Glyco A-12% - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-24, 20:48   #1
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288

Glyco A-12%


cześc,mam pytanko, czy glyco A-12% pomoże mi na rozszerzone pory i blizny potrądzikowe, bo cepan jak narazie slabo sobie radzi, pewnie zbyt krotko stosuje, chcialabym czegos co działa szybciej, jednak boję sie go stosowac o tej porze roku, czy jeśli będe stosowac blokery na twarz to mi sie nic nie stanie ?? bardzo mi zależy zeby zacząć uzywac jak najszybciej, bo chcem w koncu pozbyc sie tego okropieństwa, a przeczytałam pozytywne opinie o Glyco A na KWC, jednak udzielcie mi informacji jesli mozecie, pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:01   #2
ptysiek
Raczkowanie
 
Avatar ptysiek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 55
Dot.: Glyco A-12%

Uzywalam Glyco-A ponad pol roku, niedawno, ze wzgl na pore roku przerwalam stosowanie. Produkt jest naprawde bardzo dobry i niesamowicie wydajny, ale wydaje mi sie, ze nie spelni calkowicie Twoich oczekiwan.
G-A wygladza twarz poprzez delikatne rozpuszczanie naskorka, przez co pory faktycznie wydaja sie troche mniejsze, Oraz rozjasnia plamy potradzikowe. Niestety nie usunie Ci blizn (dziurek), jest na to za slaby, chociaz moze ci je delikatnie splycic ( u mnie sie tak stalo z 2 bliznami poospowymi, ich brzeci staly sie lagodniejsze, przez co same blizny wydaja sie mniej widoczne i latwiej je zakamuflowac) Jesienia chce sprobowac silniejszego kremu, 30%, ale to tylko dla osob przyzwyczajonych do kwasow.
Absolutnir nie stosuj kremow z kwasami latem, slonce operuje wtedy bardzo silnie i nawet bloker moze nie wystarczyc. skora traktowana kwasem jest niesamowicie wrazliwa na slonce, moga ci powstac przebarwienia sloneczne, ktore bedzie jescze trudniej usunac niz drobne blizny.
Pozdrawiam,
Ptyś
ptysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:02   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Glyco A-12%

czy glyco A-12% pomoże mi na rozszerzone pory i blizny potrądzikowe,
tak. na pewno bardziej niż cepan.

boję sie go stosowac o tej porze roku, czy jeśli będe stosowac blokery na twarz to mi sie nic nie stanie ??
jeśłi będziesz te "blokery" (spf60 i więcej) stosować prawidłowo, czyli grubą warstwą i replikować w ciągu dnia (i dodatkowo unikać słońca), to powinno byc OK.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-05-24 o 21:04
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:15   #4
IkaIna
Raczkowanie
 
Avatar IkaIna
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 138
Dot.: Glyco A-12%

Ja bym poczekala z uzywaniem glyco a do wrzesnia albo lepiej pazdziernika i dopiero wtedy rozpoczela kuracje. Moim zdaniem to bezpieczniejsze, po co ryzykowac?
__________________
"Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość, a szczyt twórczości to tworzenie samego siebie" Leopold Staff
IkaIna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:16   #5
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

czyli najlepiej na jesien , pwierw glyco a, a potem np. jakis mocniejszy krem slyszalam ze advanced 30% jest dobry, a chcialam jzu teraz zastosowac do polepszenia stanu cery, zastosowalabym wowczas bloker 100, a po jakimczasie od uzycia kwasow mozna wystawic skore na slonce ???? nie chodzi mi o opalnaie ale gdybym wyszla akurat na dwor i swiecilo, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:17   #6
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

Glyco Exfoliant 50% 10x2ml znalazlam cos takiegojeszczena stronie http://www.viteasun.pl/product_info.php?products_id=193 , to na lato odpada calkowicie, ale moze zima, myslicie ze skuteczny ?
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:21   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Glyco A-12%

Cytat:
Napisane przez herezja
po jakimczasie od uzycia kwasow mozna wystawic skore na slonce ????
ok. 4 tygodnie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-24, 21:39   #8
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

Jest produktem francuskiej firmy ISIS Laboratoires. Zawiera kwas glikolowy, który redukuje grubość zrogowaciałego naskórka, uelastycznia,

nawilża i poprawia wygląd powierzchni skóry. Preparat ten polecam osobom z cerą dojrzałą i pierwszymi oznakami starzenia się skóry.

