Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-24, 15:19   #31
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
Pytanie:
czy też tak macie,że czujecie w szyjce macicy(?) takie kłócia/ciągnięcia jak przed zbliżającym się okresem ( ja tak miewałam). Mam to co kilka dni. Dzisiaj mnie to męczy i ulgę przynosi siedzenie. Dlatego wysiaduję na necie dziś. Wyszłam na zakupy,niosłam siatę i ciągneło i kłuło,co to może oznaczać? wizytę u gińca ma za tydzień dopiero.
Ja tak czułam i czuje. Niektóre dni mocniej czasem słabiej.
Jeszcze jak mnie dziecko moje kochane popuka to mam wrażenie jakbym siedziała na gwoździu :-(
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:22   #32
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
O nowy wątek przypadkiem znalazłam

Tusia - dopisz mi proszę Ignasia przy moim nicku.
Melduje sie i ja

Oo ktos bedzie mial tez Ignasia fajnie a juz myslalm ze jestem wyobcowana

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
To teraz ja mam pytanie za 100pkt :

Jakie butelki i smoczki kupujecie lub też kupilyscie już? Nie umiem się zdecydować
Dobre pytanie tez sie dzis nad tym glowie mam jendna 60ml co dostalam w reklamowce i zastanawiam sie wogole czy narazie kupic większą czy poczekac czy bede mogla karmic czy nie
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:22   #33
asia1010
Zadomowienie
 
Avatar asia1010
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Mnie coś klulo ale jakieś dwa miesiące wcześniej w czasie chodzenia Ale przeszło. Myślałam ze może się coś rozciaga
__________________
Synek: 28.08.2015 !
asia1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:23   #34
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Przenoszę tu i witam się

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ja też...

Ja też ostatnio mielone kupuję tak jak piszesz czyli mielenie przy mnie. Pierwszy raz nie śmierdziało na patelni więc coś w tym jest.

A co do gadania "a kiedyś to..." ostatnio mnie ojciec wkurzył. Mówię mu że kupujemy laktator i może tens do porodu. Po czym ojciec właśnie zaczął gadką "a kiedyś to tego nie było i jakoś się dawało radę". Na szczęście zanim zdążyłam się wydrzeć wcięła się mama która powiedziała "no ty to faktycznie dawałeś radę z zagranicy jak byłeś w pracy i się z wychowania noworodków wypisałeś" Ja tylko nadmieniłam że po co mu telewizor, internet, komputer, pralka, zmywarka czy cokolwiek innego skoro "kiedyś nie było i się żyło".
Kiedyś w ogóle wielu rzeczy nie było i nawet starsze osoby się nie obywają - np tv.
Ja już chcę ten połóg w domu, naciążyłam się już i chcę Wikusię już z nami w domu!
Smędzę jak nie wiem.

Cytat:
Napisane przez margaritkaaa Pokaż wiadomość
Ja tylko takie mielone kupuje. Wybieram kawałek i proszę o zmielenie. Nie mam problemu z zapachem.

O tak. Ja też uwielbiam mówienie jak to kiedyś było. Pewne rzeczy się zmieniają i idą do przodu i nie widzę powodów,żeby pewnych spraw nie ułatwiać.

Odnośnie udziału w porodach i wychowywaniu dzieci. Kiedyś rola męska była zdecydowanie mniejsza,ale muszą się pogodzić z tym że obecnie to MY mamy dziecko a nie kobieta.

