Bagaż Podręczny... proszę o rade - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-02, 19:46   #61
klara0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Bagaż podręczny??

Hej
Mam pytanie, czy do tej torebki przezroczystej trzeba też wkładać puder sypki, prasowany i korektor w sztyfcie? Czytałam gdzieś, że ktoś mówił, że najlepiej włożyć też tam, ale ja mam taką małą, że mi się wszystko nie mieści.
I czy można zabrać dezodorant w sprayu 35 ml, czy żadnych sprayów nie wolno?
Jak coś lecę Ryanairem i mam tylko podręczny.
klara0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 22:18   #62
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Słuchajcie mam pytanie... czy antyperspirant w sztyfcie muszę wsadzić do tego plastikowego worka?? Nie jestem też pewna czy puder sypki też powinien być w tym woreczku... eh porąbane to. A te woreczki takie małe
proszę odpiszcie !!! w sobotę mam wylot ;p
ja bym jednak radziła włożyć ten antyperspirant do tego woreczka bo to kosmetyk

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez klara0 Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanie, czy do tej torebki przezroczystej trzeba też wkładać puder sypki, prasowany i korektor w sztyfcie? Czytałam gdzieś, że ktoś mówił, że najlepiej włożyć też tam, ale ja mam taką małą, że mi się wszystko nie mieści.
I czy można zabrać dezodorant w sprayu 35 ml, czy żadnych sprayów nie wolno?
Jak coś lecę Ryanairem i mam tylko podręczny.
kosmetyki powinny być w tej torebce
leciałam tymi liniami wszystkie kosmetyki włożyłam do tej torebki
grzecznie położyłam do koszyczka co by sobie zobaczyli co to i nie było problemów
dezodorant o ile ma odpowiednia pojemność można mieć
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 00:18   #63
queenmother
Raczkowanie
 
Avatar queenmother
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Bagaż podręczny??

Dziewczyny, bo tak czytam i w sumie wiem wszystko i nic. Jeśli chodzi o kosmetyki, to super wyjaśniłyście. Zastanawiam się tylko gdzie dać sypki puder w okrągłym, płaskim opakowaniu z lusterkiem.
Natomiast mam problem z:
1. pędzlem do makijażu, długość około 20cm,
2. grzebień plastikowy
3. prostownica (wiadomo, że jest dość spora+plus dość długi kabel).
Lecę 19 sierpnia Ryanair, liczę na Waszą pomoc.
__________________
Racja jak d*pa, każdy ma swoją - Marszałek Piłsudski

Zapraszam na mojego bloga - http://queenmotherpl.blogspot.co m
queenmother jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 10:38   #64
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez queenmother Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bo tak czytam i w sumie wiem wszystko i nic. Jeśli chodzi o kosmetyki, to super wyjaśniłyście. Zastanawiam się tylko gdzie dać sypki puder w okrągłym, płaskim opakowaniu z lusterkiem.
Natomiast mam problem z:
1. pędzlem do makijażu, długość około 20cm,
2. grzebień plastikowy
3. prostownica (wiadomo, że jest dość spora+plus dość długi kabel).
Lecę 19 sierpnia Ryanair, liczę na Waszą pomoc.
Pędzel i prostownica i puder mogą być w podręcznym (woziłam nie raz i nie dwa)
Jeśli grzebień ma szpikulec na końcu ( coś takiego KLIK i nie ważne czy metalowy czy plastikowy) to lepiej nie wkładać do podręcznego (ja miałam plastikowy i przewoziłam go kilkanaście razy a raz mi się przyczepili i kazali wyrzucić przy odprawie).
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 13:40   #65
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
kosmetyki powinny być w tej torebce
Ale zasada ta dotyczy płynów, a nie stricte kosmetyków. Ja tylko płynne daję do kosmetyczki przezroczystej (nie bawię się w żadne woreczki 20x20) a reszta (pudry, cienie, szminki, dezodoranty w sztyfcie itp.) w normalnej kosmetyczce w torbie i zawsze jest to ok.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 10:45   #66
queenmother
Raczkowanie
 
Avatar queenmother
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Bagaż podręczny??

