Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 13:23   #1
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Cool

Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?


Witam!
Specjalnie zarejestrowałam się na wizazu, żeby w koncu ktoś pomogl mi dopasowac do mojej cery dobre kosmetyki. Mam 16 lat i problem z ciąglymi wypryskami i zaskornikami (bylam u dermatologa, to dostalam Normaclin i masc cynkową) i wyglądam jak paszczur.

Mam cerę tłustą, ciągle mam tluszcz na twarzy i mi się świeci. ;/ W dodatku mam bardzo jasną karnację, ale po ciagłych problemach z cerą mam baardzo dużo zaczerwienień o średnicy ok. 0,5cm i czerwonych plamek, a także niedoskonalosci.

Do tej pory używalam podkladu i pudru z Inglota + korektor z Douglasa (bodajże L'Oreal). Korektor sobie całkiem chwalę, ale podkład nie krył doskonale, a puder (najjaśniejszy odcien) z czasem robil sie pomaranczowy i smiali się ze mnie w szkole.

Dlatego chcę sobie w koncu dobrać idealne kosmetyki, ktore zakrylyby niedoskonalosci, zaczerwienienia i blizny, dobrze matowały skórę i utrzymywały się na skórze co najmniej 8h (tyle, ile trwa szkoła). Dodatkowym plusem bylboby, gdyby nie splywały nawet na treningu sportowym.

Czytalam pozytywne opinie wizażystek co do podklady Vichy Dermablend https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...on-spf-35.html ale niektórzy mowią, że daje efekt maski, a tez nie o to mi chodzi. Nie wiem, czy nadaje się do mlodej cery.
Rozwazam takze (niestety drogi ((( ) podklad Revlon COlor Stay https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html - co o nim sądzicie i gdzie moge go dostać? Będzie np. w Douglasie?

A jaki puder do tego? Ten o ktorym mowilam, byl prasowany, a lepsze opinie rowniez z Inglota ma sypki, może wystarczyloby zmienić na sypki?

POMOCY! :conf used:
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 14:05   #2
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

trening sportowy z podkładem na twarzy ? ;o leczysz trądzik, a sama zataczasz błędne koło. Co do podkładu, revlon dostaniesz w Douglasie i drogerii Hebe, ale on do najlżejszych nie należy, tym bardziej teraz, na lato. Nie lepiej zrezygnować na jakiś czas z podkładów, które mogą pogarszać stan cery i wybrać np. podład mineralny ?
Puder - może nie kombinuj z drogeryjnymi i wybierz najzwyklejszy puder bambusowy, albo ze skrobii modyfikowanej ?
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 14:18   #3
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Właściwie to nigdy nie slyszalam o mineralnym, na pewno wydaje się zdrowszy i bardziej przyjazny dla cery, a czy poradzilby sobie z zakrywaniem w/w niedoskonalosci? Ile kosztuje, gdzie mogę go dostac? To samo co do tych pudrów.
Niestety, ale nie mam mozliwosci nienakladania żadnego make-upu, gdyż uwierz mi proszę na słowo, moja cera jest tak pokropkowana różowymi pozostalosciami po dawnych wypryskach (ale nie są to jakieś 'dziury w twarzy' ;o ), że naprawdę nie mogę sobie na to pozwolic.
Nie wyjdę z domu bez makijazu.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

No niestety, jak trening mam zaraz po lekcjach, to nikt w tym czasie nie zmywa makijazu. ;/
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 14:23   #4
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

A może zielona baza pod makijaż ? To by pomogło ukryć zaczerwienienia i makijaż by się dłużej trzymał , np.
http://avanti24.pl/moda/1,103636,125...n_Make_Up.html

Ciężko mi się wypowiadać o tych kosmetykach , które wymieniłaś . Sama używałam i byłam bardzo zadowolona podkład Rimmel stay match i Lierene city matt .


Nie ma makijażu , który wytrzyma Ci trening sportowy . Zdecydowanie lepiej wygląda się z najgorszą cerą świata bez makijażu , niż spływający podkład i puder , wymieszany z tuszem . Ja jak bardzo nie chce się pokazać bez odrobiny koloru , to zmywam makijaż przed ćwiczeniami i kładę krem BB i puder . Problemy z cerą są tak powszechne , że społeczeństwo wykazuję się większym zrozumieniem dla nich niż dla źle wykonanego makijażu .

