Zmiana tabletek - zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-08, 18:50   #31
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Zmiana tabletek KONTRA NIEMIłA GINEKOLOG:(:(

Cytat:
Napisane przez elfka1986
mieszkam we Wrocławiu wiec nie bedzie problemu ze zmianą a moje 2 pytanie? czy taka zmiana z 3-fazowego na 1 fazowe jest bezpieczna? kiedy ginekolog zmieniała mi rigevidon na triquilar mówiła ze mam zrobić tygodniową przerwe bo to taka sama dawka..wiec w 2 stronę pewnie jest tak samo...tylko ze tamte były 3-fazowe i nie wiem czy mam sie obawiac czy nie...jak ktoś wie to niech pomoze...a co do wątku ,,dobry i zły ginekolog'' moja ,,przemila' pani wędruje do 2 kategorii. pozdrawiam!

oczywiście, że bezpieczna. Trzeba się tylko dokładnie stosować do rad gina i ulotki. Pozdrawiam
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 19:13   #32
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Zmiana tabletek KONTRA NIEMIłA GINEKOLOG:(:(

Cytat:
Napisane przez elfka1986
oj czy nikt mi nie pomoże? prosze o pomoc
Nic się nie martw, nowe tabletki zadziałają tylko koniecznie stosuj się ściśle do zaleceń lekarza albo ulotki. A w ogóle to zmień gina, bo ta się nie nadaje.Myślę że powinnaś zrobić jakieś badania hormonalne, albo inne skoro masz takie objawy jak opisujesz. Ja nie wiem co się z tymi lekarzami dzieje, ja nie miałam złych doświadczeń, do czasu....opisałam to w wątku "ZŁY GINEKOLOG..."koszmar.
Zaglądnij do wątku o dobrych ginekologach, moze tam znajdziesz jakiegoś dobrego lekarza w swoim mieście. Pozdrawiam
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 20:59   #33
ineez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 76
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

to dziwne, bo moj ginekolog od razu - jak tylko powiedzialam ze chcialabym zaczac jakies srodki hormonalne brac - powiedziala, ze mam zrobic takie i takie badania, wywiad odnosnie chorob w rodzinie itd... a mam plastry, co prawda dopiero od poniedzialku[ a jest sroda;D]. jak na razie nic mi nie jest procz tego, ze mam straszna ochote na seks
ineez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 21:45   #34
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Strasznie mnie denerwuje jak slysze teksty typu "Te pigulki sa zle", "Te nie sa najlepsze", a "Te sa dobre".
Wszystkie sa rownie 'zle' i wszystkie sa rownie 'dobre'! To kazda z nas jest inna i kazdej pasuje co innego, jak macie uczulenie po kremie, po ktorym wasza kolezanka ma piekna cere, to to jest zly krem czy dobry?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:17   #35
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

no wlasnie, ja biore Harmonet od czterech lat i nie przytylam od tego czasu ani kilograma, czuje sie okej, ochote na seks mam taka ze moj narzeczony powiedzial, ze az sie boi co by bylo gdybym tabletek nie brala
Z wilgotnoscia tez okej, zadnej depresji nie zaliczylam
heh, mialam to szczescie ze od razu trafilam na idealne tabletki
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:58   #36
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Moja przyjaciolka rowniez bierze Harmonet ktorys rok z kolei i jest zachwycona, ja z kolei mialam po nim bole glowy i hustawki emocjonalne, podczas gdy nie mam tego przy Jeanine. Niestety z hormonami czesto jest tak, ze najpierw trzeba troche prob i bledow, zeby potem znalezc najlepsze. Jeanine to moje piate hormony, ale nie tracilam nadziei i prosze - trafilam w dziesiatke.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 17:34   #37
welka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 7
GG do welka
Exclamation zmiana tabletek