Dzięki za odpowiedź. Kupię sobie w takim razie w H&M mała szczoteczkę zamykaną z lusterkiem, nie powinno być chyba wtedy problemu. A mam jeszcze jedno pytanie, w Rossmanie można kupić takie podróżne szczoteczki do zębów chyba z Jordana, gdzie jest też w opakowaniu od razu pasta. Myślicie, że to też do tego woreczka trzeba wrzucić?
A jak jest jeszcze z biżuterią, można brać i mieć na sobie w czasie lotu? - Pewnie większość osób wie, ale to mój pierwszy lot, więc się denerwuje, a jak można uniknąć problemów z bagażem itp. to chciałabym wiedzieć wszystko wcześniej żeby nie denerwować się na lotnisku
__________________
Racja jak d*pa, każdy ma swoją - Marszałek Piłsudski

Zapraszam na mojego bloga - http://queenmotherpl.blogspot.co m
queenmother jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:52   #67
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez queenmother Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Kupię sobie w takim razie w H&M mała szczoteczkę zamykaną z lusterkiem, nie powinno być chyba wtedy problemu. A mam jeszcze jedno pytanie, w Rossmanie można kupić takie podróżne szczoteczki do zębów chyba z Jordana, gdzie jest też w opakowaniu od razu pasta. Myślicie, że to też do tego woreczka trzeba wrzucić?
A jak jest jeszcze z biżuterią, można brać i mieć na sobie w czasie lotu? - Pewnie większość osób wie, ale to mój pierwszy lot, więc się denerwuje, a jak można uniknąć problemów z bagażem itp. to chciałabym wiedzieć wszystko wcześniej żeby nie denerwować się na lotnisku
Może poczytaj sobie to: http://www.ryanair.com/pl/pytania/

W krajach Unii Europejskiej zostały wprowadzone nowe przepisy bezpieczeństwa dotyczące bagażu podręcznego przewożonego na terenie UE/EOG. Zgodnie z nimi bagaż podręczny zawierający jakiekolwiek płyny, żele, pasty, emulsje lub kosmetyki w płynie MUSI zostać okazany w punkcie ochrony pasażerów i zapakowany w przezroczystą torbę z zamknięciem o pojemności najwyżej jednego litra (np. torebka foliowa na zamek błyskawiczny o wymiarach 20 cm x 20 cm). Wyłącznie żele, pasty, emulsje i kosmetyki w płynie w pojemnikach o pojemności do 100 mililitrów przejdą pomyślnie kontrolę w punktach ochrony pasażerów we wszystkich portach lotniczych UE/EOG. Należy pamiętać, że każda osoba może wnieść na pokład samolotu tylko jedną przezroczystą zamykaną torebkę plastikową*

Czyli logiczne jest to że jeśli pasta ma opakowanie do 100 mililitrów to możesz ją mieć w woreczku w torbie podręcznej. Oczywiście musisz ją tam umieścić gdyż pasta ma konsystencję żelu/emulsji. To samo dotyczy np.błyszczyka, żelu do dezynfekcji rąk czy tuszu do rzęs - chyba każdy umie określić jaką konsystencję ma dana rzecz - puder czy cień do powiek płynne nie są więc śmieszą mnie pytania czy puder musi być w woreczku

Biżuterię oczywiście możesz mieć - a nawet jest to wskazane żeby cenne przedmioty mieć przy sobie (wystarczy poczytać wytyczne dotyczące podróżowania aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania). Co najwyżej przy przejściu przez bramki na lotnisku celnik każe Ci ściągnąć na chwilę (tak samo trzeba ściągać buty na obcasie czy pasek)

Serio poczytaj stronkę która podałam
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 07:08   #68
queenmother
Raczkowanie
 
Avatar queenmother
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Bagaż podręczny??

