Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-17, 14:08   #1
xxklvrvxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 15

Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?


Jak myślicie, lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem? Komu z tej dwójki łatwiej żyć? Podzielcie się informacją, kim jesteście. Możecie nawet sprecyzować, czy jesteście cholerykiem, sangwinikiem, melancholikiem a może flegmatykiem? Jakie dostrzegacie zalety waszego typu osobowości, a jakie wady? Co was denerwuje w innych typach osobowości?
xxklvrvxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 15:17   #2
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Myślę, że najlepiej żyć w zgodzie ze sobą, swoim charakterem, usposobieniem, zainteresowaniami i poglądami - wtedy nieważne, czy jest się ekstrawertykiem czy introwertykiem, będzie Ci się żyło dobrze i będziesz szczęśliwy (oczywiście biorąc pod uwagę tylko ten aspekt). Jest też spora szansa na to, że wtedy będziesz otaczać się pasującymi do Ciebie ludźmi.

Uważam, że i jeden, i drugi typ osobowości ma swoje wady i zalety - to chyba tak jak ze wszystkim w sumie.
Biorąc jednak pod uwagę ogólnie przyjęte stereotypy i poglądy na temat tych dwóch, to uważam, że lepiej być ekstrawertykiem, bo jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś Cię weźmie za gbura, nudziarza/osobę znudzoną czymś/kimś, "smutasa". Niestety, ale jest wiele przykrych poglądów na temat np. introwertyków. Usposobienie przeciętnego introwertyka może przynieść mu kiepską opinię np. po rozmowie kwalifikacyjnej czy na pierwszym spotkaniu z rodzicami nowej dziewczyny/faceta
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 15:56   #3
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Myślę, że najlepiej żyć w zgodzie ze sobą, swoim charakterem, usposobieniem, zainteresowaniami i poglądami - wtedy nieważne, czy jest się ekstrawertykiem czy introwertykiem, będzie Ci się żyło dobrze i będziesz szczęśliwy (oczywiście biorąc pod uwagę tylko ten aspekt). Jest też spora szansa na to, że wtedy będziesz otaczać się pasującymi do Ciebie ludźmi.

Uważam, że i jeden, i drugi typ osobowości ma swoje wady i zalety - to chyba tak jak ze wszystkim w sumie.
Biorąc jednak pod uwagę ogólnie przyjęte stereotypy i poglądy na temat tych dwóch, to uważam, że lepiej być ekstrawertykiem, bo jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś Cię weźmie za gbura, nudziarza/osobę znudzoną czymś/kimś, "smutasa". Niestety, ale jest wiele przykrych poglądów na temat np. introwertyków. Usposobienie przeciętnego introwertyka może przynieść mu kiepską opinię np. po rozmowie kwalifikacyjnej czy na pierwszym spotkaniu z rodzicami nowej dziewczyny/faceta
Zupełnie tak tego nie widzę. Introwersja/ekstrawersja to tylko jedna ze składowych osobowości. Możecie sobie poczytać tak ogólnie tutaj: https://www.16personalities.com/pl
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 15:58   #4
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Dla kogo lepiej? Pod jakim względem? W jakich warunkach?


Ja jestem introwertykiem. Wkurza mnie, gdy muszę spędzać czas wśród ludzi non stop. Na szczęście w rodzinie póki co skończyły się wesela
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 16:24   #5
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez xxklvrvxx Pokaż wiadomość
Jak myślicie, lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem? Komu z tej dwójki łatwiej żyć? Podzielcie się informacją, kim jesteście. Możecie nawet sprecyzować, czy jesteście cholerykiem, sangwinikiem, melancholikiem a może flegmatykiem? Jakie dostrzegacie zalety waszego typu osobowości, a jakie wady? Co was denerwuje w innych typach osobowości?
tak pytasz jakby można było sobie wybrać jaki typ osobowości chce się mieć...
i jedno i drugie ma swoje zalety.
introwertykom teoretycznie jest łatwiej teraz, w czasie społecznej izolacji. (w teorii bo jak się nie mieszka samemu to trzeba znosić innych ludzi cały czas)
ekstrawertykom teoretycznie jest lepiej odnaleźć się w nowym towarzystwie, w nowej pracy itd
i tak sobie można do śmierci wymieniać zalety i jednego i drugiego.