Edytowane przez somethinggood
Czas edycji: 2013-06-07 o 14:24
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 14:44   #5
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Ta baza to może dobry pomysł. Gdzie mogę ją kupić? I do takiej bazy co stosować, puder?
A ty masz podobną cerę, tez tlusta? I jak, twoje kosmetyki sprawdzają się dobrze?
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 16:50   #6
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Widziałam tą bazę w drogerii Jasmina . Ale mogłabyś przetestować inne marki , byle by były zielone czyli maskujące zaczerwienienia . Ja używam zwykłej silikonowej z Inglota , ale ona niczego nie maskuje tylko wyrównuje pory i sprawia , że makijaż dłużej się trzyma .
Ja mam cerę mieszaną , tłusta jestem na czole , nosie i brodzie . Używam teraz puder max factor creme puff , tyle że transparentny , bo mam już buzie wyleczoną i nie muszę używać kryjącego . Po paru godzinach nawet z najlepszym pudrem i podkładem zaczynam się świecić , więc zawsze noszę ze sobą bibułki matujące i puder .

Jak miałam problemy z cerą i się dużo malowałam , to zawsze jak wracałam do domu to dokładnie zmywałam buzie z makijażu , jak nie wychodziłam z domu to się nie malowałam , bo nawet najlepsze kolorówki nie są najlepsze dla cery . Prałam też pędzle i gąbeczki przynajmniej raz w tygodniu szamponem , bakterię lubią się tam mnożyć . Ale pewnie wiesz to wszystko , bo każdy dermatolog i kosmetyczka to magluje .
Chodzisz do kosmetyczki ? Bo mi kosmetyczka bardzo pomogła , chodziłam do niej co miesiąc przez 2 lata na oczyszczanie i chyba tylko dzięki temu mam teraz taką ładną cerę .
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 22:43   #7
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Dzięki - a polecasz jakąś konkretną firmę bazy?
To chyba zrobię tak:
1. kupię BAZĘ - tylko nie wiem na razie jakiej firmy (poszperać w Douglasie czy Inglocie?)
2. do tego podkład? jeśli tak, to co wiesz o mineralnym? ja nigdy o tym nie slyszałam i si nie znam, ale koleżanka wczesniej polecala - ze jest lekki. Chcialam ew. Revlona, ale jestt drogi i cieżki teraz na lato.
3. do tego puder, to chyba zmienię prasowany na sypki z Inglota, może nie będzie zmienial koloru na pomaranczowy ;/
4. i ewentualnie moj korektor z L'Oreala
Co sądzisz?

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

No ja w domu się nie maluję, tylko zawsze jak gdzies wychodze, konieczność. najczęściej jednak jak na krotko to tylko korektor (zamiast podkladu) i przypudruję świecące części twarzy.
Po szkole ZAWSZE od razu zmywam wszystko i znowu czuję się świeza.
Do dermatologa chodzę, ale do kosmetyczki niestety nie (nie mam kasy ) i nie wiem, czy by mi nie pogorszyla niestety, aczkolwiek kiedys zastanawiałam się nad zabiegiem mikrodermobazji, czy coś w tym stylu.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 23:57   #8
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Zanim napiszę cokolwiek o kosmetykach - dziewczyno, zmywaj makijaż przed treningiem. Serio. Ćwiczenie w pudrze, podkładzie i czym tam jeszcze, nigdy nie pomoże wyleczyć Ci buzi. Zakładam, że przed treningiem się przebieracie - co za problem w tym czasie chusteczką do demakijażu wszystko ściągnąć z twarzy? Cera Ci za to podziękuje.

Jeśli masz rzeczywiści bardzo jasną cerę, to w Inglocie możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiednich kolorystycznie kosmetyków [ chyba tylko jeden puder transparentny sypki i jeden bardzo jasny ]. Minerały mogą być dobrym rozwiązaniem o ile masz trochę więcej czasu na makeup rano - podkłady mineralne mają formę pudrową - proszkową i ich nakładanie trwa trochę dłużej niż tradycyjnego płynnnego. Pozytywną stroną jest to, że jest sporo jasnych kolorów w ofertach róznych firm, negatywną to, że kolorów jest taka masa, ze bez testów się nie obejdzie. Ja za minerałami nie przepadam, ale mogę podać Ci kilka nazw do obczajenia w sieci - Everyday Minerals, Bare Minerals, Lily Lolo, pewnie dziewczyny polecą Ci jeszcze inne firmy.