Wzruszyłam się oglądając Googlebox. Pokazywali Kossakowskiego i stymulację porodu. Jeden starszy Pan się rozpłakał i powiedział Żonie,że nie zdawał sobie sprawy jak ona cierpiała i się poświęcała. Podziękował jej ze łzami w oczach.
Każdy facet powinien tego doświadczyć, tak żeby był świadom.
Mój tż wczoraj stwierdził, że biedna jestem z tą ciążą i faceci to by nie dali rady i siedli i płakali po jednym takim dniu


Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Oddam wszystko za najzwyczajniejsza polska wedline. Zgadnijcie, co tu jest na drugim miejscu zaraz za miesem w skladzie kazdej wedliny ;-)

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------




Jasne, jest zobowiazana poinformowac Cie o wszystkim, ale wedlug mnie to dosyc delikatna sprawa i mozna to zrobic nieco inaczej. Z wieksza empatia i wsparciem

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------




A ja nigdy na bok nie kladlam po jedzeniu.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------




Po pierwszym porodzie nic a nic brzuch mnie nie bolal. Podobno boli zwykle przy kazdym kolejnym

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------




Nie ma w szpitalach plynu do dezynfekcji toalety?

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------




Po porodzie mnie i kilku moim kolezankom bole miesiaczkowe zanikly zupelnie. Wiec jest szansa

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------




Ja z ciekawosci chcialam i polozna specjalnie fatygowala sie do sali, bo na po porodowej nie zdarzyla
Ciekawe czy na brzuchu po jedzeniu można kłaść. Moja mama kładła, a szwagierka mówiła, że nie wolno..
Najlepsze wędliny są swojskie, nie sklepowe!
Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Melduje się

Wiec tak. Musisz wyjść z naszego tematy i przenieść się na poczekalnie gdzie znajduje się cała lista tematów.
Odnajdujesz nasz wątek ale nie wchodzisz w niego tylko obok niego widnieje liczba odpowiedzi i wyświetleń. Wchodzisz w odpowiedzi i powinna Ci wyskoczyć taka lista jak wklejalam
Oo ja też nie umiem. Uda się na Tapatalku?

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
wgl to zapomniałam napisać,że dziś w nocy jak mi dw razy wykręciło obie łydki to myślałam,że umieram. widziałam każdy mięsień tak jak w atlasie od anatomii.płakać mi się chciało ale rozmasowałam. już nie wiem co robić,każda noc do doopy,chodzę nie wyspana i takie akcje tylko nad ranem! Biorę magnez 3x dziennie,jem paczkę pistacji dziennie,banany,pomidory, warzywa,piję dużo i nic nie pomaga.

No i miałam głupi sen,głupi i dziwny.

Śniło mi się,że wylądowałam na porodówce tam gdzie zamierzam rodzić. Cisza,spokój,osobne sale narodzin,wszystko w ładnych,pastelowych kolorach.Kilka dziewczyn w I fazie,krzątające się miłe położne i biegający kundelek po oddziale!
Przebrałam się w koszulę i gacie,porozmawiałam,pocho dziłam ale nie czułam bólu ani skurczy (skurczów?),dziewczyny inne czuły ale nadrabiały humorem,siedziały i grały w karty na korytarzu. A ja chodziłąm do kibelka siku i sprawdzałam czy mi czop nie wyleciał/czy się wody nie sączą. No i spotkałąm na oddziale koleżankę,której nie widziałąm ze dwadziścia lat albo więcej-też rodziła. Martwiłam sie tym,że tyle godzin tu siedzę,dziewczyny rodzą a ja nic. I przyszła położna i powiedziałą mi,że nie urodzę,że najlepiej będzie jak pójdę już do domu. Wyszłam w tych gaciach i koszuli i szłam ulicą i się zastanawiałąm czemu mam płaski brzuch? I tak szłam szłam i nagle wyszłam na przepiekną plażę w stolicy Chile- Santiago Posiedziałam,nawdychałam się morskiego powietrza,chciałam się wykąpać ale ocean był troszke wzburzony,woda czyściutka,ludzi nie wiele i poszłam na miasto. I jak tylko weszłam,zaczełam się krzątać po uliczkach to się okazało,że chodzę po ruinach krzyżackiego zamku u mnie w Toruniu
i się obudziłam.

