dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-18, 11:49   #1291
Bluerose111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Mnie interesuje biol-chem i wacham się między marynką A VIII. Jest w stanie ktoś podpowiedzieć, porównać? Zależy mi (oprócz poziomu biologii) na dobrej atmosferze - trochę boję się że się nie odnajde w nowej szkole...
Bluerose111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 15:05   #1292
arry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Co myślicie o mat-fizach w Marynce i VI?
Zastanawiałem się też nad III, ale opinie co do tej szkoły zazwyczaj pozostawiały wiele do życzenia.
Oczywiście jest jeszcze VIII LO - interesuje mnie głównie IKA. Czy różnice pomiędzy pierwszymi trzema klasami w tej szkole są bardzo zauważalne?
arry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 18:19   #1293
aleks7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej Co myślicie o 4 lo? Jacy są ludzie, nauczyciele? słyszałam mnóstwo różnych opinii i już nie wiem komu wierzyć
aleks7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 11:26   #1294
seeyousoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Witam wszystkich!
Co się dzieje z VI LO w Poznaniu? Oblegane są już kierunki dziennikarstwo i prawo. Czy to kandydaci z punktacją powyżej 160? Czy to jednak rzut - jako pierwszy wybór - osób z niższą punktacją, którzy liczą na to, że może się dostaną. Ja mam około 165 i jeszcze się zastanawiam, między I, II, VI.
W Marcinku i II LO nie ma tylu chętnych (na razie).
Zapraszam do dyskusji. Co Wy na to? Też zdziwieni?

Edytowane przez seeyousoon
Czas edycji: 2017-06-01 o 19:14
seeyousoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 13:34   #1295
Agu20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej, chodzę do Paderka do klasy chem-biol. Progi mnie nie dziwią, rok temu były tak samo wysokie, tylko kolejność troszkę inna najwyższy próg miał profil mat- geo i chem-biol itd..
Atmosfera w szkole jest naprawdę fajna ale jeśli ktoś liczy na luzy i imprezowanie to lepiej niech sobie podaruje Paderka tu trzeba zapieprzać. Jeśli chcesz nadal mieć dobrą średnią itd. nic Ci nie przyjdzie łatwo. Mam znajomych na mat-fiz też, cisną konkretnie. Mamy tą samą babkę od matmy jest konkretna, zresztą tu każdy nauczyciel wymaga, nie ma że coś jest luz no chyba że wf
Wiem, że matma jest na dużo wyższym poziomie niż w V, chłopak przeniósł się do drugiej klasy, po czy wrócił na trzecią do nas. Polski na bardzo wysokim poziomie, ta szkoła słynie z b.dobrego humana.
Generalnie uczniowie wybierając VIII, MM, VI, III wiedzą dlaczego, więc raczej nikogo nie dziwi fakt że trzeba się uczyć.

Ludzie wybierają VI ze względu na dobry poziom nauki i atmosferę w szkole.
Zawsze jest ponad 2-3 osoby na miejsce w Paderku, szczególnie biol-chem, humany, językowe.
Marcinek pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o ludzi...(z opinii znajomych którzy chodzili lub chodzą).

