16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-08, 00:53   #1
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49

16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy


To dziwne, że w tym wieku jeszcze nie mam miesiaczki. Mama tez późno dostała, ale chyba nie aż tak.
Mam duuuże problemy z cerą i nie mam okresu - myślicie, że to jakies zaburzenia hormonalne?
Mam iść do ginekologa, ale nie chcę się przed kimś rozbierać i nie wiem, czy się przekonam. Dałoby się jakoś 'zbilansowac' moje hormony bez zagladania nie powiem gdzie? Musze z tym iśc koniecznie do gina?
Tyle się czyta o osobach, które nawet w wieku 19 lat dostały pierwszy okres i są zdrowe i żyją, a nie szły do gina, a mi już rodzinny każe sie wybrać. ;//
A ja szczerze to gdzies mam to, czy dostanę, czy nie, nawet bezpłodności się chyba nie boję (nie ciągnie mnie do dzieci, zawsze można adoptować...), ale gorzej z cerą i boję się, że to może być powiązane.
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 01:20   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Idź do lekarza, może nie masz problemów - a może się okazać, że masz, i to całkiem poważne. Ginekologa niczym nie zaskoczysz, nie bój się.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 02:31   #3
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Rozumiem, że nie chcesz iść do ginekologa. To nie jest ''ulubiony'' lekarz kobiet, ale czasami po prostu trzeba Ginekolog ma takie widoki na co dzień od kilku/nastu/dziesięciu lat, więc niczym go nie zaskoczysz. Wybierz jakaś młodą lekarkę, będziesz mniej skrępowana.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 16:53   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Idz do gina, byc może wcale nie będziesz musiała sie rozbierać a zleci tylko badania. Poiwedz koniecznie, że jestes pierwszy raz, ginekolog tez człowiek
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 11:45   #5
mefistoo7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 14
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

jeszcze się nie zdarzyła taka co nigdy nie dostała okresu a cera to normalne w tym wieku, można zmienić dietę
__________________
<ciach_reklama>
mefistoo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 18:58   #6
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez mefistoo7 Pokaż wiadomość
jeszcze się nie zdarzyła taka co nigdy nie dostała okresu
No to prawda.
Żadnych bólów brzucha nie mam, zadnych powiększonych jajnikow czy cos (rodzinny macał ) i żadnych niepokojących objawów, oprócz tej niezwykle cholernej cery.

Dziewczyny, każda z was mowi, ze mam isc do gina, ale nie odpowiedziałyście, czy to może mieć jakiś związek z niewłaściwym funkcjonowaniem hormonów. Wtedy gin by mi cos przepisal? Jak on to ma zbadać?
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 19:11   #7
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez mefistoo7 Pokaż wiadomość
jeszcze się nie zdarzyła taka co nigdy nie dostała okresu a cera to normalne w tym wieku, można zmienić dietę
Oj, zdarzają się
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 12:32   #8
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

