Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-15, 19:35   #1
dizzey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14

Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje


Dziewczyny, mam ogromny koszmar z włosami. Mama nadzieję ze choc troszkę pomożecie mi rozwiązac mój problem. Na początek opiszę moją historię z malowaniem wlosów.
Zanim zaczęlam malowac katowałam wlosy codziennie prostownicą przez jakies 2 lata. Byly bardzo wysuszone, szopa niesamowita. Byłam wtedy w gimnazjum i jeszcze sie nie znalam na takich rzeczach jak dobre odzywki czy jakies maski,. Używalam jako mala dziewczynka odzywek do wlosow a potem jakos przestalam i jak zaczęlam cieniowac wlosy dosyc często to wlansie sie takie siano zrbilo, szopa i do tego ta prostownica. Tragedia
Moj naturalny kolor wlosow to taki sredni, mysi blondzik. Pierwszy raz pomalowalam wlosy na wakacjach 2006 zrobilam jasne pasemka. Następnie gdzies po 3 miesiącach poprawilam je, bo pojawily sie juz odrosty. Następny moj krok <idiota> to nalozylam sobie na całą glowę rozjasniacz . Wtedy nie wiedzialam ze to juz jak tortury. Gdy wlosy zroily się lekko zoltawe pomalowalam je znowu na jakis blond. Potem na wakacjach 2007 pomalowalam tez wlosy jakąs farbą blond, tzn z palette, wiec bardzo wysuszala wlosy, co nie bylo zbyt dobrym pomyslem dla moich i tak znajdujących się w beznadziejnym stanie kudełków. Pomalowałam je dlatego, ze moja siostra nią malowala a ona zawsze ma takie zdrowe wlosy i lśniące, więc chcialam sprobowc <glupek>
potem, na początku wrzesnia 2007 poszlam zrobic sobie ciemniejsze pasemka(czekolada) b ten blond ktory mialam strasznie sztucznie wyglądal bo mam bardzo jasną cerę o lekkim różowym odcieniu.
PAsemka wyszly bardzo fajnie, po jakims czasie gdy juz sie zmyl troszkę kolor, moglam spokojnie poczekac az odrosną mi trochę barzdiej wlosy oisc znowu dorobic kilka ciemnych pasemek i by mi ladnie rosly moje wlasne bo by nie bylo widac odrostu. Al co?? Oczywiscie wpadlam na genialny pomysl zaarbowania calych wlosow na brązowo !!!! Co udowodnilo ze jestem skonczoną kretynką, mam duzo wlosow, gęste barzdo, i z moją jasną cerą wyglądałam jak smierc :|, więc zaraz po kilku dniach pobieglam do fryzjera cos z nimi zrobic, to pani walnela mi pasemka rozjasniaczem, nie wygladalo to pieknie, ale juz lepiej niz jak byly calkiem ciemne
. Potem jeszcze raz poszlam zrobic jasne pasemka, to wyszlam z ciemniejszymi wlosami niz mialam ;| Potem w maju poszlam do innej fryzjerki i powiedzialam ze chce zeby mi zafarbowala na kolor odrostow, zafarbowala owszem, ale na jakis czerwono/bordowy :| myslalam ze sie zabije. Ale ja inteligentna pomyslalam, co tam, rozjasnie sobie w domu i tak pierwsze rozjasnienie tego samego dnia- farbą profesjonalną- bylam pomaranczowa , na drugi dzien kolejne rozjasnienie- pomaranczowo-zolta . Wstalam rano a drugi dzien zalozylam kaptur pobieglam do sklepu i kupilam farbę l`oreala jakis sredni blon czy jakos tak i dopeiro wtedy moglam sie na ulicy pokazac choc i tak mialam jakies lekko rudawe te wlosy. Kolejne malowanie na wakacjach gdzies w lipcu, ale to u naprawde fajnej fryzjerki we wloszech, zalamala sie moimi wlosami i postanowila nalozyc farbę bez amoniaku zeby zrownactę żółc i pomarancz, i mialam wloski w takim fajnym chlodnym odcieniu, n ale dosc szybko sie to zmylo- bo bez amoniaku. Wrocilam do domu i poszlam do fryzjera zrobic jasne pasemka, wteyd bylam juz zadowolona bo wyglądalam w koncu bardziej jak czlowiek(chociaz znowu skatowano mi je rozjasniaczem) ale bylo ok, uzywalam ciągle kosmetykow do wlosow z l`oreala intense repair i odczekalam kilka miesiecy az do teraz... Bylam 12 stycznia u fryzjera zeby lekko je przyciemnic, (31.01.mam studniowke) bo juz mialam duze odrosty i chcialam cos w kolor moich naturalnych , pani powiedziala ze zrobi mi ciemne pasemka i cooo mam na glowie brąz, z cieniutkimi, blond(zoltawymi) pasemkami, w ogole mi to nie pasuje, a studniowka tuz tuz!!!! Zalamka Pomozcie, doradzcie mi cos blagam, bo sie zalamalam juz :|

