam taki przykład po sąsiedzku. Młodzi mieszkali sobie w domu należącym do któregoś z ich rodziców, nie płacili za siebie ŻADNYCH rachunków, nabili ich jakieś astronomiczne kwoty. I co? Przy zakazie wywalania ci biedni rodzice nie mieliby nawet na chleb, bo cała ich kasa poszłaby na płacenie na te rachunki (to naprawdę nie byli bogaci ludzie).

To z kolei spowodowałoby, że w ogóle bardzo trudno byłoby wynająć jakieś mieszkanie czy dom, zwłaszcza, że Razem chciałoby jakiś nalotów kontroli.
Za to widzę, że tobie kompletnie nie przeszkadza sytuacja, że ktoś sobie żyje na czyjś koszt.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 22:04   #3560
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87237670]Dla mnie to wszystko brzmi rozsądnie, chociaż trochę na wyrost, bo z obecną świadomością społeczną ciężko by to zrealizować. Przynajmniej u nas. Po prostu jeszcze nie dorośliście do nowoczesnego społeczeństwa. Czytałam ostatnio jakiś raport, że w wyniku rozwoju automatyki wypadną z rynku prawie wszyscy pracownicy średniego szczebla. Dlatego coraz więcej państw się zastanawia nad dochodem podstawowym. Praca prawdopodobnie stanie się luksusem, zarezerwowanym jedynie dla specjalistów, a nie obowiązkiem. Nikomu nie będą potrzebni pospolici klepacze, tłumacze, urzędnicy, a nawet lekarze pierwszego kontaktu. Poza tym przykro się czyta jak bardzo wyznajecie kult zapi**dolu. Polecam ten felieton, jeśli ktoś nie wie o co chodzi.[/QUOTE] poza tym sporo z tych punktów w ogóle nie wymaga rozdawania hajsu z budżetu - więc po co te odniesienia do Gierka?

Zwiększenie udziału związków zawodowych i załóg w decydowaniu o stanowiskach kierowniczych dotyczących kadr, progresywne podatki, zakaz eksmisji na bruk, zakaz dotowania prywatnych szkół z budżetu państwa, ograniczenie apanaży parlamentarzystów i skrócenie kadencyjności parlamentarzystów, burmistrzów i prezydentów miast - komu taki program przeszkadza? Czy może przeszkadza tylko dlatego, że jest to program partii Razem? [1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237735]No, pysznie.
Wiesz, jak to będzie wyglądać w praktyce? Że ludzie będą sobie wynajmować, nie płacić i nie będzie się dało z tym nic zrobić, bo nigdy nie będzie tylu mieszkań komunalnych dla tylu kretynów.
Miałam taki przykład po sąsiedzku. Młodzi mieszkali sobie w domu należącym do któregoś z ich rodziców, nie płacili za siebie ŻADNYCH rachunków, nabili ich jakieś astronomiczne kwoty. I co? Przy zakazie wywalania ci biedni rodzice nie mieliby nawet na chleb, bo cała ich kasa poszłaby na płacenie na te rachunki (to naprawdę nie byli bogaci ludzie).

To z kolei spowodowałoby, że w ogóle bardzo trudno byłoby wynająć jakieś mieszkanie czy dom, zwłaszcza, że Razem chciałoby jakiś nalotów kontroli.
Za to widzę, że tobie kompletnie nie przeszkadza sytuacja, że ktoś sobie żyje na czyjś koszt.[/QUOTE]I to ma być argument za eksmisją na bruk? Pomijam już, że nazywanie ludzi, którym się w życiu gorzej powiodło niż Tobie i mają problemy z płaceniem podbijanych co rusz przez właścicieli czynszów i rosnących rachunków kretynami świadczy o Tobie, nie o nich. Serdecznie życzę, obyś na każdym kroku nie mogła się opędzić od żebrzących i ciągnących Cię za rękaw bezdomnych.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:04   #3561
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87237670]Dla mnie to wszystko brzmi rozsądnie, chociaż trochę na wyrost, bo z obecną świadomością społeczną ciężko by to zrealizować. Przynajmniej u nas. Po prostu jeszcze nie dorośliście do nowoczesnego społeczeństwa. Czytałam ostatnio jakiś raport, że w wyniku rozwoju automatyki wypadną z rynku prawie wszyscy pracownicy średniego szczebla. Dlatego coraz więcej państw się zastanawia nad dochodem podstawowym. Praca prawdopodobnie stanie się luksusem, zarezerwowanym jedynie dla specjalistów, a nie obowiązkiem. Nikomu nie będą potrzebni pospolici klepacze, tłumacze, urzędnicy, a nawet lekarze pierwszego kontaktu. Poza tym przykro się czyta jak bardzo wyznajecie kult zapi**dolu. Polecam ten felieton, jeśli ktoś nie wie o co chodzi.[/QUOTE]




Ty piszesz o czasach, których ta partia nie dożyje.