sialalabamba , powinnaś iść do ginekologa, nawet dla swojego spokoju. Ginekolog będzie chciał Cie zbadać, ale jeśli jesteś dziewicą,to mu to powiedz, to zbada Cię przez odbyt (nie bój się to nic nie boli), albo że tak napiszę normalnie (czyli dopochwowo). Zalezy to od gina. Napisze Ci jakie badania hormonalne masz wykonać. Badania hormonalne wykonuje się poprzez pobranie krwi najlepiej w twojej najbliższej przychodni. Masz dopiero 16 lat i nie wiesz czy za 10 lat nie chciałabyś mieć dzieci...
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:56   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Spokojnie, ja w wieku 16 lat miałam mega brzydką cerę, masę wyprysków, a okres dostałam właśnie wtedy, ale nigdy nie martwiło mnie to, że tak późno.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:44   #10
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez anulkas1990 Pokaż wiadomość
sialalabamba , powinnaś iść do ginekologa, nawet dla swojego spokoju. Ginekolog będzie chciał Cie zbadać, ale jeśli jesteś dziewicą,to mu to powiedz, to zbada Cię przez odbyt (nie bój się to nic nie boli), albo że tak napiszę normalnie (czyli dopochwowo). Zalezy to od gina. Napisze Ci jakie badania hormonalne masz wykonać. Badania hormonalne wykonuje się poprzez pobranie krwi najlepiej w twojej najbliższej przychodni.
Jezu, nie chcę mieć badania dopochwowego, a tym bardziej przez odbyt. o.O Jeśli do 18 lat nie dostanę, wtedy zacznę się niepokoić. ;// Mój brak okresu, moja sprawa, niektórzy by nawet powiedzieli, że mi zazdroszczą.
A czy nie może skierować na badania hormonalne od razu? Dać tylko skierowanie na badanie krwi i hop siup?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Spokojnie, ja w wieku 16 lat miałam mega brzydką cerę, masę wyprysków, a okres dostałam właśnie wtedy, ale nigdy nie martwiło mnie to, że tak późno.
A to jest jeszcze nadzieja.
A lekarz rodzinny nie kazal ci sie przejśc do gina? Nikt nie naciskał? W którym miesiącu po skonczeniu 16 lat dostałaś?
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 08:55   #11
olgak85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Przede wszystkim wizyta o ginekologa to nic strasznego. Popytaj się znajomych, którego polecają, bo niektórzy są burakami, a niektórzy są ludzcy, z którymi da się porozmawiać. Wiem, że się krępujesz, bo w Twoim wieku też tak miałam, ale wizyty u ginekologów są zupełnie naturalne.
Tak czy siak, kiedyś cię to czeka.
Wklejam ci linka o pakiecie badań zalecanym przy diagnozowaniu problemów hormonalnych. Jest tam spisane w jakim dniu cyklu jakie badanie robić, ale ty na razie nie masz cyklu, więc zrób prolaktynę, testosteron i badania tarczycy.
Nie jestem powiązana z tą firmą w żaden sposób, ale też nie dawno miałam problemy z miesiączką, więc trochę czytałam o tym.
http://www.pakiety.diag.pl/hormonaln...kobiet,36.html
olgak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 09:09   #12
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Nienormalne "jak nie dostanę do 18 to będę się martwić". Jesteś młoda, i strach przed ginekologiem jest całkiem normalny. Jednak TRZEBA do niego iść, tym bardziej jak się coś dzieje - ja miałam badanie przez odbyt i trwało 5 sekund, nie bolało. Nie bój się, większość kobiet chodzi do ginekologa i żyją. Wiem, że rozbieranie się przed kimś obcym jest trudne, ale ginekolog widzi takie widoki kilka razy dziennie. MUSISZ iść do ginekologa. No bo co - zajdziesz w ciążę (przykładowo) i wtedy też do ginekologa nie będziesz chodzić, bo się wstydzisz? Złapiesz infekcję, i do ginekologa nie pójdziesz, bo się wstydzisz? Nie, sama sobie hormonów nie unormujesz, ginekolog musi ci zlecić badania ich poziomu. To naprawdę nie jest straszne, do rodzinnego chodzisz gardło pokazać, to do ginekologa nie pójdziesz? Czy intymność i seks był u ciebie w domu tematem tabu?
Powtarzam - marsz do ginekologa i to jak najszybciej, nie zje cię, nie zabije, nie zrobi zdjęć i nie wrzuci na neta. Ttlko Ci pomoże
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 13:21   #13
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Tyle dziewczyn chodzi do ginekologa, musisz się po prostu przełamać. Najlepiej pójdź do gina z bliską koleżanką. Uwierz mi, ja też w twoim wieku stresowałam się, opóźniałam to wszystko i co wyszło? Miałam bardzo nieregularny okres i nic z tym nie robiłam,bo myślałam,że to wszystko przejdzie,że się unormuje. Byłam głupia,że wcześniej nie poszłam do ginekologa i teraz biorę hormony i badam się regularnie i mam okres! (a go nie miałam od stycznia br.). Pamiętam,że będąc młodsza cieszyłam się że go nie mam,ale wiem teraz,że to była głupota. Do pewnych rzeczy chyba trzeba dorosnąć:P. Teraz to lubię ginekologów a jestem raczej nieśmiałą osóbka i już nie krępuje mnie rozebranie się przed ginekologiem. Przełam się, dla własnego dobra.
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:10   #14
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez mefistoo7 Pokaż wiadomość
jeszcze się nie zdarzyła taka co nigdy nie dostała okresu
Czyżby?

Jest kilka bardzo poważnych chorób, które objawiają się właśnie pierwotnym brakiem miesiączki. I diagnozuje się je, jeżeli dziewczyna do 16 roku życia nie dostała pierwszej miesiączki. Osobiście znam dziewczynę, która tak długo właśnie nie miała okresu i u niej okazało się to być chorobą. Została odpowiednio zdiagnozowana i leczona, wywołano miesiączkę, ale fakt, matką prawdopodobnie nigdy nie będzie.

