Zaproszenie ślubne- przykrość - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-12, 10:15   #271
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

U mnie było tak: osobniki pełnoletnie dostawały zaproszenia z OT (chyba, że OT jest mi znana, wtedy od razu z imienia i nazwiska). Przy potwierdzeniu pytałam czy przyjdą z kimś, czy sami - jeśli z kimś, to dopytywałam o imię i nazwisko osoby towarzyszącej. Na winietkach były imiona i nazwiska, ew. inne określenia jeśli ktoś chciał (nicki z gier czy coś, co miałam żałować).
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 00:08   #272
Anihila
Przyczajenie
 
Avatar Anihila
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ja po 9 latach zwiazki w tym 4 lata jako narzeczenstwo zostalam okreslona jako Osoba Towarzyszaca, troche boli mimo wszystko, jak by nie patrzec moj zna sie z panem mlodym od malego, a od 7 lat z panem mlodym, jego rodzina i rodzina mojego wiecznego narzecoznego jezdzimy na ferie, czasami nad morze. Poczulam sie nic nie znaczaca, a w ogole to zaproszenie to zostalo wreczone mamie mojego narzeczonego a nie bezposrednio. Sytuacja troche niesympatyczna. Stwierdzilam,zeprzykde, oddam za talerzyk w kopercie, wypije dwa drinki i jak kazda normalna osoba zloze zyczenia i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anihila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 07:53   #273
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ja z Wizażu dowiedziałam się, że zwrot "z osobą towarzyszącą" sprawia przykrość, jest niegrzeczny i uwłaczający. Sama z siebie nigdy nie pomyślałam, że takie zaproszenie może oznaczać coś negatywnego... I do tej pory nie myślę, jak dostaje takie zaproszenie to jest mi wszystko jedno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:16   #274
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja z Wizażu dowiedziałam się, że zwrot "z osobą towarzyszącą" sprawia przykrość, jest niegrzeczny i uwłaczający. Sama z siebie nigdy nie pomyślałam, że takie zaproszenie może oznaczać coś negatywnego... I do tej pory nie myślę, jak dostaje takie zaproszenie to jest mi wszystko jedno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zwrot osoba towarzysząca jest w porządku w sytuacjach, w których zapraszający nie zna partnera/partnerki gościa. Jeśli natomiast doskonale wie, że kuzyn Mietek od 10 lat jest w związku z Pamelą Kowalską to wypada dać zaproszenie dla Mietka i Pameli Kowalskiej, a nie dla Mietka i osoby towarzyszącej.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:19   #275
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ja dostałam zaproszenie z nazwiskiem męża, a ja mam nazwisko podwójne. Dla mnie to niechlujstwo, tym bardziej, że ja się ze swoim nazwiskiem podwójnym nie kryję, mam ich oboje na fb i wiedzą jak się nazywam.
To tak jakbym dostała zaproszenie jako osoba towarzysząca, będąc mężatką czy osobą będącą w długotrwałym związku.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 07:57   #276
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja dostałam zaproszenie z nazwiskiem męża, a ja mam nazwisko podwójne. Dla mnie to niechlujstwo, tym bardziej, że ja się ze swoim nazwiskiem podwójnym nie kryję, mam ich oboje na fb i wiedzą jak się nazywam.
To tak jakbym dostała zaproszenie jako osoba towarzysząca, będąc mężatką czy osobą będącą w długotrwałym związku.