Czy jest mozliwsoc abym wrocila do blondu po jednej wizycie u fryzjera ?? Taki lond lekko mysi, popielaty, nie jasny bo to katorga dla moich wlosw, po prstu zeby moje wlosy staly sie jasniejsze, ale nie pomarancz znowu.

albo moze jakis inny sposob zeby jakos szybko sie zmyl ten kolor?? wiem ze są ponoc szampony jakeis, plukanki ale macie moze jakis sprawdzony sposob, bo nie chce znowu ich katowac, niedlugo mi wypadna

Prosze o pomoc

Edytowane przez dizzey
Czas edycji: 2009-01-15 o 19:45
dizzey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 22:38   #2
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

Jeśli bardzo chcesz wrócić do swojego koloru włosów - to dekoloryzacja + farba w odcieniu jak najbardziej odpowiadającym Twoim włosom (po dekoloryzacji będziesz żółta, ruda lub popielata, dlatego 'konieczna' kolejna farba).
Nie wiemy w jak bardzo złym stanie masz włosy - ale musisz pamiętać, że dekoloryzacja to OGROMNE obciążenie dla włosa... Po prostu je niszczy.
Jeśli jednak byś się zdecydowała - to po dekoloryzacji i nałożeniu farby - daj włosom rosnąć (odrostów nie powinno być widać, jeśli farba będzie dobrze dobrana.. albo będą niemalże niezauważalne). Podcinaj regularnie końcówki, aż cały włos odrośnie. Jeśli odstawisz farbowanie i prostowanie, a zadbasz o nawilżanie i odżywianie - możesz mieć swoje "drugie" zdrowe włosy ale to potrwa! Dokładnie tyle czasu, ile potrzebują Twoje włosy, żeby odrosnąć.

Rozumiem, że na studniówce chcesz pięknie wyglądać, więc może na razie jakiś szampon koloryzujący? Jeśli masz brąz - to chociaż jakieś refleksy powinnaś załapać (mówię o szamponach bez amoniaku).

Jeśli miałabym naprawdę bardzo zniszczone włosy, to poważnie zastanowiłabym się nad tym - jak wyglądałabym w krótkiej fryzurze i ścięła się maxymalnie krótko. Jak ktoś jest odważny - to i na jeża
Jeśli włosy masz bardzo przesuszone, to być może możesz troszkę poprawić ich stan, choć raczej chwilowo, niż długotrwale - odżywianie martwych, wysuszonych, popalonych końcówek/włosów - jest trochę.. syzyfową pracą. A już zwłaszcza drogeryjnymi kosmetykami.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2009-01-15 o 22:40
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 23:19   #3
CzerwonyKolczyk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 548
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

a może dodasz swoje zdjęcie?
CzerwonyKolczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 23:30   #4
sorejna
Zadomowienie
 
