Jak określić porowatość włosów? - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-15, 20:50   #1501
EudyptulaMinor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Pomocy. Moje włosy to jest wszystko co się da na raz i jednocześnie. Ciężko im dogodzić żeby była z nich piękna gładka i błyszcząca tafla, a panicznie sie boję przeproteinowania, obciażenia i niedomycia kłaczków.

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Jak im się bardzo chce, to w 4 się wyrobią

2. Czy trudno je zmoczyć?
To zazwyczaj jest wyzwanie przy myciu, bo sztuka polega na tym, żeby trochę wody zostało na czubku do spienienia szamponu, a tu cała woda spłynęła jak po kaczce.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wróci, jaśniepaństwo nie znosi sprzeciwu co do miejsca przebywania.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Myte są co 3 dni, najlepiej wyglądają drugiego dnia, pierwszego są nieco spuszone i takie jakieś szorstkawe, chyba że dostaną protein, wtedy tafla prostych drutów jest pierwszego dnia.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Wierzchnia warstwa nie bardzo, ale spód już tak.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Ja bym to nazwała prostymi falkami i to po całodziennym warkoczu. Są bardzo proste, ale koncówki potrafia się jakoś tak śmeisznie wywijać. Gdy je naolejuję to mam ewidentne fale.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Ciężko mi to określić - po rozczesaniu w dzien wyglądają trochę lepiej, zyskują objętość ale i są jednocześnie przygładzone - bardziej zdyscyplinowane.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Po rozpuszczeniu zazwyczaj ulga, ale nosze je naprzemiennie rozpuszczone i spięte,

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Drugiego dnia tak, ale wczesniej to najczęściej delikatnie i bez szaleństwa.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są nieco sztywniejsze niż reszta, taki dość twardy i znający życie pędzel.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie suszę, nie prostuję, kręcę czasem bez użycia ciepła, farbuję odrost czystą henną, całość dostaje hennę nie częściej niż raz na pół roku

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nigdy nie miałam problemu większego, chyba że na początku prób olej kokosowy. Jedyne czego zmywać z czupryny więcej nie będę próbowała to olej z pestek winogron. Rypacz, nie rypacz, nie idzie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
W sumie to nie było nigdy takiego produktu, który by się jawnie nie sprawdziłi zrobił totalną masakrę na głowie. Sprawdza się praktycznie wszystko z wyjątkiem tego, co nie robi po prostu nic, np. Kallos Keratin, choć keratynę w Biovaxie Keratyna i Jedwab lubią. Kallosy generalnie nie były najbardziej trafione, bo właśnie nie dawały jakichś specjalnych efektów. Olej kokosowy nieco uelastycznia, kłaczki lubią olej makadamia, jojoba, arganowy, słonecznikowy, lniany, z pestek dyni, z orzechów włoskich, końcówki polubiły się z masłem shea. Generalnie, całościowo lubią się z olejami i proteinami.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Wyjdzie tego już ze 3 lata. Tak, 3 lata i jak do tej pory nie ogarnęłam mojej porowatości

Dziękuję bardzo za pomoc

Edytowane przez EudyptulaMinor
Czas edycji: 2016-07-15 o 20:52
EudyptulaMinor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 07:12   #1502
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziewczyny!

Z racji ilości pracy nie jestem w stanie już w tylu miejscach odpowiadać na Wasze pytania o porowatość włosów.

Zapraszam do wklejenia swoich odpowiedzi na moim blogu: KLIK!, tam odpowiadam szybko, zwykle tego samego dnia.