Też mam podwójne nazwisko i zauważyłam, że ludzie raczej je ignorują, czyli zwracają się do mnie jednym albo drugim Też dostałam zaproszenie na chrzciny, gdzie było napisane państwo xxx (tu nazwisko męża), ale czy w takiej sytuacji nie obowiązuje taka forma? Zastanawiam się czy powinno być Anna Nowak-Kowalska i Piotr Kowalski czy właśnie Anna i Piotr Kowalscy?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 09:17   #277
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Też mam podwójne nazwisko i zauważyłam, że ludzie raczej je ignorują, czyli zwracają się do mnie jednym albo drugim Też dostałam zaproszenie na chrzciny, gdzie było napisane państwo xxx (tu nazwisko męża), ale czy w takiej sytuacji nie obowiązuje taka forma? Zastanawiam się czy powinno być Anna Nowak-Kowalska i Piotr Kowalski czy właśnie Anna i Piotr Kowalscy?
Oficjalną formą w przypadku, gdy zapraszają Nowakowie albo ktoś spoza rodziny powinno być "mają zaszczyt zaprosić Sz.P. Annę Nowak-Kowalską i Piotra Kowalskiego". Dopuszcza się formę "Annę i Piotra Kowalskich" w dwóch sytuacjach: gdy zaprasza rodzina Kowalskich (jest to podkreślenie więzi rodzinnej), a także (a nawet - równocześnie) - jeśli wiadomo, ze kobieta akceptuje taką formę w zaproszeniu na uroczystość rodzinną. W przypadku zaproszeń na przyjęcia oficjalne zawsze muszą być dwa człony. Ta druga forma z pominięciem członu to raczej na wyczucie. Jak widać, nie każdy o tym pamięta.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 10:51   #278
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Oficjalną formą w przypadku, gdy zapraszają Nowakowie albo ktoś spoza rodziny powinno być "mają zaszczyt zaprosić Sz.P. Annę Nowak-Kowalską i Piotra Kowalskiego". Dopuszcza się formę "Annę i Piotra Kowalskich" w dwóch sytuacjach: gdy zaprasza rodzina Kowalskich (jest to podkreślenie więzi rodzinnej), a także (a nawet - równocześnie) - jeśli wiadomo, ze kobieta akceptuje taką formę w zaproszeniu na uroczystość rodzinną. W przypadku zaproszeń na przyjęcia oficjalne zawsze muszą być dwa człony. Ta druga forma z pominięciem członu to raczej na wyczucie. Jak widać, nie każdy o tym pamięta.

Dzięki za wyjaśnienie, czyli jednak olali sprawę i moje dwa nazwiska. W końcu liczy się tylko po mężu według niektórych
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 11:04   #279
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Oficjalną formą w przypadku, gdy zapraszają Nowakowie albo ktoś spoza rodziny powinno być "mają zaszczyt zaprosić Sz.P. Annę Nowak-Kowalską i Piotra Kowalskiego". Dopuszcza się formę "Annę i Piotra Kowalskich" w dwóch sytuacjach: gdy zaprasza rodzina Kowalskich (jest to podkreślenie więzi rodzinnej), a także (a nawet - równocześnie) - jeśli wiadomo, ze kobieta akceptuje taką formę w zaproszeniu na uroczystość rodzinną. W przypadku zaproszeń na przyjęcia oficjalne zawsze muszą być dwa człony. Ta druga forma z pominięciem członu to raczej na wyczucie. Jak widać, nie każdy o tym pamięta.
Też tak uważam. Dostaliśmy z mężem zaproszenie zapraszamy Kowalskich i to od mojej rodziny
Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Dzięki za wyjaśnienie, czyli jednak olali sprawę i moje dwa nazwiska. W końcu liczy się tylko po mężu według niektórych
"bo to tradycja"
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 12:14   #280
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Też tak uważam. Dostaliśmy z mężem zaproszenie zapraszamy Kowalskich i to od mojej rodziny

"bo to tradycja"

Tak, też moja rodzina się tak popisała. Ale oni mam wrażenie w ogóle nie zarejestrowali, że mam podwójne nazwisko, w sensie chyba im to do głowy nie przyszło i automatycznie wzięli to po mężu.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 12:24   #281
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Zwrot osoba towarzysząca jest w porządku w sytuacjach, w których zapraszający nie zna partnera/partnerki gościa. Jeśli natomiast doskonale wie, że kuzyn Mietek od 10 lat jest w związku z Pamelą Kowalską to wypada dać zaproszenie dla Mietka i Pameli Kowalskiej, a nie dla Mietka i osoby towarzyszącej.
A dla mnie obrażanie się o "OT" na zaproszeniu oznacza przerost ego (bo przecież nic poza dumą nie zostaje urażone). Poza tym "OT" na zaproszeniu nie definiuje naszych relacji. Chyba nie jestem aż tak małostkowa, aby przejmować się takimi głupotami.