Czytałam stronkę, a o puder zapytałam, bo np. gdy cienie i puder będę miała w innej kosmetyczce (nie przezroczystej) też mogą kazać wyciągać. To samo z biżuterią, przecież nie obwieszę się cała, część będę miała na sobie część w bagażu podręcznym i po prostu zastanawiał mnie fakt czy gdy przyjdzie moment kontroli (który nie mam bladego pojęcia jak wygląda) każą mi wyciągać biżuterię z bagażu podręcznego i kosmetyki inne niż płynne - stąd też moje pytania. Mnie nie śmieszą żadne pytania odnośnie lotów, szczególnie gdy ktoś leci pierwszy raz. Regulamin czytałam, ale różnie wygląda to, jak się ma coś co jest napisane w regulaminie, do tego co jest w rzeczywistości. Tak, jak np. ludzie pisali, że drukowali kartę pokładową na kartce A4, ale druk nie zapełnił im całej kartki, a później mieli problem z wejściem na pokład - gdzie na stronie Ryanair nie pisze nic o tym, że karta pokładowa ma wypełniać całą stronę A4, a jedynie, że ma być na A4 wydrukowana. Tanie linie lotnicze łapią na wszystkim.
__________________
Racja jak d*pa, każdy ma swoją - Marszałek Piłsudski

Zapraszam na mojego bloga - http://queenmotherpl.blogspot.co m
queenmother jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 09:23   #69
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Bagaż podręczny??

Prawdopodobnie podczas kontroli będziesz musiała sciagnąc bizuterię, buty i pasek. Zdarzają sie czasem mniej zaangażowani pracownicy, ale raczej zakładaj, że mogą Cie o to poprosić. Co do kosmetyków z bagazu podręcznego, to zazwyczaj nie każą ich wyjmować, prześiwetlaja walizkę i jesli ewentualnie cos wyglądać będzie podejrzanie moga poprosic o wyciagnięcie. Często trzeba też osobno wyjąc cały sprzęt elektroniczny: mp3, telefon, komputer. Raz zdarzyło mi się, ze komputer musiałam włączyć, ale to chyba nie z RyanAirem było.
Sama kontrola raczej nie trwa długo, chyba że sie nadgorliwiec trafi, albo masz jakieś budzące watpliwości towary.
sadie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:01   #70
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez queenmother Pokaż wiadomość
Czytałam stronkę, a o puder zapytałam, bo np. gdy cienie i puder będę miała w innej kosmetyczce (nie przezroczystej) też mogą kazać wyciągać. To samo z biżuterią, przecież nie obwieszę się cała, część będę miała na sobie część w bagażu podręcznym i po prostu zastanawiał mnie fakt czy gdy przyjdzie moment kontroli (który nie mam bladego pojęcia jak wygląda) każą mi wyciągać biżuterię z bagażu podręcznego i kosmetyki inne niż płynne - stąd też moje pytania. Mnie nie śmieszą żadne pytania odnośnie lotów, szczególnie gdy ktoś leci pierwszy raz. Regulamin czytałam, ale różnie wygląda to, jak się ma coś co jest napisane w regulaminie, do tego co jest w rzeczywistości. Tak, jak np. ludzie pisali, że drukowali kartę pokładową na kartce A4, ale druk nie zapełnił im całej kartki, a później mieli problem z wejściem na pokład - gdzie na stronie Ryanair nie pisze nic o tym, że karta pokładowa ma wypełniać całą stronę A4, a jedynie, że ma być na A4 wydrukowana. Tanie linie lotnicze łapią na wszystkim.