Mam pytanie do pana doktora.W moim miescie ginekolodzy sa...hm..."malo profesjonalni"...Tzn. przepisujac mi tabletki nawet mnie nie zbadal, a przy wypisywaniu recept na nastepne opakowania to juz nawet czasami nie trzeba do nich wchodzic, mowi sie recepcjonistce ze przyszlam po recepte, mowie na jakie tabletki i ona mi przynosi...No ale na to Pan nie moze nic poradzic. Chodzi mi o to ze niedawno zmienilam tabletki. "Przeszlam" ze Stedirilu 30 na Yasmine(sama wpadlam na taki pomysl oczywiscie...) Nawet pytalam lekarza, ale nie jakos tak odpowiedzial jakby mnie nie sluchal...Wiem ze to az niewiarygodne, ale tak u nas jest naprawde!Zero zainteresowania pacjentem No wiec do rzeczy. Kiedy skonczylam opakowanie Stedirilu zrobilam normalnie siedmiodniowa przerwe po ktorej zaczelam opakowanie Yasmin. Czy zrobilam to prawidlowo??? czy zabezpieczenie dziala??? Prosze o odpowiedz!!!!
welka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 17:46   #38
Anijka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anijka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 225
Dot.: zmiana tabletek

Z tym "przychodzeniem po receptę" to norma jest i nie widzę w tym niczego złego, jeśli ktoś nie ma problemów żadnych, a tabletki trzeba wykupić. Pielęgniarka idzie do lekarki, która wypisuje receptę komuś, kto od jakiegoś czasu bierze już te tabletki i jest ok. Przecież, żeby się zarejstrować w Poradni K to czasem 2 tyg. trzeba czekać, jak nie więcej... A bez rejestracji można przyjść po receptę
Anijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 20:47   #39
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: zmiana tabletek

informacje o które pytasz powinny być napiane w ulotce zarówno Stedirilu jak i Jasmin.Właśnie sprawdziłam ulotkę z Novynette i jest napisane że po skończeniu opakowania wcześniej przyjmowanych tabletek nie robi się przerwy siedmiodniowej tylko zaczyna się nowe opakowanie ale nie wiem jak to wygląda w przypadku zamiany tych tabletekale mysle że może być tak samo
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 17:53   #40
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: zmiana tabletek

kiedy zmienialam (zalecenie mojej dr) przyjelam nowe opakowanie normalnie po 7-dniowej przerwie, wiec mysle, ze wszystko w porzadku zrobilas
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 18:53   #41
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: zmiana tabletek

ponieważ stediril i yasmin nie różnią się zawartością etinylestradiolu, to przy zmianie po 7-dniowej przerwie zabezpiecznie jest kontynuowane.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-28, 09:58   #42
gosiaczek_ch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 105
zmiana tabletek z hormonetu na regulon.pomocy

wiem ze tysiąc razy był poruszany ten temat ale chodzi mi o te konkretne tabletki.otoz skończyłam opakowanie hormonetu i byłam u lekarza po zmiane innych gdyż zle sie po nich czułam wiec wyszło jak poszłam do lekarza że już trwała moja 7 przerwa. lekarz mi przepisał regulon tylko ze zapomniałam się spytać jak go zastosować.niewiem czy dobrze zrobiłam ale wziełam nowe tabletki po 7 dniowej przerwie.czy jestem zabezpieczona
gosiaczek_ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 11:56   #43
Marijka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Zmiana Yasmin na Mercilon...ciąża?

Witam,
Co prawda zadawałam już to pytanie, ale nie dostałam na nie konkretnej odpowiedzi. Więc zmieniłam tabletki z Yasmin na Mercilon, zgodnie z zaleceniem lekarza opakowanie Mercilonu rozpoczęłam po 7 dniowej przerwie po Yasminie. Teraz czytając różne fora opinie na ten temat są różne (mam na myśli stałość zabezpieczenia ze względu na zmniejszenie ilości hormonów). Bardzo się boję, gdyż doktor nic nie mówiła o dodatkowym zabezpieczeniu przez pierwszy tydzień zażywania Mercilonu oraz na ulotce Mercilonu jest napisane:"Można również później przyjąć pierwszą tabletkę preparatu Mercilon, nie później jednak niż w dniu następującym po dniach wolnych od przyjmowania tabletek obecnie przyjmowanego preparatu " . Więc mam pytanie : jak to jest z tym zabezpieczeniem? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli współżyłam w 6 dniu zażywania Mercilonu mogłam zajść w ciąże?
Bardzo proszę o odpowiedź, bo już odchodzę od zmysłów
Marijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 21:37   #44
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Zmiana Yasmin na Mercilon...ciąża?

