Pierwszy raz samolotem- część 2. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-25, 11:31   #31
Eliza2008
Przyczajenie
 
Avatar Eliza2008
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Woj Podkarpackie
Wiadomości: 25
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Lecę z Katowic do Doncaster. Trochę się martwię jak mala to zniesie cała podróż wylot dopiero o 19:40 ale lotnisku trzeba być wcześniej, na lotnisko muszę jechać z 4 godziny.... Ech
Eliza2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 14:38   #32
Karlotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 440
GG do Karlotta
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Robiąc rezerwację lotu wykupiłam bagaż rejestrowany, dokonałam odprawy online. Na karcie pokładowej mam następującą informację:
-usługi: odprawa online, mały bagaż podręczny
-pole następne bagaż: 1
Czy to jest właśnie informacja dotycząca bagażu rejestrowanego? Lecę po raz pierwszy i wolę się upewnić czy wszystko jest w porządku.
Karlotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 23:21   #33
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez Karlotta Pokaż wiadomość
Robiąc rezerwację lotu wykupiłam bagaż rejestrowany, dokonałam odprawy online. Na karcie pokładowej mam następującą informację:
-usługi: odprawa online, mały bagaż podręczny
-pole następne bagaż: 1
Czy to jest właśnie informacja dotycząca bagażu rejestrowanego? Lecę po raz pierwszy i wolę się upewnić czy wszystko jest w porządku.
Tak, wszystko jest ok
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 15:51   #34
100jocia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 30
GG do 100jocia
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Witam, mam pytanko czy któraś z Was orientuje się czy mogę zabrać do bagażu podręcznego pędzle do makijażu??? Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
100jocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 00:19   #35
AgeleSS
Zadomowienie
 
Avatar AgeleSS
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 495
GG do AgeleSS
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Witam, znowu odświeżam wątek.
W piątek lecę z Gdańska do Koln liniami wizzair. Mam zabookowany jedynie bagaż podręczny. Już przeczytalam zasady 'kosmetyków w płynie', ale zastanawia mnie jedno, czy mogę wziąć ze sobą pełnowymarowy fluid w szklanej buteleczce (30ml)? Flakon perfum szklany (90ml)? Doczepiam również włosy na clipy (metalowe spinki na głowie) czy to będzie jakiś problem ze przejściem?
Liczę na odpowiedź !
Pozdrawiam
__________________


" (...) Pragnęłam go tak, jak pragnęłam powietrza, by oddychać. Nie był to wybór – ale konieczność." ♥


... Daria, 22 lata.
Nauczycielka wf i instruktorka fitness
W trakcie mgr z bezpieczeństwa morskiego państwa. Służby mundurowe <3



AgeleSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 00:28   #36
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez AgeleSS Pokaż wiadomość
Witam, znowu odświeżam wątek.
W piątek lecę z Gdańska do Koln liniami wizzair. Mam zabookowany jedynie bagaż podręczny. Już przeczytalam zasady 'kosmetyków w płynie', ale zastanawia mnie jedno, czy mogę wziąć ze sobą pełnowymarowy fluid w szklanej buteleczce (30ml)? Flakon perfum szklany (90ml)? Doczepiam również włosy na clipy (metalowe spinki na głowie) czy to będzie jakiś problem ze przejściem?
Liczę na odpowiedź !
Pozdrawiam
Mozna do 100ml, tylko wszystko musi byc w woreczku. Jezeli bedzie cos pipkac, wezma Cie na bok, ,,zmacaja,, , przejada ręcznym wykrywaczem i koniec

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 09:02   #37
Liberka12
Przyczajenie
 
Avatar Liberka12
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Hej ktoś się orientuje na ile wcześniej można zarezerwować lot? można rezerwować w lutym lot w czerwcu?
Liberka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 13:03   #38
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez Liberka12 Pokaż wiadomość
Hej ktoś się orientuje na ile wcześniej można zarezerwować lot? można rezerwować w lutym lot w czerwcu?
Jezeli pokazuje ten termin w kalendarzu, to tak
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 17:22   #39
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Myślę, że w lutym już powinien być grafik na czerwiec.
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:06   #40
agaciaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

witam,
latałam już wizzairem ale z walizką, która służyła mi jako duży bagaż podręczny i idealnie mieściła się w koszu. W piątek wylatuję do Anglii również z dużym podręcznym ale tym razem mam plecak. Wysokość mieści się w wymiarach. Problem jest z szerokością. Otóż mierząc plecak bez uwzględnienia ramion i pasa biodrowego, jest ok, ale gdyby uwzględnić pas biodrowy to jest problem... Jak myślicie, mogą mnie zawrócić z tego powodu??
agaciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:22   #41
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez agaciaaa Pokaż wiadomość
witam,
latałam już wizzairem ale z walizką, która służyła mi jako duży bagaż podręczny i idealnie mieściła się w koszu. W piątek wylatuję do Anglii również z dużym podręcznym ale tym razem mam plecak. Wysokość mieści się w wymiarach. Problem jest z szerokością. Otóż mierząc plecak bez uwzględnienia ramion i pasa biodrowego, jest ok, ale gdyby uwzględnić pas biodrowy to jest problem... Jak myślicie, mogą mnie zawrócić z tego powodu??
Oni nie sprawdzaja tego....jezeli jest miekki to spokojnie sie zmieści i nikt nic nie powie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 16:36   #42
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Dziewczyny, wkrótce mam zamiar pierwszy raz lecieć samolotem. Najlepsze połączenie ma właśnie Wizzair.
Na razie doszłam do etapu wyboru lotu (tzn. odpowiednich dat). Powiedzcie, proszę, że nie ma problemu z płatnością za lot zwykłym przelewem. Nie mam karty kredytowej, tylko "normalną". Robię przelewy, płacę za zakupy itd. Czy nie będzie problemu z zapłatą?