Zielona baza ma plusy i minusy - ok, będzie mniej widać zaczerwienienia, ale będzie to kolejna warstwa, którą kładziesz na twarz, co też może zasmucić Twoją skórę...


Najłatwiejszym rozwiązaniem byłby zakup podkładu z tej samej serii i w tym samym kolorze, co korektor i do tego transparentny puder, skoro korektor jest wg Ciebie ok..
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 00:05   #9
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Może i masz rację. A są jakieś stacjonarne sklepy? Bo faktycznie trzeba by przetestować kolory. Najlepiej, jakby cena była też przyjazna. Nie mogę dużo wydawać na kosmetyki, ale w sumie to warto zapłacić za coś dobrej jakości.
Gdzie moge znaleźć takie mineralne kosmetyki? Czym one własciwie różnią się od zwyklych? Są lepsze?
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 00:47   #10
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Lepsze to złe słowo. Dają skórze oddychać i mają krótszy skład [ a wiec mniej substancji, które mogą zaszkodzić ] niż płynne, więc mniejsza szansa, ze zaszkodzą /zapchają przy problematycznej skórze. Za to dłużej się aplikują, wiec lepszość jest kwestią gustu :P.

Jak jesteś z Wawy, to w Galerii Mokotów jest chyba Lily Lolo. A tak to nie interesowałam się tym na bieżąco, ale wujek google na pewno chętnie pomoże. Wiem, ze dziewczyny na forum mineralnym zamawiają próbki w torebkach strunowych, pewnie robią jakieś rozbiórki też . Pokręć się tam, popytaj.

Raczej podejrzewam, ze wszyscy zamawiają przez sieć.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 01:41   #11
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Mikrodermabrazja nie pomoże przy takich zmianach , ona raczej spłyca zmarszczki i blizny . Jeżeli zaleczysz ropne pryszcze lekami od dermatologa to wtedy możesz zrobić sobie peeling chemiczny , tzw. kwasy . Takie mocniejsze robi się u kosmetyczki , ja robię na wiosnę o niskim stężeniu w domu , jednak za nim się za to zabrała przeczytałam mnóstwo rzeczy na ten temat . Więc po lecie jeżeli się tym zainteresujesz i będziesz miała buzie zaleczoną , możesz sama się zabrać za złuszczanie .
Powiem Ci , że jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne to buzia mi się poprawiła . Pamiętam , że w liceum koleżanka miała takie problemy , że dermatolog zaleciła jej pigułki .

Nigdy nie używałam zielonej bazy pod makijaż , więc nie wiem jaką Ci markę polecić . Poszukaj na KWC albo na blogach kosmetycznych .
Ja jak używam swojej bazy Inglota , to później normalnie nakładam podkład i puder transparentny . Korektor używam czasami pod oczy i przy nosie .
Z taką warstwą mam idealną buzie ale rzeczywiście czuć warstwę 'tapety ' .

Na lato bardzo fajny podkład to Rimmel match perfection gel , jest leciutki i z bazą mi się dobrze sprawdzał .

Co do pudru to ciężko mi powiedzieć , bo miałam Inglot i nie robił się pomarańczowy . Więc wypróbuj ten sypki z Inglota albo kup sobie sypki z Sephora , bo teraz jest promocja do 10 czerwca jak oddasz stary kosmetyk to możesz kupić kosemtyk Sephora 40 % taniej . Ja oddałam stary błyszczyk i kupiłam sobie szminkę .
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 00:00   #12
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Nie mam ropnych pryszczów! Tylko większość zaskórników, gorsze wypryski pojawiają się rzadziej i nie wyglądają jak klasyczne pryszcze.
Ale blizny mam, bo czasami np. źle sobie wycisnę albo rozdrapię i powstaje ranka -> zaczerwienienie.
Jak na razie, to ciężko dostać te kosmetyki mineralne, szkoda, że nie mozna się po prostu przejść do sklepu i kupic, dlatego chyba sprobuję z tym Rimmelem (ile kosztuje?), do tego baza i puder (chyba zamienię na sypki).
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 10:09   #13
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
Lepsze to złe słowo. Dają skórze oddychać i mają krótszy skład [ a wiec mniej substancji, które mogą zaszkodzić ] niż płynne, więc mniejsza szansa, ze zaszkodzą /zapchają przy problematycznej skórze. Za to dłużej się aplikują, wiec lepszość jest kwestią gustu :P.
Moim zdaniem wiele zależy od wprawy. Fakt, że przy minerałkach nakłada się zwykle kilka warstw, ale za to trudno zrobić sobie nimi "krzywdę" - czyli "maskę" albo smugi
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 14:43   #14
Denticoo
Raczkowanie
 