Tylko, że fakt bezpłodności nie jest tu najważniejszy - pierwotny brak miesiączki może być, jak już napisałam, objawem poważnych chorób czy zaburzeń, o których po prostu wiedzieć trzeba i które mogą dawać poważniejsze objawy niż trądzik.

Zdrowa kobieta powinna mieć okres po prostu. Jeśli go nie ma, znaczy że coś niedobrego dzieje się w jej ciele. I trzeba to zbadać jak najprędzej. Dlatego do lekarza marsz! Ja wiem, że to nie jest najprzyjemniejsze przeżycie, chyba każda z nas krępowała się przed pierwszą wizytą, ale uwierz mi, w życiu mogą Cię czekać o wiele gorsze chwile. Zasięgnij porady znajomych, poczytaj w internecie o ginekologach w swojej okolicy, wybierz tego, który ma najlepsze opinie i powiedz mu, że to Twoja pierwsza wizyta. Będzie wiedział, jak postępować.

A inne objawy dojrzewania? Są w normie? Owłosienie, kształty ciała? Zauważyłaś coś jeszcze niepokojącego?
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:57   #15
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Tak, wstydzę się, to prawda. Nie wiem nawet, czy się porządnie wydepilować w tym miejscu, ale to połowa problemu. Musze iść z mamą, bo jestem niepełnoletnia.
No wlaśnie wszystkie inne objawy dojrzewania są: krągłości (biustu nie mam za dużego, ale jednak jest), owłosienie tam, gdzie trzeba, problemy z cerą...
Nie zauważyłam nic niepokojącego, nic mnie nie boli.
Tylko mam taką wydzielinę, taki śluz ciągle. Jednak w jasnym kolorze.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Nie wiem, czy to się przyda, ale morfologia też w normie.
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:01   #16
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez sialalabamba Pokaż wiadomość
Tak, wstydzę się, to prawda. Nie wiem nawet, czy się porządnie wydepilować w tym miejscu, ale to połowa problemu. Musze iść z mamą, bo jestem niepełnoletnia.
No wlaśnie wszystkie inne objawy dojrzewania są: krągłości (biustu nie mam za dużego, ale jednak jest), owłosienie tam, gdzie trzeba, problemy z cerą...
Nie zauważyłam nic niepokojącego, nic mnie nie boli.
Tylko mam taką wydzielinę, taki śluz ciągle. Jednak w jasnym kolorze.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Nie wiem, czy to się przyda, ale morfologia też w normie.
Nie musisz się depilować, lekarzowi jest wszystko jedno. Nie odkładaj tej wizyty, im szybciej będziesz miała ją za sobą tym lepiej A jeśli masz skończone 16 lat to prawdopodobnie mama nie będzie Ci na wizycie potrzebna.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:04   #17
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez sialalabamba Pokaż wiadomość
Tak, wstydzę się, to prawda. Nie wiem nawet, czy się porządnie wydepilować w tym miejscu, ale to połowa problemu.
Myślę, że akurat depilacja to nie problem, niektórzy ginekolodzy wręcz nie zalecają nadmiernej depilacji miejsc intymnych.

Cytat:
Musze iść z mamą, bo jestem niepełnoletnia.
Może to nawet lepiej? Mama Cię wesprze, poradzi

Cytat:
No wlaśnie wszystkie inne objawy dojrzewania są: krągłości (biustu nie mam za dużego, ale jednak jest), owłosienie tam, gdzie trzeba, problemy z cerą...
Nie zauważyłam nic niepokojącego, nic mnie nie boli.
Tylko mam taką wydzielinę, taki śluz ciągle. Jednak w jasnym kolorze.

Aż tak się nie znam, ale wydaje mi się, że wszystkie objawy fizyczne są ok, a przed pierwszą miesiączką występuje wydzielina z pochwy. Ale mimo wszystko uważam, że powinnaś skonsultować się z lekarzem, prędzej czy później i tak będziesz musiała się w końcu wybrać do ginekologa, więc może właśnie teraz jest na to czas
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:14   #18
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

No wlaśnie mama mnie nie wesprze, bo sama nienawidzi takich wizyt i też czuje się skrępowana i za siebie (jak chodzi) i nawet za mnie.
Poza tym narzeka, że od dziecka się nałaziła ze mną po lekarzach, a teraz jeszcze ginekolog... Nigdy nie byłam normalnym dzieckiem.