Edytowane przez Agu20
Czas edycji: 2017-07-03 o 13:41
Agu20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 21:50   #1296
princesa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Witam wszystkich! W tym roku idę do 3 gimnazjum i za nie cały rok będę wybierać liceum. Mam średnią 4,8 jak razie i najlepiej mi idzie matma, geografia. Jestem z miasta oddalonego od Poznania o 70 km i chciałabym tam chodzić do szkoły właśnie. U mnie w szkołach są raczej nie zbyt wysokie poziomy. Bardzo też mi zależy na hiszpańskim. Chciałabym nauczyć się tego języka. Może mi ktoś poradzi gdzie w Poznaniu jest dobry profil mat geo czy tam ekonomik?
princesa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 10:54   #1297
Agu20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej, W Paderku jest klasa F (ekonomiczno - językowa) o profilu mat - geo, z językiem hiszpańskim od podstawy i j. angielskim rozszerzonym tak jak matematyka i geografia.
Wiem, że do tej klasy jest zawsze dużo chętnych, więc wszystko zależy od egzaminów i punktów.
Agu20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 09:13   #1298
ghost_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aleks7 Pokaż wiadomość
Hej Co myślicie o 4 lo? Jacy są ludzie, nauczyciele? słyszałam mnóstwo różnych opinii i już nie wiem komu wierzyć
Nauczyciele jak nauczyciele, niektórzy okej, niektórzy bardzo kiepscy, generalnie nic specjalnego. Jest jeden jedyny wyjątek, pan K.S Nauczyciel cudowny, z lekcji wynosisz tyle że praktycznie w domu uczyć się nie trzeba Ale jak powiedziałam to wyjątek, dwoje pozostałych nauczycieli historii oraz wosu to raczej tragedia Jeśli chodzi o ludzi powiem tak tragedia. Pozerstwo goni pozerstwo. Fałszywość na poziomie kosmicznym, uciekłam i nie żałuje.
ghost_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 02:13   #1299
LovingDreaming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej
Mam prośbę. Czy mógłby ktoś opowiedzieć trochę o klasie IB w II LO w Poznaniu? Najlepiej ktoś posiadający informacje "z pierwszej ręki", tzn. uczeń lub absolwent, ale wszystkie opinie są mile widziane Chodzi mi głównie o atmosferę w szkole, podejście nauczycieli, czy oni przykładają się do nauczania czy po prostu wymagają oraz czy są możliwości wycieczek lub wymian poza, jak zgaduję, coroczną wycieczką klasową i wymianą z holenderską szkołą w 1 klasie (Pre-IB).
Z góry dziękuję!
LovingDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 06:54   #1300
matsbsk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cześć ! Odświeżam trochę Mianowicie interesuje mnie XI klasa lingwistyczna z językiem hiszpańskim. Czy jest ktoś kto mógłby powiedzieć coś o tej szkoły bo wszędzie widzę pustki.
matsbsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 16:43   #1301
matsbsk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Naprawdę nikt nic nie wie ?
matsbsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-12, 15:37   #1302
paulina_kasierska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Słyszałam dobre opinie o 11
paulina_kasierska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 20:07   #1303
Archos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hejka

Jak WAsze wybory w tegorocznej rekrytacji? Ja zastanawiam sie na pierszy wybór pomiedzy Marcinkiem a Magdalenką. Własciwie chiałbym wybrać Marcinka ale w necie jest duzo negatywnych ocen szczególnie co do poziomu przygotowania i zaangażowania nauczycieli w matury oraz różną młodziez która tam uczęszcza oraz że bez dopalaczy to nie da rady Czy macie jakiś znajomych którzy chodza do obu liceów i moglibyscie cos wiecej od strony faktów napisać jak to wyglada?
Archos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 10:46   #1304
matsbsk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Ktoś coś wie o IV albo VII ? Jacy są nauczyciele, ludzie, poziom itp.
matsbsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 15:04   #1305
LovingDreaming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej!

Ja również rozważałam Marcinka lub Marynkę, co prawda zmieniłam zdanie, ale mogę napisać co wiem lub co słyszałam

Więc tak; jedna z moich nauczycielek z gimnazjum (może to nieodpowiednie źródło informacji :p ale może komuś to pomoże) miała praktyki w Marcinku i mówiła, że było beznadziejnie, że uczniowie ze sobą prawie w ogóle nie rozmawiają, a na przerwach siedzą tylko wpatrzeni w książki lub telefony. Podobno (ta nauczycielka uczy jednego z humanistycznych przedmiotów) nie warto wybierać się tym na humana, bo nauczyciele od polskiego są raczej słabi -.- Zależy też na pewno na jaki chcesz iść profil.



Co do Magdalenki (tudzież Marynki) to mam tam trochę znajomych - raczej sobie chwalą, choć nie brzmi to do końca szczerze, moim zdaniem. Ale podobno imprezy są fajne Dyrektorka wydaje się raczej... specyficzna, ale przecież to, że dyrektorka niefajna, nie znaczy, że szkoła też!



Podsumowując, zależy na jaki zamierzasz iść profil, ale ja generalnie polecam bardziej Marynkę, choć mat-geo w Marcinku brzmi bardzo zachęcająco (kursy nurkowania, na ratownika, sternika itd.)