żadne nie jest lepsze
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 17:02   #6
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez xxklvrvxx Pokaż wiadomość
Jak myślicie, lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem? Komu z tej dwójki łatwiej żyć? Podzielcie się informacją, kim jesteście. Możecie nawet sprecyzować, czy jesteście cholerykiem, sangwinikiem, melancholikiem a może flegmatykiem? Jakie dostrzegacie zalety waszego typu osobowości, a jakie wady? Co was denerwuje w innych typach osobowości?
Zdecydowanie ekstrawertykiem, bo oni mają łatwiej w życiu.

Obecna rzeczywistość nagradza jak ktoś jest w stanie "się sprzedać", przedstawić siebie jako coś więcej niż to, czym faktycznie jest, z łatwością budować i utrzymywać kontakty. A to są raczej atuty ekstrawertyków.

Sama jestem z natury raczej introwertyczką, ale to się słabo sprzedaje, więc w życiu zawodowym i w pewnym stopniu społecznym staram się podkreślać zachowania ekstrawertyczne.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
żadne nie jest lepsze
Oczywiście, że żadne nie jest "lepsze" pod względem etycznym, filozoficznym czy jakim tam jeszcze. Ale ekstrawertykom jest łatwiej w życiu. Nasze społeczeństwo nagradza ekstrawertyzm. Może kiedyś się to zmieni, ale pewnie nie szybko.

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2020-04-17 o 17:03
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 17:08   #7
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Wydaje mi się, że ekstrawertykom jest trochę łatwiej. Co wcale nie znaczy, że jakakolwiek opcja jest gorsza czy lepsza.

Ja nie umiem się określić. Z jednej strony lubię ludzi, spotkania, imprezy. Z drugiej strony potrzebuje też dużo czasu sama dla siebie. Czasem lubię zwyczajnie posiedzieć w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 17:24   #8
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87761175]Zdecydowanie ekstrawertykiem, bo oni mają łatwiej w życiu.

Obecna rzeczywistość nagradza jak ktoś jest w stanie "się sprzedać", przedstawić siebie jako coś więcej niż to, czym faktycznie jest, z łatwością budować i utrzymywać kontakty. A to są raczej atuty ekstrawertyków.

Sama jestem z natury raczej introwertyczką, ale to się słabo sprzedaje, więc w życiu zawodowym i w pewnym stopniu społecznym staram się podkreślać zachowania ekstrawertyczne.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------



Oczywiście, że żadne nie jest "lepsze" pod względem etycznym, filozoficznym czy jakim tam jeszcze. Ale ekstrawertykom jest łatwiej w życiu. Nasze społeczeństwo nagradza ekstrawertyzm. Może kiedyś się to zmieni, ale pewnie nie szybko.[/QUOTE]

myślę, że Twoje zdanie wynika w dużej mierze z tego, że sama siebie oceniasz jako introwertyka.
bycie ekstrawertykiem to też nie jest tęcza i jednorożce

jestem zdecydowanym introwertykiem i umiem 'się sprzedać'. jedno drugiego wcale nie wyklucza
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 17:40   #9
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Nie wiem, kim jestem, nie mam zdania w tym temacie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 17:45   #10
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
myślę, że Twoje zdanie wynika w dużej mierze z tego, że sama siebie oceniasz jako introwertyka.
bycie ekstrawertykiem to też nie jest tęcza i jednorożce

jestem zdecydowanym introwertykiem i umiem 'się sprzedać'. jedno drugiego wcale nie wyklucza
ekstrawersja [łac. extra ‘na zewnątrz’, verto ‘obracam’], psychol. cecha osobowości wyodrębniona przez C.G. Junga, oznaczająca jej ukierunkowanie „na zewnątrz”;
skłonność do kierowania uwagi i zainteresowań na świat zewnętrzny, na otoczenie, innych ludzi; przeciwieństwo introwersji; ekstrawertyka charakteryzują m.in.: łatwość wyrażania myśli i uczuć oraz nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, silna potrzeba działania, aktywności i uczestnictwa w życiu społecznym


Jeśli przyjmiemy tą definicję to jak najbardziej, ekstrawertykom znacznie łatwiej jest się sprzedać np. na rozmowach o pracę. Są zazwyczaj również lepsi w prezentacjach.

