Żółte paznokcie :( Jak się tego pozbyć? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-16, 09:57   #31
mazi.w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 22
GG do mazi.w
Re: Choroby paznikci

Dzięki za rozjaśnienie!(Wizażu jeszcze nie zdążyłam jeszcze dokładnie przestudiować!).Preparaty z tej firmy mam również na praktykach i sama je stosuję i dlatego je polecam.Poprawiły w dużym stopniu stan moich paznokci
mazi.w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 11:44   #32
chikitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Ustka
Wiadomości: 13
Re: Choroby paznikci

heh to tak jak ja jeszcze nie zdążyłam rozszyfrować i zapoznać sie z kosmetykami a wyobraż sobie że jestem "noga" w tym temacie więc uważam tę stronke za cudo!Ok. skoro masz do czynienia z Pierre Rene i chwalisz sobie to kupuję dziś!+ skrzyp polny i zobaczymy efekty.
A wiesz co? ciekawostkę Tobie powiem:P Pierre Rene ma siedzibę i wytwórnie kosmetyków w moim mieście ( jestem ciemna dopiero zaskoczyłam))))
Dziekuję Tobie bardzo za radę i tego sie będę trzymać))
__________________
Syl.
chikitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 11:47   #33
chikitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Ustka
Wiadomości: 13
Re: Choroby paznikci

Też szukałam na wszystkie sposoby i nie ma, co więcej praktycznie "wcale" nie ma odżywek do paznokci z tej firmy " Pierre Rene" a przecież maja taki duzy wybór
Dziekuje i Pozdrawiem
__________________
Syl.
chikitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 14:12   #34
mazi.w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 22
GG do mazi.w
Re: Choroby paznokci

Hay Chikitta! z kosmetyki kolorowej też nie jestem zbyt dobra.Bardziej orientuję się w pielęgnacyjnej.
p.s orientujesz się jak można dołączyć uśmieszek do tekstu?
mazi.w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 14:12   #35
mazi.w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 22
GG do mazi.w
Re: Choroby paznokci

Hay Chikitta! z kosmetyki kolorowej też nie jestem zbyt dobra.Bardziej orientuję się w pielęgnacyjnej.
p.s orientujesz się jak można dołączyć uśmieszek do tekstu?
mazi.w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 15:38   #36
chikitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Ustka
Wiadomości: 13
Re: Choroby paznokci

Hejka, takie same znaki jak na Gadu Gadu, przynajmniej mi tak to wychodzi
__________________
Syl.
chikitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 16:15   #37
mazi.w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 22
GG do mazi.w
Re: Choroby paznokci

Haj! Pisząc tekst niechcą wskoczć mi uśmieszki!(mogłabyś opisać pokolei jak je umieszczasz tutaj?)
mazi.w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-16, 16:21   #38
chikitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Ustka
Wiadomości: 13
Re: Choroby paznokci

Jak piszę to po prostu stawiam znaczki takie jak w GG ale tu nie widać, widać dopiero jak wyślesz na stronkę odpowiedź
__________________
Syl.
chikitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 16:41   #39
mazi.w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 22
GG do mazi.w
Re: Choroby paznokci

hello: dzięki za rade wyprubuję :x
mazi.w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 20:13   #40
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Choroby paznikci

Listę ikonek i uśmieszków macie na dole strony po lewej stronie, jest tam napisane : wywoływanie ikonek i uśmieszków.
Aha i żeby one wychodziły musicie też pamiętać żeby zrobić spacją odstęp.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 20:04   #41
chikitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Ustka
Wiadomości: 13
Re: Choroby paznikci

Dziękujemy Camillo za wskazówki
__________________
Syl.
chikitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-17, 20:07   #42
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Choroby paznikci

Wystarczy, że będziesz mi mówić Kamila .
Bardzo proszę i do usłóg
Pozdrawiam
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 20:14   #43
chikitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Ustka
Wiadomości: 13
Re: Choroby paznikci