O śmieszeniu mnie nie pisałam osobiście do Ciebie tylko ogólnie bo chyba puder płynny nie jest więc pytania czy musi być w woreczku na płynne substancje mnie rozśmiesza
Ale skoro Twój pierwszy raz i jesteś całkiem zielona to opiszę Ci mniej więcej co i jak.
Zjawiasz się na lotnisku na ok. 2h przed odlotem. Jeśli masz dużą (rejestrowaną) torbę to idziesz do stanowiska odprawy. Pokazujesz tam swój bilet i dowód/paszport(z drukowaniem A4 chodzi o to aby nie pomniejszać tekstu czyli np. na kartce A4 wydruk będzie miał 3 na 3 cm to będzie niemożliwe zeskanowanie kodu. Jeśli wydrukujesz bez przestawiania tak jak Ci wyświetli stronka od odprawy on line będzie ok). Tam zapytają Ci się czy sama pakowałaś bagaż itp. I zważą dużą torbę. Jeśli nie przekroczy limitu wagi to obkleją ją i wyślą do odprawy. Ty zostajesz z torbą podręczną (jeśli masz tylko torbę podręczną to pomijasz to co napisałam wyżej i idziesz od razu odprawy paszportowej). Pokazujesz tam swój bilet i ustawiasz się do kolejki. Będą tam takie plastikowe koszyki. Bierzesz sobie jeden i wkładasz do niego zawartość kieszeni, okrycie wierzchnie, pasek i jak masz to laptopa wyciągasz z torby i też go wkładasz oraz właśnie ten woreczek z płynnymi kosmetykami i buty na obcasie jak je masz na nogach . Często właśnie tam pada pytanie od celnika czy masz jakieś płyny, laptopa, parasolkę. Nie martw się bo jeśli np. nie wyjęłaś wcześniej laptopa to każe Ci to zrobić itp. Twoje rzeczy wjeżdżają do skanowania a ty przechodzisz przez bramkę z czujnikami. Czasem coś zapika (u dziewczyn najczęściej biżuteria) i jak zapika to podejdzie kobitka do Ciebie i poklepując sprawdzi czy nie masz czegoś niebezpiecznego. Zakładam że nie masz więc każe ściągnąć biżuterię (podkreślam jeśli zapika) i biżu przejedzie przez skaner a ty przechodzisz przez bramkę ponownie.
Pamiętaj że w torbie podręcznej nie możesz mieć żadnego napoju, ostrych przedmiotów takich jak np. pilniczek metalowy czy cążki do paznokci. Jak będziesz to miała to każą to wyrzucić. Czasem coś im nie pasuje w torbie to poproszą Cię o otwarcie i ktoś "pogrzebie" sobie przy Tobie w Twojej torbie. U mnie np. zdziwiła ich kiedyś paleta 120 cieni do powiek, lokówka z wymiennymi nakładkami rozłożona na części, grzebień do tapirowania włosów (musiałam ów grzebień wyrzucić).
I jak przejdziesz skan bagażu to najczęściej już ze swoją torbą na ręce idziesz dalej i pokazujesz w okienku dowód/paszport i możesz już iść do stanowiska oczekiwania na samolot.
I wtedy możesz kupić sobie coś do picia ale pamiętaj wszystko co kupisz na bezcłówce musisz włożyć do torby podręcznej - bo możesz mieć tylko 1 sztukę czyli np. laptop, twoja torebka damska, parasolka, zakupione rzeczy na lotnisku musisz włożyć do tej 1 podręcznej torby. I pamiętaj o jej limicie wagi i rozmiarów. Często tuż przed wejściem do samolotu następuje ważenie i mierzenie (poprzez wkładanie do takiego koszyka) toreb podręcznych. I może być niemiło jak masz za wielką lub za ciężką torbę.
To chyba tyle. Nie stresuj się. I miłego lotu
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 00:03   #71
queenmother
Raczkowanie
 