Za utrudnienia - przepraszam.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 12:43   #1503
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dodaje aktualizejszyn lepszej jakosci



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1468669378257.jpg (54,8 KB, 10 załadowań)
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 17:43   #1504
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Sorry nie ten watek :O

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 21:33   #1505
olquuxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

ODPOWIEDZI
1.3-4 h
2.nie
3.zostanie
4.odrazu po myciu
5. nie
6. jesli chodzę np, w kłosie kilka dobrych godzin( praktycznie caly dzien) to są falowane ,
7.tracą . chyba że sa świeżo umyte i wysuszone to wtedy posiadają objętość
8.lubie chodzic w rozpuszczonych włosach
9.nie tzw do połowy głowy sie błyszczą od ucha juz nie
10.troche z sierścią psa
11. farbuje bardzo rzadko raz na rok , prostuje raz na 2 tyg (i jest to jedynie grzywka i koncówka włosów , zazwyczaj na jakies wielkie wyjścia , Susze włosy gdy musze wyjsc a jeszcze mi nie wysłchy czyli 1-2 razy w tyg sie zdarza glównie w week
12. z Olejkiem rycynowym mam duzy problem wiec juz go nie uzywam , a tak to raczej udaje mi sie zmywac produkty
13. olejek kokosowy , dlatego zawsze po kuracji z tym olejkiem musze nakładac jakąś maseczke lub odzywke , maseczka z jajkiem komplenie na mnie nie działa strasznie wysusza mi włosy , ale chcę zrobić jeszcze jedno podejście po ponad rocznym "urlopie", maseczka kallosa z algami i z proteinami (tzw ta mleczna) .
14,ok 1.5 roku jednak wiadomo czasami nie mam czasu systematycznie nie pielegnowac , czasami pielęgnuje je super , a są okresy gdy 1 -2 mies tylko traktuje je odzywka i od czasu do czasu olejami i maseczkami
olquuxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 05:39   #1506
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez olquuxd Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

ODPOWIEDZI
1.3-4 h
2.nie
3.zostanie
4.odrazu po myciu
5. nie
6. jesli chodzę np, w kłosie kilka dobrych godzin( praktycznie caly dzien) to są falowane ,
7.tracą . chyba że sa świeżo umyte i wysuszone to wtedy posiadają objętość
8.lubie chodzic w rozpuszczonych włosach
9.nie tzw do połowy głowy sie błyszczą od ucha juz nie
10.troche z sierścią psa
11. farbuje bardzo rzadko raz na rok , prostuje raz na 2 tyg (i jest to jedynie grzywka i koncówka włosów , zazwyczaj na jakies wielkie wyjścia , Susze włosy gdy musze wyjsc a jeszcze mi nie wysłchy czyli 1-2 razy w tyg sie zdarza glównie w week
12. z Olejkiem rycynowym mam duzy problem wiec juz go nie uzywam , a tak to raczej udaje mi sie zmywac produkty
13. olejek kokosowy , dlatego zawsze po kuracji z tym olejkiem musze nakładac jakąś maseczke lub odzywke , maseczka z jajkiem komplenie na mnie nie działa strasznie wysusza mi włosy , ale chcę zrobić jeszcze jedno podejście po ponad rocznym "urlopie", maseczka kallosa z algami i z proteinami (tzw ta mleczna) .
14,ok 1.5 roku jednak wiadomo czasami nie mam czasu systematycznie nie pielegnowac , czasami pielęgnuje je super , a są okresy gdy 1 -2 mies tylko traktuje je odzywka i od czasu do czasu olejami i maseczkami
Powtórzę swój wcześniejszy post

Dziewczyny!

Z racji ilości pracy nie jestem w stanie już w tylu miejscach odpowiadać na Wasze pytania o porowatość włosów.

Zapraszam do wklejenia swoich odpowiedzi na moim blogu: KLIK!, tam odpowiadam szybko, zwykle tego samego dnia.