Avatar Denticoo
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 403
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

DO cery tłustej ja bym poleciła jednak Revlon Colorstay w dość jasnym odcieniu 150 buff. ( najlepiej zamów na allegro ok 35zł), kolor możesz zobaczyć na testerach w Superpharm lub Douglasie. Możesz obejrzeć również w Superpharm Pharmaceris delikatny fluid intensywnie kryjący. Kolor 01 jest naprawdę jasny.

Polecam kremy nawilżające ale również matujące tłustą i mieszaną cerę Sylveco ( sklep internetowy) , nagietkowy lub barwa siarkowa moc ( Rossmann).

Z bazą przy bardzo tłustej skórze nie przesadź z ilością. Całkiem dobra jest baza pierre renne ( tania , nie zapycha).

Jeśli chodzi o utrwalenie z własnego doświadczenia polecam np puder bambusowy ( BU) , Ben Nye np fair lub biały-transparentny . Elf HD też był ok. Ja obecnie używam Korres multiwitaminowy - świetny ale już trochę droższy, na Truskawie ok 70zł.

Jeśli chodzi o korektory dobre są w Kryolanie. Kółko kamuflujące lub sam wkład za ok 20zł.
Pod oczy najfajniejsze to bourjois healthy mix i loreal true match ( najtaniej kupisz na -40% w Rossmannie).
__________________
Zapraszam do mnie

http://denticoo.blogspot.com/

Edytowane przez Denticoo
Czas edycji: 2013-06-09 o 14:47
Denticoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 15:34   #15
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

to ja też dodam coś od siebie mam jasną karnację i kilka rzeczy do zakrycia.

podkłady:
na większe wyjścia stosuję revlon colorstay buff. efekt jest bardzo ładny, takiej cery z photoshopa. matowi, przetrwa wiele. ale na co dzień jest za ciężki i męczy cerę.
na co dzień stosuję ostatnio fluid capillin z iwostinu, odcień jasny. nie spodziewałam się, ale jest świetny. zakrywa zaczerwienienia i wypryski. i ma porządną trwałość
pudry:
kryolan antiyshine- ładnie fiksuje makijaż
najzwyklejsza w świecie mąka ziemniaczana. mocno matowi. porządnie utrwala. ale jest widoczna na zdjęciach z flashem.

natomiast w przypadku rimmla w żelu- odradzam. podkład ten w zasadzie nie daje krycia. wręcz podkreśla niedoskonałości. jest mało trwały. u mnie też powodował duże zapychanie.