Oczywiście możesz to definiować jak tylko chcesz, ale wtedy dyskusja nie ma sensu.

Ja mam doświadczenie z obu "stron barykady", bo jestem w stanie skutecznie udawać ekstrawertyka. Od kiedy się tego nauczyłam moja wartość na rynku pracy wystrzeliła w górę. Wcześniej dostawałam feedback, że wydaję się bardzo introwertyczna i nie pasowałabym do teamu.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 17:48   #11
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87761175]Zdecydowanie ekstrawertykiem, bo oni mają łatwiej w życiu.

Obecna rzeczywistość nagradza jak ktoś jest w stanie "się sprzedać", przedstawić siebie jako coś więcej niż to, czym faktycznie jest, z łatwością budować i utrzymywać kontakty. A to są raczej atuty ekstrawertyków.[/QUOTE]


Zalezy od sytuacji tak naprawde. Obecnie ekstrawertycy maja ciężko.

Jestem ekstra i przyznaje, ze rozmowy o prace czy egzaminy ustne nigdy nie stanowiły problemu, łatwo mi się nawiązuje relacje z ludźmi i jakoś manewruje między niewygodnymi pytaniami. W najgorszym razie zagadam rozmówcę i zostawię pozytywne wrażenie.

W tej chwili dużo korzystam z insagrama, różnych programów na żywo, bo potrzebuje czuć się częścią jakieś grupy. Natomiast nie wiem czy takie owsiki w tyłku to wielka zaleta.

O wiele bardziej trafny okazał się test 16 osobowości, nie wiem czy próbowaliście?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 18:01   #12
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87761311](...)

Jeśli przyjmiemy tą definicję to jak najbardziej, ekstrawertykom znacznie łatwiej jest się sprzedać np. na rozmowach o pracę. Są zazwyczaj również lepsi w prezentacjach.

Oczywiście możesz to definiować jak tylko chcesz, ale wtedy dyskusja nie ma sensu.[/QUOTE]


nie powiedziałam przecież, że nie jest łatwiej. ekstrawertykom jest łatwiej się sprzedać, ale to nie oznacza że introwertyk jest z góry skazany na to że się nigdy dobrze nie sprzeda.


z drugiej strony w wielu zawodach introwertycy są bardziej cenieni jako już stali pracownicy w potencjalnych strukturach awansowych. introwertycy uznawani są na mądrzejszych i bardziej znających się na temacie. robienie w okół siebie szumu jest korzystne w zasadzie tylko na początkowych etapach pięcia się po drabinie kariery

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87761311]

Ja mam doświadczenie z obu "stron barykady", bo jestem w stanie skutecznie udawać ekstrawertyka. Od kiedy się tego nauczyłam moja wartość na rynku pracy wystrzeliła w górę. Wcześniej dostawałam feedback, że wydaję się bardzo introwertyczna i nie pasowałabym do teamu.[/QUOTE]

no i fakt, że umiesz udawać ekstrawertyka jeszcze nie oznacza, że umiesz wczuć się w jego skórę.
nie wszystko kręci się wokół pracy i awansów.
myślę, że jeśli się określasz jako introwertyk to nie wiesz co z ludźmi może robić silna potrzeba kontaktu z innymi... a też nie wiem osobiście. ale widzę co to robi z moim przyjacielem, który jest zdecydowanym ekstrawertykiem z dość niefajnym zestawem starych już znajomych. niby chce się odciąć, ale nie umie, bo wie, że ich potrzebuje.
to też nie jest takie super.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-04-17 o 20:43 Powód: coś dziwnego się podziało z cytowaniem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 19:07   #13
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Ja jestem bliżej introwertyzmu, choć myślę, że tak całkiem też nie. Nie jestem też domatorką (chociaż oczywiście nie każdy introwertyk to domator) i tak 100 % introwertyczką raczej nie, bardziej może 70-80 % jeżeli można tak określić. Co do konkretnych typów, to chyba z każdego mam po trochu, chociaż najczęściej wychodziło mi sangwinik i w miarę się zgadza. Mam też na pewno trochę z flegmatyka, może nie że totalnie taka nie jestem, tak to nie, ale raczej w niektórych czynnościach jestem powolna i sama tak lubię, powoli i na spokojnie, no chyba, że coś jest pilne, to robię szybko.

