Wizażanka buduje dom - krok po kroku - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-23, 10:16   #61
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

[QUOTE=klaudyjka[B]

Bardzo Ci dziękuję
Oczywiście, że załączę fotki i to najbardziej aktualne - z soboty, kiedy to dekarze skończyli układać dachówkę ceramiczną (zgram je w najbliższych dniach).
[B] Wspólnie zdecydowaliśmy się na "Dom w Lawendzie"z pracowni archon+ - "Domy, które kochacie"...To była miłość od I-ego wejrzenia wybraliśmy tylko lustrzane odbicie z garażem po lewej stronie. Dom ma 150m pow.użytkowej - parter i poddasze użytkowe. Żadnych drastycznych zmian nie wprowadziliśmy, ot tylko takie malutkie

Już od m-ca czekamy na okna drewniane i drzwi zewn, przez to, że w większości są nietypowe - z racji stylu dworkowego, łuków, szprosów, jaskółek - ale warto!
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 08:52   #62
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Talking Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witam moje drogie!
Ja narazie wywęszyłam że można podzielić działkę u teściów i może będzie coś z mojej budowy, wszystko jest jeszcze świeże dopiero zaczeliśmy myśleć o budowie. DZiś jedziemy do teściów pogadać bo z tego co się domyśliliśmy to nie tylko my jestesmy chętni do działki. życzcie mi powodzenia mam nadzieję że się uda podzielić i wybudowac dom....... tylko ile to wszystko kosztuje?????????? orientuje się ktoś?
rozgraniczenie działek oraz stan surowy jakiegos arterowego domku z urzytkowym poddaszem?
WSPOMÓŻCIE RADĄ
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 14:46   #63
Adka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 53
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

witam wszystkie budujące
my ju z mamy działeczkę, kupiony projekt, jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej, mam nadzieje ze wszystko pójdzie zgodnie planem
Adka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 12:35   #64
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

jak to dobrze, że ja nie będę musiala szukać firmy budowlanej - mój TŻ zbuduje cały dom - z wyjątkiem dachu i wszelkich instalacji - ale to i tak dużo.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 10:26   #65
agusia_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Odległość budowy od lini napięcia

Witam.
Mam takie pytanie. W jakiej odległości o lini napięcia (w sumie każdego, bo narazie nie wiem jakie przechodzą przez działkę, która mnie interesuje) można wybudować dom???
Pozdrawiam.
agusia_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 11:43   #66
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Właściciel lini napięcia powinen podać ci zasięg oddziaływania pola magnetycznego lini.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, par. 11, nie wolno sytuowac budynków w obrębie działan uciążliwych.
Ponadto, jeśli linia została wybudowana na działce bez zgody właściciela, nalezy sie odszkodowanie, za zmniejszenie wartosci działki.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 20:08   #67
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
koszty budowy,prosze pomozcie..

Hej dziewczyny,

nie wiem czy byl juz taki watek,korzystalam z wyszukiwarki ale nie znalazlam tego czego szukalam. Moze zle hasla wpisywalam.

Chodzi mi zasadniczo o to ile kosztuje mniej wiece wybudowanie ok 170m2 domu,stan surowy zamkniety(rozumiem,ze tzn ze z drzwiami,oknami i elektryka tak?czy tynki tez sie wlicza?)

znalezlismy projekt http://www.dobredomy.pl/?id_project=120 . Bedzie pare przerobek ale nie bedzie wiekszy niz 170m2.

czy uwazacie ze 350 tys wystarczy?

bardzo prosze o wszelkie sugestie bo od tego zalezy kiedy wkoncu wroce do kochanej Polski z cholernego Glasgow

dziekuje!!
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 09:01   #68
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: koszty budowy,prosze pomozcie..

stan surowy zamkniety to gołe sciany, dach, drzwi i okna
i nic więcej
jak bedziesz budowac metodą gospodarczą to powinno wystarczyć,
pod warunkiem, że masz już działke
a i jeszcze zależy gdzie, bo różne są koszty w róznych rejonach Polski
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 09:53   #69
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: koszty budowy,prosze pomozcie..

Cena będzie zależeż od konstrukcji budynku, liczby załamań dachu i ścian. Czy jest podpiwniczony? Czy będzie wymagał odwodnienia terenu. Sa setki czynników!

Najpierw projekt, wybrana technologia i działka - wtedy możemy zacząć mówić o kosztach.