ja tez zmieniam Yasmin na Mercilon i rowniez lekarz kazl mi brac normalnie po 7-dniowej przerwie, bez dodatkowych zabezpieczen.Przeczytalam ulotke i tez dopadly mnie watpliwosci
w konsekwencji zrobilam miesieczna przerwe w tabletkach i teraz zaczynam Mercilon od pierwszego dnia cyklu.
Moje pytanko: dlaczego rezygnujesz z Yasmine? i dlaczego Mercilon?
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 12:11   #45
Marijka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Zmiana Yasmin na Mercilon...ciąża?

Witam ,
Co do moich paranoi, to nabawiłam się ich czytając różne fora i mam nauczkę na przyszłość, żeby im dokońca nie ufać. W związku z moimi obawami wybrałam się do innego lekarza, który powiedział, iż te tabletki różnią się niewiele więc można je stosować normalnie ( czyli po 7 dniowej przerwie z Yasminu nowe opakowanie Mercilonu) i nic nie powinno się dziać, przerwy były zalecane przy starszych tabletkach, których zawartości dość znacznie się rożniły. Jeszcze na wszelki wypadek zrobiłam test i wyszedł negatywny , co mnie bardzo ucieszyło bo narazie nie mogę sobie pozwolić na dziecko.
Co do Twoich pytań to:
Yasmin były moimi pierwszymi tabletkami, po ok. 7 tabletkach strasznie bolał mnie brzuch, był wzdęty, bóle głowy drętwienie nóg i innych części ciała np. kciuk, usta , obrzęk piersi z dość pokaźnymi żyłami prowadzącymi do sutka, podwyższona temperatura w granicach "norm ciążowych" i.... wydzielina z sutka i przytyłam .
Pani doktor powiedziała, że najwyraźniej ta dawka estrogenu jest dla mnie za duża i dała mi bezpłatny "egzemplarz" Mercilonu na próbę, z którym jak narazie ( w środę biorę ostatnią tabletkę) nie jest tragicznie. Trochę pobolewają mnie piersi i jajniki, ale to nie jest to co po Yasminie ( Pamiętam , że w 7 dniowej przerwie po Yasmin przypomniałam sobie, że można się dobrze czuć). Powiedziała też, że jeśli Mercilonu też nie będę tolerowała to pozostaje mi minipigułka dla matek karmiących piersią .
Jak później rozmawiałam o tym z innym lekarzem to stwierdził, że na początek nie powinno się dawać Yasminy, a poza tym jest tyle samo pacjentek zachwalających wynalazek Yasmin i tyle samo cierpiących z jego powodu.
Pozdrawiam,
Marijka
Marijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 16:51   #46
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Zmiana Yasmin na Mercilon...ciąża?

Ja dziś byłam u lekarza i po 5 miesięcznej przerwie powracam do tabletek i dałam sie namówić na Yasmin. Wcześniej brałam Diane-35 i Cilest, ale po nich przytyłam i wogle byłam taka nabuzowana wodą, a doktor mi powiedział ze przyjmując Yasmin nie przytyję a nawet pomogą schudnąć (stwierdził ze to się dzieje w niektórych przypadkach). Jak zaczynałam brać tabletki to miałam przy pierwszym opakowaniu bóle brzucha i nudności, a potem po zmianie nic mi nie było... Teraz po przeczytaniu waszych wypowiedzi obawiam się żeby takie objawy się u mnie nie pojawiły gdy zaczne brać Yasmin...
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 18:17   #47
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Zmiana Yasmin na Mercilon...ciąża?

nie absolutnie biorac tabletki czy zaczynajac po zmianie nowe inne op tabletek jestes zabezpieczona bez żadnych dodatkowych innych zabezpieczń masz 100%pewności ,że nie zajdziesz w ciąże (no zdażają się sporadyczne przypadki ale to b.rzadko)nie masz się czym przejmowac a jeżeli chcesz się upewnić,że wszystko jest ok zrób sobie na potwierdzenie tego test ciążowy

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 21:19   #48
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Dot.: Zmiana Yasmin na Mercilon...ciąża?