Napiszę co wczoraj sobie kupiłam odnośnie tym moich nieszczęsnych paznokci, Skrzyp Pony - to normalka ( tylko nie wiedziałam że aż tyle trzeba tego jeść(2x2);P i jeszcze kupiłam sobie z firmy Pierre Rene - Ceramide Hardener-(ceramidowe utwardzacz do odbudowy płytki z witaminami i tak dalej bla bla ) ponoć bardzo dobry do pielęgnacji paznokcia po tipsach I powiem szczerze że po pomalowaniu paznokieć wygląda rewelka patrzę na moje pazurki i nadziwić się nie mogę że tak wygląd zmieniły,no i jeszcze kupiłam krem do rąk Ziaji Aretina Q no i jestem usatysfakcjowana - chwilowo

Ok. Kamilo "bendem" hehehe
__________________
Syl.
chikitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 21:18   #44
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Choroby paznokci

Ja pozwolilam sobie zmienic tytul watku i poprawic ten nieszczesny błąd w nim...
A co do paznokci to mi sie strasznie rozdwajaja i lamia... Zaopatrzylam sie w skrzypovite ale jakos nie zorganizowalam sie jeszcze na tyle aby to codziennie lykac :/.
A to w ogole cos daje?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 21:37   #45
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Choroby paznokci

daje daje... troche pozno sie wtracam, bo ten temat jak bumerang i myslałm ze juz mnie nie zaciekawi, ale moze komus pomoge.
Ja na "rozdwajanie" choruje przynajmniej raz w roku, powód: stresy lub wypłukanie witamin z organizmu po zimie. W tym roku ratowałam sie tak: kuracja Skrzypo Vita + wapno musujace, pozniej Silica (1 x dziennie)i po zjedzeniu jednego listka przeszło, teraz łykam profilaktycznie ab und zu
Aaa dodam ze tez porawia sie cera i wlosy (nie wypadaja mi tak).
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 10:24   #46
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Choroby paznikci

młodaa napisał(a):
> Uuu... to ja proponowalabym dobry preparat wzmacniajacy paznokcie w tabletkach ( Skrzyp polny, Silica itp) i polecam odzywke <u>Witaminowa Bomba</u> firmy Killys (raz, dwa razy dziennie). Dodatkowo trzymaj miedzy kolejnym nakladaniem lakieru w cieplej oliwie z oliwek.
> Tak ja zrobilabym, ale moze zaczekaj jeszcze na opinie innych dziewczyn (ktore takze walczyly z takim stanem paznokci), bo przyznaje ze specjalistka nie jestem
Ja odnośnie tej Witaminowej Bomby - jak mam rozumieć to, że trzeba jej używać 1-2 razy dziennie? Jedną warstwę na drugą to ok (zresztą nawet tak radzą na opakowaiu), ale na drugi dzień to już chyba trzeba ją zmyć i zacząć od początku, tak? Choć z drugiej strony takie częste używanie zmywacza jakoś też mi się nie podoba... Jak to jest?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 12:03   #47
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Choroby paznikci

MagJa napisał(a):
> młodaa napisał(a):
> > Uuu... to ja proponowalabym dobry preparat wzmacniajacy paznokcie w tabletkach ( Skrzyp polny, Silica itp) i polecam odzywke <u>Witaminowa Bomba</u> firmy Killys (raz, dwa razy dziennie). Dodatkowo trzymaj miedzy kolejnym nakladaniem lakieru w cieplej oliwie z oliwek.
> > Tak ja zrobilabym, ale moze zaczekaj jeszcze na opinie innych dziewczyn (ktore takze walczyly z takim stanem paznokci), bo przyznaje ze specjalistka nie jestem
> Ja odnośnie tej Witaminowej Bomby - jak mam rozumieć to, że trzeba jej używać 1-2 razy dziennie? Jedną warstwę na drugą to ok (zresztą nawet tak radzą na opakowaiu), ale na drugi dzień to już chyba trzeba ją zmyć i zacząć od początku, tak? Choć z drugiej strony takie częste używanie zmywacza jakoś też mi się nie podoba... Jak to jest?