Avatar queenmother
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Bagaż podręczny??

Dziękuję, jesteś kochana! Wszystko super opisałaś, dokładniej już się chyba nie da Co do cieni to też zamierzam ich trochę wziąć, a bez prostownicy się nie obejdzie, ale mój mówił żebym nie brała do Rzymu żadnych okryć wierzchnich, bo mi się na nic nie przydadzą, tym bardziej, że w sierpniu jest tam najcieplej, więc ograniczę się do minimum z ciuchami - choć nie ukrywajmy, będzie to trudne Bagażu nadawanego nie biorę, gdy zobaczyłam cenę 140pln to przeszła mi ochota, więc zostają tylko z bagażem podręcznym.

Może jeszcze ktoś wie, jak wylatuję 19sierpnia, a wracam 26, więc mogę się odprawić podobno online w dwie strony, ale czy to będę miała zapisane na jednej karcie pokładowej i wystarczy jak podbiję ją raz w Pl? To chyba koniec moich pytań, jeszcze raz dziękuję Wam/ szczególnie Tobie tylkokasia za odpowiedzi, bo sama bym sobie nie poradziła. Na szczęście problemy z tym co zabrać, jak to zrobić i ogarnąć pozwoliły mi zapomnieć o moim lęku przed lataniem
__________________
Racja jak d*pa, każdy ma swoją - Marszałek Piłsudski

Zapraszam na mojego bloga - http://queenmotherpl.blogspot.co m
queenmother jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 00:14   #72
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez queenmother Pokaż wiadomość
Dziękuję, jesteś kochana! Wszystko super opisałaś, dokładniej już się chyba nie da Co do cieni to też zamierzam ich trochę wziąć, a bez prostownicy się nie obejdzie, ale mój mówił żebym nie brała do Rzymu żadnych okryć wierzchnich, bo mi się na nic nie przydadzą, tym bardziej, że w sierpniu jest tam najcieplej, więc ograniczę się do minimum z ciuchami - choć nie ukrywajmy, będzie to trudne Bagażu nadawanego nie biorę, gdy zobaczyłam cenę 140pln to przeszła mi ochota, więc zostają tylko z bagażem podręcznym.

Może jeszcze ktoś wie, jak wylatuję 19sierpnia, a wracam 26, więc mogę się odprawić podobno online w dwie strony, ale czy to będę miała zapisane na jednej karcie pokładowej i wystarczy jak podbiję ją raz w Pl? To chyba koniec moich pytań, jeszcze raz dziękuję Wam/ szczególnie Tobie tylkokasia za odpowiedzi, bo sama bym sobie nie poradziła. Na szczęście problemy z tym co zabrać, jak to zrobić i ogarnąć pozwoliły mi zapomnieć o moim lęku przed lataniem
Lecę jutro WAW-BUD, wracam za tydzień i zrobiłam naraz obie odprawy on-line, wydrukowałam osobno, na dwóch A4.
Nie mam dostępu do wagi i teraz stres, czy moja torba waży poniżej 10 kg. Nie mówiąc o kosmetykach, gdzieś przeczytałam, że na lotnisku są te plastikowe zaciskane torby, jak nie, to będzie wesoło Mam ich zdecydowanie za dużo, musiałam wziąć wszystkie szampony, żele pod prysznic, itd bo moja skóra lubi się uczulać, więc ot tak sobie nie pójdę do sklepu i nie kupię pierwszego lepszego. I chociaż ograniczyłam się z ciuchami, to i tak sporo wyszło.

Będę jednym w pierwszych pasażerów na lotnisku Warszawa Modlin mam tylko nadzieję, że przez to oficjalne otwarcie nie będzie jakichś opóźnień, korków, itp.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 17:58   #73
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez queenmother Pokaż wiadomość
Dziękuję, jesteś kochana! Wszystko super opisałaś, dokładniej już się chyba nie da Co do cieni to też zamierzam ich trochę wziąć, a bez prostownicy się nie obejdzie, ale mój mówił żebym nie brała do Rzymu żadnych okryć wierzchnich, bo mi się na nic nie przydadzą, tym bardziej, że w sierpniu jest tam najcieplej, więc ograniczę się do minimum z ciuchami - choć nie ukrywajmy, będzie to trudne Bagażu nadawanego nie biorę, gdy zobaczyłam cenę 140pln to przeszła mi ochota, więc zostają tylko z bagażem podręcznym.

Może jeszcze ktoś wie, jak wylatuję 19sierpnia, a wracam 26, więc mogę się odprawić podobno online w dwie strony, ale czy to będę miała zapisane na jednej karcie pokładowej i wystarczy jak podbiję ją raz w Pl? To chyba koniec moich pytań, jeszcze raz dziękuję Wam/ szczególnie Tobie tylkokasia za odpowiedzi, bo sama bym sobie nie poradziła. Na szczęście problemy z tym co zabrać, jak to zrobić i ogarnąć pozwoliły mi zapomnieć o moim lęku przed lataniem
Możesz odprawić się w obie strony - wydrukują Ci się 2 kartki - jedna na lot do a druga na powrót. Tą powrotną musisz sobie dobrze schować bo będziesz pokazywała ją przy powrocie
Z okryć wierzchnich weź jakiś sweterek bo czasem wieczory bywają chłodne - nawet w upalnych miejscach
I nie bój się - latanie jest całkiem fajne Ja latam często i zawsze się pocieszam że lepiej kilka h w samolocie niż kilka dni samochodem

Ps. ja w sumie też mam teraz lekkiego stresa bo pierwszy raz będzie leciała ze mną moja 3 miesięczna córa
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 07:55   #74
queenmother
Raczkowanie
 
Avatar queenmother
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Bagaż podręczny??