KIss,dziękuję,już wiem jak podejrzeć,właśnie to zrobiłam jupi
Mi ostatnio się śnił poród. Pojechaliśmy do szpitala, byli moi rodzice z chłopakami, teściowie, szwagierka z chłopakiem i my. W szpitalu lekarz facet zaprowadził mnie do poródówki, która się okazała wielkim parkiem. Leżałam na szpitalnyn łóżku w tym parku i mieli wyjmować małą, ale teściowa kazała zaczekać aż szwagierka z chłopakiem przyjdą ze spaceru. Zagadali mnie, wyjęli małą, nic nie czułam.
Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
To teraz ja mam pytanie za 100pkt :

Jakie butelki i smoczki kupujecie lub też kupilyscie już? Nie umiem się zdecydować
Smoczki mam dwa z Lovi, a butelkę Dr Brown's antykolkową.
Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
nie wiem czy juz był ten temat ale czy was dziewczyny też tak boli krocze jakby kopa ktoś załadował? najgorzej jest wstać z leżenia. jakbym normalnie na kamieniu siedziała.
mam juz mega bebzunek i zaczyna mi ciażyc a tu jeszcze 3 mc przede mną.
Mnie tak bolało kilka razy, ale przechodziło.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:27   #35
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Przenoszę tu i witam się



Kiedyś w ogóle wielu rzeczy nie było i nawet starsze osoby się nie obywają - np tv.
Ja już chcę ten połóg w domu, naciążyłam się już i chcę Wikusię już z nami w domu!
Smędzę jak nie wiem.


Każdy facet powinien tego doświadczyć, tak żeby był świadom.
Mój tż wczoraj stwierdził, że biedna jestem z tą ciążą i faceci to by nie dali rady i siedli i płakali po jednym takim dniu




Ciekawe czy na brzuchu po jedzeniu można kłaść. Moja mama kładła, a szwagierka mówiła, że nie wolno..
Najlepsze wędliny są swojskie, nie sklepowe!

Oo ja też nie umiem. Uda się na Tapatalku?



Mi ostatnio się śnił poród. Pojechaliśmy do szpitala, byli moi rodzice z chłopakami, teściowie, szwagierka z chłopakiem i my. W szpitalu lekarz facet zaprowadził mnie do poródówki, która się okazała wielkim parkiem. Leżałam na szpitalnyn łóżku w tym parku i mieli wyjmować małą, ale teściowa kazała zaczekać aż szwagierka z chłopakiem przyjdą ze spaceru. Zagadali mnie, wyjęli małą, nic nie czułam.

Smoczki mam dwa z Lovi, a butelkę Dr Brown's antykolkową.

Mnie tak bolało kilka razy, ale przechodziło.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Na Tapatalku się nie da. Trzeba zrobić w przeglądarce
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:31   #36
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Tez sie melduje


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:34   #37
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Jestem ,
ale śmiesznie mój synio wśród samych kobitek na liście , może jednak mu odpadnie ten siurek i w pt się dowiem, że to dziewczynka

oczarowana
z tą odmianą skurczy to pytanie do mnie? xD
Dopełniacz: skurczy
Biernik: skurczów
Sorka, ale biernik (kogo?, co?) raczej skurcze
za to dopełniacz (kogo?, czego?) skurczy/skurczów obie są poprawne
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 15:35   #38
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

siedzę na czerwcówkach i czytam opisy porodów

Która z was tak jak ja zamierza opisać swój poród na forum? w klubie/na grupie fejsbukowej?
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:36   #39
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

mnie boli jak za długo poleze lub posiedze , jak rozruszam sie to troche mniej. miałam szyjkę sprawszaną i wszysto ok, ale dziwne uczucie naprawde
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:38   #40
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Przenoszę tu i witam się



Kiedyś w ogóle wielu rzeczy nie było i nawet starsze osoby się nie obywają - np tv.
Ja już chcę ten połóg w domu, naciążyłam się już i chcę Wikusię już z nami w domu!
Smędzę jak nie wiem.