Avatar sorejna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 009
GG do sorejna
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

albo przeczekać tragedie albo tak jak radzą koleżanki, zbliżyć się do swojego naturalnego odcienia z pomocą fryzjera lub fryzjerki póki nie masz siwych włosów to po co się farbować? (ale taka refleksja zazwyczaj przychodzi z czasem )
sorejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 10:54   #5
dizzey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
dodaje zdjęcia obecnego koloru wlosów, choc na prawde są one bardziej rudawe

dodam tez, ze zmywa sie on na rudo, co po prostu mnie przeraza :O

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Jeśli bardzo chcesz wrócić do swojego koloru włosów - to dekoloryzacja + farba w odcieniu jak najbardziej odpowiadającym Twoim włosom (po dekoloryzacji będziesz żółta, ruda lub popielata, dlatego 'konieczna' kolejna farba).
Nie wiemy w jak bardzo złym stanie masz włosy - ale musisz pamiętać, że dekoloryzacja to OGROMNE obciążenie dla włosa... Po prostu je niszczy.
Jeśli jednak byś się zdecydowała - to po dekoloryzacji i nałożeniu farby - daj włosom rosnąć (odrostów nie powinno być widać, jeśli farba będzie dobrze dobrana.. albo będą niemalże niezauważalne). Podcinaj regularnie końcówki, aż cały włos odrośnie. Jeśli odstawisz farbowanie i prostowanie, a zadbasz o nawilżanie i odżywianie - możesz mieć swoje "drugie" zdrowe włosy ale to potrwa! Dokładnie tyle czasu, ile potrzebują Twoje włosy, żeby odrosnąć.

Rozumiem, że na studniówce chcesz pięknie wyglądać, więc może na razie jakiś szampon koloryzujący? Jeśli masz brąz - to chociaż jakieś refleksy powinnaś załapać (mówię o szamponach bez amoniaku).

Jeśli miałabym naprawdę bardzo zniszczone włosy, to poważnie zastanowiłabym się nad tym - jak wyglądałabym w krótkiej fryzurze i ścięła się maxymalnie krótko. Jak ktoś jest odważny - to i na jeża
Jeśli włosy masz bardzo przesuszone, to być może możesz troszkę poprawić ich stan, choć raczej chwilowo, niż długotrwale - odżywianie martwych, wysuszonych, popalonych końcówek/włosów - jest trochę.. syzyfową pracą. A już zwłaszcza drogeryjnymi kosmetykami.

Dekoloryzacja raczej nie wchodzi w gre, mam zabyt zniszczone wlosy, nie bede ryzykowac.
Co do sciecia to teraz mam wlosy do ramion , a i tak 3 tyg temy scielam je a najdlzsze mialam do lopatek.
a Co do odzywek to uzywam l`oreal intense repair szampon i maske, mam tez wax polski(niestety nie bardzo dziala), mam tez jakis krem, do zniszczonych wlosow z kerastase, wiec to nie sa drogeryjne odzywki, widzę poprawę, bo wlosy są gladsze, bardziej miekkie w dotyku.
Wlosow nie prostuje od początku 2008 roku, tzn. prostowalam okazyjnie kilka arzy, ale stralam sie jak najrzadziej.

cos slyszalam ze są tonery do wlosow, ze one mogą zniwelowac troche kolor, ale w ogole nie wiem czy to prawda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01679.jpg (63,5 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01667.jpg (78,0 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01642.jpg (34,3 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01637.jpg (83,1 KB, 114 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-01-16 o 11:55 Powód: post pod postem/korzystaj z opcji edycji i multicytowania.
dizzey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 23:51   #6
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

po co tu cokolwiek robić? kolor jest bardzo ładny, może faktycznie szamponetka taka w saszetce żeby jakoś pokryć rudy odcień? jeśli wyjdzie to znowu zrobisz na studniówkę
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 00:39   #7
alecrim9999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

nooo zrobilas tyle szumu, przeczytalam calego posta a tu... naprawde chyba mi sie podoba. w sumei po samych zdjeciach ciezko stwierdzic ale nie jest az tak strasznie. wrecz preciwnie.
alecrim9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 09:02   #8
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