Moim zdaniem nikt nie ma lepiej. Każdy może mieć to co lubi, ja mam małe grono znajomych, ale mi wystarcza. Chociaż od czasu do czasu lubię poznawać nowe osoby Inni inaczej. Grunt, żeby czuć się dobrze samemu ze sobą.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-17 o 19:13
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 20:34   #14
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zupełnie tak tego nie widzę. Introwersja/ekstrawersja to tylko jedna ze składowych osobowości. Możecie sobie poczytać tak ogólnie tutaj: https://www.16personalities.com/pl

No jasne, że to tylko składowa część osobowości i myślę, że generalnie dużo osób jest gdzieś pomiędzy. Pisałam o tym, jak mogą i często postrzegają ten aspekt inni ludzie, tak po prostu - oceniając człowieka po przysłowiowej okładce i pierwszym wrażeniu.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 22:15   #15
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zupełnie tak tego nie widzę. Introwersja/ekstrawersja to tylko jedna ze składowych osobowości. Możecie sobie poczytać tak ogólnie tutaj: https://www.16personalities.com/pl
O rany, zrobiłam - i powiem, że trafione w punkt.
Dyskutant to ja
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 23:32   #16
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 23:41   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Twoim typem osobowości jest:
Dyskutant
ENTP-T

Ooo.

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87762077]O rany, zrobiłam - i powiem, że trafione w punkt.
Dyskutant to ja [/QUOTE]

Szaja, piąteczka.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 03:23   #18
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87762077]O rany, zrobiłam - i powiem, że trafione w punkt.
Dyskutant to ja [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta



Ja już dawno zrobiłam i jestem Logik.



Jestem z Newtonem, Einsteinem i Pascalem, same znajome twarze.


Szajajaba, tobie bym dała Rzecznika.
Ellen, moim zdaniem trafione.
Trzepotka - Pośrednik.


Tak bym was oceniła po wpisach na forum.


Co do tematu wątku - uważam, że bycie ekstrawertykiem jest ESKTRA! (ba dum tssss).


Myślę, że w społeczeństwie bardziej doceniani się ekstrawertycy, a raczej cechy, które statystycznie częściej posiadają.


Ale ja mam prawie autystyczny poziom inteligencji interpersonalnej, więc to może nie jest wina mojego introwertyzmu, że jestem debilem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 04:28   #19
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Mi wyszło pośrednik. Kiedyś też to robiłam i zawsze mi to wychodzi. No jakby nie patrzeć to uważam, że u mnie się zgadza, jestem raczej idealistką (staram się wypośrodkować, ale różnie z tym bywa), staram się widzieć w ludziach dobro (co nie oznacza, że nie widzę zła). Mi się wydaje, że po prostu staram się patrzeć na te dobre aspekty, może też dlatego raczej w większości sytuacji szukam pozytywów. No ale zależy czasami też emocje biorą górę i też potrafię się nieźle zdołować. Bywa życie.

Pośrednicy to niby też Tolkien, Alicia Keys, Julia Roberts itd.

Jednak nie mam 70-80 % introwersji, tylko 63 %. No tak jak myślałam bliżej mi do introwersji, ale coś z ekstrawertyka tez mam, nie tak, że wcale nie (no 37 % z ekstrawertyka to trochę już tez jest, a znam osoby dużo bardziej introwertyczne). Blisko mi też do ambiwertyzmu, czyli bycia tak pomiędzy. Ja moją naturę lubię, kiedyś byłam bardziej zamknięta w sobie, ale później bardziej się otworzyłam.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-18 o 04:31
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-18, 06:56   #20
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zupełnie tak tego nie widzę. Introwersja/ekstrawersja to tylko jedna ze składowych osobowości. Możecie sobie poczytać tak ogólnie tutaj: https://www.16personalities.com/pl

Wirtuoz.
5% populacji i w tym przewaga mężczyzn .

Introwertyczny 65%, realistyczny- 65%, poszukujący 63%, logiczny 60%.
To dokładnie ja w dzieciństwie, a nawet zwiększyłabym % logiki.