Każdy facet powinien tego doświadczyć, tak żeby był świadom.
Mój tż wczoraj stwierdził, że biedna jestem z tą ciążą i faceci to by nie dali rady i siedli i płakali po jednym takim dniu




Ciekawe czy na brzuchu po jedzeniu można kłaść. Moja mama kładła, a szwagierka mówiła, że nie wolno..
Najlepsze wędliny są swojskie, nie sklepowe!

Oo ja też nie umiem. Uda się na Tapatalku?



Mi ostatnio się śnił poród. Pojechaliśmy do szpitala, byli moi rodzice z chłopakami, teściowie, szwagierka z chłopakiem i my. W szpitalu lekarz facet zaprowadził mnie do poródówki, która się okazała wielkim parkiem. Leżałam na szpitalnyn łóżku w tym parku i mieli wyjmować małą, ale teściowa kazała zaczekać aż szwagierka z chłopakiem przyjdą ze spaceru. Zagadali mnie, wyjęli małą, nic nie czułam.

Smoczki mam dwa z Lovi, a butelkę Dr Brown's antykolkową.

Mnie tak bolało kilka razy, ale przechodziło.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Moj tz uwaza, ze ruchow dziecka by nie zniosl; wydaje mu sie to obrzydliwe.
Od razu po jedzeniu, to chyba srednio dobry pomysl.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:39   #41
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Przenoszę tu i witam się



Kiedyś w ogóle wielu rzeczy nie było i nawet starsze osoby się nie obywają - np tv.
Ja już chcę ten połóg w domu, naciążyłam się już i chcę Wikusię już z nami w domu!
Smędzę jak nie wiem.


Każdy facet powinien tego doświadczyć, tak żeby był świadom.
Mój tż wczoraj stwierdził, że biedna jestem z tą ciążą i faceci to by nie dali rady i siedli i płakali po jednym takim dniu




Ciekawe czy na brzuchu po jedzeniu można kłaść. Moja mama kładła, a szwagierka mówiła, że nie wolno..
Najlepsze wędliny są swojskie, nie sklepowe!

Oo ja też nie umiem. Uda się na Tapatalku?



Mi ostatnio się śnił poród. Pojechaliśmy do szpitala, byli moi rodzice z chłopakami, teściowie, szwagierka z chłopakiem i my. W szpitalu lekarz facet zaprowadził mnie do poródówki, która się okazała wielkim parkiem. Leżałam na szpitalnyn łóżku w tym parku i mieli wyjmować małą, ale teściowa kazała zaczekać aż szwagierka z chłopakiem przyjdą ze spaceru. Zagadali mnie, wyjęli małą, nic nie czułam.

Smoczki mam dwa z Lovi, a butelkę Dr Brown's antykolkową.

Mnie tak bolało kilka razy, ale przechodziło.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
A mi się śniło, że mnie kopał i go złapałam najpierw za nóżkę, a potem za rękę przez skórę, było widać wyraźny kształt i czuć, jak się obudziłam to się zastanawiałam czy to był sen
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 15:42   #42
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
mnie boli jak za długo poleze lub posiedze , jak rozruszam sie to troche mniej. miałam szyjkę sprawszaną i wszysto ok, ale dziwne uczucie naprawde

Nie jestes moze tam opuchnieta? U mnie bol z opuchlizna byl zwiazany. Opuchlizna zeszla, to i bol ustapil
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:43   #43
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
siedzę na czerwcówkach i czytam opisy porodów

Która z was tak jak ja zamierza opisać swój poród na forum? w klubie/na grupie fejsbukowej?
Ja jak będę miała kiedy.
Wy tu piszecie, że dzieci dużo śpią (ale ja wiem, że nie wszystkie), itp, i że jest trochę tego czasu na początku, mama mnie straszy, że nie ma wcale
Czyli muszę się sama przekonać jak to jest.
Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Moj tz uwaza, ze ruchow dziecka by nie zniosl; wydaje mu sie to obrzydliwe.
Od razu po jedzeniu, to chyba srednio dobry pomysl.
Nie od razu, bo najpierw się nosi do odbicia

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:48   #44
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Hello w nowym watku!