100% chorobowe jest rozsądne? Dlaczego miałaby dostać tyle osoba, która nie pracuje? Po drugie - to spowodowałoby plagę lewych L4.
Zakaz pracy w co drugą niedzielę - no fajnie. A co z tymi, którzy tylko w weekendy mogą sobie dorobić? Albo jeśli ktoś po prostu chce pracować w te niedziele?
Pół roku z organizacjach pożytku publicznego - 1. Absolwenci powinni się nauczyć SAMI znajdować pracę. 2. Byłoby wiele sytuacji, gdzie taki pracownik byłby z przypadku, bo po prostu musiałby być. 3. Znowu byłoby wiele przypadków, że taki pracownik byłby niezainteresowany pracą, bo przecież państwo musi mu te pół roku zapewnić, więc po co ma się wysilać.
To o posłach może i brzmi fajnie z jednej strony, ale z drugiej osoby z wiedzą i doświadczeniem nie byłyby zainteresowane taką funkcją, a takie są potrzebne. Poza tym powodowałoby to prawdopodobnie wzrost korupcji. Bardzo mnie też ciekawi, czy Zandberg oddaje na akcje charytatywne wszystkie swoje przychody powyżej kwoty 4901 zł.
To o kadrach - większość ludzi nie ma pojęcia o tym, czym zajmują się kadrowe. Widzą swoje wypłaty i że ktoś im liczy, ile urlopu jeszcze zostało. Dlaczego mają więc decydować o tym, kto w innym dziale jest kierownikiem? Albo takie bardzo duże firmy, jak Empik czy inne PKO - powiedzmy nawet, że ktoś tam roześle do pracowników jakiegoś mejla z trzema kandydatami. Na podstawie czego dokonają wyboru?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:06   #3562
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Leany, a Ty zdajesz sobie sprawę, że tę wizję, jak to już za chwileczkę, już za momencik wszystko będą robić za nas roboty, roztaczano już w latach 50?

Minęło ponad pół wieku i jak na razie doszło co najwyżej do tego, że robią to za nas smutne panie w Bangladeszu, które są tańsze od maszyn.

Więc może zejdź trochę z futurystycznych wizji do tu i teraz, które jeszcze długo będzie się opierało na wytwarzaniu PKB ludzkimi rękami (a jak Ci się marzy, że to będą czyjeś inne ręce, a nie Twoje, to jednak trochę słabo).

Cytat:
Zniesiemy górną granicę dochodu, od którego odprowadzane są składki emerytalne.
Tak, żeby było śmieszniej, to najbardziej przeciwny był temu zarząd samego ZUS-u, bo ktoś tam pomyślał: "Kurcze, ale to chyba znaczy, że będziemy musieli potem wypłacić tym ludziom proporcjonalne emerytury?". Może Was to zaskoczy, ale ten limit nie został wymyślony, żeby zrobić dobrze milionerom, po prostu nie stać nas na takie duże emerytury.

Razem nie odpowiada w tym całym programie na jedno podstawowe pytanie, bo damy to, damy tamto, ale skąd weźmiemy, to już nie wiadomo. No ok, niby było, że wydoimy najbogatszych. Ci naprawdę bogaci pewnie i tak gdzieś się zwiną, ich jeszcze żaden system nie był w stanie wydoić. Zostaną Ci tzw. frajerzy, czyli pracownicy korpo najczęściej, którzy zarabiają własny frajerskim zapierniczaniem trochę więcej niż reszta. Można ich doić, ok, ale jak długo? W pewnym momencie odechce im się zapierniczać albo gdzieś wyjadą. Skąd wtedy hajs?

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-10-09 o 22:15
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:09   #3563
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
poza tym sporo z tych punktów w ogóle nie wymaga rozdawania hajsu z budżetu - więc po co te odniesienia do Gierka?

Zwiększenie udziału związków zawodowych i załóg w decydowaniu o stanowiskach kierowniczych dotyczących kadr, progresywne podatki, zakaz eksmisji na bruk, zakaz dotowania prywatnych szkół z budżetu państwa, ograniczenie apanaży parlamentarzystów i skrócenie kadencyjności parlamentarzystów, burmistrzów i prezydentów miast - komu taki program przeszkadza? Czy może przeszkadza tylko dlatego, że jest to program partii Razem? I to ma być argument za eksmisją na bruk? Pomijam już, że nazywanie ludzi, którym się w życiu gorzej powiodło niż Tobie i mają problemy z płaceniem podbijanych co rusz przez właścicieli czynszów i rosnących rachunków kretynami świadczy o Tobie, nie o nich. Serdecznie życzę, obyś na każdym kroku nie mogła się opędzić od żebrzących i ciągnących Cię za rękaw bezdomnych.