Ja pierwszy raz lecę sama, bo mały nie ma paszportu i pierwszy raz chcę zobaczyć sama jak to jest. Tak, jak Kasiu mówisz, lepiej chyba te 2,5h samolotem niż 22,5 autokarem z jednym kierowcą. Nawet moja babcia, która nie jest zwolenniczką samolotów, bo się po prostu boi, stwierdziła, że będzie dużo wygodniej i szybciej niż autokarem (szczególnie jeśli będzie upał).

Co do Twojego lotu z maluszkiem, to pewnie później też będę prosić o porady, choć mój ma już 2,5 roku
__________________
Racja jak d*pa, każdy ma swoją - Marszałek Piłsudski

Zapraszam na mojego bloga - http://queenmotherpl.blogspot.co m
queenmother jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 09:29   #75
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez queenmother Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz lecę sama, bo mały nie ma paszportu i pierwszy raz chcę zobaczyć sama jak to jest. Tak, jak Kasiu mówisz, lepiej chyba te 2,5h samolotem niż 22,5 autokarem z jednym kierowcą. Nawet moja babcia, która nie jest zwolenniczką samolotów, bo się po prostu boi, stwierdziła, że będzie dużo wygodniej i szybciej niż autokarem (szczególnie jeśli będzie upał).

Co do Twojego lotu z maluszkiem, to pewnie później też będę prosić o porady, choć mój ma już 2,5 roku
Moja babcia bała się panicznie samolotów. W sumie żadne dalsze wakacje nie wchodziły w grę bo babcia nie chciała lecieć samolotem a na autokar siły nie miała. Ale w końcu się przełamała i lot jej się baaardzo podobał - całkiem niedawno była u mnie
I oczywiście służę pomocą - chociaż doświadczenia z większymi dzieciaczkami nie mam - dopiero uczę się bycia mamą
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 23:38   #76
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Bagaż podręczny??

hej lecę ryanairem w najbliższym czasie i mam takie dwa pytania:

1. czy będzie to problemem przy odprawie, jeżeli szerokość mojej torby zamiast 20cm wynosi 23cm? pozostałe wymiary się mieszczą. torba nie jest bardzo wypchana, poprostu takie ma wymiary

2. jeżeli biorę leki dostępne na receptę czy muszę mieć jakiś dokument do nich? czytałam że receptę lub potwierdzenie od lekarza. jak to potwierdzenie wygląda? (recepty nie mam ponieważ oczywiste jest że jak wykupywałam leki oddałam ją w aptece moje leki są w postaci tabletek, maści i płynnej, robionej zawiesiny.

biorę ze sobą tylko bagaż podręczny
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 00:19   #77
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
hej lecę ryanairem w najbliższym czasie i mam takie dwa pytania:

1. czy będzie to problemem przy odprawie, jeżeli szerokość mojej torby zamiast 20cm wynosi 23cm? pozostałe wymiary się mieszczą. torba nie jest bardzo wypchana, poprostu takie ma wymiary

2. jeżeli biorę leki dostępne na receptę czy muszę mieć jakiś dokument do nich? czytałam że receptę lub potwierdzenie od lekarza. jak to potwierdzenie wygląda? (recepty nie mam ponieważ oczywiste jest że jak wykupywałam leki oddałam ją w aptece moje leki są w postaci tabletek, maści i płynnej, robionej zawiesiny.

