Puder bambusowy 100% (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 1 3,03%
** 1 3,03%
*** 4 12,12%
**** 10 30,30%
***** 17 51,52%
Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-23, 17:52   #1
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug

Puder bambusowy 100% (BU)


TU KUPISZ: http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboo.html


Puder bambusowy otrzymywany jest ze specjalnego gatunku bambusa porastającego lesiste wzgórza Indii. Drzewo bambusowe jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie, osiągającą wysokość, aż do 35-40 metrów. Drewno bambusa jest wysoce trwałe i dekoracyjne, z tego powodu jest powszechnie wykorzystywane w budownictwie i do produkcji mebli.

Łodygi bambusa są niezwykle bogate w roślinne związki krzemu (krzemionkę). Puder bambusowy otrzymuje się z ekstraktu z rdzenia łodygi, poprzez odpowiednie rozdrobnienie do postaci zmikronizowanego pyłku, którego cząsteczki mają wielkość do 5 mikronów. (Dla porównania sproszkowane ekstrakty roślinne mają wielkość cząsteczek w granicach od 400 do 250 mikronów.) Jest to bardzo drobny puder, którego wielkość cząsteczek nadal mieści się w granicach bezpieczeństwa w zastosowaniu na skórę i jest akceptowana przez firmy produkujące tzw. naturalne kosmetyki.

Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki. Ma on postać białego, lekkiego i puszystego pyłku, który aplikowany na skórę daje transparentne wykończenie, bez efektu bielenia skóry.

Puder posiada właściwości matujące. Ze względu na porowatą strukturę cząsteczek wykazuje wysokie zdolności do absorbowania nadmiaru sebum, nadając cerze matowy wygląd i odczuwalną gładkość.

Dzięki wysokiej zawartości krzemionki, oprócz działania wygładzająco-matującego, puder bambusowy wykazuje dodatkowo właściwości pielęgnujące skórę. Działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych.

Puder może z powodzeniem zastąpić talk, mikę, skrobie lub glinki stanowiące bazę pudrów sypkich lub prasowanych. Jest to składnik neutralny, który może być bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.

Nie powoduje zatykania porów (niekomedogenny).



Zastosowanie produktu:

» Puder bambusowy polecany jest jako całkowicie naturalny matujący, transparentny puder sypki do twarzy. Odpowiedni dla każdej karnacji skóry.

» Puder można traktować jako bazę matująco-wygładzającą, stosowaną pod inne pudry lub podkłady mineralne koloryzowane.

» Puder można mieszać w dowolnie dobranych proporcjach z tradycyjnymi pudrami sypkimi w celu rozjaśnienia koloru lub zwiększenia ich właściwości matujących.

» Do pudru można według życzenia dodawać porcje sypkich pudrów brązujących lub innych, w celu nadania mu bardziej cielistego koloru.

» Odpowiedni głównie dla cery przetłuszczającej się, mającej problem ze 'świeceniem się' skóry w ciągu dnia oraz dla każdego innego typu cery w celu zmatowienia dziennych kremów, zwłaszcza kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.

» Puder aplikuje się najlepiej za pomocą dużego pędzla kosmetycznego (odpowiedni jest również pędzel typu 'kabuki').


Skład produktu: Bambusa Arundinacea Stem Extract (100%)

Edytowane przez aPerfectDrug
Czas edycji: 2009-04-23 o 17:48
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 07:24   #2
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Dla mnie 5*. Świetny puder - dobrze matuje, nie bieli, bardzo wydajny. Może sprawiać wrażenie troszkę 'tępego', ale po zamieszaniu pędzlem dobrze sie rozprowadza. Minimalnie może wysuszać. Ja lubię go zmieszać z minerałami EDM lub proszkiem jedwabnym (Mazidła lub EDM).
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 10:04   #3
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Dałam 5*. Jestem bardzo zadowolona. Większe ilości nakładam na brodę, gdzie zwykle mam skłonność do szybkiego świecenia. Puder świetnie matuje i ten mat utrzymuje się bardzo długo. Może lekko wysłuszać ale jak się dobrze cerę nawilża, to jest super! Polecam
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:45   #4
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Jest bardzo OK.
Najlepiej matuje nałożony palcem na obszary, które w pierwszej kolejności się zaczynają tłuścić. Natomiast nałożony pędzlem jak dla mnie daje zbyt tępe wykończenie i średnio matowe (no chyba, że jeszcze nie umiem posługiwać się pędzlem ).