Nie widzę powodu, aby uważać się za tak ważną, aby wszyscy z rodziny TŻta znali moje nazwisko (wymaganie tego od kuzynów jest dla mnie śmieszne). Zupełnie szczerze wątpię, by po 8 latach razem rodzice mojego TŻta pamiętali moje nazwisko (a co dopiero kuzyni).
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 13:28   #282
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
A dla mnie obrażanie się o "OT" na zaproszeniu oznacza przerost ego (bo przecież nic poza dumą nie zostaje urażone). Poza tym "OT" na zaproszeniu nie definiuje naszych relacji. Chyba nie jestem aż tak małostkowa, aby przejmować się takimi głupotami.

Nie widzę powodu, aby uważać się za tak ważną, aby wszyscy z rodziny TŻta znali moje nazwisko (wymaganie tego od kuzynów jest dla mnie śmieszne). Zupełnie szczerze wątpię, by po 8 latach razem rodzice mojego TŻta pamiętali moje nazwisko (a co dopiero kuzyni).

Obrażanie się skutkujące nieprzyjściem też uważam za lekką przesadę, ale rozumiem, że w takiej sytuacji komuś mogłoby zrobić się przykro. Oczywiście, że sposób wypisania zaproszenia nie jest w relacji najważniejszy, ale skoro to takie nic, to po co w ogóle te zaproszenia dawać? Może wystarczy zadzwonić i poinformować o dacie ślubu i miejscu wesela? Oficjalna forma zaproszenia moim zdaniem wymaga jednak trochę wysiłku, chociaż tego minimalnego, żeby dowiedzieć się jak nazywa się partnerka/partner bliskiej osoby.

Dla mnie nie jest normalne, żeby bliska rodzina mojego męża nie wiedziała jak się nazywam. Brałam ślub w zeszłym roku i zaproszenia z Osobą Towarzyszącą dostawali single. Reszta miała wypisane z imienia i nazwiska i naprawdę to nie jest wiedza tajemna.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 19:12   #283
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Anihila Pokaż wiadomość
Ja po 9 latach zwiazki w tym 4 lata jako narzeczenstwo zostalam okreslona jako Osoba Towarzyszaca, troche boli mimo wszystko, jak by nie patrzec moj zna sie z panem mlodym od malego, a od 7 lat z panem mlodym, jego rodzina i rodzina mojego wiecznego narzecoznego jezdzimy na ferie, czasami nad morze. Poczulam sie nic nie znaczaca, a w ogole to zaproszenie to zostalo wreczone mamie mojego narzeczonego a nie bezposrednio. Sytuacja troche niesympatyczna. Stwierdzilam,zeprzykde, oddam za talerzyk w kopercie, wypije dwa drinki i jak kazda normalna osoba zloze zyczenia i tyle. Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie postarali się. Wiec po co chcesz iść na wesele? Wyślij życzenia pocztą, albo przekaż przez mamę Twojego faceta. Skoro Cię to zabolało to nie idź. Tak po prostu. Nie ma obowiązku chodzenia na każdą imprezę na jaką Cię zapraszają.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 01:08   #284
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cieszę się, że ktoś odkopał wątek, bo z tylu pustaków mogę sobie garaż postawić.

Dla mnie sprawa jest prosta - imiennie zapraszam osoby, które chce na swoim weselu. Jeśli jest mi to ryba - to zapraszam jako osobę towarzyszącą.

Nieważne, czy są po ślubie, przed, tydzień razem.

Ciocię Basię zaprosilabym z wujkiem Staszkiem, bo lubię oboje i zależy mi na ich obecności.

Kuzyna, którego żony na oczy nie widziałam, zaprosilabym z osobą towarzyszącą. Bo kuzyna lubię, a jej obecność jest mi obojętna, bo nie znam człowieka.

Nie wiem, co w tym dziwnego.

Zanim ktoś wyskoczy - nie widzę żadnego racjonalnego powodu, żeby stosować zasady sv. Mój sposób jest logiczny, prosty i działa. Jeśli taka osoba towarzysząca się obrazi, to się może gonić i nie zjawić, proste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Squaara czyli mozesz teraz przedzwonic i spytac. A ten brak czasu to byla przenosnia. chodzilo mi o to ze kuzyn zwyczajnie nie przyjdzie na slub "bo nie ma czasu". Jesli ci zalezy zeby ktos przyszedl trzeba go szanowac. Gdybym, uslyszala ze ktos nie przylozyl sie do tego aby mnie "odpowiednio" zaprosil czemu mam przyjsc na slub? No powiedz. Oczywiscie mozesz powoedziec niech nie przychodzi ale para mloda marzy o weselu a tu sie goscie wykruszaja i na ten pierwszy taniec nie ma widowni a welon lapia 3 nastolatki.
Ludzie.

