Booking czy airbnb? opinie i doświadczenia - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-07, 08:51   #151
0c79ef1ccf4fe3ec74ac3eeaac31bdec00d7ade4_63cb2b029528b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Booking czy airbnb?

Korzystam z bookingu i airbnb. Na airbnb jest zniżka 100 zł za pierwszą rezerwację, portal raczej dotyczy prywatnych pokoi / domków / małych prywatnych hotelików. Zarezerwowałam kiedyś i skorzystałam z pobytu na domku na drzewie w środku lasu, do tego w Czechach - był czad!!!

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2019-05-08 o 20:12 Powód: kupon
0c79ef1ccf4fe3ec74ac3eeaac31bdec00d7ade4_63cb2b029528b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 12:26   #152
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Booking czy airbnb?

Z airbnb wyjeżdżamy do Grecji na Kretę nad morze za 2600 za 3 tygodnie. W pełni wyposażona kuchnia, salon, sypialnia, patio. 40 m kwadratowych. Tak tanio chyba nigdzie nie jest. Wychodzi 62 złote od osoby na dobę za samodzielny spory apartament.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:05   #153
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Z airbnb wyjeżdżamy do Grecji na Kretę nad morze za 2600 za 3 tygodnie. W pełni wyposażona kuchnia, salon, sypialnia, patio. 40 m kwadratowych. Tak tanio chyba nigdzie nie jest. Wychodzi 62 złote od osoby na dobę za samodzielny spory apartament.
Bardzo dobry deal, blisko morza? No i Kreta moje miejsce na ziemi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:37   #154
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Bardzo dobry deal, blisko morza? No i Kreta moje miejsce na ziemi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z widokiem na morze. Trzeba zejść z wioski 1p minut.
Nigdy nie była. Na Krecie, chociaż w Grecji 5 razy. Lądujemy w Chani. Znasz te rejony?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:38   #155
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Z widokiem na morze. Trzeba zejść z wioski 1p minut.
Nigdy nie była. Na Krecie, chociaż w Grecji 5 razy. Lądujemy w Chani. Znasz te rejony?
Pewnie! Dla mnie2 najładniejsza część wysypy byłam trzy razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:42   #156
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Pewnie! Dla mnie2 najładniejsza część wysypy byłam trzy razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy w Chanii jest targ?
Czy korzystałaś z miejscowej komunikacji? Będziemy mieszkać w wiosce Plaka.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:47   #157
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Czy w Chanii jest targ?
Czy korzystałaś z miejscowej komunikacji? Będziemy mieszkać w wiosce Plaka.
Niestety bez auta moim zdaniem jak bez ręki, tu masz moją ściągę do najładniejszych plaż w okolicy http://www.aleksandramistake.pl/2017...zesci.html?m=1 jeśli chodzi o wypożyczalnie aut to serio polecam europeocars trzy razy brałam i się nie zawiodłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-07, 21:56   #158
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Booking czy airbnb?

Dzięki, ale wynajem auta nas nie interesuje.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 16:03   #159
Michalina724
Raczkowanie
 
Avatar Michalina724
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 112
Dot.: Booking czy airbnb?

[1=0c79ef1ccf4fe3ec74ac3ee aac31bdec00d7ade4_63cb2b0 29528b;86787290]Korzystam z bookingu i airbnb. Na airbnb jest zniżka 100 zł za pierwszą rezerwację, portal raczej dotyczy prywatnych pokoi / domków / małych prywatnych hotelików. Zarezerwowałam kiedyś i skorzystałam z pobytu na domku na drzewie w środku lasu, do tego w Czechach - był czad!!![/QUOTE]

gdzie dokładnie to było w tych Czechach?
Michalina724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 22:42   #160
Rozkosznik
Przyczajenie
 
Avatar Rozkosznik
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 24
Dot.: Booking czy airbnb?