IMHO nie ma sensu budować dużego domu w perspektywie galopujących cen nosników energii.
Dom powienen byc jak najmniejszy, tylko tyle by był wygodny w użytkowaniu. Powinien być co najmniej energooszczędny (K poniżej 0,45 kW/m2) - czyli o prostej bryle i dachem z niweielką liczbą połaci. Najlepiej z możliwoscią ogrzewania poprzez pompę cieplną i mechaniczną wentylacją.

Poza tym kto będzie te m2 sprzątał?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 12:17   #70
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
stan surowy zamkniety to gołe sciany, dach, drzwi i okna
i nic więcej
jak bedziesz budowac metodą gospodarczą to powinno wystarczyć,
pod warunkiem, że masz już działke
a i jeszcze zależy gdzie, bo różne są koszty w róznych rejonach Polski
dzilake juz mam, pod Zielona Gora,blisko miasta. dziekuje ci za odpowiedz

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Cena będzie zależeż od konstrukcji budynku, liczby załamań dachu i ścian. Czy jest podpiwniczony? Czy będzie wymagał odwodnienia terenu. Sa setki czynników!

Najpierw projekt, wybrana technologia i działka - wtedy możemy zacząć mówić o kosztach.

IMHO nie ma sensu budować dużego domu w perspektywie galopujących cen nosników energii.
Dom powienen byc jak najmniejszy, tylko tyle by był wygodny w użytkowaniu. Powinien być co najmniej energooszczędny (K poniżej 0,45 kW/m2) - czyli o prostej bryle i dachem z niweielką liczbą połaci. Najlepiej z możliwoscią ogrzewania poprzez pompę cieplną i mechaniczną wentylacją.

Poza tym kto będzie te m2 sprzątał?
dziekuje. dzialka juz jest,projekt tez podalam u gory,jest niepodpiwniczony i bedzie nie wiecej niz 160m2 jednak.

pozdrawiam
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 12:28   #71
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cena wybudowania stanu surowego zależy również w jakiej technologi będziesz budowała i jakich materiałów użyjesz, np. czy będziesz budowała z taniego suporeksu czy użyjesz drogiego ytongu. Tak samo z oknami, czy tanie plastiki, czy trochę droższe drewniane lub może wypasione drewniane.
Im bardziej ekologiczny dom pobudujesz tym będzie droższy, ale za to w eksploatacji tańszy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 13:01   #72
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

dziekuje asiulka.
Nie orientuje sie jesczze w materialach itp. Nie chce nic taniego ale tez nie musze miec najdrozszych. Myslalam o czyms posrodku
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 16:14   #73
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

[quote=agolek;5737671]dzilake juz mam, pod Zielona Gora,blisko miasta. dziekuje ci za odpowiedz



ja też mam pod Zieloną Górą kupioną działkę. W jakiej miejscowości masz dzialkę? - Może bedziemy sąsiadkami? I tak z ciekawości zapytam - jaka jest duża i ile kosztowała?
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 09:11   #74
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

[quote=klaudyjka;5739942]
Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dzilake juz mam, pod Zielona Gora,blisko miasta. dziekuje ci za odpowiedz



ja też mam pod Zieloną Górą kupioną działkę. W jakiej miejscowości masz dzialkę? - Może bedziemy sąsiadkami? I tak z ciekawości zapytam - jaka jest duża i ile kosztowała?
hej

mam dzialke w Ochli, nie powiem ci jednak ceny bo dostane ja od taty a chce zaczac sie budowac w przyszlym roku a ty gdzie? duzo placilas?kiedy sie budujesz?

ja bede miala ok 900m2

pozdrawiam!!
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 09:34   #75
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

ja mam dzialkę w Droszkowie przy lesie. Ma 1008m2 jest w kształcie prostokąta i zapłaciłam razem z 1/7 drogi (przy drodze jest 7 działek i wraz zdzialką trzeba było kupić 1/7 drogi) 60 tys.
A budowe też chcieliśmy zacząć w przyszłym roku ale możemy się nie wyrobić ze spłatą kredytów, które mamy obecnie i dlatego prawdopodobnie będziemy czekać jeszcze z rok.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 09:36   #76
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez klaudyjka Pokaż wiadomość
ja mam dzialkę w Droszkowie przy lesie. Ma 1008m2 jest w kształcie prostokąta i zapłaciłam razem z 1/7 drogi (przy drodze jest 7 działek i wraz zdzialką trzeba było kupić 1/7 drogi) 60 tys.
A budowe też chcieliśmy zacząć w przyszłym roku ale możemy się nie wyrobić ze spłatą kredytów, które mamy obecnie i dlatego prawdopodobnie będziemy czekać jeszcze z rok.
do Droszkowa jezdze na grzyby fajne miejsce,mam znajomego ktory tam mieszka.Przy lesie,spokojnie.. Jaki dom duzy chcecie budowac?
My myslimy o 160m2. ceny teraz troche spadly w porownaniu z poprzednim rokiem i mam nadzieje,ze w 350tys stan zamkniety sie zmiescimy.

