K³opot z kolorem w³osów. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-01-12, 17:13   #1
Valedictory
Przyczajenie
 
Avatar Valedictory
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 6
Unhappy

K³opot z kolorem w³osów.


Drogie wiza¿anki.

Mój problem polega na przedziwnym i bardzo nie³adnym kolorze w³osów. Mam piêtna¶cie lat, chodzê do 3 klasy gimnazjum, ale ju¿ od dawna kombinujê z kolorami, lubiê zmiany. W wakacje pofarbowa³am w³osy farb± do 23 bodaj¿e zmyæ, kolor wyszed³ mi wrêcz czerwony. By³am bardzo zadowolona, tym bardziej, ¿e sp³ukuj±c siê, nabra³ bardzo ³adnego miedzianego odcieniu. By³y to najpiêkniejsze w³osy, jakie kiedykolwiek mia³am. Dodam, ¿e mam je teraz do 1/3 pleców, koñcz± mi siê gdzie¶ w okolicach ³opatek. Kolor, a¿ do pi±tku (07.01) by³ bardzo ³adny (z moich w³osów nie zmywaj± siê do koñca nawet zwyk³e szampony koloryzuj±ce do kilku zmyæ) , ale odrosty by³y ju¿ koszmarnie d³ugie. Jako, ¿e w mojej szkole farbowanie jest zabronione, stwierdzi³am, ¿e kombinowaæ ju¿ nie bêdê i wybiorê siê do polecanej fryzjerki w Krakowskim salonie Verite. W pi±tek o godzinie 17, utraci³am, w swoim mniemaniu, calutk± swoj± atrakcyjno¶æ. Dodam, ¿e nigdy nie by³am zbyt pewna siebie, ale te powakacyjne w³oski sprawi³y, ¿e wreszcie poczu³am siê ³adnie.

Ale przejd¼my do rzeczy. Fryzjerka zafarbowa³a mi w³osy na intensywny rudy kolor, a odrosty chwyci³y mi na taki miodowo rudy blond. O ton, dwa ja¶niejszy. Wygl±dam koszmarnie.

Przep³aka³am ca³y weekend, bo do szko³y a¿ wstyd mi by³o i¶æ.
Nigdy nie farbowa³am sta³± farb± i nie wiem co mnie podkusi³o, ¿eby w tym wieku tego spróbowaæ. Teraz najwiêkszym moim marzeniem jest cofn±æ czas, gdy¿ czujê siê okropnie w tych w³osach, jest mi wrêcz przykro gdy patrzê w lustro. Wola³abym ju¿ swoje naturalne, teraz ¿a³ujê, ¿e posunê³am siê do tak radykalnych ¶rodków jak sta³a farba.

I st±d moje pytanie. Porad¼cie mi, kochane, co a mam teraz pocz±æ, d³u¿ej z tymi w³osami wytrzymaæ nie mogê. Zadzwoni³am do tej fryzjerki i powiedzia³am co i jak. W salonie, sztuczne o¶wietlenie spowodowa³o, ¿e w³osy wygl±da³y ca³kiem ³adnie i by³am zadowolona póki nie wróci³am do domu.

W poniedzia³ek ta kobieta mo¿e mi pofarbowaæ w³osy jeszcze raz, ale teraz ju¿ sama nie wiem, czy zaufaæ jej. Mo¿e tym razem wreszcie zrozumie co ja chcê mieæ na tej ³epetynie?


Nie chcê zniszczyæ swoich w³osów. Zapuszczam je ju¿ bardzo d³ugo i nie chcê tego zaprzepa¶ciæ. Daæ siê pofarbowaæ znów sta³± farb±, czy mo¿e sama z mam± spróbowaæ jakiej¶ ³adnej farby z drogerii? A wtedy sta³ej, czy do dwudziestu kilku zmyæ? I co zrobiæ, by wyszed³ jednolity kolor?

+ odrosty, naturalny kolor to by³ ciemny blond, takie ciemnomysie.

Ratunku,
Gosia


Zapomnia³am o najwa¿niejszym. Kolor na jakim mi zale¿y, to taki w miarê jasny rudawy br±z.

Edytowane przez Valedictory
Czas edycji: 2011-01-12 o 17:15
Valedictory jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-12, 17:24   #2
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 2 352
Dot.: K³opot z kolorem w³osów.

calkiem mozliwe ze w ramach reklamacji ta fryzjerka nie pobierze zadnych oplat za usluge, wiec idz. mimo tego farba, zwlaszcza ruda szybko sie wyplukuje wiec straci zaniedlugo na intensywnosci. Ale skoro bardzo chcesz juz pozbyc sie tego koloru to dzialaj. Lepiej byloby doradzic widzac twoje aktualne wlosy i kolor docelowy
__________________
do twardego st±pania po ziemi nie nadaj± siê buty z miekk± podeszw±. .. . ...
untouchable jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-13, 21:19   #3
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: K³opot z kolorem w³osów.

Skoro za pierwszym razem nie wysz³o to i za drugim nie wyjdzie (uciekaj stamt±d jak najdalej) - przechodzi³am co¶ takiego wiêc odradzam. Proponujê i¶æ z mam± do salonu w którym ciê ,,skrzywdzono,, - udowodnic winê fryzjerki i poprosiæ o zwrot pieniêdzy, zapytaæ jakiej farby u¿y³a (nazwa,nr. farby + stê¿enie utleniacza) i udac siê do dobrego wypróbowanego fryzjera nawet w innym mie¶cie-warto.

Prawdopodobnie dobry fryzjer zaproponuje dekoloryzacjê (¶ci±ganie sztucznego pigmentu), nastêpnie tonowanie w³osów tonerem lub farb±. Wybieraj kolor z palety w ¶wietle dziennym
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-01-13 o 21:20
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.