U osób z cerą wrażliwą, delikatną, typu młodzieńczego ze skłonnością do odczynów alergicznych po zastosowaniu pojawia się uczucie pieczenia,

zaczerwienienie skóry, a nawet mikropodrażnienia. Nie wskazany jest również osobom z trądzikiem powoduje podrażnienie występujących już zmian

na skórze i opóźnia proces leczenia.

znalazlam tot ez na stronie http://www2.pwsz.krosno.pl/~renzac/kosmetyk.htm czy jesli pojawiają sie drobne krostki krem moze je pogorszyc ?
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:44   #9
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Glyco A-12%

hej
stosowałam glyco ok 2 miesięcy... nie zauważyłam większego pogorszenia skóry...
teraz przeżuciłam się na lyssanel SVR ... i tu nastąpiło pogorszenie więc nie wiem chyba wróce do glyco
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:59   #10
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

a zauwazylas splycenie porów, aha nie wiem czy mialas blizny, bo mi zostly ale takie drobne na jednym policzku tylko, jednak chcialbym sie ich pozbyc, czy jesli mialas to pomogl ci on na splycenie blizn ? pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 22:01   #11
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

wiem ze lepiej poczekac do jesieni, ale mam dosc malowania sie latem, i tak wszystko splywa, a uzywam podkladu zeby zamskowac te drobne blizny, ostatnio stan cery poprawil misie ale na krotko to za sprawą slonka, teraz jestem znowu blada i blizny widoczne mamich dość !!!
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-24, 22:27   #12
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Glyco A-12%

Moim zdaniem pomógł mi an rozszerzone pory i jets ich teraz mniej ... co do blizn to też spłycił ale pzry takim stężeniu kwasu to chyba trzeba więcej czasu na efekty ... to zależy kto jak stosuje ja stosowałam codziennie wiecozrem lub co 2-gi dzień... a można i 2 razy na dzień
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 22:41   #13
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

dziekuje za odpowiedz, chyba jednak zaryzykuje i zastosuje glyco A , bede sie ukrywac przed sloncem i stosowac bloker 100, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 22:47   #14
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Glyco A-12%

a stosowałaś wczećniej kwasy ... bo jak nei to może być on dla Ciebi za mocny tak na pierwszy strzał... może lepij zacząc przygodę z kwasami od effaclar K LRP ..jest łagopdniejszy
Pozdrawiam
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 23:26   #15
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

nie stosowalam, tylko ze ja za bardzo nie mam teraz kasy zeby kupowac dwa kremy z kwasami na raz, a np, mozna ten kremik na początek rozcienczyc z kremem do twarzy ? ma to jakies znaczenie, w ogole przeczytalam ze advanced cream 30% jest swietny, ale jego zakupie dopiero jesienią i po uprzednim stosowaniu slabszych kwasow, moja cera nie jest az tak bardzo wrazliwa, jest normalna, nie mam problemu z naczynkami, wiec moze źle nie bedzie, ale jesli bylby za mocny darady zrobic cos zeby taki nie byl ?
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 10:45   #16
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Glyco A-12%

szczerze pierwszy raz słyszę o rozcieńczaniu z kremem do twarzy ... nie doradzę bo się nei znam :/ ale wg mnie glyco-a może być za mocny ...a ten advanced 305 to skąd i gdzie? można prosić o jakieś namiary ?? pozdro
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 11:05   #17
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Glyco A-12%