TZ siostra sie buduje w Plotach, 180m2 i firma im wycenila 350tys stan surowy zamkniety wiec mam nadzieje,ze my z mniejszym tez sie zmiescimy w takiej kwocie..

a na jakie koszty wy sie przygotowujecie? masz juz projekt? mozna zerknac?

pozdrawiam
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 13:36   #77
Dagmar
Raczkowanie
 
Avatar Dagmar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 125
Post Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Witam,,,ja mam troche inny problem i pytanko.Chodzi o kredyty hipoteczne,w jakim banku najlepiej sie oplaca?w naszej miejscowosci sa banki BP,PEKAO SA I SPOLDZIELCZY,ale jezeli chodzi o inne banki to nie problem bo nie daleko jest wieksza miejscowosc wiec tam na pewno sa jakies inne bnki.Kupilismu z TŻ dzialke 2000m2 z domem w surowym zamknietym stanie okolo 160m2 z garazem.Projekt z muratora D08. Zastanawiamy sie tez ile musimy wlozyc zeby sie do niego wprowadzic,,pomozcie,pros ze.POZDRAWIAM
__________________
,,...zbyt otwarta i zbyt skryta,za delikatna, a czasem za silna... po prostu kobieta...,,


I faza - 05.01.2010
164/58kg

58....57,5...57....56....55....cel!!! 54
Dagmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 13:55   #78
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

agolek - chyba zdecydujemy się na projekt "mlecz" ze strony www.archeton.pl jest mały - 116m2 a ma wszystko to czego szukamy. Co prawda przydalaby się jakas garderoba ale nie mozna mieć wszystkiego. Mam dwie corki (14,9 lat) i będa mialy swoje pokoje na górze , ten najmniejszy - to będzie nasza sypialnia, ten pokój nad garażem - to wymarzony pokój multimedialny dla TŻ-ta. Też szukałam większego domu ale mój mąż mnie przekonał, że przecież niedługo nasze corki się wyprowadzą a my sie przecież starzejemy - to po co nam taki wielki dom? Kto to będzie potem sprzątał? A poza tym im większa powierzchnia domu tym więcej rur, przewodów, tynków, kafli, farby, ocieplenia itp. Koszty utrzymania takiego domu też sa większe niż utrzymanie mniejszego domu. Teraz mieścimy sie na 54m2 to tym bardziej zmieścimy się na 116m2.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 13:59   #79
Dagmar
Raczkowanie
 
Avatar Dagmar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 125
Post Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Jeszcze Mam Inny Problem,bo Juz Planuje Co I Jak W Tym Domku I Bardzo Podobaja Mi Sie Plytki Jasne Na Wysoki Polysk.na Calym Dole Bedzie Ogrzewanie Podlogowe I W Salonie Chcemy Polozyc Plytki Na Wysoki Polysk.i Chcialam Zeby Mi Ktos Powiedzial Jak Jest Z Ich utrzymaniem,czy Lepiej Sie Spisuja Plytki Matowe?
__________________
,,...zbyt otwarta i zbyt skryta,za delikatna, a czasem za silna... po prostu kobieta...,,


I faza - 05.01.2010
164/58kg

58....57,5...57....56....55....cel!!! 54
Dagmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 14:03   #80
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Dagmar Pokaż wiadomość
Witam,,,ja mam troche inny problem i pytanko.Chodzi o kredyty hipoteczne,w jakim banku najlepiej sie oplaca?w naszej miejscowosci sa banki BP,PEKAO SA I SPOLDZIELCZY,ale jezeli chodzi o inne banki to nie problem bo nie daleko jest wieksza miejscowosc wiec tam na pewno sa jakies inne bnki.Kupilismu z TŻ dzialke 2000m2 z domem w surowym zamknietym stanie okolo 160m2 z garazem.Projekt z muratora D08. Zastanawiamy sie tez ile musimy wlozyc zeby sie do niego wprowadzic,,pomozcie,pros ze.POZDRAWIAM