Teraz pozorna ekstrawersja nabyta, bo przydatna/konieczna w czasie studiów i pracy.
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 07:26   #21
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Wyszło mi Logistyk i większość się zgadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 08:28   #22
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Mi wyszedł architekt i w 100% wszystko się zgadza.

"Na samym szczycie panuje samotność, a osoby o tym jednym z najrzadszych i najbardziej uzdolnionych strategicznie typów osobowości wiedzą o tym aż nazbyt dobrze. Architekci stanowią zaledwie dwa procent ludności. Ten typ osobowości jest szczególnie rzadki wśród kobiet, u których odsetek wynosi zaledwie 0,8% – często jest więc im trudno znaleźć osoby myślące podobnie do nich, nadążające za ich niezmordowanym intelektem i niemal szachowymi manewrami".
Już teraz wiem czemu mi tak trudno znajomych od zawsze znaleźć.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 12:42   #23
xxklvrvxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 15
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Zalezy od sytuacji tak naprawde. Obecnie ekstrawertycy maja ciężko.

Jestem ekstra i przyznaje, ze rozmowy o prace czy egzaminy ustne nigdy nie stanowiły problemu, łatwo mi się nawiązuje relacje z ludźmi i jakoś manewruje między niewygodnymi pytaniami. W najgorszym razie zagadam rozmówcę i zostawię pozytywne wrażenie.

W tej chwili dużo korzystam z insagrama, różnych programów na żywo, bo potrzebuje czuć się częścią jakieś grupy. Natomiast nie wiem czy takie owsiki w tyłku to wielka zaleta.

O wiele bardziej trafny okazał się test 16 osobowości, nie wiem czy próbowaliście?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem, jak dla mnie ten test 16 osobowości nie jest za bardzo trafny. Jestem zdecydowanie introwertykiem. Jeśli mam się określić według typów osobowości wg Hipokratesa, to jestem w 75% melancholikiem i w 25% cholerykiem. Moje choleryczne dominują w sytuacjach, kiedy np. trzeba pracować w grupie. Jestem perfekcjonistką, dlatego też wchodzę w rolę lidera, aby wszystko poszło po mojej myśli. Też w sytuacjach nerwowych reaguję jak choleryk. A wracając do testu 16 osobowości, robiłam kilka razy i zawsze odpowiedź w ogóle nie pasowała do mnie.
xxklvrvxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 13:56   #24
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
mi również wyszedł obrońca
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 14:22   #25
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość


Ja już dawno zrobiłam i jestem Logik.



Jestem z Newtonem, Einsteinem i Pascalem, same znajome twarze.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mi wyszedł architekt i w 100% wszystko się zgadza.

"Na samym szczycie panuje samotność, a osoby o tym jednym z najrzadszych i najbardziej uzdolnionych strategicznie typów osobowości wiedzą o tym aż nazbyt dobrze. Architekci stanowią zaledwie dwa procent ludności. Ten typ osobowości jest szczególnie rzadki wśród kobiet, u których odsetek wynosi zaledwie 0,8% – często jest więc im trudno znaleźć osoby myślące podobnie do nich, nadążające za ich niezmordowanym intelektem i niemal szachowymi manewrami".
Już teraz wiem czemu mi tak trudno znajomych od zawsze znaleźć.
Czytając tamtejsze opisy osobowości, zdecydowanie nazwałbym się czymś pośrednim pomiędzy Logikiem a Architektem. Niemniej od paru lat, takie odnoszę wrażenie, mam naprawdę duży wpływ na kształtowanie swojej osobowości (na studiach udało mi się nabyć parę cech ekstrawertyka, ale ich uwypuklenie zależy przede wszystkim od towarzystwa, w którym przebywam) i właśnie przy zestawach cech wspomnianych grup chciałbym zostać i dalej pracować nad ich rozwojem, bo mi baaaardzo odpowiadają.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 14:52   #26
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez xxklvrvxx Pokaż wiadomość
No nie wiem, jak dla mnie ten test 16 osobowości nie jest za bardzo trafny. Jestem zdecydowanie introwertykiem. Jeśli mam się określić według typów osobowości wg Hipokratesa, to jestem w 75% melancholikiem i w 25% cholerykiem. Moje choleryczne dominują w sytuacjach, kiedy np. trzeba pracować w grupie. Jestem perfekcjonistką, dlatego też wchodzę w rolę lidera, aby wszystko poszło po mojej myśli. Też w sytuacjach nerwowych reaguję jak choleryk. A wracając do testu 16 osobowości, robiłam kilka razy i zawsze odpowiedź w ogóle nie pasowała do mnie.
Zrobiłam sobie ten test (są jakieś zupełnie różne wersje, wybrałam stronę o nazwie pracownia testów)- prawie 50/50 melancholik i choleryk, połączenie mieszane komplementarne.