Wlasnie biore Yasmin ale zamierzam przestawic sie na Triminulet. W zwiazku z tym bylam u mojego ginekologa. Powiedzial ze przez pierwsze dwa tygodnie nalezy dodatkowo sie zabezpieczac gdyz nowo rozpoczete (po 7 dniowej przerwie) nowe opakowanie pigulek nie daje 100% gwarancji i mozna zajsc w ciaze. Jest to spowodowane tym, ze nowe pigulki maja inny skald hormonow (nawet jezeli np. w Yasmin byl bardzo zblizony) i organizm musi przystosowac sie do nowego skladu hormonow. Wiec na wszelki wypadek nalezy uwazac.
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 10:46   #49
kropeczka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4
Zmiana tabletek

hej mam problem o 7miesiecy bioe tabletki anty-microgynon i od tego czasu troszke przytylam ok 5kg,spadla mi ochota na sex prawie do 0 i na dodatek nabawilam sie grzybicy pochwy teraz postanowilam ze musze zmienic tabletki na jakies inne prosze pomocy
kropeczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 10:59   #50
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: pomocy

tabletki na inne może Ci tylko zmienić ginekolog.Idź do lekarza i powiedz o swoich dolegliwościach.Moim zdaniem lekarz powinien dać Ci skierowanie na badania hormonów i na podstawie wyników dobrać tabletki.
Ja na temat tabletek,które bierzesz nie mogę się wypowiadać bo nigdy ich nie brałam.Sama biorę cilest od 7 lat i zauważam więcej dodatnich stron niż ujemnych.
Natomiast jest rzeczą oczywistą, że każdy organizm reaguje inaczej na ten sam lek.
Także nie widzę innej rady jak udanie się do ginekologa po dobór tabletek raz jeszcze.
pozdrawiam
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 11:00   #51
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: pomocy

Ale w czym my ci mamy pomóc? Nowe tabletki dobierze ci ten sam lekarz co stare.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 11:53   #52
DarePL
BAN stały
 
Avatar DarePL
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4
Dot.: pomocy

Proponuje zmiane na czopki antykoncepcyjne, przyjmowanie doodbytniczych środków zapobiegania ciąży jest najlepsze...
DarePL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:40   #53
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: pomocy

Cytat:
Napisane przez DarePL
Proponuje zmiane na czopki antykoncepcyjne, przyjmowanie doodbytniczych środków zapobiegania ciąży jest najlepsze...
nie dziwnie się, że masz na minusie...
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:19   #54
Lucynka
Przyczajenie
 
Avatar Lucynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 24
Zmiana pigulek

Mam prosbę,proszę poradźcie mi.Mam 42 lata.W zeszłym roku zaczęły mi się problemy z miesiączką,najpierw przez okolo 3 m-ce cykl trwal 23 dni a potem nagle wydlużył się do 47 dni.Zgłosiłam się do ginekologa i pani doktor przepisała Novynette.Brałam pigułki przez około 8,9 m-cy,ale nagle zaczęły się plamienia.W zeszłym miesiącu około tydzień przed miesiączką,a w tym miesiącu już dwa tygodnie przed misiączką.Poszłam do lakarza i zmieniono mi tabletki na Marvelon.Dzisiaj wzięłłam pierwszą tabletkę.W związku z tą zmianą mam pytanie.Czy prawidłowo wzięłam po 7 dniach porzerwy,czy powinnam była wziąść w pierwszym dniu miesiączki?(lekarka powiedziała ,ze brac tak jakby nie było zmiany,czyli po 7 dniach,ale w ulotce piszą,żeby przy zmianie na iiną pigułkę wziąść tabletkę pierwszego dnia miesiączki) i czy w związku z tym mam pełne zabeapieczenie przed ciążą,już od pierwszego dnia brania, czy powinnam stosować jakieś inne środki zapobiegawcze przez pierwsze dwa tygodnie?
Lucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:33   #55
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Zmiana pigulek