Zobacz w BZ WBK SA - marża jest na poziomie 0,5% - jedna z niższych jak nie najniższa na rynku. Do marży dolicza się stawkę WIBOR (dla kredytu w PLN) lub LIBOR (dla kredytów w walucie). Stawki WIBOR i LIBOR są ogólnodostępne i takie same w każdym banku. Niektóre banki biorą WIBOR/LIBOR 3 mies. a niektóre 6 mies. Korzystniejszy jest 6-mies, ponieważ rata będzie się zmieniać co 6 mies a nie co 3mies. Musisz wziąć także pod uwagę jakie są prowizje w bankach, czy można taki kredyt przewalutować (czyli zamienić w trakcie trwania z PLN na np. CHF lub odwrotnie) czy są jakieś opłaty za wcześniejszą spłatę itp. Ważny jest też czas oczekiwania na decyzję kredytową - ja czekałam 2 i pół miesiąca .
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 17:51   #81
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dagmar zobacz oferty banków Milenium i Polbank, mają niezłe oprocentowanie, lub mbank je4żeli macie stosunkowo wysokie dochody w stosunku do rat które macie spłacać.
Żeby wziąć kredyt na budowę domu będziecie potrzebowali wyceny tak więc może warto wam najpierw ją z zrobić i z gotową wybrać sie na wyprawę po bankach i zapytać co wam zaoferują.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 17:59   #82
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez klaudyjka Pokaż wiadomość
Zobacz w BZ WBK SA - marża jest na poziomie 0,5% - jedna z niższych jak nie najniższa na rynku. Do marży dolicza się stawkę WIBOR (dla kredytu w PLN) lub LIBOR (dla kredytów w walucie). Stawki WIBOR i LIBOR są ogólnodostępne i takie same w każdym banku. Niektóre banki biorą WIBOR/LIBOR 3 mies. a niektóre 6 mies. Korzystniejszy jest 6-mies, ponieważ rata będzie się zmieniać co 6 mies a nie co 3mies. Musisz wziąć także pod uwagę jakie są prowizje w bankach, czy można taki kredyt przewalutować (czyli zamienić w trakcie trwania z PLN na np. CHF lub odwrotnie) czy są jakieś opłaty za wcześniejszą spłatę itp. Ważny jest też czas oczekiwania na decyzję kredytową - ja czekałam 2 i pół miesiąca .
Taak tylko w BZ WBK ta marża obowiązuje przez pierwszy rok lub dwa, potem jest dwukrotnie wyższa, poza tym dotyczy tylko kredytów w PLN, BZ w zasadzie nie udziela kredytów we frankach.

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Dagmar zobacz oferty banków Milenium i Polbank, mają niezłe oprocentowanie, lub mbank je4żeli macie stosunkowo wysokie dochody w stosunku do rat które macie spłacać.
Żeby wziąć kredyt na budowę domu będziecie potrzebowali wyceny tak więc może warto wam najpierw ją z zrobić i z gotową wybrać sie na wyprawę po bankach i zapytać co wam zaoferują.
I z tym się zgodzę, Polbank i Millennium to jedne z najciekawszych ofert. Jednak z wyceną to nieprawda - wpakujecie się w koszty, a potem bank (np. Polbank) i tak będzie robił swoją (za którą klient nie płaci).

Warto najpierw zrobić rozeznanie i gdy zdecydujecie się na jedną z konkretnych ofert, wtedy kompletować dokumenty do danego banku.

__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 19:12   #83
Dagmar
Raczkowanie
 
Avatar Dagmar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

dziekuje dziewczyny!!!! no to z tego wynika ze jak najszybciej musze sie za to zabrac skoro maja takie terminy z przydzialem kredytow,,,,dzieki wilkie
__________________
,,...zbyt otwarta i zbyt skryta,za delikatna, a czasem za silna... po prostu kobieta...,,


