Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-11, 19:46   #1471
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Mój kierownik najpierw się ucieszył sam ma 7 dzieci
Ale jak dałam zaświadczenie 1 bez termin porodu ,tylko takie potwierdzenie stwierdził ,że on tego nie akceptuje ..
Dziś byłam zanieść do kadr nowe zaświadczenie.
Tak powinien zmienić mi stanowisko ..tylko u mnie w pracy nie ma takiego stanowiska .Za to ja powiedziałam ,że nie będę tego robiła co przedtem i tylko będę siedziała i szlifowała brygadzista powiedział okey i tyle i że ma rację . Kierownik jak widzi mnie w pracy to nawet nie podchodzi omija Nasz dział . Bo tak naprawdę gdyby mi się coś stało BHP by go zeżarło. No na szczęście ,że od ogólnego dostałam bo słabo się czuje .
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 19:51   #1472
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Idziemy identycznie, 9+1. Na kiedy określony masz tp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piąteczka Na 14.04.
Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Hej
Dawno , już na wizaż nie wchodziła ostatni raz w tamtym roku . Miło ,że są fora ciążowe bo ja chyba straszna panikara jestem .To pierwsza ciąża rok starania o dziecko . Ale jest magiczne dwie kreseczki . 5 testów od razu zrobiła dla pewności . Nie wiem jak wy dziewczyny ,ale ja mam przygody z moja ginekolog i albo coś zemną nie tak ..
Chyba ,że moja to tak bezduszna kobieta jest...
Ale o L4 mogę zapomnieć chyba na 9 miesięcy ..
A prace mam chyba ciężką malarnia proszkowa od minium 33 stopni do 40 w pracy i schylanie sie .Niby jakieś tam prawa są ,ale mój zakład je chyba nagina . Puki co ogólny dał mi L4 ( bo się przeziębiłam )


Aj miałam nie narzekać ...


Jem pomarańcze na to mój brat przecież ich nie lubisz...


Ah termin 06/04/2020
Siemaneczko
Zmień lepiej tego lekarza. Teraz jest wszystko w miarę ok ale potem jakby (odpukać) coś było nie tak to też może sobie to olać a ty nawet nie będziesz wiedziała o tym. Co do L4 to faktycznie nie ma obowiązku Ci go dać. Ma obowiązek dać Ci zaświadczenie ze jesteś w ciąży a zakład ma obowiązek to respektować. Co innego gdybyś miała bardzo duże mdłości, bóle brzucha, plamienia i inne takie, to wtedy ma podstawę do wystawienia l4. A wracając do rzeczywistości to wiem na własnej skórze jak to jest. Wątpię żeby na takie zaświadczenie ktoś u mnie w pracy zareagował inaczej niż słowami: idź sobie lepiej na l4. Ja pracuje w systemie dzień, noc, dwa dni wolne. Do tego ogrom stresu i ogromna odpowiedzialność i wieczne niedospanie bo na dniówkę wstawałam o 3 rano. Ja pierwsze l4 dostałam od lekarza rodzinnego bo faktycznie się przeziebiłam i zaczynały się pierwsze mdłości. Potem od 6tc ze względu na mdłości i ciąże zagrożoną (tak gin traktuje moją przez pierwsze poronienie). I teraz po szpitalu przez plamienie i krawiak dostałam znowu na miesiąc. Mam nadzieję że nie będę musiała się prosić na następnej wizycie bo nie wyobrażam sobie wrócić do pracy. Ja na twoim miejscu zmieniła bym gina i albo poszła na l4 albo uzgodniła z pracodawcą żeby faktycznie respektował to że jesteś w ciąży, mogą np. przenieść Cię do biura. Nie ma sensu pracować dalej w takich warunkach i narażać siebie i maluszka.
Cytat:
Napisane przez Bacardi_ Pokaż wiadomość
No to teraz tylko się cieszyć





Współczuje pamiętajmy dla kogo tak się męczymy mnie to pociesza i poprawia humor pogłasiaj brzuszek i od razu będzie ci lepiej (chociaż na chwilę )