Test 16 osobowości (dla pewności zrobiłam powtórnie) jest wg mnie bardziej rozbudowany, choć czasami dziwaczny, np. u wirtuoza jest mowa o skłonności do prostackich zachowań, wygłupów, żartów- w ogóle nie wiem jaki to ma związek - potrzeba popisywania się? akurat do mnie zupełnie nie pasuje.

Bardzo pasuje natomiast analizowanie sytuacji i realne rozwiązywanie problemów zamiast skupianie się na przeżywaniu w kółko emocji i rozpamiętywaniu- wręcz nie znoszę histeryzowania i egzaltacji (tę akceptuję tylko w literaturze), mam potrzebę realizowania projektów, wiążących się z dużymi zmianami.

Lubię logiczne działanie i konkrety, nie byłam chłopczycą, jak sugeruje test, ale zdecydowanie lepiej od zawsze rozumiałam się i bardziej przyjaźniłam z chłopakami. Rozkminianie życiowych problemów z tzw. psiapsi jest mi zupełnie zbędne, wręcz żałuję większości sytuacji, w których bardziej się otwierałam w stosunku do innych, poza najbliższymi.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2020-04-18 o 14:59
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 19:16   #27
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Według 16Personalities jestem Logikiem, ale w ciężko mi było odpowiedzieć na niektóre pytania. Na przykład jeśli chodzi o styl pracy - przez lata moje okresy aktywności przeplatały się z okresami nieróbstwa, czyli teoretycznie powinnam zaznaczyć, że pracuję zrywami. Ale już w okresie dorosłości zaczęłam nad sobą pracować i od wielu miesięcy codziennie robię plany i harmonogramy na kolejny dzień, których zazwyczaj skrupulatnie przestrzegam - czyli tryb zorganizowany. Czyli jakbym kilka lat temu robiła ten test, to by mi wyszedł inny typ osobowości?

Co do pytania z tytułu wątku - jako introwertyk uważam, że zdecydowanie ekstrawertycy mają w życiu łatwiej, szczególnie na rozmowach o pracę, egzaminach ustnych i tego typu rzeczach. Ja mam coś takiego, że nie potrafię w trakcie rozmowy improwizować, muszę przemyśleć w spokoju pytanie i dopiero wtedy odpowiedzieć, nie potrafiłabym "zagadać" kogoś, żeby np. zasłonić brak wiedzy na egzaminie, prędzej by mnie zatkało nawet jakbym znała odpowiedź, bo w moim mózgu załącza się error, kiedy wymaga się od niego natychmiastowych reakcji tak samo z rozmowami towarzyskimi, ekstrawertycy wyrzucają z siebie słowa z prędkością karabinu maszynowego, a ja zanim przemyślę co mam do powiedzenia i czy warto to mówić, to już reszta zdąży zmienić temat
natalcia250 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 19:34   #28
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