I faza - 05.01.2010
164/58kg

58....57,5...57....56....55....cel!!! 54
Dagmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 20:47   #84
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Dagmar Pokaż wiadomość
dziekuje dziewczyny!!!! no to z tego wynika ze jak najszybciej musze sie za to zabrac skoro maja takie terminy z przydzialem kredytow,,,,dzieki wilkie
Czas oczekiwania to od ok 3 tygodni do 2 miesięcy, wszystko zależy od banku. Powodzenia.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 06:56   #85
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

dziewczyny - ja brałam kredyt w Polbanku. Bardzo łatwo wychodzi zdolność kredytowa ale marżę mają wysoką -1,5%. Im większa kwota kredytu -tym niższa marża. Czekałam na kredyt 2 i pół mies. W innych bankach taki kredyt można załatwić w tydzień (osmy dzień na sporządzenie umowy)- BZ WBK SA, ewentualnie w dwa tygodnie - kilka innych banków (już nie pamiętam). Z tego co się orientuję to w Polbanku trwa najdłużej. Jak juz mialam decyzję musiałam ponownie przynosić zaświadczenie o zarobkach bo tamto stracilo ważność ze względu na taki dlugi czas potrzebny do wydania decyzji. Oprocentowanie w Polbanku nie jest najatrakcyjniejsze - natomiast łatwo wychodzi zdolnośc kredytowa. Nie ukrywam, że byl to jedyny bank, w którym ta zdolnośc mi wyszła.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 14:33   #86
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dziekuje. dzialka juz jest,projekt tez podalam u gory,jest niepodpiwniczony i bedzie nie wiecej niz 160m2 jednak.
Masz dużo załamań dachu. 12 połaci. Kazde musi miec zrobioną obróbke blacharską, rynny, itp. Duzo wykuszy - dodatkowa powierzchnia muru i ucieczki ciepła

PS. Kominek - jak przy nim usiąść?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 18:32   #87
virtualia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 49
GG do virtualia
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez klaudyjka Pokaż wiadomość
ja mam dzialkę w Droszkowie przy lesie. Ma 1008m2 jest w kształcie prostokąta i zapłaciłam razem z 1/7 drogi (przy drodze jest 7 działek i wraz zdzialką trzeba było kupić 1/7 drogi) 60 tys.
A budowe też chcieliśmy zacząć w przyszłym roku ale możemy się nie wyrobić ze spłatą kredytów, które mamy obecnie i dlatego prawdopodobnie będziemy czekać jeszcze z rok.
taniutka ta dzialaka chcialam kupic w okolicach Poznania (miasto rodzinne)a tu niespodzianka dzialki po 200 000 zl i to takie ok600-700m2 bywa ze i 400tys wolaja. i daje na luz chyba jednak zostane w Uk i kupie "dom" czyli stara zagrzybiala nore z "ogrodem"wybetonowany m 2x3m za okolo 200tys funtow. czyli wydam ponad milion na cos co w niczym nie bedzie przypominac naszych pieknych POLSKICH domow buuuuuu
i jeszcze bede to splacac cale zycie....ech
virtualia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 19:47   #88
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez klaudyjka Pokaż wiadomość
dziewczyny - ja brałam kredyt w Polbanku. Bardzo łatwo wychodzi zdolność kredytowa ale marżę mają wysoką -1,5%. Im większa kwota kredytu -tym niższa marża. Czekałam na kredyt 2 i pół mies. W innych bankach taki kredyt można załatwić w tydzień (osmy dzień na sporządzenie umowy)- BZ WBK SA, ewentualnie w dwa tygodnie - kilka innych banków (już nie pamiętam). Z tego co się orientuję to w Polbanku trwa najdłużej. Jak juz mialam decyzję musiałam ponownie przynosić zaświadczenie o zarobkach bo tamto stracilo ważność ze względu na taki dlugi czas potrzebny do wydania decyzji. Oprocentowanie w Polbanku nie jest najatrakcyjniejsze - natomiast łatwo wychodzi zdolnośc kredytowa. Nie ukrywam, że byl to jedyny bank, w którym ta zdolnośc mi wyszła.
Może przy mniejszych kwotach wychodzi mało atrakcyjnie, bo tak wysoką marżę mają przy kwotach poniżej 100 tys ale za tyle cięzko zbudować dom, na budowę bierze się zwykle więcej. Nie wiem kiedy brałaś kredyt, bo ich nowa oferta jest atrakcyjna, powyżej 250 tys jest marża 1,20, ciężko o lepszą... Generalnie poniżej 100 tys ciężko o niższą marżę.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 20:47   #89
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

moj brat ostatnio sprzedal dzialke troszke ponad 1000m za 40 tys
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 06:41   #90
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Kobiety działki juz ustabilizowały juz swoje ceny, najpierw poszły w góre a teraz w dół bo nikt tyle kasy nie dał za działę i siłą rzeczy musiały zmaleć. Tak więc głowa do góry i szukaj tańszej działki, nie koniecznie w Poznaniu spróbuj na obrzeżach "metropolii":rolleyes :
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-13 13:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.