Hejo
Chyba podstawy do L4 są skoro pracę masz fizyczną i w niekorzystnych warunkach.. a i o ciążę się chwilę starałaś to tym bardziej trzeba się oszczędzać.. zawsze można zmienić gina
No tak sobie tłumaczę że dla mojego maluszka zniosę wszystko. Ale czasami mam gorsze dni i jakoś tak samo z siebie zrobiło mi się smutno i sobie popłakałam. Ciąża to głupiutki stan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:18   #1473
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
A na kiedy masz termin?
Mi jeszcze u położnej wyszło ciśnienie 140/100 i czekam znowu do lekarza po receptę na leki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
24 kwietnia z USG. W karcie ciąży 22 kwietnia niby z om wyliczone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:21   #1474
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie 11 tydzień . Mdłości rano brak, ale popołudniami to jest katorga. Zaczęłam naukę na prawko przed faktem,że jestem w ciąży i stanęłam na 14 godzinach i puki co . Jak wsiadam do auta to czuje jakbym miała chorobę lokomocyjną . Chciałam ogarnąć prawko przed wielkim brzuszkiem ,ale słabo to widzę . Każdy na ciska ,że łatwiej teraz zdać niż po ciąży niby to wiem . Mam stracha jeździć, a wgl 4 h w aucie wytrzymać słabo. mdli mnie kręci się w głowię i brak koncetracji ..
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:27   #1475
country1112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
U mnie 11 tydzień . Mdłości rano brak, ale popołudniami to jest katorga. Zaczęłam naukę na prawko przed faktem,że jestem w ciąży i stanęłam na 14 godzinach i puki co . Jak wsiadam do auta to czuje jakbym miała chorobę lokomocyjną . Chciałam ogarnąć prawko przed wielkim brzuszkiem ,ale słabo to widzę . Każdy na ciska ,że łatwiej teraz zdać niż po ciąży niby to wiem . Mam stracha jeździć, a wgl 4 h w aucie wytrzymać słabo. mdli mnie kręci się w głowię i brak koncetracji ..
Skoro kiepsko sie czujesz to moze poczekaj miesiąc. W drugim trymestrze powinno byc lepiej a brzuch jeszcze nie taki duzy.
Dlaczego 4h?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
country1112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 20:39   #1476
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Jeździmy każdy po 2h ja jadę w jedną stronę wtedy zamiana , wychodzi ,ze 4 h w puszcze zamknięci .
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 21:33   #1477
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dziewczyny na mdłości polecam Wam herbatkę z miodem i cytryna. Od poniedziałku sobie popijam na wieczór i mdłości jak ręką odjal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-11, 22:22   #1478
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Mamusie KWIETNIOWE 2020

Jestem po wizycie u lekarza. Miała być kolposkopia a nie było. Wyszła mi na cytologii grupa III bez żadnych komórek nowotworowych. Lekarz u którego byłam mega fajne podejście, aż mam ochotę się do niego przenieść wszystko rzeczowo wytłumaczył, powiedział ze takie hmmm zmiany wchłaniają się po porodzie. Stwierdził ze ze względu na ciąże nie zrobimy badania bo nie ma do tego aż takich wskazań. Trochę zła jestem na Panią Doktor która jest właścicielem kliniki i nasiala mi paniki do głowy... ale czytałam o niej opinie ze naciąga na różne badania dobrze ze na super lekarza trafiłam. Zobaczymy jak moja jutrzejsza wizyta u mojego prowadzącego czy tez będzie taki małomówny itp
Byle jutro do 17
Spokojniej nocy Dziewczyny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 05:57   #1479
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Sylwiak no i super! A co do lekarki wiadomo, wystraszyła cię ale czasem lepiej dmuchać na zimne. Niż olewać zupełnie. Teraz możesz być spokojna. Na pewno dzisiejsza wizyta też będzie udana

Ja jadę do pracy w ciążowych spodniach ale wygodnie! Jak mi to z rana humor poprawiło niesamowicie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 06:41   #1480
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Sylwiak no i super! A co do lekarki wiadomo, wystraszyła cię ale czasem lepiej dmuchać na zimne. Niż olewać zupełnie. Teraz możesz być spokojna. Na pewno dzisiejsza wizyta też będzie udana

Ja jadę do pracy w ciążowych spodniach ale wygodnie! Jak mi to z rana humor poprawiło niesamowicie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Oooo widzisz jak niewiele do szczęścia trzeba
Udanego dnia Mamusie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 07:31   #1481
country1112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Sylwiak no i super! A co do lekarki wiadomo, wystraszyła cię ale czasem lepiej dmuchać na zimne. Niż olewać zupełnie. Teraz możesz być spokojna. Na pewno dzisiejsza wizyta też będzie udana