Najlepiej korzystać z obu serwisów, ponieważ na obu znajdują się różne oferty. Airbn można znaleźć całkiem fajne, tanie noclegi, ale też naciąć się (miałem tak w rzymie - na zdjęciach ok, opinie ok, ale na miejscu było po prostu brudno). Za to Booking ma ciekawy ten program genius. Raz długo zastanawialiśmy się nad pewnym apartamentem koło Walencji i już mieliśmy rezygnować, gdy nagle dostałem extra zniżkę - jakieś 300-400 zł właśnie za członkowstwo w programie
Rozkosznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 11:04   #161
blondynka1992
Przyczajenie
 
Avatar blondynka1992
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 11
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja od siebie polecam AirBNB. Byłam w Pradze, Warszawie i Krakowie w wynajętych apartamentach przez tę aplikację i było naprawdę fajnie. We wrześniu lecę do Tokio i też wynajęłam apartament przez AirBNB
blondynka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 19:32   #162
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja też uważam, że warto korzystać z obu. Jeśli planujesz wyjazd, sprawdź oferty na jednym i drugim. Ja osobiście częściej wybieram airbnb, bo zazwyczaj podróżujemy w większej grupie i wynajmujemy całe mieszkania
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 01:18   #163
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Booking czy airbnb?

Zdecydowanie wolę sypiać w hotelach niż prywatnych mieszkaniach, więc głównie korzystam z Booking, dodatkowo zawsze chętnie pomagają w przypadku różnych problemów. Raz po fakcie dowiedziałam się, że mój pobyt teoretycznie obejmował śniadanie, o którym nikt mi nie powiedział, bez większych nadziei napisałam do supportu i od razu kazali hotelowi zwrócić nam pieniądze, nie musieliśmy nawet udowadniać, że tego śniadania nie zjedliśmy (czego udowodnić się nie dało, więc nie spodziewałam się sukcesu).

Z airbnb mam gorsze doświadczenia, raz czy dwa właściciel odwołał rezerwację kilka dni przed i niewiele mogłam z tym zrobić, a w tak krótkim terminie musiałam znaleźć nowy hotel i oczywiście przepłaciłam. Tym niemniej w 90% sytuacji nie miałam żadnych problemów oprócz dyskomfortu spania w cudzym mieszkaniu, więc co kto lubi
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:21   #164
Pavulia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1
Dot.: Booking czy airbnb?

Hej, ja mimo wszystko jestem zwolenniczką rezerwacji bezpośrednich, zwłaszcza w Polsce, gdzie mam mniejsze opory do kontaktu z hotelem a można zaoszczędzić parę dyszek
Pavulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 14:45   #165
waldimothi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 46
Dot.: Booking czy airbnb?

Rezerwowałam i na tym i na tym portalu. Booking jest nieco droższy ale w sumie trochę bezpieczniejszy z uwagi na to, że jeśli coś się stanie z noclegiem który zarezerwowalismy i właściciel nie będzie chcial nas zakwaterować to serwis od razu szuka innej możliwosci.
waldimothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 10:22   #166
marcin_bwz
Przyczajenie
 
Avatar marcin_bwz
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja staram się podróżować niskobudżetowo, dlatego też szukam zawsze korzystnych cenowo miejsc. Oczywiście podczas wyboru miejsc priorytetem nie jest cena, tylko położenie dalej lokalizacji, która musi znajdować się w centrum miasta.
Myślę, że rynek jest na tyle bogaty w liczbę ofert, że bez problemu zawsze można znaleźć inną alternatywę, jeśli coś poszłoby nie tak. Z drugiej strony nie raz było głośno o upadłości biur podróży, które powinny być "bezawaryjne". Nigdy nie mamy gwarancji, zawsze jest jakieś ryzyko. Myślę, że największy problem to nasza psychika i wmawianie sobie, że coś pójdzie nie tak...
marcin_bwz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 09:37   #167
pestka45
Przyczajenie
 
Avatar pestka45
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 29
Dot.: Booking czy airbnb?