Wszystkich wpisałabym z OT po lekturze tego wątku.

Żeby odsiać takie ewenementy.

Kocham ten wątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 16:59   #285
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
A dla mnie obrażanie się o "OT" na zaproszeniu oznacza przerost ego (bo przecież nic poza dumą nie zostaje urażone). Poza tym "OT" na zaproszeniu nie definiuje naszych relacji. Chyba nie jestem aż tak małostkowa, aby przejmować się takimi głupotami.

Nie widzę powodu, aby uważać się za tak ważną, aby wszyscy z rodziny TŻta znali moje nazwisko (wymaganie tego od kuzynów jest dla mnie śmieszne). Zupełnie szczerze wątpię, by po 8 latach razem rodzice mojego TŻta pamiętali moje nazwisko (a co dopiero kuzyni).


Nie wiem o co ta cała afera. Jestem z moim TŻ już prawie 10 lat i jeśli bym dostała zaproszenie jako OT to by mi to było wszystko jedno. Uważam, że dopóki nie jesteście małżeństwem, nota bene w dokumentach wciąż wpisujecie swój status jako kawaler/panna to Wasza druga połówka jest OT. Wyjątkiem mogą być narzeczeni, ale nie muszą. Zwłaszcza, gdy są już zaręczeni, a znają się może rok .


I co to w ogóle za obrażanie, że się nie dostało zaproszenia osobiście? Zwyczaj ten pochodzi z czasów, gdy cała rodzina mieszkała w jednej wsi, więc obejść kilka domów to nie był problem. Nie wyobrażam sobie jechania z Krakowa do Gdańska lub Warszawy, bo jakaś kuzynka może się czuć urażona, że nie zaprosiłam jej osobiście. Ja wszystkich moich gości obdzwoniłam, ewentualnie odwiedziłam jeśli mogłam dużo wcześniej, informując ich o ślubie oraz, że są zaproszeni. Papierowe zaproszenie to czysta formalność. Dlatego też wymyślono "save the date" karteczki .
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 11:09   #286
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Obrażanie się skutkujące nieprzyjściem też uważam za lekką przesadę, ale rozumiem, że w takiej sytuacji komuś mogłoby zrobić się przykro. Oczywiście, że sposób wypisania zaproszenia nie jest w relacji najważniejszy, ale skoro to takie nic, to po co w ogóle te zaproszenia dawać? Może wystarczy zadzwonić i poinformować o dacie ślubu i miejscu wesela? Oficjalna forma zaproszenia moim zdaniem wymaga jednak trochę wysiłku, chociaż tego minimalnego, żeby dowiedzieć się jak nazywa się partnerka/partner bliskiej osoby.
W ten sposób dostaliśmy zaproszenie na ślub brata TŻta. Obydwoje pojechaliśmy. Forma w ogóle nas nie obraziła. I w sumie nie widzę powodu dla którego powinniśmy czuć się urażeni, że nie dostaliśmy kawałka papieru, który następnego dnia po otrzymaniu i tak wylądowałby w koszu.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wszystkich wpisałabym z OT po lekturze tego wątku.
Żeby odsiać takie ewenementy.
Kocham ten wątek.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli kiedyś przyjdzie mi brać ślub i robić z tej okazji wesele, to chyba skorzystam z tego pomysłu
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 22:14   #287
ebrio1566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Z zaproszeniami na ślub może się pojawić problem również w sytuacji, kiedy chcecie organizować uroczystość bez udziału dzieci.

Powstaje dylemat czy osoba przed 18 rokiem życia to nadal dziecko czy możemy 17-latka uznać za osobę dorosłą i zaprosić?