Zakupy na gemini DONE! !
Zakupiłam za 150 bo mam wtedy darmowa wysyłkę do apteki w mieście. Nie wiem czy wszystko kupiłam ale wydaje się tak.

Co do zdjęć w poprzednim wątku! To same zdjęcia nie budzą we mnie jakiejś strasznej urazy ale dlaczego ktoś wrzuca to na fb! ! Jeśli ktoś chce mieć zdjęcia to niech sobie je ma, w domu dla siebie. Nie marzy mi się oglądanie łożyska na tle morza. Tż był równie zachwycony co ja.
loudres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:50   #45
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A mi się śniło, że mnie kopał i go złapałam najpierw za nóżkę, a potem za rękę przez skórę, było widać wyraźny kształt i czuć, jak się obudziłam to się zastanawiałam czy to był sen
tez miałam podobny sen
Mnie boli jak mie kopie, uciska w pępek, normialnie uczucie jakby miał tamtędy wyjść
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:53   #46
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Co do bólu - ja mam codziennie takie wwiercanie się u góry żeber. Zaczyna mnie to drażnić, bo jest coraz dłuższe i nieprzyjemne. I nie wiem od czego to jest.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:00   #47
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Co do bólu - ja mam codziennie takie wwiercanie się u góry żeber. Zaczyna mnie to drażnić, bo jest coraz dłuższe i nieprzyjemne. I nie wiem od czego to jest.
Ja tak mam jak siadam to mój igorek wypycha mi coś i takie to nie przyjemne....
loudres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:02   #48
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Nie jestes moze tam opuchnieta? U mnie bol z opuchlizna byl zwiazany. Opuchlizna zeszla, to i bol ustapil
nie, to raczej ból tak jakby spojenia łonowego, gin mówiła ze po prostu sie rozchodzi pomału wiec moze tak boleć. ale juz nie mam ogolnie takiej ruchowości, juz brzuszek nie pozwala mi na dłuzsze latanie, zaraz cos ciagnie
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:02   #49
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A mi się śniło, że mnie kopał i go złapałam najpierw za nóżkę, a potem za rękę przez skórę, było widać wyraźny kształt i czuć, jak się obudziłam to się zastanawiałam czy to był sen
Mi tez sie cos podobnego snilo 😉😂
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 16:03   #50
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Hej

Co do bólu to po wczorajszych zajęciach na pilkach w SR czuje całe spojenie łonowe, przy chodzeniu, wcześniej tak nie miałam a robiłam juz te ćwiczenia... Nie wiem czy to normalne ale czuję się jak po porodzie :p

Co do butelek to mam już 1 dr. Browns, 3x avent, 2x nowe Canpol babies, 1x MAM samosterylizujaca ze smoczkiem, wszystkie antykolkowe z czego sama kupiłam tylko dr browns jako pierwsza butelkę, resztę dostałam... każdy przynosi mi tylko butelki
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:06   #51
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Ja jak będę miała kiedy.
Wy tu piszecie, że dzieci dużo śpią (ale ja wiem, że nie wszystkie), itp, i że jest trochę tego czasu na początku, mama mnie straszy, że nie ma wcale
Czyli muszę się sama przekonać jak to jest.

Nie od razu, bo najpierw się nosi do odbicia

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ale ile nosisz? No i dzieci kp czesto nie wymagaja odbicia

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
nie, to raczej ból tak jakby spojenia łonowego, gin mówiła ze po prostu sie rozchodzi pomału wiec moze tak boleć. ale juz nie mam ogolnie takiej ruchowości, juz brzuszek nie pozwala mi na dłuzsze latanie, zaraz cos ciagnie