biorę ze sobą tylko bagaż podręczny
Co do leków to niestety nie wiem, jak to wygląda, ale z Twoim bagażem mogą być problemy, szczególnie, jeśli lecisz do Londynu - coraz więcej osób mówi mi, że tam ostro trzepią bagaże. Jeśli Twoja torba nie będzie wypchana i da radę się "skurczyć" do tych 20 cm wymiaru to ok, jeśli nie- możesz mieć problemy, jeśli będą sprawdzać dokładnie podręczne i w efekcie możesz być zmuszona do wyrzucenia czegoś... Zaplanuj w razie czego szybką redukcję bagażu, gdyby nie wchodził ten wymiar w kosz..
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 09:03   #78
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Co do leków to niestety nie wiem, jak to wygląda, ale z Twoim bagażem mogą być problemy, szczególnie, jeśli lecisz do Londynu - coraz więcej osób mówi mi, że tam ostro trzepią bagaże. Jeśli Twoja torba nie będzie wypchana i da radę się "skurczyć" do tych 20 cm wymiaru to ok, jeśli nie- możesz mieć problemy, jeśli będą sprawdzać dokładnie podręczne i w efekcie możesz być zmuszona do wyrzucenia czegoś... Zaplanuj w razie czego szybką redukcję bagażu, gdyby nie wchodził ten wymiar w kosz..
Leki mozesz brac ale dobrze by bylo jakbys miala je w oryginlanym pudelku.
Z kolei jezeli chodzi o torbe to jezeli trafisz na niemila obsluge i rzeczywiscie twoj bagaz nie bedzie spelnial wymagan pod wzgledem wymiarow to niestety bedziesz musiala go nadac jako bagaz glowny i tym samym zaplacic za niego:/
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:02   #79
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Bagaż podręczny??

wczoraj przewozilam wlasnie leki w bagazu podrecznym z Hiszpanii. Mialam 2 opakowania lekarstw + 1 listek ibupromu. Nikt sie nie przyczepil. Na wszelki wypadek mialam przy sobie papier od lekarza. Ale to byla Hiszpania. Mysle, ze inaczej by patrzyli w Stanach.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 07:53   #80
queenmother
Raczkowanie
 
Avatar queenmother
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
hej lecę ryanairem w najbliższym czasie i mam takie dwa pytania:

1. czy będzie to problemem przy odprawie, jeżeli szerokość mojej torby zamiast 20cm wynosi 23cm? pozostałe wymiary się mieszczą. torba nie jest bardzo wypchana, poprostu takie ma wymiary

2. jeżeli biorę leki dostępne na receptę czy muszę mieć jakiś dokument do nich? czytałam że receptę lub potwierdzenie od lekarza. jak to potwierdzenie wygląda? (recepty nie mam ponieważ oczywiste jest że jak wykupywałam leki oddałam ją w aptece moje leki są w postaci tabletek, maści i płynnej, robionej zawiesiny.

biorę ze sobą tylko bagaż podręczny


Ja poszłam do krawcowej żeby mi przycięła, dzisiaj idę odebrać. Tak na wszelki wypadek. Lepiej wcześniej zapłacić kilkanaście złotych niż później kilkadziesiąt euro, a z tego co słyszałam, lubią się przyczepić.
__________________
Racja jak d*pa, każdy ma swoją - Marszałek Piłsudski

Zapraszam na mojego bloga - http://queenmotherpl.blogspot.co m
queenmother jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:01   #81
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Bagaż podręczny??

Dziewczyny, powiedzcie czy kosmetyki mogą być w przezroczystej kosmetyczce na zamek czy muszą być w woreczku?
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:42   #82
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie czy kosmetyki mogą być w przezroczystej kosmetyczce na zamek czy muszą być w woreczku?
Mogą być w przeźroczystej, ja zawsze tak przewożę.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 20:22   #83
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez queenmother Pokaż wiadomość
Ja poszłam do krawcowej żeby mi przycięła, dzisiaj idę odebrać. Tak na wszelki wypadek. Lepiej wcześniej zapłacić kilkanaście złotych niż później kilkadziesiąt euro, a z tego co słyszałam, lubią się przyczepić.
w obie strony na szczęście nie było żadnego problemu widziałam dziewczyny z bagażem o wiele, wiele większym i nikt nie robił afery
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 18:19   #84
Promyczek87
Raczkowanie
 
Avatar Promyczek87
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 222
Dot.: Bagaż podręczny??

hejka, jutro lecę ryanairemz Rzeszowa do Bristolu i mam problem, otóż moja walizka zamiast wymaganych wymiarów 55cm x40cm x 20cm ma 52-35-22
I nie wiem czy sie zmieści do tej klatki... Czy tam wogóle jest jakis zapas?Może ktoś miał taka sytuację jaką ja mam? Ryzykowałybyście czy zamieniły walizkę na torbę? Dodam, że mam tylko bagaż podręczny.
Promyczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 13:30   #85
moniamonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Bagaż podręczny.

