10kg mniej, a choroba serca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 22:15   #1
yesitismaggie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 14
Send a message via Skype™ to yesitismaggie
Unhappy

10kg mniej, a choroba serca


Witam !
Mam 18 lat i chciałabym schudnąć ok 10kg. Moim problemem jest słabe serce, jego wady w budowie, zaburzenia ortostatyczne itp. (nie stwierdzono jeszcze co jest przyczyną objawów, mdleje przy wysilku , stresie itp) oraz wysokie zatrzymywanie wody w organizmie i niedoczynnosc tarczycy. Przez te dolegliwosci od gimnazjum mam zwolnienie z wfu, kondycję jednak mimo to niezłą. Cwiczę we własnym zakresie mozliwosci. Jednak chciałabym schudnąc , a to nieco mi to utrudnia. Obecnie przy wzroscie 157 ważę 60-62kg, a moją wymarzoną wagą jest 50-53kg. Nie pomagają mi również duże piersi, które optycznie tylko mnie pogrubiają : ) Więc, czy ktos w podobnej sytuacji, może mi polecic skuteczne diety, cwiczenia, dac jakies rady? Oczywiscie wiem, że przy takich dolegliwosciach i zażywanych lekach nie powinnam tego robić na własna reke i oczywiscie skonsultuję to z lekarzem.
yesitismaggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:29   #2
Manniucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 28
Dot.: 10kg mniej, a choroba serca

Dobrze mówisz przy Twoich dolegliwościach i zażywanych lekach, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z dietetykiem. Dokona u Ciebie dokładnego wywiadu i ułoży plan żywieniowy odpowiedni dzięki czemu schudniesz bez nadmiernego wysiłku wykonując lekkie ćwiczenia nie obciążającego Twojego serduszka, bo przede wszystkim zdrowie najważniejsze. Życzę powodzenia.
pozdrawiam
__________________
Nie mów od jutra zacznij już dziś

Dietkuję od: 20.02.2012
-4...-7,2...-9.4...-11...- 12.7...-16.5...-17.3...- 20 kg mniej

WALKA TRWA

Manniucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 16:57   #3
marysia8383
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: 10kg mniej, a choroba serca

Witam, niestety z nadwagą boryka się coraz więcej osób a przecież tak bardzo jest to nagłaśniane i w kampaniach zdrowy tryb życia bierze coraz więcej udział celebrytów po to aby nas uświadomić jak to jest ważne dla nas i naszego serca , wczytując się w temat natrafiłam na fajny portal gdzie można przeczytać wiele interesujących artykułów xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-04 o 12:47 Powód: link
marysia8383 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 09:03   #4
Qfelicjanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 32
Dot.: 10kg mniej, a choroba serca

Unikaj chociaż wszelkich aspektów CUDOWNOŚCI. Czyli diety cud nie są cud, bo zawsze niosą za sobą ryzyko jakieś. Tabletki cud, to nie cud, bo takie które obiecują po 20 kg w 20 dni to trutka na szczury. Postaw na racjonalność, stopniowość i to, że lepiej wolniej a skuteczniej bo to zazwyczaj chroni przed jojo. Już jest aktywność, więc możesz sobie pozwolić na nieco szybsze tempo tych samych ćwiczeń i wydłużanie ich np. o pięć minut na tydzień poprzez powtórzenia. To co teraz jesz zmniejsz po prostu porcje, rozłoż na pięć regularnych posiłków. Jeśli chcesz coś dodawać to takie naturalne rzeczy tylko w typie przypraw do codziennych dań, np. piperynę (czarny pieprz), cynamon, kurkumina (kurkuma). Kurkuma to w ogóle jest dobra na wszystko
Qfelicjanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 00:18   #5
Rakkaja
Przyczajenie
 
Avatar Rakkaja
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 16
Dot.: 10kg mniej, a choroba serca

Cytat:
Napisane przez Qfelicjanka Pokaż wiadomość
Kurkuma to w ogóle jest dobra na wszystko
Popieram!
Rakkaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 09:05   #6
mala_zabka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 4
Dot.: 10kg mniej, a choroba serca

Hej!

Też jestem zwolenniczką kurkuminy ale ja stosuję ją jako suplement bo dodawanie do jedzenia daje marne efekty w porównaniu z ekstraktami... Myślę, że mogłabyś sobie poszukać informacji na ten temat, bo widzę, że mamy podobne problemy...
Ja kupuję na Allegfro z firmy BoCa Botanica - mogę śmiało polecić.

Pozdrawiam
mala_zabka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-21 10:05:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.