Spojenie slyszalam, ze boli calkiem mocno. Mnie jeszcze nie. No i wlasciwie z ruchem tez problemow nie mam. Dzis mi sie co prawda na spacerze pierwszy raz slabo zrobilo. I chyba dziecie sie odwrocilo glowka w dol
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:15   #52
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez olkma Pokaż wiadomość
http://www.innowacyjnamama.pl/2015/0...dej-matki.html
Dziewczyny co myslicie o tym zasilku który ma wejsc niby od 1 stycznia 2016r? Mi sie wydaje, ze to jakas sciema przed jesiennymi wyborami do sejmu! No ale fajnie by bylo, bo mi nic sie nie nalezy bo nie pracuje...
Dziewczyny była o tym mowa co najmniej 10 razy ta ustawa jest juz podpisana. Ma działać wstecz co określają przepisy przejściowe. Szczegóły pewnie poznamy pod koniec roku.

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A uprawiałaś jakiś sport? Powiem Ci, że mi na bóle okresowe pomagał sport, trochę ruchu i bolało naprawdę dużo mniej, tylko trzeba się przełamać.
Zgadzam się. Na normalny ból okresowy wysiłek działa cuda. Chyba ze ktoś ma taki ból ze mdleje to lepiej nie.

Dostałam poduszkę. Chyba ja kocham ciekawa tylko jestem jak wygląda przywracanie się z boku na bok w nocy? Przecież człowiek się bezwiednie rusza.

Mamy prawie skończony remont. Wiszą półki, karnisz, roleta i zegar. Teraz mamy dylemat czy prac wykładzinę póki wszystko jest i tak powtórzone z pokoju? Praca któraś z was na własną rękę? Fachowiec ma czas dopiero we wtorek.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Sorka, ale biernik (kogo?, co?) raczej skurcze
za to dopełniacz (kogo?, czego?) skurczy/skurczów obie są poprawne
No właśnie w rzeczownikach meskich niezywotnych biernik = mianownik...
Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
siedzę na czerwcówkach i czytam opisy porodów

Która z was tak jak ja zamierza opisać swój poród na forum? w klubie/na grupie fejsbukowej?
Pewnie każda cos napisze

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:20   #53
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dostałam poduszkę. Chyba ja kocham ciekawa tylko jestem jak wygląda przywracanie się z boku na bok w nocy? Przecież człowiek się bezwiednie rusza.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
no ja tez bez poduszki juz nie moge spac bo brakuje mi szegoś miedzy nogami, zarówno gin jak i położna zalecają spac na lewym boku wiec raczej nie przewracam sie na prawy zwłaszcza że poduszka faktycznie w tym przeszkadza. cczasmi odwróce sie tak pół na plecy pół na boczek lewy bo dretwieje mi ramie i poduszka fajnie sie sprawdza bo uniemozliwia położenie sie plackiem na plecach
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:21   #54
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Meneq jakoś czulam że Ty nie kladlas po jedzeniu na bok.
Co do kładzenia na brzuchu to ją swoją od ok 3 tyg kladlam na brzuch ale pod moim okiem zresztą ona tego nie lubiła.na początku dzidziuś nie jest na tyle silny by przekrecic główkę i ta pozycja może bycmalo bezpieczną.ale różne są szkoły codo leEnia na brzuchu.po jedzeniu na pewno nie
__________________
Nasza cudowna Zosia jest z Nami od 12.12.2011))
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:31   #55
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez fatal21 Pokaż wiadomość
Meneq jakoś czulam że Ty nie kladlas po jedzeniu na bok.
Co do kładzenia na brzuchu to ją swoją od ok 3 tyg kladlam na brzuch ale pod moim okiem zresztą ona tego nie lubiła.na początku dzidziuś nie jest na tyle silny by przekrecic główkę i ta pozycja może bycmalo bezpieczną.ale różne są szkoły codo leEnia na brzuchu.po jedzeniu na pewno nie

