Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-26, 10:08   #91
Tutoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Ang: Dobre książki ze słownictwem C1/C2

Może poszukaj w bibliotece? jak CI się nie spodoba albo słownictwo będzie za trudne/za proste możesz oddać
Tutoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 13:20   #92
misskiss09
Raczkowanie
 
Avatar misskiss09
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Problem książek jest następujący. Często autor pisze i objaśnia tematykę tak zawile, ze chyba jak by sam musiał to przeczytać to by się zakręcił. Czasami proste sprawy sa tłumaczone w tak zawiły sposób, że az przykro czytać.
misskiss09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 12:48   #93
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

74 zł na Livro, ale naprawdę pozycja zdecydowanie godna uwagi. Tzn. nie jest taka jak wszystkie - dużo konkretów, a całość porządnie przerobiona.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14690499914005164.jpg.jpg (9,5 KB, 36 załadowań)
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 13:27   #94
lidkovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Jesli już trochę ogarniasz to wyjazd na 3-4 tygodnie do UK będzie najlepszym z możliwych nauczycieli
lidkovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 16:03   #95
Arielina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 52
Dot.: Nasze najlepsze książki do nauki angielskiego

Nie chciałam nowego wątku zaczynać więc pozwoliłam napisać tutaj.
Miałabym pytanie jak tutaj w temacie, jakie książki do nauki języka angielskiego możecie polecić?

Ja to napisze jak z mojej perspektywy chciałabym żeby wyglądało:
Chciałabym się zacząć uczyć języka angielskiego (od postaw np. słownictwo + gramatyka; jak opanuje poziom A1-A2 no to później kolejny poziom B1-B2 gramatyka + słownictwo i może potem uda się wyżej). Wiem, że same książki raczej nie dałyby mi dużo bo chciałabym nauczyć się dobrze mówić po angielsku tak płynnie i swobodnie + nauczyć się dobrze pisać niezależnie czy to list formalny czy oficjalny, po prostu pisanie po angielsku i słownictwo. Do dobrego mówienia i pisania musiałabym dobrze opanować gramatykę z każdego poziomu języka angielskiego. W sumie najbardziej chciałabym się skupić na poziomach A1-A1 i B1-B2.
Nie chodzi mi o zakup książek szkolnych tylko takich dla dorosłych, żeby nauczyć się angielskiego na tych 4 poziomach i finalnie posługiwać się angielskim na poziomie średnio-zaawansowanym/zaawansowanym. Myślałam o kilku książkach np polskich autorów i jakiś brytyjskich (podręczniki) + chciałabym też słuchać np z płyt CD żeby się osłuchać. Przeczytałam w tym wątku, że do nauki słownictwa najlepiej czytać książki po angielsku, no a reszte wydaje mi się resztę załatwią podręczniki. Chciałabym sama we własnym zakresie swoim tempem (samouk) uczyć się języka z książek i z nagrań audio (podcasty, nagrania, płyty CD) żeby potrafić pisać i rozmawiać po angielsku bo obecnie nie stać mnie na szkołę językową a po za tym wszystko zamknięte i nie wiem czy teraz istnieją takie zajęcia, a jeśli istnieją a jeśli istnieją to pewnie tylko on-line. Chciałabym się dobre nauczyć języka, żeby potrafić dogadać się w UK czy w każdym innym kraju gdzie mówi się po angielsku, móc się dogadać. Nie zależy mi na słownictwie typowo biznesowym czy medycznym tylko mnie interesuje angielski taki na co dzień dlatego wolałabym zacząć od początku na poziomie A-A2 a potem przejść wyżej. Chciałabym nauczyć się dobrze mówić po angielsku bez zacinania bo jestem introwertykiem i mało mówię, ale też dobrze się osłuchać, pisać itd.

Jakie książki do nauki języka angielskiego możecie polecić? Albo też jakie książki do gramatyki na każdym poziomie możecie polecić? Czy polecacie książki jakie występują na kursach? Nie chodziłoby mi o to aby mieć kilkanaście książek do nauki i z nich nie korzystać tylko mieć na przykład kilka takich z gramatyką i ze słownictwem i na nich bazować.
Plus byłabym też wdzięczna za jakieś aplikacje na telefon/tablet do nauki + nagrania audio.
Arielina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-02 16:03:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.