Herezjo - odpuść sobie kwasy 30% . Ja uzywam maseczki 25 % , dwa razy w tygodniu kwasów 8 - 15 % i mimo wszystko 25 % to za każdym razem lekki szok dla skóry . Zaszkodzisz sobie , a nie pomożesz . Poza tym , nie mówi się o tym zbyt wiele - czytałam ostatnio ciekawy artykuł dr Ewy Chlebus i kogos jeszcze , że nieumiejętnie , samodzielnie dobrane i stosowane kwasy w wysokich stężeniach mogą spowodować powstanie brązowych plam na twarzy , przebarwień i nie potrzeba do tego kontaktu ze słońcem , to może być indywidualna reakcja skóry - jutro to zacytuję , bo to ciekawe , a na wizażu o tym mało się mówi , przynajmniej ja nie zauważyłam takiego topiku . Dlatego uważam , że dobieranie sobie samemu kwasów w takim stężeniu , na początku za lekkomyslność Zobacz , jak zareaguje skóra na 12 % a potem przejdź na wyższe stężenia , nigdy nie odwrotnie .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 11:07   #18
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

Advanced Cream 30% stronka http://www.bio-med.pl/peel_advanced.html i recenzje na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2005713 , pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 11:10   #19
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

do neuilly, dzieki za rady, jak narazie 30 % nie zmaierzam stosowac, wpierw trzba skóre czyms slabszym przygotowac, a juz napewno nie o tej porze roku,jak juz cos to pozną jesienia i po uprzednim stosowaniu glyco A 12%, pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-25, 11:32   #20
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Glyco A-12%

oo dzięki wielkie za linki


a czy te preparaty można zamówić tylko przez net czy są dostępne również w aptekach??
Pozdrawiam
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 16:02   #21
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Glyco A-12%

ja nie mam pojęcia bo ich nigdy nie stosowałam, zamierzam ale dopiero na jesieni, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 11:52   #22
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Glyco A-12%

odswiezam
Przyznaje sie jestem laikiem.............kompl etnie nie znam sie na tych wszystkich kwasach i filtrach............
dlatego mam do was pytanie:
mam tlusta cere, rozszerzone pory na policzkach, i czeste sklonnosci do wykwitow tradzikowych- co powinna zastosowac Glyco A-12% czy La Roche Posay, Effaclar K? a moze jeszcze cos innego? oczywiscie kuracje planuje jesienia jak urodze synka. No wlasnie i drugie pytanie. jako nastolatka mialam skonnosci do tradziku na plecach -ale to co sie dzieje w ciazy to tragedia - cale plecy w krostach, piersi troche mniej ale tez(tam nigdy pryszczy nie mialam ). Na plecach to nawet jakies blizy sie porobily (przebarwienia?). doradzicie cos?
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 12:23   #23
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Glyco A-12%

up
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 14:01   #24
gosieńka221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: gliwice
Wiadomości: 1
Dot.: Glyco A-12%

Witam, to moj pierwszy post u was

Dziewczyny pomocy- uzywam glyco-2 juz od 3 tygodni...na poczatku rewelacja, cera swieza , bez zanieczyszczen ( nie mialam na buzi zmian tradzikowych przed kuracja)...oczywiscie stosuje filtry i nawilzam buzie.....i nagle w zeszlym tygodniu klops- wysypalo mnie!
W chwili obecnej strasze- cala brode mam w wypryskach, policzki takze....od kilku dni nie stosuje juz kwasow ( przedem omijalam poprostu okolice brody ) i czekam kiedy to sie wygoi... i stad moje pytanie jak dlugo to moze potrwac??? i czy wowczas bede mogla spokojnie stosowac glyco-a bez obaw, ze ten pseudo- tradzik powroci?

Z gory dziekuje za odpowiedz
gosieńka221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 08:40   #25
vanilliagirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 3
Dot.: Glyco A-12% Pomocy!!!

Dziewczyny od dwóch tygodni stosuję glyco a. Najpierw co wieczór na 15 minut a po kilku dniach zaczęłam go aplikować na noc. Silnie nawilżam skórę, w dzień nakładam pod makijaż wyskoki filtr i... nie widzę poprawy
Na początku zauważyłam lekkie zmniejszenie porów i rozjaśnienie cery, ale potem nie działo się już nic. Nie zauważyłam złuszczania, a skóra stała się jakby wiotka i sucha, przez co zmarszczki mimiczne są teraz wyraźniejsze.
Nie wiem co zrobić dalej. Czy odstawić krem glyco A i spróbować ją złuszczać peelingiem mechanicznym? Czy po prostu przestać ją nawilżać żeby się złuszczyła?
Bałagam o pomoc! Nie chcę być pomarszczona
vanilliagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.