Nawet mi nie przyszlo do glowy kladzenie na boku ;-) na brzuchu czasami lezala tuz po jedzeniu, jesli akurat brzuch do brzucha karmilam i przysnelysmy, ale nigdy celowo. We Francji np. tylko na brzuchu kladzie sie dzieci, zwlaszcza do spania. Ja tez jakos od 3 tyg kladlam na brzuchu, na poczatku doslownie na moment az z czasem pozwolila sie klasc na dluzej.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:32   #56
ali_ma
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 557
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

witam się i ja

Mten – ja mam Avent Natural 260ml, bo mąż dorwał 2pak w promocji, a potem na SR dostałam Avent Natural 125ml i smoczek Avent smoczek mini, więcej na razie nie kupuję, zobaczę jak Ktośkowi będzie pasować ta firma, ale sama wcześniej myślałam o Lovi

u nas położna mówiła, że można kłaść na brzuszek, ale trzeba główkę przekręcić na bok i tylko na chwilę w naszej obecności, mowa była o maleństwach, co jeszcze nie mają siły kręcić główką
ali_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:35   #57
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

No tak, ja zanim doczytałam, zdążyłam odp a tu nowa część :P

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Hehe jedz śliwki i jabłko na noc zapij zimna woda to sranie murowane.

To mój sposób na zaparcia.

Mówisz że jak zrobisz :wc: to tyle ubedzie

Ja się co wizytę upewniam, ale w razie czego jak by się zmieniło to nic nie szkodzi. Zawsze chciałam mieć dziewczynkę dokupie parę różowych ciuszków i będzie git. W sumie wszystkie mam białe popielaty lub niebieskie/granatowe, jedne spodenki mam czerwone.



Każdy z nas jest różny. Jak twoje mięśnie są wysportowane to na pewno będą potrzebowały intensywniejszych ćwiczeń.

Jak zamawialaś wczoraj to dzisiaj będziesz miała. Ja zamówiłam w niedziele w pon wysłali i wczoraj już spałam.


Czyli kładziemy na boczku bo tak najbezpieczniej.

Mnie to czeka w poniedziałek

Widzę ze nie tylko ja mam wrażliwy nosek w ciąży. Każdy ze mnie się śmieję bo inni jeszcze nie czują a ja tak.

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

TusiaeM chyba trzeba będzie nowy wątek zakładać kochana
Zaparcia nie mam, dzisiaj jak wstałam to spokojnie poszło wszystko
Cytat:
Napisane przez olkma Pokaż wiadomość
http://www.innowacyjnamama.pl/2015/0...dej-matki.html
Dziewczyny co myslicie o tym zasilku który ma wejsc niby od 1 stycznia 2016r? Mi sie wydaje, ze to jakas sciema przed jesiennymi wyborami do sejmu! No ale fajnie by bylo, bo mi nic sie nie nalezy bo nie pracuje...
Moim zdaniem to jest już zaklepane, ale my się na to nie załapiemy bo to tylko będzie działać na 3 miesiace wstecz.
Cytat:
Napisane przez ali_ma Pokaż wiadomość
paracetamol to mi nawet na ból głowy nie pomaga
ale patrząc ogółem "silniejsze bóle miesiączkowe" będą dla większości, to może ja będę odczuwać te "silniejsze bóle miesiączkowe" słabiej niż swoje normalne oby tak było, a w najgorszym wypadku nie będę karmić cyckiem i będę brać ketonal, żeby w ogóle zając się dzieckiem

Panna Izabela - ja przez 16 lat posiadania tej wątpliwej przyjemności jaką jest okres próbowałam tyle leków, żeby jako tako funkcjonować, że masakra, jedyne co pomagało, to branie antykonceptów a jak przestałam brać antykoncepty to jedynie ketonal, ale też nie na dłuższą metę, ale byłam w stanie dojść do pracy, podpisać się na liście i średnio po 4 godzinach zwolnić się do domu, bo nie dawałam rady dłużej.
Wiesz co, mnie to po cc tak bolały mięśnie skośne, że tego obkurczania to nie czułam wcale Chociaż to nie po cc a po oksy i ciągłych skurczach bardzo silnych. Rana oczywiscie też bolała ale do przejscia.