Ja nakladam lakier raz dziennie i naprawde stan paznokci poprawil mi sie. Doradzila mi to jedna z wizazanek.
Nie polecam stosowanie codzienne zmywacza, ale mozesz po prostu nakladac warstwe na warstwe. Ja maluje najpierw 2, na nastepny dzien kolejna itd az w koncu lakier zaczyna juz delikatnie schodzic (odpryskuje), wiec wtedy zmywam (albo jesli widze ze stan moich skorek nie jest taki jak byc powinien). Aha, lakier bez pribemu schnie nawet na paru warstwach

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 08:26   #48
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
zolte paznokcie i co dalej???

to ja jeszcze raz mam ladne dluge paznokcie i zdrowe tak mi sie zdaje bno nie rozdwaja sie ani nie lamna sa elastyczne i zarazem twarde... ale teraz denerwuje mnie jeden fakt ze koncowki ktore powinny byc biale sa zolte... podejrzewam ze to od lakierow inglota bo odkad zaczelam nimi malowac tak jest... co moge zrobnic by wrocily do normy?? sa jakies domowe sposoby?
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 08:48   #49
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: zolte paznokcie i co dalej???

Moim sprawdzonym sposobem na żółte paznokietki są czynności w kolejności
1) Polerowanie delikatnym specjalnym pilniczkiem, takim 3-funkcyjnym
2) Moczenie w cytrynce ( ok. pół godzinki )
Cytrynkę przekrajam na pół, siadam sobie wygodnie ze szmatką na kolankach ( bo soczek wycieka ), wsadzam paluchy bezpośrednio w cytrynkę i moczę.
Działa, ale nie po pierwszym razie, z reguły widać poprawę już po 2-3 razach.
No i bardzo ważne, zawsze, ale to zawsze uzywam bazy pod lakier. Najlepsza moim zdaniem jest firmy Bell, taka, co potem ją się na lakier kładzie, nawet jak malujesz jasną emalią. Wiadomo, że najbardziej żółcą lakiery ciemne, ale jasne też.
Powinno pomóc, spróbuj, polecam.
Miłego dnia !
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-28, 20:49   #50
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: zolte paznokcie i co dalej???

polerowanie paznokcie nie jest dobrą metodą... ponieważ w ten sposób piłuje się warstwe paznokcia i przez to staje sie cieńszy, słabszy... moczenie w cytrynie powinno pomóc
i właśnei tak jak kasia napisałam zawsze używaj bazy pod lakiery mi po Inglocie nie żółkną

Powodzenia
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 09:16   #51
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: zolte paznokcie i co dalej???

To ja mam jeszcze pytanko do Dolly, powiedz kochana, czy takie polerowanie np. raz na 2 tygodnie, delikatna polerką też niszczy pazury ? Bo ja tak robię i strasznie to lubię, bo mam potem piękne, gładziutkie i błyszczące. Zawsze potem moczę w oliwie , to może nieszkodzi ? A jak szkodzi , to co w zamian ?
Wydaje mi się, że jakbym tego nie robiła, to bym miała nierówne i brzydkie pazurki. Fobia jakaś ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 09:56   #52
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: zolte paznokcie i co dalej???

kasia napisał(a):
> To ja mam jeszcze pytanko do Dolly, powiedz kochana, czy takie polerowanie np. raz na 2 tygodnie, delikatna polerką też niszczy pazury ? Bo ja tak robię i strasznie to lubię, bo mam potem piękne, gładziutkie i błyszczące. Zawsze potem moczę w oliwie , to może nieszkodzi ? A jak szkodzi , to co w zamian ?
> Wydaje mi się, że jakbym tego nie robiła, to bym miała nierówne i brzydkie pazurki. Fobia jakaś ?


ja przeczytałam to na innym forum... te pilniczki 3stopniowe można używać co 3miesiące, a tak to niestety podobno niszczą płytke paznokcia i nie powinno się tak często używać
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 15:01   #53
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Żółte paznokcie brrrr

Kochane czy znacie skuteczne preparaty do usuwania żółtego zabarwienia płytki paznokciowej?????????? , mimo że użyłam podkładu pod fioletowy lakier , po zmyciu okazały się paznokcjie tak żółte że wstyd z domu wychodzić, proszę napiszcie co Wam pomogło
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 15:21   #54
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: Żółte paznokcie brrrr

dośc dobry jest preparat KillyS. paznokcie faktycznie tracą żółtawe zabarwienie, ale dopiero po paru zastosowaniach. jest w postaci lakieru. ze 2 lata temu czytałam w gazecie o proszku który rozpuszcza się w wodzie a potem moczy pazurki w tym specyfiku, niestety nigdzie nie moge do dostac. nazwy nie pamietam . pzdr
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 15:26   #55
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: Żółte paznokcie brrrr