Ja jadę do pracy w ciążowych spodniach ale wygodnie! Jak mi to z rana humor poprawiło niesamowicie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez dzisiaj pierwszy raz wskoczylam w spodnie ciazowe i faktycznie ulga. Wczoraj mialam obcisla sukienke to ladnie juz brzuszek wystaje ale w tramwaju i tak nikt nie widzial.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
country1112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 07:50   #1482
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Country ja się trochę nie dziwię że w tramwaju nikt nie widział. Sama miałabym opory przed ustępowaniem miejsca kobiecie z takim małym brzuszkiem- a nóż się okaże że to nie ciąża i będzie niefajnie. Ja np bez ciąży w obcisłych ubraniach też miałam brzuszek jakby mi ktoś ustąpił miejsca to bym się spaliła że wstydu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Dopóki brzuch nie jest na prawdę duży to nie ma co liczyć na przywileje. Z resztą ja w ciąży z synkiem jakoś nie miałam problemu np stojąc w kolejce sama przypuszczałam kogoś kto miał jedną rzecz a ja pełny kosz. Jak mnie ktoś przypuszczał to jakoś się tak dziwnie czułam. Kiedyś pani w Rossmanie na cały głos zawołała proszę panią w ciąży do kasy. Dwie wielkie kolejki i wszyscy się na mnie gapią. Powinno być miło a mnie to jednak krępuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

A no i nigdy mi się nie zdarzyło wepchnąć czy poprosić o pierwszeństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 07:58   #1483
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Country ja się trochę nie dziwię że w tramwaju nikt nie widział. Sama miałabym opory przed ustępowaniem miejsca kobiecie z takim małym brzuszkiem- a nóż się okaże że to nie ciąża i będzie niefajnie. Ja np bez ciąży w obcisłych ubraniach też miałam brzuszek jakby mi ktoś ustąpił miejsca to bym się spaliła że wstydu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Dopóki brzuch nie jest na prawdę duży to nie ma co liczyć na przywileje. Z resztą ja w ciąży z synkiem jakoś nie miałam problemu np stojąc w kolejce sama przypuszczałam kogoś kto miał jedną rzecz a ja pełny kosz. Jak mnie ktoś przypuszczał to jakoś się tak dziwnie czułam. Kiedyś pani w Rossmanie na cały głos zawołała proszę panią w ciąży do kasy. Dwie wielkie kolejki i wszyscy się na mnie gapią. Powinno być miło a mnie to jednak krępuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

A no i nigdy mi się nie zdarzyło wepchnąć czy poprosić o pierwszeństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sie raz "wepchnelam" w laboratorium. Ale poczatek ciazy, bylo mi niedobrze na czczo, a chyba z 20 osob w kolejce...
Ale jak mnie przepuszczali czy wolali do kasy, to korzystalam.
W tramwaju ustepowali mi miejsca dopiero jak brzuch byl duzy, ale sie w ogole nie dziwie. Maly brzuszek sie w oczy nie rzuca, ja sie tez az tak nie przygladam ludziom. A duze ryzyko, ze to jednak wcale nie ciaza.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:14   #1484
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Mój cały dobry humor z rana odleciał. Powiedziałam jednej koleżance z pracy. Usłyszałam żeby może na razie się ukrywać, nos szerokie bluzki, a po co mają widzieć wszyscy. A L4 to nie, nie idź tak szybko. Będą krzywo patrzeć. Ja już wczoraj widziałam że jesteś w ciąży. Mam dość. Niby pogratulowała ale czuję się jakbym była czegoś winna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:17   #1485
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Mój cały dobry humor z rana odleciał. Powiedziałam jednej koleżance z pracy. Usłyszałam żeby może na razie się ukrywać, nos szerokie bluzki, a po co mają widzieć wszyscy. A L4 to nie, nie idź tak szybko. Będą krzywo patrzeć. Ja już wczoraj widziałam że jesteś w ciąży. Mam dość. Niby pogratulowała ale czuję się jakbym była czegoś winna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Kolezanka ? Nikt przełożony ? Nie przejmuj się... każdy jest zaskoczony jak otrzyma taka wiadomość.
Ja mam dwoje szefów (wspólnicy) i sprawy „kadrowe” załatwiam z szefowa a do szefa i tak doszło wcześniej ale nic nie mówił, zreszta do tej pory nawet słowa nie powiedział
A jak już powiedziałam szefowej to daje uciąć rękę ze szef obrażony jakbym nie wiem co zrobiła ale już widzę mu przechodzi... bal się ze na L4 odrazu pójdę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:31   #1486
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Serio mnie to jakoś dziś dotknęło. Zupełnie inaczej się zachodzi w ciążę w pracy której się nie znosi i po macierzyńskim nie ma się zamiaru wracać. Niż w pracy którą lubię ( ale jestem to nieco ponad rok) i chce tu wrócić. Na prawdę czuję się teraz jakbym zrobiła coś złego. I na dodatek musiała się nie wiem -wstydzic, ukrywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:41   #1487
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Serio mnie to jakoś dziś dotknęło. Zupełnie inaczej się zachodzi w ciążę w pracy której się nie znosi i po macierzyńskim nie ma się zamiaru wracać. Niż w pracy którą lubię ( ale jestem to nieco ponad rok) i chce tu wrócić. Na prawdę czuję się teraz jakbym zrobiła coś złego. I na dodatek musiała się nie wiem -wstydzic, ukrywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ooo dokładnie, w samo sedno napisane!
Ja tez ta prace uwielbiam, żadnego stresu, spokój, fajni ludzie. I jak się spotyka z takim nastawieniem to ciężko....
ale pamiętaj to tylko kolezanka, nie wiesz jak zareaguje szef