Mnie do płaczu doprowadzała moja matka, która mnie non stop namawiała na karmienie piersią "bo jej się nie udało" przynosiła mi laktatory różnej maści i prała mózg. Miałam ją chęć wyrzucić ze szpitala, najlepiej przez okno. Temat karmienia doprowadzał mnie do szału i nie fakt, ze nie daję rady, tylko, że ona tak mnie tym molestuje tematem. I każdy kto przylazł albo dzwonił albo już nawet później mnie widział to pierwsze stwierdzenie" Ale karmisz cyckiem?" Teraz jak też się nie da, to chyba będę odpowiadać "Chu cie obchodzi, zapytać się możesz".
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:35   #58
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

A propos snów ciążowych. Miewam taki powtarzający się sen, pierwszy raz przyśnił mi się na samym początku, jak jeszcze nawet nie wiedziałam, że jestem w ciąży: Właśnie urodziłam malutkiego chłopca i tak trzymam go na rękach i przychodzi mój mąż i mówi,że trzeba go nakarmić i jak tak patrzę na tego małego, a on ma taką malutką główkę, za to buzię pełną zębów i ma ich jakoś tak za dużo nawet-wygląda trochę jak mały amstaf i tak sobie myślę-Przecież mnie pogryzie, a mój mąż patrzy z takim wyrzutem czemu go nie karmię Zawsze się budzę wtedy.
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:43   #59
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Kuźwa ale się przestraszyłam. Czytam pierwszy post, jakie zmiany, a tam ja na czerwono! Aż mi ciarki przeszły, ze już cos przeskrobałam, a to tylko info

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Hej

Co do bólu to po wczorajszych zajęciach na pilkach w SR czuje całe spojenie łonowe, przy chodzeniu, wcześniej tak nie miałam a robiłam juz te ćwiczenia... Nie wiem czy to normalne ale czuję się jak po porodzie :p

Co do butelek to mam już 1 dr. Browns, 3x avent, 2x nowe Canpol babies, 1x MAM samosterylizujaca ze smoczkiem, wszystkie antykolkowe z czego sama kupiłam tylko dr browns jako pierwsza butelkę, resztę dostałam... każdy przynosi mi tylko butelki
To sprzedaj Ale rozumiem złość. U teściów likwidowali aptekę. Namawiała mnie szwagierka, żebym sobie kupiła butelki, ale mówię, że nie bo nie ma tkich jakie chcę. No to ona zo to za różnica, mogę mieć Lovi. Powiedziałam, że ich nie chcę i koniec tematu. To poszła i sama kupiła I pewnie nam je da. No po prostu super. Ale jak tak zrobi, to jej powiem, żeby sobie zabrała, bo nie potrzebuję i niech komus innemu da w prezencie.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:43   #60
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
nie wiem czy juz był ten temat ale czy was dziewczyny też tak boli krocze jakby kopa ktoś załadował? najgorzej jest wstać z leżenia. jakbym normalnie na kamieniu siedziała.
mam juz mega bebzunek i zaczyna mi ciażyc a tu jeszcze 3 mc przede mną.
Mnie bolała krocze strasznie 2 tyg temu. Wiec nie wiem czy to przez rozciąganie sie tak czegoś w kroczu czy od stania w pracy. Teraz jak jestem na L4 przez przepuchline to mnie nie boli. Zobacze jak wróce do pracy czy mnie bedzie bolało.
Butelki mam kupione 2 Lovi (tak były zapakowane) i 1 Dr. Brown.
Smoczki mam z Lowi aż 4 bo były takie fajne wzory na nich.
W poprzednim wątku ktoś pisał o sładkim zdrabnianiu taki tutu srutu. Nie lubie tego. Jak dziecko ma sie nauczyć mówić skoro muwi sie do niego jak do downa. Moja kumpela na picie gada "duldu duldu" ciepłego coś to "si" jedzienie "am am" kupa to "fu fu" Jej mała ma juz 4 lata a ona sie pyta chcesz duldu duldu masakra
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-20 20:30:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.