póki co-tyle
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 17:08   #16
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Kurcze, no właśnie każdy poleca tego Revlona Colorstay (Buff), ale jednocześnie przestrzega przed tym, że jest ciężki (i nie na lato). Jak myślicie, kupić go, czy nie? Ile on kosztuje? Może zaczekam na sezon zimowy z tym podkładem?
@Denticoo - a czy to jest baza "zielona"? Bo chyba są różne rodzaje baz, a zielone właśnie zakrywają zaczerwienienia, czy ona się nadaje do tego? Przeczytalam, że "Zapobiega zaczerwienieniom, wysypkom i podrażnieniom.", ale zapobiega nie musi znaczyć "zakrywać".
Ile kosztuje puder bambusowy? Gdzie mogę taki kupić? Lepiej taki niż z np. Inglota? Czytałam na wizażu, że dość slabo matuje. A z kolei ten drugi, który poleciłaś, ma gorsze opinie, ktoś nawet napisał, że "wyglądał jak córka młynarza", więc się trochę boję.
Najchętniej wybrałabym kosmetyk, który mogę dostać w Douglasie/Inglocie/Rossmanie, gdyż do tych drogerii mogę sie bez trudu dostać, a z kolei z mineralnymi kosmetykami musiałabym bawić sie przez internet, a nie jestem obeznana w tej dziedzinie i jeszcze kupię jakiś bubel niedopasowany do koloru mojej cery...
Ja używam własnie teraz L'Oreal True Match, ale przy zaczerwienieniach (przynajmniej moich) wypada dośc słabo, za to faktycznie pod oczy jest dobry.
Skoro polecacie tak tego Kryolana, to obczaję. A dostanę go w w/w drogeriach?
Bo korektor dobrze kryjący czerwone plamki by mi sie przydał.
@petroniuszowna, zaciekawiłaś mnie tym fluidem z Iwostinu. Domyślam się, że w aptece go znajdę? Tak wgl Iwostin mi się kojarzy z leczeniem trądziku, dość popularna firma. Jaka cena i wydajność?
Wiecie co? Chyba nie chciałabym pudru transparentego, gdyż po części to własnie puder zakrywa moje niedoskonałości, nie tylko matuje, zwłaszcza, że często po prostu tuszuję przebarwienia korektorem, a na to puder i koniec. (Przymierzam się do kupna porządnego podkładu). To w takim razie jaki puder polecacie? Ja zastanawiam się nad zwykłym sypkim Inglotem, cena jest przyjazna
Dziewczyny, a co sądzicie o Vichy? Jakieś kosmetyki, które pomogą z tłustą cerą?
A, jeszcze jedno! Ostatnio orientowałam się, jakie sklepy z kosmetykami naturalnymi są w moim mieście, znalazłam jeden i nie było tam praktycznie nic do twarzy, az wyhaczyłam coś takiego (i poluję na to): https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...o-ziolowe.html Znacie?
Dzięki za pomoc i buziaki
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 19:41   #17
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Przede wszystkim zadbaj o dobre oczyszczenie twarzy, bo to najczęstszy problem, kiedy ma się zapchane pory. Nie używaj kosmetyków do twarzy z SLSem, bo to spowoduje tylko przesuszenie i podrażnienie skóry. Sama polecam żel do mycia Biały Jeleń, est niedrogi i możesz go dostać w Hebe. Druga sprawa to nawilżanie - jeśli potraktujesz twarz kosmetykami matującymi, to skóra dostanie sygnał, że ma za sucho i doprodukuje więcej sebum, a chyba nie o to Ci chodzi.
Jeśli chodzi o makijaż to ja Colorstay odradzam - zawiera alkohol denat, który może podrażnić Ci skórę. Polecałabym kosmetyki mineralne, większość z nich jest dość droga, ale możesz kupić do niego składniki w sklepie internetowym kolorówka i zrobić go sama, z pewnością wyjdzie taniej, a jakościowo jest dobry. Jeśli faktycznie masz bardzo jasną karnację, to większość podkłądów będzie dla Ciebie za ciemna, tym bardziej, że w kontakcie z sebum mają jeszcze tendencje do ciemnienia. Sama mam taką cerę i u mnie najlepiej sprawdzają się bb creamy, ale tu sprawa jest skomplikowana, bo żeby nie stracić na nie fortuny najlepiej e kupić na ebay, a do tego trzeba celować w kolor i to czy Cię nie zapcha, a do tego nigdy pewności nie ma. Polecam Ci też Loreal True Match - u mnie fajnie krył i dopasowywał się kolorem, a można go dostać za 30 złotych. Zwróć uwagę, aby podkład nie miał w składzie parafiny, która dodatkowo ma tendencję do zapychania.
Jako puder matujący polecam zwykłą mąkę ziemniaczaną zmieszaną z kolorowym pudrem, mąka Cię naturalnie zmatowi, a puder zapewni, że nie będziesz biała. Taki zestaw mi gwarantuje zupełny mat na przynajmniej 4 godziny, podczas kiedy po innych matujących pudrach świeciłam się po kwadransie
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:49   #18
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Cytat:
Napisane przez sialalabamba Pokaż wiadomość
Witam!

Do tej pory używalam podkladu i pudru z Inglota + korektor z Douglasa (bodajże L'Oreal). Korektor sobie całkiem chwalę, ale podkład nie krył doskonale, a puder (najjaśniejszy odcien) z czasem robil sie pomaranczowy i smiali się ze mnie w szkole.





POMOCY! :conf used:
przykre..no niestety czesto kosmetyki zamiast nam pomoc ,szkodza ,oszpecaja nas..

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość


. Zdecydowanie lepiej wygląda się z najgorszą cerą świata bez makijażu , niż spływający podkład i puder , wymieszany z tuszem . .


---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
, bo nawet najlepsze kolorówki nie są najlepsze dla cery ..
nie zgodze sie z tym sa produkty kolorowe kosmetyki dosyc dobrej jakosci np firma UNE ma produkty kolorowe ktore nie szkodza skorze w ogole

I nie doradzajcie jej baz !!! ,przeciez ja to pozapycha gorzej..popsuje skore..