No właśnie wszystkie inne objawy są, do jasnej cholery...

Czytałam, że ludzie o fioletowych oczach nie mają nigdy okresu. A są płodni.
Hehe, nie mam fioletowych oczu, ale może tez jestem wyjątkowa.
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:25   #19
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez sialalabamba Pokaż wiadomość
No wlaśnie mama mnie nie wesprze, bo sama nienawidzi takich wizyt i też czuje się skrępowana i za siebie (jak chodzi) i nawet za mnie.
A więc idź sama. Wydaje mi się, że możesz, aczkolwiek pewna nie jestem, niech wypowie się ktoś kto wie na 100%

Cytat:
Czytałam, że ludzie o fioletowych oczach nie mają nigdy okresu. A są płodni.
Wybacz, ale czy Ty naprawdę wierzysz w takie bzdury? Jak Ty to sobie wyobrażasz pod względem biologicznym?
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 15:35   #20
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Wierzę w fioletowe oczy, ta reszta wydaje się zbyt idealna dla kobiet (brak okresu, owłosienia itd.) :P
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:00   #21
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

No to jak się tak bardzo boisz, to nie idź, czekaj na rozwój wydarzeń. Dwa lata (bo do 18 nie będziesz się martwić), potem do 20 (no skoro do 18 nic się nie stało to poczekam 2 lata), potem do 25 (aaaa, i tak się nic nie dzieje) 30 (e tam, mogłam iść wcześniej, jeszcze żyję, więc po co się przejmuję), w międzyczasie "buuuu, nie mogę mieć dzieci, olaboga, co ja pocznę biedna, tak bardzo pragnę dzidziusia" 40 (Teraz? teraz to ja pracę mam!), 50 lat (e, teraz to ja za stara jestem na ginekologa).
Czarny scenariusz, ale naprawdę IDŹ do ginekologa, nie zje cię. Ja mam mały biust, chodzę. Ba - jestem koścista i chodzę. Czy nigdy nie depilowałaś się w tym miejscu?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 19:47   #22
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Jeżeli nigdy się nie depilowałaś, to nie zaczynaj przed wizytą, bo dojdzie do tego jeszcze podrażnienie. Ale np. ja komfortowo czuję się tylko po kompletnej depilacji. Co do mamy, to nie ma takiego nakazu, co najwyżej jakiś lekarz może robić problemy, ale do takiego to ja bym nie poszła. Nawet jeżeli pójdziesz z kimś, to ta osoba będzie obecna tylko podczas rozmowy, nie będzie podziwiać widoków razem z ginekologiem.


Swoją drogą, nie wiem, co za ''intelygent'' wymyślił wspólne wizyty z mamą Rozumiem w przypadku dzieci, albo kogoś, kto się bez mamy nie ruszy, ale taka statystyczna nastolatka na 100% nie będzie z lekarzem szczera, kiedy mamusia siedzi obok. Jak miałam 20 lat, trafiłam w nocy do szpitala z zapaleniem jajników, mama mnie zawiozła. Jeszcze przy niej lekarz zaczął przeprowadzać wywiad i czułam się skrępowana, a co dopiero takie ''świeżynki''
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 20:40   #23
wenus_lifestyle
Raczkowanie
 
Avatar wenus_lifestyle
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Zgadzam sie z tym co napisaly dziewczyny- byc moze nic Ci nie jest, ale mozliwe, ze masz jakies problemy hormonalne. Dziwie sie, ze lekarz rodzinny nie zlecil takich badan (moze to zrobic).
Ja polecam pojscie do gina z mama/przyjaciolka/siostra. Moja pierwsza wizyta wygladala tak, ze mama czekala w poczekalni, a ja sama weszlam, porozmawialam. W trakcie jakos tak wyszlo, ze powiedzialam, ze mama siedzi przed gabinetem i dr poprosila ja (na sam koniec wizyty) i chwilke z nia porozmawiala, co wg mnie bylo mile. Mysle, ze zaufana osoba moze Cie uspokoic w takim momencie.

Edytowane przez wenus_lifestyle
Czas edycji: 2013-06-11 o 20:42
wenus_lifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 00:37   #24
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Czy nigdy nie depilowałaś się w tym miejscu?
Nieregularnie :P i muszę przyznać, mniej starannie niż np. nogi czy pachy.