A ja po prostu rezerwuję tam gdize jest taniej w stosunku do standardu.
pestka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 16:15   #168
ania_juszkowic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 2
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja rezerwuje częściej przez Booking.com, ale wchodzę na niego przez Travelsupport, bo oprócz rabatów Genius 10% mam jeszcze dodatkjowe bonusy od Travelsupport.pl.
Często trafiam na akcje typu: Bilet do Multikina za 1 nocleg, albo Karta do Sephory 100 PLN za 3 noclegi.
ania_juszkowic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 20:52   #169
TheTravelea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 29
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja też zawsze booking. Jak się często przez ten portal rezerwuje to są dostępne tzw. opcje genius, których normalnie niezalogowany użytkownik nie widzi. Kilka razy udało mi się tak znaleźć fajne noclegi.
TheTravelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 21:07   #170
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Booking czy airbnb?

Mi się akurat dzisiaj udało zarezerwować nocleg w Maroku, gdzie właśnie dzięki genius 2 dostałam gratis śniadanie dla całej rodziny co prawda to jeden nocleg w Marrakeszu, ale zawsze coś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 01:25   #171
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Booking czy airbnb?

zalezy czego sie szuka, ale warto przegladac obydwie platformy. booking specjalizuje sie w w ofercie raczej dla wiekszych graczy na rynku, airbnb dla mniejszych. Obydwa portale weryfikuja oferty wystawione w bardzo zblizony sposob. pisze to jako osoba korzystajaca jako klient oraz jako wlasciciel mieszkan/domow. anulacje moga sie zdarzyc na kazdym portalu, przy czym jesli rezerwujemy pokoj w hotelu/B&B to rzadziej, niestety jesli sa pojedyncze oferty typu dom, apartament byc moze czesciej. Anulacje sa i beda ze strony osoby rezerwujacej jak i ze strony wlascicieli. Nie zawsze jest to wina wlasciciela, zdewastowane mieszkanie niestety ale anuluje kolejne rezerwacje czasem na dlugi okres, klient ktory nie chce sie wyprowadzic bo sie zle czuje rowniez bedzie powodem ze kolejna osoba w tym dniu nie bedzie przyjeta . Ale sa i osoby ktore nie korzystaja ze zsynchronizowanych kalendarzy i byc moze maja podwojne rezerwacje, badz anuluja bo kolejna rezerwacja zamiast na 2 dni bedzie na tydzien np. Obydwa serwisy stosuja kary dla ogloszeniodawcow. Na pewno nie jest to latwa decyzja i kazdy policzy i przemysli kilka razy zanim bedzie anulowac. Bez kar mozna anulowac tylko rezerwacje ktore nie spelniaja wymogow wyszczegolnionych w momencie rezerwacji jakie znajduja sie w zasadach domu. Tutaj ewidenta wina klienta ktory nie doczytal warunkow najmu. JA korzystam z bookingu jak potrzebuje hotel na 1 noc, ale z airnbn jak szukam domu, apartamentu na dluzej.
w obydwu sa osoby ktore wyszukuja zakwaterowania w sytuacjach kryzysowych kontaktujac sie z wlascicielami czy przyjmnie rezerwacje np za 2 godziny jesli okienko ma min 24h notifikacja odnosnie nowej rezerwacji.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 11:35   #172
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Booking czy airbnb?

UWAGA, na bookingu/ pomimo ich zabezpieczen ktore jak widac mozna obejsc/ zostalo utworzone konto na rezerwacje ze zdjeciami moich nieruchomosci. Konto fikcyjne wiec jest to oszustwo. Jako ze nie oglaszam sie juz na bookingu ze wzgledu na utrudnienia jakie maja wlasciciele, wychwycilam sprawe po 9 dniach jak klienci zaczeli dzwonic ktorzy znalezli nasze dane kontaktowe na google business. Booking nie ma szybkiej sciezki zglaszania oszustw jesli nie dotyczy to mojej rezerwacji badz nie jestem aktualnym partnerem! W rozmowach telefonicznych byli bardziej zainteresowani dlaczego ja juz sie u nich nie oglaszam niz samym faktem fikcyjnego konta! Konto na chwile obecna zostalo zablokowane ale trwalo to wiele godzin . BADZCIE OSTROZNI PRZY REZERWACJACH . sprawdzajcie na wskros.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 17:44   #173
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Booking czy airbnb?