Za utrudnienia - przepraszam.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 13:21   #1507
Madlen95
Przyczajenie
 
Avatar Madlen95
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Brzeszcze/Skelmersdale
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

1. do 3 godzin
2. raczej tak srednio, bardziej w strone latwo
3. zostanie
4. najlepiej po myciu, caly dzien wygladaja dobrze, na nastepny dzien sa nieco oklapniete
5. tak ale nie jakos bardzo
6. tak, jak prostowalam/lokowalam to efekt utrzymywal sie do mycia nawet 3-4 dni - loki zawsze dluzej, proste sie podwijaly ale ogolnie dlugo tez byly
7. nabieraja objetosci jednak susze z glowa skierowana w dol
8. czuje ulge jesli to jest wysoki kucyk (moze tez dlatego, ze dosc mocno "sciskam") ale ogolnie przy zwyklym kucyku czy koku nic mnie nie boli
9. tak
10. jak przejezdzam palcami sa miekkie, na samych koniuszkach lekko szorstkawe, nie wiem do czego moglabym porownac
11. tylko susze, staram sie zawsze zimnym lub letnim nawiewem jednak czasami zdarza mi sie cieplym jak szybko musze gdzies wyjsc
12. raczej nie mam ale tez nie uzywalam nigdy zadnych oleji itp tylko maski ale jakies typowo randomowe, jednak nie mialam wiekszych problemow
13. niestety dopiero zaczynam przygode wiec nie wiem... ale sporo odzywek je obciaza, sa takie oklapniete po nich, odzywek tez uzywam raczej randomowych Garnier itp
14. od jakichs 2 tygodni nie susze goracem, od roku nie prostuje i nie krece

Nie wiem czy to ma znaczenie ale sa raczej geste i srednio grube (byly kiedys bardzo grube jednak 4 lata temu farbowalam raz blond raz czern z dnia na dzien, nie dajac im odpoczynku )
Myje codziennie poniewaz cwicze i nie jestem w stanie wytrzymac ze spocona glowa...
Madlen95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 20:36   #1508
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Madlen95 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

1. do 3 godzin
2. raczej tak srednio, bardziej w strone latwo
3. zostanie
4. najlepiej po myciu, caly dzien wygladaja dobrze, na nastepny dzien sa nieco oklapniete
5. tak ale nie jakos bardzo
6. tak, jak prostowalam/lokowalam to efekt utrzymywal sie do mycia nawet 3-4 dni - loki zawsze dluzej, proste sie podwijaly ale ogolnie dlugo tez byly
7. nabieraja objetosci jednak susze z glowa skierowana w dol
8. czuje ulge jesli to jest wysoki kucyk (moze tez dlatego, ze dosc mocno "sciskam") ale ogolnie przy zwyklym kucyku czy koku nic mnie nie boli
9. tak
10. jak przejezdzam palcami sa miekkie, na samych koniuszkach lekko szorstkawe, nie wiem do czego moglabym porownac
11. tylko susze, staram sie zawsze zimnym lub letnim nawiewem jednak czasami zdarza mi sie cieplym jak szybko musze gdzies wyjsc
12. raczej nie mam ale tez nie uzywalam nigdy zadnych oleji itp tylko maski ale jakies typowo randomowe, jednak nie mialam wiekszych problemow
13. niestety dopiero zaczynam przygode wiec nie wiem... ale sporo odzywek je obciaza, sa takie oklapniete po nich, odzywek tez uzywam raczej randomowych Garnier itp
14. od jakichs 2 tygodni nie susze goracem, od roku nie prostuje i nie krece

Nie wiem czy to ma znaczenie ale sa raczej geste i srednio grube (byly kiedys bardzo grube jednak 4 lata temu farbowalam raz blond raz czern z dnia na dzien, nie dajac im odpoczynku )
Myje codziennie poniewaz cwicze i nie jestem w stanie wytrzymac ze spocona glowa...
Przypominam:

Dziewczyny!

Z racji ilości pracy nie jestem w stanie już w tylu miejscach odpowiadać na Wasze pytania o porowatość włosów.

Zapraszam do wklejenia swoich odpowiedzi na moim blogu: KLIK!, tam odpowiadam szybko, zwykle tego samego dnia.