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-05-28 o 19:24 Powód: Link.
ebrio1566 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 22:21   #288
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez ebrio1566 Pokaż wiadomość
Z zaproszeniami na ślub może się pojawić problem również w sytuacji, kiedy chcecie organizować uroczystość bez udziału dzieci.

Powstaje dylemat czy osoba przed 18 rokiem życia to nadal dziecko czy możemy 17-latka uznać za osobę dorosłą i zaprosić?
No i ile takich dylematów będziesz miała? 1-2-3?
Możesz sobie granicę wiekową ustawić gdzie ci się podoba. Np. na 12 lat.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 22:06   #289
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86854005]
Cytat:
Napisane przez ebrio1566
Z zaproszeniami na ślub może się pojawić problem również w sytuacji, kiedy chcecie organizować uroczystość bez udziału dzieci.

Powstaje dylemat czy osoba przed 18 rokiem życia to nadal dziecko czy możemy 17-latka uznać za osobę dorosłą i zaprosić?
No i ile takich dylematów będziesz miała? 1-2-3?
Możesz sobie granicę wiekową ustawić gdzie ci się podoba. Np. na 12 lat.[/QUOTE]
Albo 16. Jeśli ktoś dla Ciebie wygląda na dorosłego/prawie dorosłego to zaproś. Jeśli ktoś dopiero się szykował do egzaminu szóstoklasisty - odpuść . Przecież nie będziesz się pytać każdego o wiek i "ty masz 17, to ok, jesteś zaproszony, a ty masz 16 i 9 miesięcy to nie".

A w ogóle to tylko i wyłącznie od Was zależy kogo zaprosicie, więc sobie zapraszajcie i nie zapraszajcie kogo chcecie .
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 09:57   #290
kosmicznasprawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 31
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja dostałam zaproszenie z nazwiskiem męża, a ja mam nazwisko podwójne. Dla mnie to niechlujstwo, tym bardziej, że ja się ze swoim nazwiskiem podwójnym nie kryję, mam ich oboje na fb i wiedzą jak się nazywam.
To tak jakbym dostała zaproszenie jako osoba towarzysząca, będąc mężatką czy osobą będącą w długotrwałym związku.
Dokładnie. Zgadzam się☠z Tobą. Ludzie często idą na łatwiznę z wypisywaniem zaproszeń i nie znają podstawowych zasad ślubnego savoir vivre.
Ja kilka lat temu też dostałam zaproszenie, gdzie mój wieloletni facet był wpisany jako osoba towarzysząca. Było mi przykro, bo to jest nietaktowne i po prostu przykre. Co innego, jak nie zna się imienia i nazwiska osoby, no to wiadomo, jak się wpisuje, ale jak się zna i wie, że ktoś☠jest w długoletnim związku? Nietakt po całości.
kosmicznasprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 10:44   #291
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kosmicznasprawa Pokaż wiadomość
Dokładnie. Zgadzam sięz Tobą. Ludzie często idą na łatwiznę z wypisywaniem zaproszeń i nie znają podstawowych zasad ślubnego savoir vivre.
Ja kilka lat temu też dostałam zaproszenie, gdzie mój wieloletni facet był wpisany jako osoba towarzysząca. Było mi przykro, bo to jest nietaktowne i po prostu przykre. Co innego, jak nie zna się imienia i nazwiska osoby, no to wiadomo, jak się wpisuje, ale jak się zna i wie, że ktośjest w długoletnim związku? Nietakt po całości.
Pewnie osobie zapraszającej zależało przede wszystkim na Twojej obecności, a partner był przy okazji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 18:00   #292
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kosmicznasprawa Pokaż wiadomość
Ja kilka lat temu też dostałam zaproszenie, gdzie mój wieloletni facet był wpisany jako osoba towarzysząca. Było mi przykro, bo to jest nietaktowne i po prostu przykre. Co innego, jak nie zna się imienia i nazwiska osoby, no to wiadomo, jak się wpisuje, ale jak się zna i wie, że ktoś☠jest w długoletnim związku? Nietakt po całości.
No i co z tego, że jesteś w długoletnim związku? To nie znaczy, że chcesz i musisz zabrać tę konkretną osobę na imprezę. Zaproszenie jest dla ciebie i gdyby nie ty, to zapewne twój partner osobnego by nie dostał.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-06 18:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.