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Ja za to ponawiam moje pytanie ktoś coś na temat klasy IB w 2 LO? Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie
LovingDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 17:42   #1306
Archos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej. Ja w marcinku własnie chce iśc na profil mat-geo. Wiem , że sa te dodatkowe zajecia sportowe, bardzo zachecaja choś nie to jest najwazniejsze w moim wyborze. Interesuje sie tym liceum , ponieważ oprócz dobrego poziomu ma fajne zajecia dodatkowe ( teatr ) oraz ciekawe przedmioty uzupełniajace jak ekonomia w praktyce i gospodarka przestrzenna. W magdalence np. takie przedmioty to jakas pomyłka no bo jak mozna na tym profilu czyć ludzi historii i sztuki!!! Co do tej atmosfery to włąsnie bardzo mnie interesuje. Jak to jest naprade. Byłem na drzwiach otawartych. Rozmawiałem z uczniami i bardzo sobie chwalili i atmosferę i współprace między uczniami. Czy ktos cos wie bliżej?
Archos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 07:43   #1307
Archos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Może ktoś się jeszcze wypowie A co sądzicie o IV LO?
Archos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 10:43   #1308
LovingDreaming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

A może ktoś coś na temat IB? Bo papiery muszę złożyć do konca tygodnia, a nie jestem do końca przekonan do tej klasy :/

Poza tym, myślicie, ze ciężko jest w trakcie 1 klasy LO zmienić szkołę? Czy jest z tym dużo komplikacji? Ktos z Was tak robił?
LovingDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 15:02   #1309
Wojtek2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej, interesuje mnie VI lo i III profile matematyczno-fizyczny lub geograficzny czy ktoś mógłby mi doradzić, które jest lepsze? I czy w Marynce jest trudniej niż w tych dwóch wcześniej wymienionych?
Wojtek2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-23, 07:35   #1310
Archos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Ja idę na profil mat-geo. Do tej pory jak widać wyżej wybierałem między Marcinem a Martynka ale obecnie rozgryzam zamiast Marcina III LO. U mnie VI odpada bo lekcje na 7.10. Zależalo mi nn a rozszerzonym Angliku a też jest w Marynce w dodatku w III kiepski poziom. Z tego co wiem to w Madgalence jest trudniej ale jak zawsze najwięcej zależy od tego na jakich trafi się nauczycieli. Ja mam prośbę aby ktoś kto chodzi do III napisał jak tam wyglądają zajęcia i inicjatywy z przedsiębiorczości i ekonomii. Wiem że są przedmioty uzupełniające i mini przedsiębiorstwo ale zależy mi na informacji czy jest to obszar o który szkoła faktycznie dba oferując uczniom inicjatywy by mogli złapać bakcyla przedsiębiorcy?
Archos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 19:53   #1311
Wojtek2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Serio w trójce jest kiepski poziom? Słyszałem o tym, że w Paderku w różnych godzinach zaczynają się lekcje, ale nie wiedziałem, że tak wcześnie, do Poznania będę dojeżdżać pociągiem i niezbyt to fajne.
Wojtek2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 22:14   #1312
Archos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

No kiepski jeśli chodzi o pomoc nauczycieli. A co do Paderka to faktycznie nie wszystkie ale jest niekiedy tak, że chodzi się na lekcje na 7.10.
Archos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 10:33   #1313
Noorhelm1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Czy może wie ktoś jak jest w XII, V albo XXXVIII?
Noorhelm1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 18:29   #1314
Atramentowa358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 13
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Noorhelm1 Pokaż wiadomość
Czy może wie ktoś jak jest w XII, V albo XXXVIII?
Skończyłam V więc jakby co możesz napisać do mnie na priv
Atramentowa358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 09:11   #1315
Mazo25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Ja także jestem zainteresowana IV LO, czytam, że kiepska atmosfera - czy jest tak rzeczywiście?
Mazo25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 07:40   #1316
Andriu90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 21
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

III LO aktualnie human okej ale reszta klas to porażka, Fizyka i chemia to porażka, aktualnie odchodzą ci dobrzy matematycy i zostają jedynie ci którzy nie umieją uczyć. Jest trochę poziomu ale większość i tak musisz się samemu uczyć. No i uwaga na spadające stropy.
Andriu90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-17 08:40:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.