Polecam Ci podklad mineralny UNE mineral 100% -ktory taniej mozna dostac na aleggro czy ebayu i puder tez z firmy UNE -te kosmtyki sa przyjazne dla skory ,dla oczu,naprawde nie szkodza skorze i wygladaja bardzo naturalne w miare trwale jak na kosmetyki przyjazne dla skory

-a pod ten podklad krem AVENE Cleance -ladnie wygladza skore i to bedzie NJALEPSZA baza pod podklad dla skory problematycznej !!(lagodzi,leczy,wygladza skore) wbrew nazwie wcale nie matuje ,a nawilza i szybko sie wchlania nie pozostawiajac tlustej warstwy ,tylko taka jakby silikonowa fajna powierzchnie

ale zadnego REVLONA!!! on popsuje ci skore!! pozapycha !! podrazni!wysuszy!! porobi grudki ciezkie do usuniecia...

rowniez nie polecam podkladow CLinique wbrew pozorom ,zapychaja psuja skore,powoduja powstawanie grudek ...


a moze przypadnie ci nowosc od MAX FACTOR CC cream tutaj recenzja jego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ing-cream.html

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez angela2602 Pokaż wiadomość
trening sportowy z podkładem na twarzy ? ;o leczysz trądzik, a sama zataczasz błędne ?
tak dziewczyny bladza ,tak bardzo wstydza sie swoich pryszczy ,blizn...chcialby zeby byly niewidoczne...a tu jeszcze gorzej..

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-06-09 o 22:46
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:20   #19
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

@motylemJestem - co do tego UNE - nie wiem, jak poradziłby sobie z moimi bardzo widocznymi zaczerwienieniami. To, czy go kupię, zależy od tego:
- jak matuje
- czy jest trwały
- ile kosztuje
- i czy jest latwo dostępny, gdyż kosmetyków nie chcę kupowac przez internet.

Revlona chyba faktycznie sobie odpuszczę w takim razie. Nie chcę takiego podkładu ciężkiego i to na lato.

Dziewczyny - nie oceniajcie mnie. Na trening mam zwykle korektor na plamki i lekko przypudrowaną twarz. Nic mi raczej nie spływa, chyba że zdarzy się mega intensywny, ale nie widać tak tego.

Korektor mam właśnie Perfect Match z Loreala, powtarzam już nie wiem, który raz.

I mam własnie problem z grudkami. Nie wiedzialam, jak to określić, bo nie sa to zwykle pryszcze, a grudki. Poszłam do dermatologa akurat w takim okresie, że nie miałam ani jednej (co się zdarza rzaaaaaaaaadko) i ona wypisala tylko lek na blizny i maść cynkową, co gówno daje na wypryski.
A najgorsze jest to, że mi sie robią takie gule. I jak sie dadzą wycisnąć (wychodzi takie stale lekko biale cuś i potem wyprysk znika), to pół biedy, gorzej jak wycisnę, a to się nie dało wycisnąć i tylko sobie podrażniłam, czasami tak mocno, że robią się ranki i blizenki. ((

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:
Napisane przez petroniuszowna Pokaż wiadomość
to ja też dodam coś od siebie mam jasną karnację i kilka rzeczy do zakrycia.

na co dzień stosuję ostatnio fluid capillin z iwostinu, odcień jasny. nie spodziewałam się, ale jest świetny. zakrywa zaczerwienienia i wypryski. i ma porządną trwałość
Czy możesz mi coś więcej o nim powiedzieć? Jestem nim zainteresowana. (Wydajność, cena, gama kolorów itd).

__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 18:22   #20
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Ile ludzi tyle opinii , bo każdy ma inną cerę , inne oczekiwania . Musisz chyba drogą prób i błędów poszukać co dla Ciebie będzie najlepsze .
Rimmel match perfection gel w słoiczku kosztuje ok 26 zł , ja mam z nim bardzo dobre doświadczenia , jeżeli Tobie nie podpasuje to kwota nie jest jakaś zawrotna .


To dobrze , że nic Ci nie płynie na treningu , ja np. rok rocznie maluje się na nartach i rok rocznie wszystko ze mnie płynie :P
Masz grzywkę ? Bo powiem Ci , że włosy pogarszają sprawę . Ja w domu noszę spięte i myje je codziennie , ale jak miałam grzywkę i myłam co drugi dzień miała armagedon na czole i przy skroniach .
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:34   #21
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Ile ludzi tyle opinii , bo każdy ma inną cerę , inne oczekiwania . Musisz chyba drogą prób i błędów poszukać co dla Ciebie będzie najlepsze .