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:44   #1488
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Serio mnie to jakoś dziś dotknęło. Zupełnie inaczej się zachodzi w ciążę w pracy której się nie znosi i po macierzyńskim nie ma się zamiaru wracać. Niż w pracy którą lubię ( ale jestem to nieco ponad rok) i chce tu wrócić. Na prawdę czuję się teraz jakbym zrobiła coś złego. I na dodatek musiała się nie wiem -wstydzic, ukrywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj spokoj! Widać ta kolezanka wcale nie jest taka kolezanka jak Ci sie wydaje. Nie zawracaj sobie nia nawet glowy tylko sie ciesz ta ciąża. Nalezy Ci sie! Jak czujesz sie na silach zeby sie chwalic to sie chwal i nos obcisle ciuchy. A jak bedziesz czula ze pora na l4 to bierz bez żalu i nie daj sobie wmowic ze nie chce Ci sie pracować. Nawet jakbys do dnia porodu byla w pracy to i tak tego nikt nie doceni.
Ja teraz nawet nie zdążyłam wrocic po macierzysnkim. Waham sie czy nie wrocic na chwile ale wiem ze nikt tego nie doceni a tylko skomplikuje nam to opieke nad dzieckiem i szczerze mam w nosie co sobie ktos pomysli. Potem to ja bym została z zalem do samej siebie ze odlozylismy decyzje o kolejnym dziecku a byłyby takie problemy jak z synem i mlgloby sie juz w ogole nie udac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:45   #1489
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Generalnie to szef już wie. Nie ode mnie więc w sumie nie wiem jak zareagował. Moja bezpośrednia "przełożona" mi pogratulowała, w żaden sposób nie daje odczuć że coś jest nie tak. Szef też nie. Nawet mam jakoś nagle mniej pracy pracuje w urzędzie. To też jest jednak inaczej niż w formie prywatnej. A jednak komentarz koleżanki mnie mocno dotknął. Chociaż doskonale wiem że tu ciąża dla niego nie jest problemem (nawet oficjalnie mi to mowila "przełożona" odkąd się tylko tu zatrudniłam). Mam z nią bardzo dobry kontakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 10:54   #1490
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Daj spokoj! Widać ta kolezanka wcale nie jest taka kolezanka jak Ci sie wydaje. Nie zawracaj sobie nia nawet glowy tylko sie ciesz ta ciąża. Nalezy Ci sie! Jak czujesz sie na silach zeby sie chwalic to sie chwal i nos obcisle ciuchy. A jak bedziesz czula ze pora na l4 to bierz bez żalu i nie daj sobie wmowic ze nie chce Ci sie pracować. Nawet jakbys do dnia porodu byla w pracy to i tak tego nikt nie doceni.
Ja teraz nawet nie zdążyłam wrocic po macierzysnkim. Waham sie czy nie wrocic na chwile ale wiem ze nikt tego nie doceni a tylko skomplikuje nam to opieke nad dzieckiem i szczerze mam w nosie co sobie ktos pomysli. Potem to ja bym została z zalem do samej siebie ze odlozylismy decyzje o kolejnym dziecku a byłyby takie problemy jak z synem i mlgloby sie juz w ogole nie udac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bardzo dobrze piszesz Stella! My mamy księgowa która nam prowadzi papiery ze sklepu który mamy z mężem i powiedziała żebym się nawet nie zastanawiała nad zwolnieniem jak będę czuła ze już chce iść bo nikt tego nie doceni i nie podziękuje ze pracujesz miesiąc dłużej czy do samego porodu...