Witam.
Nie wiem czy w dobrym dziale, ale lepszego nie znalazłam.
Moje pytanie dot. bagażu podręcznego w liniach WizzAir. Wprowadzili podział bagażu podręcznego na mały i duży przy czym ten mały ma wymiary 42x32x25. Mam torbę 48x22x27, ale jest to taka szmaciana, sportowa torba. Nie będzie w niej dużo, więc w razie potrzeby wsadzania jej do kratki mogłabym ją jakąś tam upchnąć. Ale mam wątpliwości czy przejdzie to kontrolę i nikt się nie będzie czepiał.
Wiem, że może być to głupie pytanie, ale lecę pierwszy raz i chciałabym uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
moniamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 13:58   #86
caroooline
Raczkowanie
 
Avatar caroooline
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 77
GG do caroooline
Dot.: Bagaż podręczny.

jezeli torba wejdzie do tej kratki nie bedzie problemow jezeli torba by nie weszla musialabys zaplacic na lotnisku 90zl za duzy bagaz podreczny.. pozdrawiam;*
__________________
,,Walcz caly czas,a kiedy sie potykasz wstan i probuj jeszcze raz...''
caroooline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 15:18   #87
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Bagaż podręczny.

Jeżeli torba jest 'miękka', tak jak piszesz, to nie będzie żadnego problemu. Miłego lotu
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:02   #88
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Bagaż podręczny.

Cytat:
Napisane przez moniamonia Pokaż wiadomość
Witam.
Nie wiem czy w dobrym dziale, ale lepszego nie znalazłam.
Moje pytanie dot. bagażu podręcznego w liniach WizzAir. Wprowadzili podział bagażu podręcznego na mały i duży przy czym ten mały ma wymiary 42x32x25. Mam torbę 48x22x27, ale jest to taka szmaciana, sportowa torba. Nie będzie w niej dużo, więc w razie potrzeby wsadzania jej do kratki mogłabym ją jakąś tam upchnąć. Ale mam wątpliwości czy przejdzie to kontrolę i nikt się nie będzie czepiał.
Wiem, że może być to głupie pytanie, ale lecę pierwszy raz i chciałabym uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
Wszytsko zalezy czy Twoje torba wejdzie do kratki. Nie sugeruj sie wymiarami toreb. Jesli wejdzie to nie powinno być najmniejszego problemu.
To nic, że pytasz. To forum po to przecież jest, by rozwiewać wszelkie wątpliwości. Życzę bezpiecznej podróży.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 09:53   #89
Petersky666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Bagaż podręczny??

Trochę zbiorczych informacji o bagażu podręcznym i porad jest na http://www.bagaz-podreczny.info/ . Ja w przyszłym tygodniu jadę na kilka dni do Wiednia, ale tym razem autokarem, a nie samolotem, stąd nie muszę się aż tak przejmować wielkością bagażu
Petersky666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 13:44   #90
chubby
Raczkowanie
 
Avatar chubby
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 59
Dot.: Bagaż podręczny.

To ja mam podobny problem ale lecę Ryanair'em. Na stronie mają coś takiego:

Cytat:
Bagaż ten powinien ważyć nie więcej niż 10 kg i nie może przekraczać maksymalnych wymiarów 55 cm x 40 cm x 20 cm.
Moja torba jest taka: http://images.kangoo.pl/36804436/135..._bm20165_1.jpg i ma wymiary 46x25x33. Byłaby więc za wysoka, ale to jest miękki materiał i jeśli nie wypełnię jej całej, to będzie można ją lekko "spłaszczyć". Jak myślicie, wejdzie do schowka? Mogę ją wziąć jako bagaż podręczny? Martwię się, że jest za duża.
chubby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-15 23:40:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.