To dobrze , że nic Ci nie płynie na treningu , ja np. rok rocznie maluje się na nartach i rok rocznie wszystko ze mnie płynie :P
Masz grzywkę ? Bo powiem Ci , że włosy pogarszają sprawę . Ja w domu noszę spięte i myje je codziennie , ale jak miałam grzywkę i myłam co drugi dzień miała armagedon na czole i przy skroniach .
Racja. :P
Nie, raczej nie płynie, chyba ze jest 30st, a trener zrobi mega wyczerpujący trening, to tak. (siatkówka).
Nie mam grzywki, na szczęście. (niby by zakrywała, ale jednoczesnie pogarszała. )
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:30   #22
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

ależ proszę bardzo
podkład z iwostinu jest nowością. więc pewnie nie w każdej aptece będzie. a przynajmniej ja musiałam się trochę za nim nachodzić.
zapłaciłam ok.26 zł za 30ml.
jeśli chodzi o gamę kolorystyczną, to tak średnio. są 3 odcienie.
najjaśniejszy nazywa się po prostu 'jasny'. ma neutralną tonację.i właśnie tego używam. ale z reguły szukam wśród odcieni jaśniejszych.
jeżeli po kosmetykach tworzą Ci się gule, to znaczy, że lepiej się z nimi pożegnać, bo niepotrzebnie zapychają cerę. też niestety mam ten problem.
stosowałam jeszcze fluid pharmaceris antyoksydacyjny. też jest przyjazny dla skóry. i łagodzi. ale ma nie za ciekawe odcienie. bez przypudrowania buzia świeci się jak żarówa.
dorzuciłabym jeszcze rimmla lasting finish. ale iwostin go zdetronizował
mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:28   #23
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Tak, pomogłaś i to bardzo.
Myślę, że mi również pomoże. Z apteki lepszy niż jakiś z drogerii. Tylko nie wiem, jak poradzi sobie z moimi zaczerwienieniami, ale od tego jest w sumie korektor.
Do tego spróbuję puder Jadwiga - ten, ktory wszyscy zachwalają i na który poluję, a nie chciałam kupowac w internecie - znalazłam dystrybucję w moim mieście!
Pozdrawiam.
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 12:04   #24
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Cytat:
Napisane przez petroniuszowna Pokaż wiadomość
ależ proszę bardzo
podkład z iwostinu jest nowością. więc pewnie nie w każdej aptece będzie. a przynajmniej ja musiałam się trochę za nim nachodzić.
zapłaciłam ok.26 zł za 30ml.
jeśli chodzi o gamę kolorystyczną, to tak średnio. są 3 odcienie.
najjaśniejszy nazywa się po prostu 'jasny'. ma neutralną tonację.i właśnie tego używam. ale z reguły szukam wśród odcieni jaśniejszych.
jeżeli po kosmetykach tworzą Ci się gule, to znaczy, że lepiej się z nimi pożegnać, bo niepotrzebnie zapychają cerę. też niestety mam ten problem.
stosowałam jeszcze fluid pharmaceris antyoksydacyjny. też jest przyjazny dla skóry. i łagodzi. ale ma nie za ciekawe odcienie. bez przypudrowania buzia świeci się jak żarówa.
dorzuciłabym jeszcze rimmla lasting finish. ale iwostin go zdetronizował
mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
Nie zapytałam najważniejszą rzecz - czy Capillin nadaje się do cery tłustej?

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Bo z tego, co wyczytałam, to Capillin jest do cery naczynkowej, ale nie ma mowy o problemach z wypryskami na twarzy, bliznami i cerze tłustej, więc może się nie sprawdzić.
Z tej serii do mojego typu cery jest Purritin
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ej-spf-30.html
Ale on z kolei ma slabe opinie i boję sie, że z moimi zaczerwienieniami by sobie nie poradził.
Ceny tych fluidów są średnie, znalazłam też jakis z Sorrayi, on był bardzo tani, ale też miał dużo negatywów, a także bardzo drogi (jak dla mnie) podkład La Roche Posay (opinie różne, w tym każdy mówi, że jasne dziewczyny będą wyglądać jak marchewki, więc STANOWCZO odpada!).
I tutaj doszłam do Vichy Dermablend. Opinie są z reguły dobre, ale dziewczyny piszą, że:
- skóra się świeci - to uzywałabym pudru oczywiscie
- daje efekt maski i jest ciężki - no z tym gorzej, szczególnie na lato, ale cóz...