hej dzięki, właśnie przekopałam archiwum i niewiele jest na ten temat, także czytałam o Killys chyba nie mam wyjśćia jak go kupić, chociaż zauważyłam dziwną rzecz, bo zżółkła tylko część paznokcia pod którą jest ciało a ta część ponad opuszek paznokcia nie , pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło i jak to zobaczyłam to .dziękuję
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 10:10   #56
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Pomocy!!!paznokcie zabarwiły mi sie na zółto:-(

pomozcie,nigdy nie mialam tego problemu...dzis zmylam bezowy lakier (wiec to zabarwienie nie jest od lakieru bo plytke odbarwiaja ciemne lakiery),zastosowalam preparat do skorek Manhattanu i okladnie w tym miejscu momentalnie pojawila sie zolte zabarwienie . podejrzewam o to wlasnie ten preparat,ale dziwnie bo jak go wczesniej uzywalam nic takiego sie nie dzialo. a moze to prepatat do skorek + zmywacz do paznokci (teraz kupilam nowy Cree bezacetonowy o zapachu grejpfruta w koloze zoltawym,wczesniej mialam wisniowy i zadnych niespodzianek nie bylo).
co mam zrobic by usunac to przebarwienie i co moglo je spowodowac?pomozcie na razie pomalowalam poznokcie jasnym inglotem z takimi malenkimi drobinkami ,ale zolte plamy przy skorkach nadal jeszcze widac
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 11:50   #57
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Dot.: Pomocy!!!paznokcie zabarwiły mi sie na zółto:-(

Wymocz paluszki w cytrynie, mnie to zawsze pomaga. Niestety nie będzie to efekt natychmiastowy, potrzeba kilku ok. 10 min. "seansów", ale zadziała na pewno.
A poza tym możesz użyć pilniczka polerki, ale baaardzo delikatnie i przed cytrynką.
I na przyszłość z a w s z e używaj bazy pod lakier , no chyba, że chcesz pomalować pazurki odżywką.
pozdrowionka
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:44   #58
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Pomocy!!!paznokcie zabarwiły mi sie na zółto:-(

Ja swojego czasu także miałam taki problem i to używając bazy i lakieru revlona , jak zmyłam lakier doznałam szoku moczyłam w cytrynie, kupiłam lakier killysa do żółtych paznokci- nic nie pomogło- wyglądalo to okopnie i tylko lakier ciemny zakrywał płytkę.Jedno co mogę polecic ale i sama o tym wiem ze tak robić sie nie powinno a znawczynie to pewnie mnie zlinczują ale ja wzięłam pilnik pamierowy, bardzo delikatny i leciutko zmatowiłam płytkę.Niemiałam innego wyjścia bo czekając aż cały paznokieć mi odrośnie to i z rok bym czekała.Nic złego się nie stało moim paznokciom , zaraz potem nałożyłam odżywkę i wszystko jest ok.Ale także nie umiem znaleźć odpowiedzi dlaczego tak mi się stało chociaż wcześniej nie miałam takich problemów, no cóż - grunt że mam ładne paznokcie.Ja tylko mogę cos takiego polecić - jak zrobisz to zalezy tylko i wyłącznie od Ciebie.
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 15:32   #59
iws
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 85
Dot.: Pomocy!!!paznokcie zabarwiły mi sie na zółto:-(

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...B3te+paznokcie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...B3te+paznokcie

Pewnie jak zdążyłaś już przeczytać żółte paznokcie są efektem niedostatecznej pielęgnacji, przede wszystkim częstego ich malowania ciemnymi emaliami bez nakładania podkładu.

Kiedyś też miałam ten problem i ratowałam się Killys'em. W końcu odrosły.
iws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 16:10   #60
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: Pomocy!!!paznokcie zabarwiły mi sie na zółto:-(

Ja też mam taki problem. Zawsze używam podkłady pod lakier i nie maluje ich na ciemne kolory, tylko wręcz na bardzo jasne (biały, perłowy itp) a jednak są żółte...
A jak mocze w cytrynie to owszem najpierw jest efekt, ale mam wrażenie, że potem żółcieją(tak sie pisze??) jeszcze bardziej...
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.