Popieram, kolorek ładny, lepiej zagryź zęby i wstrzymaj się przez pół roku z kombinowaniem , bo to chyba uzależnia, ja jestem naturalna blondynką przez większość życia, ale w pewnym momencie zaczęłam farbować włosy i się poniszczyły więc postanowiłam je podciąć i farbami wrócić do naturalnego koloru... hm i się zaczęło regularne wizyty u fryzjera co trzy miesiące i wychodziłam z reguły brąz z jasnymi pasemkami, dodam, że starałam włosy zapuścić a one cały czas były za ucho :/, aż do momentu gdy odstawiłam prostownicę, fryzjera, malowanie... przez pół roku starałam się odżywić i nawilżyć włosy po pól roku podcięłam pół cm końcówki i dalej zapuszczałam teraz mam włoski, których mi zazdroszczą w kolorze którego nie osiągniesz żadną farbą załączam swoje fotki dla przykładu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f1.jpg (49,6 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f2.jpg (84,6 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f3.jpg (61,2 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f4.jpg (66,9 KB, 112 załadowań)

Edytowane przez Isenia
Czas edycji: 2009-01-17 o 09:03
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 23:17   #9
Anka0531
Raczkowanie
 
Avatar Anka0531
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 77
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

POMOCY PROSZĘ!!
wybrałam się dzisiaj na pokaz fryzjerski (dostałam zaproszenie jako modelka) i nie wiele myśląc zgodziłam się, pomyślałam a co mi tam. Kolor miał być blond nie chciała mi do końca powiedzieć jaki będzie efekt. Rozjaśniła mi włosy a od góry porobiła POMARAŃCZOWE albo MIEDZIANE (jak kto woli) jakieś odrosty czy coś na przedziałku i na przodzie przed uszami. Jestem ZAŁAMANA!! Fryzjerka powiedziała, że super, bo teraz tak jest modnie! Nie wiem co ja mam teraz zrobić Wiem, że już nigdy nie zgodzę się na żadne pokazy!! chcę ten pomarańcz zamalować i wrócić już do brązu, kończę z blondami. Doradźcie jaka farba najlepsza bo już sama nie wiem..
Anka0531 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 00:07   #10
alecrim9999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
Popieram, kolorek ładny, lepiej zagryź zęby i wstrzymaj się przez pół roku z kombinowaniem , bo to chyba uzależnia, ja jestem naturalna blondynką przez większość życia, ale w pewnym momencie zaczęłam farbować włosy i się poniszczyły więc postanowiłam je podciąć i farbami wrócić do naturalnego koloru... hm i się zaczęło regularne wizyty u fryzjera co trzy miesiące i wychodziłam z reguły brąz z jasnymi pasemkami, dodam, że starałam włosy zapuścić a one cały czas były za ucho :/, aż do momentu gdy odstawiłam prostownicę, fryzjera, malowanie... przez pół roku starałam się odżywić i nawilżyć włosy po pól roku podcięłam pół cm końcówki i dalej zapuszczałam teraz mam włoski, których mi zazdroszczą w kolorze którego nie osiągniesz żadną farbą załączam swoje fotki dla przykładu
O Boze!!!! Czy to ostatnie zjdęcie to Twoje wlosy naturalne????? BOSKIEEEE !!!!! Ochhhhhh