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Generalnie to szef już wie. Nie ode mnie więc w sumie nie wiem jak zareagował. Moja bezpośrednia "przełożona" mi pogratulowała, w żaden sposób nie daje odczuć że coś jest nie tak. Szef też nie. Nawet mam jakoś nagle mniej pracy pracuje w urzędzie. To też jest jednak inaczej niż w formie prywatnej. A jednak komentarz koleżanki mnie mocno dotknął. Chociaż doskonale wiem że tu ciąża dla niego nie jest problemem (nawet oficjalnie mi to mowila "przełożona" odkąd się tylko tu zatrudniłam). Mam z nią bardzo dobry kontakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No i to najważniejsze, jeśli przełożona wie i nic nie daje odczuć a nawet masz mniej pracy reszta się nie przejmuj bo Ty i maleństwo teraz najważniejsze. A kolezanka może po prostu zazdrości?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:28   #1491
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Country ja się trochę nie dziwię że w tramwaju nikt nie widział. Sama miałabym opory przed ustępowaniem miejsca kobiecie z takim małym brzuszkiem- a nóż się okaże że to nie ciąża i będzie niefajnie. Ja np bez ciąży w obcisłych ubraniach też miałam brzuszek jakby mi ktoś ustąpił miejsca to bym się spaliła że wstydu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Dopóki brzuch nie jest na prawdę duży to nie ma co liczyć na przywileje. Z resztą ja w ciąży z synkiem jakoś nie miałam problemu np stojąc w kolejce sama przypuszczałam kogoś kto miał jedną rzecz a ja pełny kosz. Jak mnie ktoś przypuszczał to jakoś się tak dziwnie czułam. Kiedyś pani w Rossmanie na cały głos zawołała proszę panią w ciąży do kasy. Dwie wielkie kolejki i wszyscy się na mnie gapią. Powinno być miło a mnie to jednak krępuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

A no i nigdy mi się nie zdarzyło wepchnąć czy poprosić o pierwszeństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie, z tym małym brzuszkiem to racja. W jednej z wcześniejszych firm pracowało małżeństwo - 2 różnych pracodawców w jednym budynku. I jak ona przytyła szybko po ślubie to zaczęli jemu gratulować, że będzie ojcem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:44   #1492
Rybaa
Raczkowanie
 
Avatar Rybaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 297
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hejo Dziewczęta

Dziś rano miałam USG rośnie jak na drożdżach 38,8mm CRL moje piękności IMG_0607.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rybaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:46   #1493
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Rybaa Pokaż wiadomość
Hejo Dziewczęta

Dziś rano miałam USG rośnie jak na drożdżach 38,8mm CRL moje piękności Załącznik 7690812


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Rybaa
Piękny maluch
Mam nadzieje, ze ja dzisiaj tez zobaczę takie cuda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:49   #1494
Rybaa
Raczkowanie
 
Avatar Rybaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 297
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Mój cały dobry humor z rana odleciał. Powiedziałam jednej koleżance z pracy. Usłyszałam żeby może na razie się ukrywać, nos szerokie bluzki, a po co mają widzieć wszyscy. A L4 to nie, nie idź tak szybko. Będą krzywo patrzeć. Ja już wczoraj widziałam że jesteś w ciąży. Mam dość. Niby pogratulowała ale czuję się jakbym była czegoś winna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