ekspertem nie jestem ale wydaje mi się, ze nawet przy zmiane powinna byc zachowana 7-dniowa przerwa, zeby nie oglupiac organizmu
mam nadzieje, ze wszystko sie u ciebie unormuje jestes w wieku mojej mamy, ktora powoli zaczyna miec "problemy" z miesiączkami. Jak zawsze miala delikatne krwawienia trwające max 3 dni tak teraz miala silne i dlugie (jak ja kiedyś). Namawiam teraz mam na wizyte u ginekologa
(zeby córka musiala zmuszać mamę do wizyty u lekarza, haha).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:39   #56
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Zmiana pigulek

Lucynko ja też wielokrotnie zmieniałam pigułki i za każdym razem lekarz kazał mi je wziąć po 7-dniowej przerwie, tak jakby żadnej zmiany nie było.
W żaden dodatkowy sposób nie musiałam się zabezpieczać przed ciążą.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 18:35   #57
dzastina/25
Raczkowanie
 
Avatar dzastina/25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Krefeld De./Szczecin
Wiadomości: 133
GG do dzastina/25
Dot.: Zmiana pigulek

Ja zmienialam tabletki 3 razy i tez zawsze po 7 dniowej przerwie i bylo wszystko w porzatku, po 5 latach nie mam malenstwa , wiec mysle ze nie musisz sie obawiac.
dzastina/25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:51   #58
Lucynka
Przyczajenie
 
Avatar Lucynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 24
Dot.: Zmiana pigulek

Dziękuję wam dziewczyny za pomoc,mam nadzieję,że wszystko tym razem będzie oki
Lucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 19:53   #59
Roxi_1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: zmiana tabletek z hormonetu na regulon.pomocy

ooo ja także chciałabym wiedziec, choć u mnie to i tak uż po czasie, ja zmieniłam harmonet na regulon zrobiłam 7-dniową przerwe i po tygodniu ich brania czuje sie fatalnie, boli mnie podbrzusze, mam mdłości bleee no i współżyłam od początku nowych tabletek, ale cóż trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny
Roxi_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:05   #60
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: zmiana tabletek z hormonetu na regulon.pomocy

dwa razy zmieniałam tabletki i za każdym razem po prostu robiłam 7 dni przerwy i brałam te nowe i wszystko bylo ok
podejrzewam, że trzeba postąpić inaczej jeśli zmienane tabletki mają róznice w składzie
z moich informacji wynika Harmonet Zawartość hormonów:
- Estrogen - etynyloestradiol - 0,02 mg/tabl.
- Progestagen - gestoden - 0,075 mg/tabl.
Regulon Zawartość hormonów:
- Estrogen - etynyloestradiol - 0,03 mg/tabl.
- Progestagen - gestoden - 0,15 mg/tabl.

róznice nie są duże wg mnie

ja zmieniałam najpierw z harmonetu na Mercilon - Zawartość hormonów:
- Estrogen - etynyloestradiol - 0,02 mg/tabl.
- Progestagen - dezogestrel - 0,15 mg/tabl.
a potem z mercilonu na Logest - Zawartość hormonów:
- Estrogen - etynyloestradiol - 0,02 mg/tabl.
- Progestagen - gestoden - 0,075 mg/tabl.

w dodatku w harmonecie oraz mercilonie ten drugi hormon jest inny i normalnie zmiana była p o7 dniowej przerwie - tak lekarz powiedział że mam zrobić - myślę, że jak zrobicie tak jak ja to nic się nie stanie
lale czytałam też na ulotce, że przy zmianie nie trzeba po prostu przerwy robić - ale u was to już po ptakach
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-17 10:01:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.