Cytat:
Napisane przez wenus_lifestyle Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z tym co napisaly dziewczyny- byc moze nic Ci nie jest, ale mozliwe, ze masz jakies problemy hormonalne. Dziwie sie, ze lekarz rodzinny nie zlecil takich badan (moze to zrobic).
Ja polecam pojscie do gina z mama/przyjaciolka/siostra.
Na mamę nie liczę, a z koleżanką też bym się wstydziła iść, chyba nie mam takiej odpowiedniej do tych spraw... Żadna z nich nigdy nie była u gina.
Ja też jestem mega zdziwiona, że nie dostałam skierowania na badania hormonalne! Mogę je zrobić przed ginem lub nawet bez pomocy gina?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Co do mamy, to nie ma takiego nakazu, co najwyżej jakiś lekarz może robić problemy, ale do takiego to ja bym nie poszła. Nawet jeżeli pójdziesz z kimś, to ta osoba będzie obecna tylko podczas rozmowy, nie będzie podziwiać widoków razem z ginekologiem.
Ale i tak chcialabym być kompletnie sama w gabinecie, jak już. A nawet chyba do głupiej rozmowy muszę być z opiekunem.

Nie wiem, czy przełamię się i pójdę, być może jeszcze poczekam (ale nie do 30-stki :P ) - żyję, nic mnie nie boli, a ciagle nie wiem, czy moge w międzyczasie (i jak) zrobic te badania hormonalne.
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 01:32   #25
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez sialalabamba Pokaż wiadomość
Nieregularnie :P i muszę przyznać, mniej starannie niż np. nogi czy pachy.



Na mamę nie liczę, a z koleżanką też bym się wstydziła iść, chyba nie mam takiej odpowiedniej do tych spraw... Żadna z nich nigdy nie była u gina.
Ja też jestem mega zdziwiona, że nie dostałam skierowania na badania hormonalne! Mogę je zrobić przed ginem lub nawet bez pomocy gina?



Ale i tak chcialabym być kompletnie sama w gabinecie, jak już. A nawet chyba do głupiej rozmowy muszę być z opiekunem.

Nie wiem, czy przełamię się i pójdę, być może jeszcze poczekam (ale nie do 30-stki :P ) - żyję, nic mnie nie boli, a ciagle nie wiem, czy moge w międzyczasie (i jak) zrobic te badania hormonalne.
Nie musisz być z opiekunem, znajdź dobrego ginekologa, poczytaj opinie jego pacjentek w internecie. Skierowanie na takie badanie może dać Ci każdy lekarz, ale raczej tego nie zrobi, bo wyniki i tak musi zinterpretować ginekolog. Nie wiem, czego się tak boisz, przecież nie idziesz rozłożyć nóg przed gościem z dyskoteki, tylko na BADANIE do LEKARZA.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 09:04   #26
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

No to czekaj, twój problem.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 09:13   #27
wenus_lifestyle
Raczkowanie
 
Avatar wenus_lifestyle
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Najlepiej jak zrobisz tak:
1. lekarz rodzinny - popros o skierowanie na badania i skierowanie do gina i biegnij zajac sobie kolejke
2. z wynikami do rodzinnego, niech sie wypowie (kazdy normalny lekarz wypowie sie o hormonach)
3. potem z wynikami do gina, prawdopodobnie jeszcze raz bedziesz musiala zrobic badanie hormonow, ale to juz on ustali

Skoro nie masz nikogo zaufanego, idz sama i nic sie nie boj. Byc moze na pierwszej wizycie bedziecie tylko rozmawiac

Edytowane przez wenus_lifestyle
Czas edycji: 2013-06-12 o 09:14
wenus_lifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 10:02   #28
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Do ginekologa nie trzeba mieć skierowania. Po co chodzić z wynikami do rodzinnego i do ginekologa?
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 11:13   #29
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

No dobra, dobra, ale z tego, co mówicie, to i tak muszę najpierw zrobić te badania, a potem z wynikami udać się do ginekologa. Skoro skierowanie na badania może dać każdy lekarz, no to chyba rodzinny też.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

A ktoś mi powie, jak one wyglądają?
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 11:22   #30
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: 16 lat, nigdy nie miałam okresu + wypryski na twarzy

Cytat:
Napisane przez sialalabamba Pokaż wiadomość

A ktoś mi powie, jak one wyglądają?
Ale co, badania?
Z tego co ja wiem, to hormony w większości przypadków bada się z krwi.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.