Isotrexin i ja. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-04, 20:41   #1
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Question

Isotrexin i ja.


Otóż, dermatolog przepisała mi Isotrexin.
Mam go stosować na początku raz dziennie - rano(!), później 2 razy - rano i po południu. Wraz z nim Metronidazol Krem na noc, na zmianę z robioną pastą różową punktowo. Do tego przemywać twarz rano i wieczorem płynem robiony w aptece (niestety nie pamiętam, co to dokładnie...). I na dzień cienka warstwa robionego kremu z witaminą A i E ('dzięki' której cały Isotrexin wałkuje sie po twarzy, szczególnie po policzkach, ale co tam). Doustnie: zincteral (cynk).

Od razu nasuwa mi się pytanie w związku ze stosowaniem Isotrexinu na dzień. Można

Póki co stosuje te specyfiki od 10 dni. Zmian nie widac. Hm, w ogóle nie wiem na co mam się przygotować.

Eh.
Po przeczytaniu niektórych wątków o tym specyfiku zaczynam wątpić w tą moją kuracje...

blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 11:29   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Isotrexin i ja.

faktycznie dziwne zalecenie, aby stosować retinoidy rano. może skonsultuj się jeszcze z innym dermatologiem i powiedz mu o swoich obawach?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 14:29   #3
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Isotrexin i ja.

Dziękuję za odpowiedź.

Tak pewnie się skończy, że skonsultuje się z innym, aczkolwiek chciałam tego unikąć - obecna doktór to b. dobry dermatolog. I tak już mi bardzo pomogła.
Dlatego szukałam odpowiedzi tu..
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 16:30   #4
paulinnamalinna
Raczkowanie
 
Avatar paulinnamalinna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 180
Dot.: Isotrexin i ja.

Blue_apple, też miałam zapisany Isotrexin razem z Metronidazolem, stosowałam to na noc na zmianę. Rano (oczywiście po umyciu żelem) przecierałam Davercinem i na to SVR 50(sama sobie dodałam filtr do kuracji, bo P.dermatolog ani słowkiem nie pisnęła).
Ogólnie to działa, ale przesusza, okropnie śmierdzi alkocholem, jak go nakładałam to musiałam mrużyć oczy, bo mi łzawiły.
Pozdrawiam
__________________
Po prostu Paulina.
paulinnamalinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 19:03   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Isotrexin i ja.

Cytat:
Napisane przez paulinnamalinna Pokaż wiadomość
Blue_apple, też miałam zapisany Isotrexin razem z Metronidazolem, stosowałam to na noc na zmianę. Rano (oczywiście po umyciu żelem) przecierałam Davercinem i na to SVR 50(sama sobie dodałam filtr do kuracji, bo P.dermatolog ani słowkiem nie pisnęła).
taka kuracja jest sensowna, blue_apple, może tak wypróbujesz?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 20:16   #6
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Isotrexin i ja.

Hm, tak, to wydaje się lepszym rozwiązaniem.
Tak apropo, to pamiętam, że Davercin był dobry, bo już kiedyś używałam (a czego ja NIE używałam ?)

paulinnamalinna, a na Ciebie jak działała ta kuracja? I w jakim stanie była Twoja skóra zanim zaczynałaś?

Edytowane przez blue_apple
Czas edycji: 2007-03-05 o 20:20 Powód: brak nicku osoby, do której się zwracam
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 16:30   #7
paulinnamalinna
Raczkowanie
 
Avatar paulinnamalinna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 180
Dot.: Isotrexin i ja.

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
Hm, tak, to wydaje się lepszym rozwiązaniem.
Tak apropo, to pamiętam, że Davercin był dobry, bo już kiedyś używałam (a czego ja NIE używałam ?)

paulinnamalinna, a na Ciebie jak działała ta kuracja? I w jakim stanie była Twoja skóra zanim zaczynałaś?

To będzie troszeczkę dłuższy wywód.
Otóż tak - trafiłam do dobrego dermatologa koło pażdziernika. Poprzedni dr kazał mi iść na oczyszczanie skóry. Powiedziałam ok, poszłam (do tego dostałam Skinoren dwa razy dziennie(a był to słoneczny lipiec)a o filtrach ani słowa. Po oczyszczaniu było dobrze- nie pamiętam żebym wtedy dorobiła się jakiś przebarwień albo blizn- nic z tych rzeczy. Wszystko się wygoiło ale...po jakimś miesiącu na twarzy tyle cudów, jak o tym wspomne, to robi mi się słabo. Wtedy niezaspokojona pani dr kazała zrobić drugie oczyszczanie i to był koszmar-gdyby nie te trzy godz. u kosmetyczki teraz miałabym wspaniała gładką skórę z kilkoma tylko przebarwieniami i zaskórnikami na nosie. Po tym koszmarze trafiłam wreszcie do terażniejszej dermatolożki i - kuracja wyglądała tak - antybiotyk tetralysal, duac na noc, davercin na dzień, metronidazol jak mi się skóra przesuszy. Po dwoch miesiącahc miałam skóre jak marzenie -ani śladu pryszczy, zaskórników, przebarwienia rozjaśnione, czysty nos(prawie). J właśnie z takim stanem cery rozpoczęłam kuracje Isotrexinem. Nie pogorszył cery, trochę wysuszył, pojawiło mi się troche nowych przebarwień.

A teraz zeszłam z antybiotyku, pozostał mi Skinoren 3 razy w tygodniu, metronidazol i daverci. I mam nadzieję że będzie ok.
Powodzenia w leczeniu
__________________
Po prostu Paulina.
paulinnamalinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.