Oczyszczanie twarzy - czy są alternatywy "wyciskania" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-16, 16:25   #1
latea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 26

Oczyszczanie twarzy - czy są alternatywy "wyciskania"


Z góry uprzedzam, jestem całkowity laik, u kosmetyczki wstyd przyznać jestem od wielkiego dzwona, a wielki dzwon bije raz na parę lat Od długiego jednak czasu bardzo chcę przejść się na profesjonalne oczyszczanie twarzy. Niestety w moim mieście jak kończyłam szkołę średnią była jedna metoda oczyszczania - wyciskanie zaskórników i wągrów i po 12 latach zrobiłam rundkę po kosmetyczkach - metoda ciągle jest ta sama.
Nie miałabym nic przeciwko temu ale jako nastolatka przeszłam konieczny zabieg chirurgiczny i w nosie mam wstawiony kawał plastiku, który po latach stał się miękki i niestety podczas standardowego wyciskania wągrów nie nadaje się do ściskania, gniecenia itp. a jak na złość na nosie mam najwięcej czarnych punkcików.
Czy wobec tego istnieje coś alternatywnego dla wyciskania a dającego taki sam efekt oczyszczenia porów? Jestem skłonna nawet pojechać do innego miasta, gdzie profesjonalnie się ktoś zajmie moją buzią, oczyści dogłębnie pory ale nie stosując metody wyciskania... tylko czy coś takiego w ogóle istnieje?
latea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 17:08   #2
tuberosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: Oczyszczanie twarzy - czy są alternatywy "wyciskania"

sposobów jest multum!

mikrodermabrazja
peeling kawitacyjny
peelingi kwasowe

to tylko 3, ale chyba najbardziej popularne sposoby dla skóry bez wielkich defektów. myślę, że jak popytasz wujka Google znajdziesz jeszcze więcej.
tuberosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 17:14   #3
latea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 26
Dot.: Oczyszczanie twarzy - czy są alternatywy "wyciskania"

o mikrodermabrazji rozmawiałam z kosmetyczka ale powiedziała że i tak wyciskanie musi być, w końcu nie "zedrą mi naskórka" do dna poru żeby go oczyścić. o kawitacyjnym też słyszałam ale powiedziano mi że bez wyciskania daje słaby efekt...
latea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 20:05   #4
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Oczyszczanie twarzy - czy są alternatywy "wyciskania"

ja mysle, ze maseczki i peelingi pomoga... nikt nigdy sie jeszcze nei pozbyl zaskornikow na amen ;]
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 10:38   #5
tuberosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: Oczyszczanie twarzy - czy są alternatywy "wyciskania"

jeśli tylko nie masz uczulenia na salicylany (w kwasach BHA) albo wyjątkowo wrażliwej czy naczynkowej cery (przy kwasach AHA) polecam peelingi kwasowe. kwasy penetrują pory i usuwają wierzchnie warstwy naskórka.
tuberosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 20:03   #6
Daiquiri79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: szukam swojego miejsca
Wiadomości: 56
Dot.: Oczyszczanie twarzy - czy są alternatywy "wyciskania"

Ja nie wiem czy to faktycznie działa, ale ostatnio przeczytałam o maseczce z żelatyny i mleka, podobno dobrze usuwa paskudztwa z nosa. Poszukaj, poczytaj może się zdecydujesz
Daiquiri79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 15:38   #7
smilawia
Przyczajenie
 
Avatar smilawia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 21
Dot.: Oczyszczanie twarzy - czy są alternatywy "wyciskania"

maseczka wygładzająca i zwężająca pory lirene dermoprogram - to polecam. dwukrotne zastosowanie po 20 minut trzymania maseczki,oczywiscie z odstepem minimum 12 godzinnym da swietne rezultaty,nos gładziutki prosze o odpowiedź na mail,czy sie udało
smilawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.