„Koleżanką” w ogóle sie nie przejmuj - rób swoje i pamiętaj że to Twoje życie i nie pozwól nikomu postronnemu psuć sobie nastroju i radości z Twojej ciąży wobec przelożonego jestes w porzadku, a cała reszta niech Cię nie obchodzi za bardzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rybaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:55   #1495
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ale powiem wam, że nie ma co się spieszyć z l4. Ja w poprzedniej ciazy pracowałam do końca 6 mca. I się dobrze czułam i chciałam pracować. No i jeszcze jedno. Wysokość wynagrodzenia za l4. Jeżeli pracuje się z podwyżkami w miarę regulnymi to średnio się oplaca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:55   #1496
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny na mdłości polecam Wam herbatkę z miodem i cytryna. Od poniedziałku sobie popijam na wieczór i mdłości jak ręką odjal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz zajade chuchaniem i dmuchaniem i panikarstwem ale miodzik nie jest za bardzo wskazany w ciąży że względu że może się zdążyć że będą tam jakieś pałeczki czegoś tam, nie pamiętam nawet czego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:59   #1497
Rybaa
Raczkowanie
 
Avatar Rybaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 297
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Rybaa
Piękny maluch
Mam nadzieje, ze ja dzisiaj tez zobaczę takie cuda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Prawda? zakochałam się w moim Płodku normalnie
Zobaczysz na bank i gwarantuję, że zakochasz się jak ja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rybaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:01   #1498
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Country ja się trochę nie dziwię że w tramwaju nikt nie widział. Sama miałabym opory przed ustępowaniem miejsca kobiecie z takim małym brzuszkiem- a nóż się okaże że to nie ciąża i będzie niefajnie. Ja np bez ciąży w obcisłych ubraniach też miałam brzuszek jakby mi ktoś ustąpił miejsca to bym się spaliła że wstydu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Dopóki brzuch nie jest na prawdę duży to nie ma co liczyć na przywileje. Z resztą ja w ciąży z synkiem jakoś nie miałam problemu np stojąc w kolejce sama przypuszczałam kogoś kto miał jedną rzecz a ja pełny kosz. Jak mnie ktoś przypuszczał to jakoś się tak dziwnie czułam. Kiedyś pani w Rossmanie na cały głos zawołała proszę panią w ciąży do kasy. Dwie wielkie kolejki i wszyscy się na mnie gapią. Powinno być miło a mnie to jednak krępuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

A no i nigdy mi się nie zdarzyło wepchnąć czy poprosić o pierwszeństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie kiedyś babka w Auchan opieprzyla że co tak stoję w kolejce z dużym brzuchem, trzeba przejść do przodu i się pokazać a nie stać 🤣 ale szczerze to też nie lubiłam z tego korzystać, chyba że źle się czułam to wtedy prosiłam o pierwszeństwo. Ale w tramwaju czy autobusie zawsze siadalam, ciąża była zagrożona więc wiadomo, inna sytuacja.
Parw dni temu stałam w mega kolejce w Lidlu, myślałam że się zrzygam, ale brzucha jeszcze tak mocno nie widać, stwierdziłam że wytrzymam, przede mną jakieś babcie stały, też pewnie zmęczone. Aż przeleciała obok nas dziewczyna, z malutkim brzuszkiem, uśmiechnięta, prawie pobiegła do kasy że ona chce pierwsza bo w ciąży. Niby ma prawo ale trochę mnie to wkurzylo :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:02   #1499
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Ale powiem wam, że nie ma co się spieszyć z l4. Ja w poprzedniej ciazy pracowałam do końca 6 mca. I się dobrze czułam i chciałam pracować. No i jeszcze jedno. Wysokość wynagrodzenia za l4. Jeżeli pracuje się z podwyżkami w miarę regulnymi to średnio się oplaca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pracuję w budżetówce. Coś takiego jak podwyżka tu właściwie nie istnieje :/ a do tego mam pracę, która wiąże się z ciągłymi wyjazdami i kontaktem często z substancjami niebezpiecznymi. Na pewno nie będę tak długo pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Ryba śliczny maluch. Juz nie taki mały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:05   #1500
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Mój cały dobry humor z rana odleciał. Powiedziałam jednej koleżance z pracy. Usłyszałam żeby może na razie się ukrywać, nos szerokie bluzki, a po co mają widzieć wszyscy. A L4 to nie, nie idź tak szybko. Będą krzywo patrzeć. Ja już wczoraj widziałam że jesteś w ciąży. Mam dość. Niby pogratulowała ale czuję się jakbym była czegoś winna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehhh mnóstwo taki ludzi. Miałam taką "koleżankę" co jak tylko przyszła jakąś Pani w ciąży przychodziła to zaraz po jej wyjściu rzucał hamskimi komentarzami :/ zgorzknienie poziom max

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.