Na pewno odpada: Soraya, La Roche, Revlon (na lato)

Zobaczę:
- Iwostin - tylko kurde, jaki mam wybrać? Capillin wydaje się nie do końca dla mojej cery, a Puritin ma słabe opinie
- Vichy Dermablend

Co uważacie???
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 15:24   #25
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

ja mam cerę mieszaną w kierunku tłustej. i sporo przebarwień plus okresowy wysyp krost. stąd przetestowałam mnóstwo podkładów, zanim znalazłam te, które faktycznie się sprawdzają.
zanim kupiłam ten fluid, po prostu przeczytałam opinie, i wyszło na to, że to do naczynkowej ma lepsze krycie. a m.in.tego potrzebuję. i trwałości.no i jeszcze paru innych parametrów i jeśli chodzi o błyszczenie- jest ok. tzn. nie ma. w każdym razie, nie muszę się w ciągu dnia matowić. bo wygląda cera dobrze.
z drogeryjnych dobrze kryje też rimmel lasting finish.
no i jest jeszcze podkład dermacol make up cover, ale jego nie miałam okazji testować na sobie, więc ciężko mi coś powiedzieć. natomiast dziewczyny pisały o jego dobrym kryciu.
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:31   #26
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

To w takim razie muszę go wypróbować! Zapowiada się fajnie. A nie spływa z twarzy np. w upalne dni?
Ja i tak zawsze podpudrowuję się, a ostatnio poluję na puder Jadwiga, ale okazało się, że na stronie producenta cd. dystrybucji są nieaktualne informacje i sklepu już nie ma. Jest jeszcze drugi, ciekawe, czy to aktualne.
A wiesz może, czy dadzą mi próbki tego podkładu w aptece? Ty nie prosiłaś?
Co do tego drugiego podkładu, o którym wspomnialas, to ten okazuje się gorszy - czytając opinie stwierdzam, że na pewno nie będę go stosować jako podkład, a byc może jako korektor (bo widziałam zdjecia i fenomenalnie kryje). Ale na pewno nie na całą twarz. a będę miala kasę, to go kupię.
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 11:07   #27
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2013-06-15 o 11:12
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 11:43   #28
10september
Raczkowanie
 
Avatar 10september
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 269
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Ja również mam trądzik, ale w chwili obecnej trochę mniej. Zimą i wiosną używałam kremu (jest to bardziej fluid) Under Twenty. Jest przeciętny, ale torchę się błyszczy.
10september jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 19:48   #29
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Sprobuj podklad IWOSTIN Correcting -podklad dla skory wrazliwej naczynkowej kryjacy ale ma lekka konsystencje(skora wrazliwa niecierpi ciezkich konsystencji ,
paru warstw kosmtykow DUSI TO JA Meczy jeszcze bardziej podraznia -bardziej zaczyna przetluszczac sie -wieksza produkcja sebum nastepuje i sprawia ze robi sie bardziej czerwona ,zbyt ciepla ani nic z alkoholem ...) i wyglada bardzo naturalnie


a na ten DERMACOL-to radzilabym uwazac ...moze on pozapychac po czasie porobic problemy ze skora -GRUDKI-ktore trudno pozniej wyleczyc zlikwidowac ...i moze dawac efekt maski i DUSIC-obciazac zbyt wrazliwa skore i wtedy bedzie ona bardziej sie przetluszcza+bedzie bardziej zaczerwieniona w ciagu dnia

A GDZIE mozna zakupic PUDER Jadwiga ?

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-06-16 o 19:55
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 19:51   #30
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład i puder do cery tłustej i z zaczerwieniami?

Właśnie zamierzam.
Mam mega ważną sprawę:
mam dość dużego strupka na czole w centralnym miejscu - jak go zakryć na jutro do szkoły???? Makijaż nie pomaga, w tym miejscu wyraźnie go widać i jest taki okrąg o średnicy prawie 1cm. (( Chyba nakleję cielisty plasterek (bo strupek jest jeszcze podrażniony), nie będzie to wyglądać glupio? ( Muszę coś zrobić, powiem, że mnie pies podrapał. :P
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.