Korzystam z obu, ale krzywe akcje miałam tylko z Airbnb.
"Najgorsze", co się wydarzyło przy noclegach z bookingu, to to, że zdjęcia obiektu były podrasowane (ale dużo takich rzeczy widać już na zdjęciach), albo opinie nie wiadomo dlaczego super pozytywne, kiedy obiekt był bardzo przeciętny. Zdarzyło się też, że właściciel obiektu cisnął, żebym anulowała rezerwację, żeby nie płacić prowizji, ale mi przy okazji dawał jakiś mały rabat. Nie robiłam z tym problemów, bo to małe rodzinne biznesy w cienko przędących krajach były.
Najgorsze, co mi się przydarzyło przez Airbnb, to zwodzenie i żądanie jakichś dopłat albo w ogóle anulowanie rezerwacji w ostatnim momencie.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 23:16   #174
AngelsWings
Przyczajenie
 
Avatar AngelsWings
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 24
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja od lat korzystam z bookingu i może mam szczęście, ale do tej pory żadnych przykrych niespodzianek nie było, ani w kraju, ani za granicą.
AngelsWings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 09:04   #175
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Booking czy airbnb?

Ciekawe jak teraz zmieni się booking, bo przez pandemię mieli restrukturyzację- oczywiście cięcia budżetowe i zwolnienia. Zawsze byli bardzo sprawni jesli chodzi o obsluge ,kontakt telefoniczny, zwroty. Od tej strony o wiele lepsi, poza tym procz apartamentow też mają hotele i nawet jak sie szuka mieszkania to mozna przy okazji spojrzec na oferte hotelową. Na airbnb są ci sami wlasciciele co na booking, oczywiscie nie na 100% ale mozna i tu i tu rezerwowac tych samych. Na airbnb o wiele fajniejsze jest to,ze jest widoczny kalendarz dostepnosci na cały miesiąc. Na bookingu nie ma tego. Trzeba wybierać dni i sprawdzac ew system sprawdzi ci najblizsze dostepne dni ale też tak,ze dalej nie ma widoku całego kalendarza. Ja czesto jezdze tak, ze moge sobie dostosowac dzien, czy dni w tę czy w tamtę
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 10:49   #176
anka_siema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Booking czy airbnb?

My zawsze szukamy przez airbnb i do tej pory nigdy się nie zawiedliśmy. Najlepiej wybierać apartamenty, które mają już jakieś opinie - w zasadzie wszystko można z nich wyczytać i jak jedziemy do konkretnego miejsca to wiemy czego możemy się spodziewać.
Warto zapisać się do newslettera, bo dosyć często są promocje i zniżki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anka_siema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 17:06   #177
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Booking czy airbnb?

Byliśmy 2 razy z airbnb i było OK. NOclegi w centrum za grosze. Tylko korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych gospodarzy.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 09:17   #178
majkeloza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Booking czy airbnb? opinie i doświadczenia

Czy też macie problem z rezerwacją? Już drugi dzień próbuje i wyskakuje problem z serwerem airbnb.
majkeloza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 08:02   #179
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Booking czy airbnb? opinie i doświadczenia

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale robiłam jakiś ok.2-3 tyg. temu rezerwacje i wszystko normalnie śmigało.
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-24, 17:58   #180
Berenika6077
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 2
Dot.: Booking czy airbnb? opinie i doświadczenia

Dziewczyny, chyba teraz opłaca się bardziej korzystać z mniejszych baz noclegowych. My ostatnio złapaliśmy super miejscówkę na nowy rok xxx Z tego co zauważyłam ceny są niekiedy niższe

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-10-25 o 16:14 Powód: link
Berenika6077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-24 17:58:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.