To takie rozważania czy lepiej być blondynką czy brunetką, murzynką czy azjatką. Tak po prostu jest i można się farbować i udawać kogoś innego, ale wszystko i tak kiedyś wyjdzie na wierzch. I czy lepiej być tym czy tamtym to tak naprawdę zależy od sytuacji i grona osób, w którym się znajdziemy. Raz w nasze intrawertyczne grono wgryzła się ekstrawertyczka. Nie wiem jak to się stało, wytrzymałyśmy kilka miesięcy. Denerwowała nas wszystkie, proponowała ciągle rzeczy, na które nie miałyśmy ochoty, dziwiły ją rzeczy, które my robiłyśmy, szukała z nami kontaktu prawie codziennie, kilka razy w tygodniu. Znajomość w końcu wybuchła i rozpadła się z hukiem.
Ekstrawertyków jest procentowo więcej niż intra, ale też to nie jest proporcja 20:1 tylko raczej 3:2. Ekstra bardziej rzucają się w oczy przy pierwszym poznaniu, robią lepsze pierwsze wrażenie w odróżnieniu od intra, którzy zazwyczaj stanowią spokojniejsze i cichsze tło. Jednak później intra mogą śmiało uzupełniać ekstrawertyków, a w środowisku wyścigu szczurów konkurować z nimi.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 19:38   #29
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Według 16Personalities jestem Logikiem, ale w ciężko mi było odpowiedzieć na niektóre pytania. Na przykład jeśli chodzi o styl pracy - przez lata moje okresy aktywności przeplatały się z okresami nieróbstwa, czyli teoretycznie powinnam zaznaczyć, że pracuję zrywami. Ale już w okresie dorosłości zaczęłam nad sobą pracować i od wielu miesięcy codziennie robię plany i harmonogramy na kolejny dzień, których zazwyczaj skrupulatnie przestrzegam - czyli tryb zorganizowany. Czyli jakbym kilka lat temu robiła ten test, to by mi wyszedł inny typ osobowości?
myślę, że osobowość się zmienia z wiekiem. nie wiem na ile to stoi w sprzeczności z faktycznym stanem nauki w tej dziedzinie, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że na pewno typ osobowości zmienił mi się w stosunku tego co było np 10-15 lat temu.
np teraz nauczyłam się w ogóle nie przejmować zdaniem innych. kiedyś było zupełnie inaczej. tak samo jeśli chodzi o trzymanie się własnych harmonogramów itd.
wiele jednak wypracowuje się z wiekiem




wszyscy mówią, że ekstrawertykom jest łatwiej i podają za przykład pracę. a co myślicie o życiu poza pracą, życiu prywatnym, w gronie stałych już znajomych, tak na co dzień ? też ekstrawertykom jest łatwiej waszym zdaniem?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 20:07   #30
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Lepiej być ekstrawertykiem czy introwertykiem?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
myślę, że osobowość się zmienia z wiekiem. nie wiem na ile to stoi w sprzeczności z faktycznym stanem nauki w tej dziedzinie, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że na pewno typ osobowości zmienił mi się w stosunku tego co było np 10-15 lat temu.
np teraz nauczyłam się w ogóle nie przejmować zdaniem innych. kiedyś było zupełnie inaczej. tak samo jeśli chodzi o trzymanie się własnych harmonogramów itd.
wiele jednak wypracowuje się z wiekiem




wszyscy mówią, że ekstrawertykom jest łatwiej i podają za przykład pracę. a co myślicie o życiu poza pracą, życiu prywatnym, w gronie stałych już znajomych, tak na co dzień ? też ekstrawertykom jest łatwiej waszym zdaniem?
Niby osobowość kształtuje się do 25, albo nawet 30 roku życia, jednak myślę, że człowiek zmienia się z wiekiem i ok, nie należy brać pod uwagę tego co było jak się miało lat naście albo 20, ale myślę, że każdy człowiek zmienia się i jest inny, gdy ma 35 lat, i inny, gdy ma 55...


Co do ostatniego zdania - mi w rodzinie, gdzie w pewnym momencie pojawił się taki książkowy i stereotypowy ekstrawertyk było naprawdę ciężko za czasów nastoletnich i dwudziestoletnich. Teraz wszyscy dorośliśmy i jest inaczej. Zdarzają się zgrzyty, ale nie są tak dotkliwe. W gronie znajomych - wciąż niełatwo nadążyć za niektórymi ekstrawertycznymi pomysłami i aktywnościami, ciężko spotykać się tak często jak niektórzy by chcieli (a tak właściwie 2 osoby z dziesięciu). Niby rozumieją, niby szanują, ale czasami bywa przykro. W gronie bliskich znajomych, gdzie wszyscy są bardziej intra - nie ma takich problemów, współgramy ze sobą. Co do sytuacji damsko-męskich - zawsze byłam wybierana ostatnia... Jednak teraz tż jest tak samo albo nawet bardziej intra niż ja i jest ok.






A z tego testu 16 osobowości to jakieś głupoty mi wyszły. Sprawdza się tyle co horoskop. O wiele bardziej przemawia do mnie enneagram.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2020-04-18 o 20:10
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-24 14:21:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.