Czy krem do depilacji moze zadziałać jak peeling? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-11, 22:01   #1
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360

Czy krem do depilacji moze zadziałać jak peeling?


Już tłumaczę o co chodzi

Aktualnie zaczęła mi schodzić skóra na nogach po wakacjach - cały urlop smarowałam się 30 i było dobrze, ale raz zapomniałam jej ze sobą wziąć na plażę i jedyny mi dostępny filtr to była 6. Mimo chowania się pod parasolką trochę mi spaliło nogi, niezbyt drastycznie, ale teraz, po dwóch tygodniach od powrotu zaczęła mi schodzić wierzchnia warstwa naskórka - mimo porządnego nawilżania.

Problem w tym, ze wygląda to średnio ciekawie i nie mogę ubrać nawet krótkiej spódniczki. Z natury mam suchą skórę, szczególnie na nogach i dość wrażliwą, więc zwykły peeling dość boleśnie odczuwam. Zastanowiło mnie jednak, czy krem do depilacji nie mógłby zadziałać jako np. peeling enzymatyczny i pomóc w szybszym pozbyciu się problemu. Normalnie nie stosuję depilacji chemicznej, ale jeśli mogłoby to pomóc - to może na jakiś czas jest warto zmienić sposób?

Zdaję sobie, ze mogę zadawac idiotyczne pytanie, ale moja logika jest taka; skoro depilacja chemiczna rozpuszcza włoski, to czy przy okazji nie oddziałuje w podobny sposób na wierzchnia warstwę naskórka?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 22:34   #2
sphinx123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 34
GG do sphinx123
Dot.: Czy krem do depilacji moze zadziałać jak peeling?

Skoro schodzi Ci skóra, to znaczy, że teraz odsłonięta jest jest delikatniejsza warstwa. Chemiczna depilacja zrobi Ci butthurt a nie "peeling enzymatyczny", także kup jakiś peeling z możliwie jak największymi drobinkami, bo jednak te małe są agresywniejsze
sphinx123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 00:08   #3
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy krem do depilacji moze zadziałać jak peeling?

Mojemu TŻetowi, który spalił się dużo bardziej niż ja [sam sobie winien, bo dobrych rad nie słuchał] skóra schodziła po dwóch, trzech dniach. No i strasznei narzekał, ze go boli. Ja czułam, ze jestem napieczona, skóra pobolewała jednak może ze dwa dni po czym wszystko wróciło do normy.
Myślałam nawet, ze skoro do dziś nic mi się nie działo - to już opcję schodzącej skóry mam za sobą - tym bardziej, ze mając z natury suchą skórę starałam się nawet kilka razy dziennie nawilżać dodatkowo. Dzisiejszy widok mnie zwyczajnie zbił z tropu i zdziwił niesamowicie tym bardziej, ze minęły ponad dwa tygodnie Prawdę mówiąc nie wygląda to tak jakby skóra miała być wrażliwsza. Ale moze faktycznie masz rację i podaruję sobie eksperymenty.
Jednak opcja z peelingiem mechanicznym... No osobiście stronie od tego niesamowicie, bo naprawdę, jakoś większość do tej pory sprawiała, ze potem jeczałam, ze mnie piecze po nim skóra.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.