Ogólna ocena 4.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 18:21   #5
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Puder bambusowy- strasznie się sypie, u mnie w domu jest już wszędzie, na ciuchach, innych kosmetykach... Strasznei przypomina mi mąkę ziemniaczaną.
Matuje świetnie, jego zaletą jest to, że wchłania sebum i pot. Po intensywnym aerobicu miałam nadal matową twarz, wystarczyło później ją trochę przypruszyć pudrem i wyglądała idealnie.
Minusem jest to, że podkresla wysuszona skórki.
Ogólnie ocena - ****
bo gdyby miał lepsze opakowanie albo gdyby się tak nie sypał to byłby ok.
Ale ważne że baaardzo mocno matuje i nadaje gładkość cerze.
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 20:45   #6
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Całkowitego matu po 8 godzinach pracy mi nie zapewnia, ale to na mojej strefie T jest niemożliwością.
Przesypałam go do innego opakowania, trochę mieszam z pudrem kolorowym, a nakładam puszkiem, nie pędzlem. I jest OK
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:42   #7
travirra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 337
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Na poczatku nie bylam zadowolona. Zniechecilo mnie opakowanie - puder byl w calym mieszkaniu!
Pozniej przesypalam go do innego pojemnika i bylo ok. Puder ladnie matuje. Nawet w upalne dni moja cera sie nie swieci. Matuje na kilka godzin (5-7). Zalezy to od techniki i ilosci nakladanego pudru. Nie bieli. Jedyna jego wada jest to, ze podkresla suche skorki, ale kiedy nalozymy dobry krem to problem znika. Jest bardzo wydajny, a w pojemniku jest go baardzo duzo. Mysle, ze za taka cene oplaca sie miec cos takiego w swojej kosmetyczce!
__________________
Paulina + Tomuś
travirra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 10:19   #8
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Wink Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Zakupiłam i jestem bardzo zadowolona. Świetny dla osób używających filtrów jak również osób którym błyszczy się buzia po kremach, a ponieważ do takich należę jest mi niezbędny. Dzięki niemu w końcu nie martwię się tym, trzy ruchy pędzla i spokój do wieczora( nawet w upał)
Wystawiłam 4 ponieważ nie testowałam jeszcze pudru z jedwabiem, oraz tego z pereł a mam przeczucie że będą się jeszcze lepiej sprawować. A nie szybko to nastąpi bo ilość jaka jest go w pojemniczku powala na nogi pozytywnie. Osobiście przesypałam sobie trochę do słoiczka po pudrze mineralnym i tak też polecam zrobić, łatwiej z niego korzystać . Odejmuję 1 gwiazdkę ponieważ ciężko mi nałożyć po nim inny puder np mineralny. Chyba nie doszłam jeszcze do wpraw
y.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 09:44   #9
behemotkot
Rozeznanie
 
Avatar behemotkot
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: punkt w przestrzeni
Wiadomości: 930
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

uwielbiam...nie mogę się już bez niego obyć

bardzo dobrze matuje twarz...nawet jak używam kremu z filtrami przy których strasznie się świecę, on załatwia sprawę...
nie bieli...
jest po prostu niezbędny przy codziennym makijażu...
jestem ciekawa jak będzię sie spisywał w letnie upały...ale na ocenę muszę jeszcze poczekać
ogólnie 5*
__________________
"...bo ona ona różne ma imiona
jedni wołają ją miłość inni zgaga pieprzona
bo ona ona imiona różne ma
jedni wołają ją szczęście niepojęte
inni pani na K."

Początki bloga
http://okiembehemotkota.blogspot.com

Moje amatorskie fotki:
http://kasita.flog.pl/
behemotkot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 10:55   #10
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Ten puder to dla mnie wielkie rozczarowanie.
Jest bardzo niewygodny w użyciu - to po pierwsze.
Co najgorsze, nie zapewnia mi tak wychwalanego efektu matowej skóry.
Niestety po dwóch, trzech godzinach zaczynam się już świecić, dlatego ten kosmetyk nie odpowiada mi.
Jedyny plusem jest to, że pielęgnuje cerę i zasusza powstałe wypryski.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 20:43   #11
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Pudru bambusowego używam już ponad rok jako pudru wykańczającego. Nakładam go na puder mineralny. Przesypałam część do pojemniczka z sitkiem z BU, a na sitko kładę okrągły wacik kosmetyczny. Potrzebną ilość przesypuje do wieczka, maczam w tym wacik i odciskam delikatnie w kilku miejscach na twarzy i potem delikatnie okrężnymi ruchami zamiatam pędzlem po całej buzi.

Świetnie matuje na cały dzień - latem potrzebna jest jedna poprawka, ale to w moim przypadku tyle co nic. Co więcej latem makijaż ważył mi się na twarzy, a puder bambusowy skutecznie temu zapobiega. Ujednolica i utrwala makijaż, wygładza optycznie. Nie bieli. Trzeba uważać, by nie przesadzić z ilością - nadmiar może dać tępe wykończenie i miejscowo przesuszyć.

Może dodam, że mam skórę wrażliwą, tłustą i łatwo ulegającą miejscowym przesuszeniom. Dla mnie puder bambusowy to rewelacja i obowiązkowa rzecz
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 11:38   #12
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 276
GG do fraszka105
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Na mnie tez nie działa jakoś rewelacyjnie Nie zauważyłam większego zmatowienia niż po zwykłym pudrze a do tego aplikacja to prawdziwy koszmar. Sypie się wszędzie, muszę go nakładać nad umywalką a że nie zawsze mi się chce to go za często przez to nie używam :/
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.


fraszka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 14:35   #13
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Puder bambusowy 100% (BU)

Bardzo dobry puder do matowania filtrów. Nałożony miękkim pędzlem, w niewielkiej ilości nie bieli, rozkłada się równo i matuje na długo. Ja mieszam go jeszcze z pudrem perłowym i jedwabnym (w celach pielęgnacyjnych) i wsypuję do pudełeczka z sitkiem (też z BU) - w takiej mieszance sprawdza się równie świetnie. Jest bardzo wydajny.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-27 14:35:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.