Na podstawie czego zakładasz, że osobie nie płacącej czynszu i rachunków "się nie powiodło"? Co to z ogóle znaczy? Jak przepija całą wypłatę, to też jej się "nie powiodło"?
Kretyn to jest bardzo łagodne określenie na osobę, która nie płaci, kombinuje i śmieje ci się w twarz



Myślisz, że nazwa partii wpływa na mój odbiór tego programu czy co? Czy że kolorki mi nie pasują, czy fryzura Zandberga?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:22   #3564
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237783]Ty piszesz o czasach, których ta partia nie dożyje.[/QUOTE]

I my pewnie nie dożyjemy.


Zastanawiam się, skąd się biorą ludzie, którzy uważają, że tylko Ci, którym "się nie powiodło" mają długi? Jakaś bananowa młodzież, która po prostu takich ludzi nie zna?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:22   #3565
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237799]Na podstawie czego zakładasz, że osobie nie płacącej czynszu i rachunków "się nie powiodło"? Co to z ogóle znaczy? Jak przepija całą wypłatę, to też jej się "nie powiodło"?
Kretyn to jest bardzo łagodne określenie na osobę, która nie płaci, kombinuje i śmieje ci się w twarz [/QUOTE]Oczywiście, wszyscy niepłacący to kombinatorzy i cwaniacy. Jak ktoś po eksmisji na bruk tuła się po dworcach, działkowych altankach albo opuszczonych pustostanach, to zakładam że dlatego że nie ma gdzie mieszkać, a nie dlatego że woli takie życie mając schowany hajs na willę z basenem. Ale może jestem naiwna.
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Więc może zejdź trochę z futurystycznych wizji do tu i teraz, które jeszcze długo będzie się opierało na wytwarzaniu PKB ludzkimi rękami (a jak Ci się marzy, że to będą czyjeś inne ręce, a nie Twoje, to jednak trochę słabo).
Tobie się chyba marzy, że nadal będzie wyzysk. Bo robi się Tobie ciepło na myśl o zostaniu kasjerką w Lidlu, ale jakby kasjerki nagle wszystkie zastrajkowały, to cała kadra kierownicza z głodu by zdechła, bo za kasą by w życiu nie usiedli
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tak, żeby było śmieszniej, to najbardziej przeciwny był temu zarząd samego ZUS-u, bo ktoś tam pomyślał: "Kurcze, ale to chyba znaczy, że będziemy musieli potem wypłacić tym ludziom proporcjonalne emerytury?". Może Was to zaskoczy, ale ten limit nie został wymyślony, żeby zrobić dobrze milionerom, po prostu nie stać nas na takie duże emerytury.
Ale kto mówił, że emerytura ma liniowo zależeć od składek?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:22   #3566
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Leany, a Ty zdajesz sobie sprawę, że tę wizję, jak to już za chwileczkę, już za momencik wszystko będą robić za nas roboty, roztaczano już w latach 50?

Minęło ponad pół wieku i jak na razie doszło co najwyżej do tego, że robią to za nas smutne panie w Bangladeszu, które są tańsze od maszyn.

Więc może zejdź trochę z futurystycznych wizji do tu i teraz, które jeszcze długo będzie się opierało na wytwarzaniu PKB ludzkimi rękami (a jak Ci się marzy, że to będą czyjeś inne ręce, a nie Twoje, to jednak trochę słabo).
Pożyjemy, zobaczymy. Na twoim miejscu już bym myślała nad przekwalifikowaniem się

Cytat:
100% chorobowe jest rozsądne? Dlaczego miałaby dostać tyle osoba, która nie pracuje? Po drugie - to spowodowałoby plagę lewych L4.
Powinna dostać, bo nie powinno karać się za chorobę. No to lepiej sprawdzajmy, kto jest faktycznie chory, a kto nie. Wyciągajmy większe konsekwencje za lewe L4. To nie w pomyśle jest problem, a w obecnym systemie i krętackiej mentalności niektórych osób.