Anka0531.
Nie zazdroszcze Sama 2 razy bylam modelka na pokazach fryzjerskich... Za pierwszym razem jako ''gwozdz programu'' gdzie na zywo w ciagu 3 minut w ramach konkursu i promocji firmy 2 fryzjerow w rytm muzyki, w ten sam sposob mialo mi obciac wlosy. Dodam ze bylo to w bardzo ciemnym klubie , naokolo kilkaset osob. Bez koloryzacji cale szczescie ale.... No nie bylam zbytnio zadowolona. Co jeden obcial za krotko to drugi musial docinac.... Mialam dlugie wlosy a zostaly mi do ucha...
Za drugim razem bylo z koloryzacja....... Calusienkie czeeeeerwone porazajaco, czarny przedzialek i ruda oczo***na grzywka. Stwierdzilam... zamaluje sie. Ale nastepnego dnia byl pokaz i znow na zywo tylko tym razem juz w 15minut jeden fryzjer obcinal. Mialo byc 2,5 cm i znow... zostaly mi wlosy do ucha, postrzepione. I tak jak przy prezentacji przed stylizacja fryzjerzy bili sie o mnie bo kazdy chcial mnei obcinac, tak do domu wracalam z kapturem na glowie, po drodze wstepujac do rossmana po farbe......
Rok mi odrastaly.
Co do farb do wlosow-ja bardzo lubię Nateę Garniera. Loreal Casting albo Ferię.
alecrim9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 08:26   #11
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

Cytat:
Napisane przez alecrim9999 Pokaż wiadomość
O Boze!!!! Czy to ostatnie zjdęcie to Twoje wlosy naturalne????? BOSKIEEEE !!!!! Och
Kolor mój, ale naturalnie ma m proste , czasem zakrecam sobie na papiloty
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 09:57   #12
Anka0531
Raczkowanie
 
Avatar Anka0531
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 77
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

To jest koszmar z tymi pokazami. Mi na głowie chciała zrobić asymetrię!! ale się nie zgodziłam i całe szczęście byłby niezły płacz.. :/ jaki odcień złapie mi ten kolor? dzisiaj nie dość, że mam pomarańcz na górze to reszta zrobiła się jakaś żółtawa! muszę to zamalować dzisiaj, bo w szkole się nie pokażę! Ja wcześniej miałam pomalowane włosy Garnien Bella Kolor i wyszedł taki super kolorek a teraz? tylko na łyso normalnie..
Anka0531 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 14:12   #13
aisha123qwe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
Popieram, kolorek ładny, lepiej zagryź zęby i wstrzymaj się przez pół roku z kombinowaniem , bo to chyba uzależnia, ja jestem naturalna blondynką przez większość życia, ale w pewnym momencie zaczęłam farbować włosy i się poniszczyły więc postanowiłam je podciąć i farbami wrócić do naturalnego koloru... hm i się zaczęło regularne wizyty u fryzjera co trzy miesiące i wychodziłam z reguły brąz z jasnymi pasemkami, dodam, że starałam włosy zapuścić a one cały czas były za ucho :/, aż do momentu gdy odstawiłam prostownicę, fryzjera, malowanie... przez pół roku starałam się odżywić i nawilżyć włosy po pól roku podcięłam pół cm końcówki i dalej zapuszczałam teraz mam włoski, których mi zazdroszczą w kolorze którego nie osiągniesz żadną farbą załączam swoje fotki dla przykładu
Isenia napisz mi co zrobiłaś że uzyskałaś taki piękny blond (ostatnia fotka)
aisha123qwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:17   #14
Anka0531
Raczkowanie
 
Avatar Anka0531
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 77
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

Ja już pozbyłam się swojego problemu Na szczęście wystarczyła sama farba z garniera ciemny blond no i jestem brunetką na szczęście
Anka0531 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 07:01   #15
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Koszmar z wlosami!!!! prosze o pomoc bo zwariuje

Cytat:
Napisane przez aisha123qwe Pokaż wiadomość
Isenia napisz mi co zrobiłaś że uzyskałaś taki piękny blond (ostatnia fotka)

Przestałam farbować to mój naturalny jedno sdjęcie w długich włosach jest zrobione z fleszem, a drugie w świetle naturalnym ale kolor żyje własnym zyciem latem są jaśniejsze zima ciemniejsze

Edytowane przez Isenia
Czas edycji: 2009-01-19 o 07:03
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.