Za utrudnienia - przepraszam.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 12:34   #1509
Agatunga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? do 30 min(BEZ UŻYCIA SUSZARKI), 3 MIN Z UŻYCIEM SUSZARKI
2. Czy trudno je zmoczyć? NIE
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? ZARAZ PO UMYCIU I WYSUSZENIU POWOLI WRÓCI, NA DRUGI DZIEŃ ZOSTAJE
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? OD RAZU PO UMYCIU
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?W PIERWSZY DZIEŃ PO UMYCIU TAK, W DRUGI DZIEŃ MNIEJ ,BARDZIEJ ZE WZGLĘDU NA PRZETŁUSZCZENIE
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? TAK
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? TRACĄ
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? NIE LUBIĘ ROZPUSZCZAĆ
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?PO UMYCIU TAK
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.GŁADKOŚĆ Z DELIKATNĄ DOMIESZKĄ SZORSTKOŚCI
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? NIE FARBUJE, SUSZE ALE ŚREDNIEJ MOCY STRUMIENIEM Z PÓŹNIEJSZYM PRZEJŚCIEM NA ZIMNY)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? NIE
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). ODŻYWKI MIMO NAKŁADANIA NA KOŃCÓWKI OBCIĄŻAŁY MI WŁOSY
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?HMNNN "INTENSYWNIEJ"... UWAŻAM NA TO JAKIE PRODUKTY STOSUJE DO MYCIA , ZMIENIŁAM SZCZOTKE (OD KILKU MIESIĘCY), NIE FARBUJE WŁOSÓW (OD PONAD ROKU) , ZMIENIŁAM SZAMPON NA CZARNE MYDŁO(OD TYGODIA, WCZESNIEJ SZAMPON BEZ SLS'ÓW) ZDROWIEJ SIĘ ODŻYWIAM OD ROKU
Agatunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 21:55   #1510
puma270
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Porowatosc wlosow

Witam,czy moze ktos na podstawie zdj okreslic porowatosc moich wlosow?Chcę zacząć olejowanie odpowiednimi produktami
puma270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 07:42   #1511
_Lilly
Rozeznanie
 
Avatar _Lilly
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 822
Dot.: Porowatosc wlosow

zrób test porowatości włosów
https://wwwlosy.pl/test-porowatosci-wlosow/
_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-19, 19:45   #1512
ladyskylar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 5
Jak sprawdzić porowatość włosów

Hej,
Nie mam pojęcia jaki mam rodzaj włosów jeśli chodzi o porowatość. Czy test ze szklanką i włosami w ogóle ma sens? Czy komukolwiek się te włosy zatopiły faktycznie w wodzie? U mnie nawet jak zostawię takiego włosa na noc w szklance z wodą to następnego dnia on wciąż jest na powierzchni. Poza tym strasznie długo muszę suszyć włosy żeby były suche i moja fryzjerka również potwierdziła że bardzo długo schną. Z drugiej strony wszystkie testy typu jaką porowatość mają twoje włosy - wychodzą mi że są wysokoporowate. Ciężko się je rozczesuje, kruszą się i odstają na długości pojedyncze włosy, są dość zniszczone rozjaśnianiem. Doradźcie proszę jak sprawdzić porowatość włosów i czy ten test ze szklanka wody ma jakiś sens
ladyskylar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 14:23   #1513
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Jak sprawdzić porowatość włosów

Ten test może nie mieć sensu, to żadna wyrocznia. Podział na porowatość w pielęgnacji też niekoniecznie ma sens, ale jak już to włosy zniszczone, zwłaszcza rozjaśniane będą wysokoporowate.
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-09, 11:45   #1514
Paulocher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej! A to mnie zastanawia: jak zachowają się włosy niskoporowate po nałożeniu odżywki dla wysokoporów, a jak wysokoporowate po odżywce dla niskoporów?
Paulocher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-06, 15:52   #1515
neah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

ja mam niby niskoropowate (wg testu, bo w ogole nie opada wlos w szklance) ale z opisy sa zupelnie inne, bo są puszące, niezdrowe, suche, a ponoc to jest domena wysokoporowatych...
neah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-07, 11:25   #1516
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Jak taki test ma być wyrocznią stanu włosów to ja nie wiem... Sama widzisz lepiej w jakiej kondycji są twoje włosy, z opisu to niskoporowatych nie widać
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.