Cytat:
Zakaz pracy w co drugą niedzielę - no fajnie. A co z tymi, którzy tylko w weekendy mogą sobie dorobić? Albo jeśli ktoś po prostu chce pracować w te niedziele?
Ja bym wprowadziła, że pracodawca musi ci coś takiego zapewnić, a już twoja sprawa co z tym zrobisz. Tak jak pracodawca ma ci zapewnić wodę podczas upału to nikt do faktycznego picia cię zmusić nie może.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:30   #3567
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Dobrze się musisz czuć w świecie przekazów, a nie w świecie realnych programów, bo widać że nic Cię tak nie rajcuje jak mydlenie oczu innym. No może jeszcze podnieca Cię dawanie upustu Twojej mizoginii w seksistowskich uwagach typu "nawiedzona baba".
Po co tak na niego najezdzasz? Tak dla zasady? Bo go nie lubisz?
Przeciez to normalne, ze widzac przedstawicieli partii w telewizji, zaklada sie, ze przedstawiaja stanowisko danej partii. Jeszcze tego brakuje, zeby czlowiek musial znac caly program kazdej partii, zeby w ogole mogl sie wypowiedziec na jakis temat.

Podoba mi sie zapis o wolnych niedzielach. Bardzo ladny pomysl.

...Zeby tylko komus nie zabraklo kiedys czynnej stacji benzynowej, taksowki/autobusu z lotniska, karetki, lekarza dyzurujacego czy policjanta w niedziele, kiedy akurat go bedzie potrzebowal.
Zeby nikomu nie zabraklo malych kin studyjnych czy teatrow, ktorym wlasciwie odpadna dwa dni sprzedazy biletow w miesiacu. No i powiedzcie to studentom, ktorzy w niedziele chetnie by nalewali kawe do kubkow.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:32   #3568
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Oczywiście, wszyscy niepłacący to kombinatorzy i cwaniacy. Jak ktoś po eksmisji na bruk tuła się po dworcach, działkowych altankach albo opuszczonych pustostanach, to zakładam że dlatego że nie ma gdzie mieszkać, a nie dlatego że woli takie życie mając schowany hajs na willę z basenem. Ale może jestem naiwna. Tobie się chyba marzy, że nadal będzie wyzysk. Bo robi się Tobie ciepło na myśl o zostaniu kasjerką w Lidlu, ale jakby kasjerki nagle wszystkie zastrajkowały, to cała kadra kierownicza z głodu by zdechła, bo za kasą by w życiu nie usiedli Ale kto mówił, że emerytura ma liniowo zależeć od składek?
Najśmieszniejsze Twojej wypowiedzi jest to, że zakładasz, że ja jestem tą wyzyskującą kadrą kierowniczą. I że robi mi się ciepło, bo nie będę mogła doić chłopa pańszczyźnianego.

Tu trochę pudło, bo nie zbiedniałabym od pracy w Lidlu, po prostu bym tej pracy nienawidziła najzwyczajniej w świecie.

Żeby było jeszcze śmieszniej, to jestem z biednej rodziny i z biednego regionu, więc się napatrzyłam w życiu na to i owo. Dużo osób w mojej wsi żyje na jakichś zasiłkach i faktycznie zdarzają się wśród nich ludzi pokrzywdzeni przez los, ale tylko zdarzają.

A co do podkreślonego: bo byłoby to sprzeczne z podstawową zasadą równego traktowania wobec prawa i w sumie formą kradzieży?

patiasym, Leany odpowiedzcie mi na jedno pytanie, bo już od dawna zżera mnie ciekawość. Czym wy się zajmujecie zawodowo i z czego żyjecie?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:33   #3569
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
patiasym, Leany odpowiedzcie mi na jedno pytanie, bo już od dawna zżera mnie ciekawość. Czym wy się zajmujecie zawodowo i z czego żyjecie?
Ja biotechnologią
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:35   #3570
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237783]To o posłach może i brzmi fajnie z jednej strony, ale z drugiej osoby z wiedzą i doświadczeniem nie byłyby zainteresowane taką funkcją, a takie są potrzebne. Poza tym powodowałoby to prawdopodobnie wzrost korupcji. [/QUOTE]Pozwól, że nie odniosę się już do innych rzeczy ale do tego - bo zrobiłaś mi wieczór Ta banda cwaniaków i życiowych pływaków "osobami z wiedzą i doświadczeniem"? Doświadczeniem w czym? W chodzeniu na prostytutki? Chlaniu na umór? Straszeniu legitymacją poselską jak policja zatrzyma za niebezpieczną jazdę po pijaku? Za grosz nie mam szacunku do całej tej klasy politycznej. Tylko kadencyjność i przycięcie im pensji. Wzrost korupcji grozi, dobrze powiedziane. To jak pewnie teraz każdy poseł bierze za konkretną usługę 10 tys., to po zmianie proponowanej przez Razem i przycięciu im pensji groziłoby, że brałby 15?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.