Znalazłam:
https://wizzair.com/pl-PL/BankAccounts
Cytat:
Osoby nieposiadające karty kredytowej, debetowej lub innej karty którą można dokonywać płatności przez Internet, mogą zapłacić za lot za pomocą przelewu bankowego.

ale byłabym spokojniejsza, gdyby ktoś potwierdził...
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 09:42   #43
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wkrótce mam zamiar pierwszy raz lecieć samolotem. Najlepsze połączenie ma właśnie Wizzair.
Na razie doszłam do etapu wyboru lotu (tzn. odpowiednich dat). Powiedzcie, proszę, że nie ma problemu z płatnością za lot zwykłym przelewem. Nie mam karty kredytowej, tylko "normalną". Robię przelewy, płacę za zakupy itd. Czy nie będzie problemu z zapłatą?

Znalazłam:
https://wizzair.com/pl-PL/BankAccounts

ale byłabym spokojniejsza, gdyby ktoś potwierdził...
Przyjaciółka już dwa razy płaciła zwykłym przelewem i nie ma żadnego problemu tylko dłużej czekała na potwierdzenie rezerwacji niż w przypadku karty kredytowej, bo wówczas potwierdzenie jest jakoś od razu- ja tak miałam jak płaciłam kredytówką.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 14:31   #44
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Przyjaciółka już dwa razy płaciła zwykłym przelewem i nie ma żadnego problemu tylko dłużej czekała na potwierdzenie rezerwacji niż w przypadku karty kredytowej, bo wówczas potwierdzenie jest jakoś od razu- ja tak miałam jak płaciłam kredytówką.
Dziękuję W najbliższych dniach chcę zamówić bilet, więc ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 07:29   #45
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Pierwszy raz samolotem- część 2.

Kontynuacja wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56171

Rozmawiamy o:
- emocjach związanych z lataniem samolotem
- odprawie bagażowej i osobistej, bagażach bagażach rejestrowanych i podręcznych
- odprawie internetowej
- konkretnych lotniskach
- wszelkich wątpliwościach dotyczących lotów

Miłego latania i zapraszam do dyskusji
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 09:27   #46
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Dołączam

W poprzednim wątku pytałam o kosmetyki,czy można zabierać całe butelki itd. Dostałam odpowiedź, a rozmawiałam wczoraj z kolegą,który lata bardzo często i powiedział mi,że w bagażu podręcznym mogę mieć wszystko ,bez obaw
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 09:35   #47
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Nieee, jak wszystko? Chodzi Ci o płyny powyżej 100 ml? To tylko te kupione już po kontroli na strefie bezcłowej, a tak to tylko butelki do 100 zl, łącznie 1 litr.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 09:35   #48
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

To widocznie wprowadził mnie w błąd.
Dziękuję
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 10:07   #49
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Dołączam

W poprzednim wątku pytałam o kosmetyki,czy można zabierać całe butelki itd. Dostałam odpowiedź, a rozmawiałam wczoraj z kolegą,który lata bardzo często i powiedział mi,że w bagażu podręcznym mogę mieć wszystko ,bez obaw
W regulaminie kazdego firmy pisze, ze mozna miec ze soba plyny nie przekraczajace 100ml w przezroczystym woreczku strunowym. Kosmetyki suche mozesz miec cala walizke jednak do plynnych sa ograniczenia.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 10:55   #50
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
W regulaminie kazdego firmy pisze, ze mozna miec ze soba plyny nie przekraczajace 100ml w przezroczystym woreczku strunowym. Kosmetyki suche mozesz miec cala walizke jednak do plynnych sa ograniczenia.
i polecam woreczek regulaminowych wymiarów - mi w zeszlym tygodniu w katowicach jakis nadgorliwy ochroniarz przepakował wszystkie moje aż 3 miniaturki (krem do rąk, do twarzy i minidezodorant) bo mój woreczek był o 2cm za wysoki. Pan z wielkim namaszczeniem i celebracją zastopował kolejkę do odprawy z powodu woreczka - mimo, że miałąm w bagażu podręcznym co najmniej 5 innych rzeczy, na ktorych zwrocenie uwagi byloby bardziej uzasadnione
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 11:37   #51
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
i polecam woreczek regulaminowych wymiarów - mi w zeszlym tygodniu w katowicach jakis nadgorliwy ochroniarz przepakował wszystkie moje aż 3 miniaturki (krem do rąk, do twarzy i minidezodorant) bo mój woreczek był o 2cm za wysoki. Pan z wielkim namaszczeniem i celebracją zastopował kolejkę do odprawy z powodu woreczka - mimo, że miałąm w bagażu podręcznym co najmniej 5 innych rzeczy, na ktorych zwrocenie uwagi byloby bardziej uzasadnione
No mi też w zeszłą sobotę w Londyn Luton cofnęli bagaż i musiałam kupić woreczek, bo mimo, że miałam przezroczysty strunowy- to niewymiarowy.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 13:40   #52
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Z tym Luton to jakis wieczne problemy, nam ostatnio nie przyczepili sie za kosmetyki ale za picie dla corki. Na etykietce napoju musial byc napis baby, aby mogli przepuscic, dobrze, ze wzielam soczek i wode, bo wode nam zabrali. Na Stansted nigdy nie bylo problemu z jedzeniem i piciem dla corki.
W Warszawie za to na Okeciu kazali nam rozlozyc wozek do czesci pierwszych, musielismy zdjac kola itp. bo wozek szedl przez linie z bagazami, na zadnym lotnisku z tym sie nie spotkalismy. Dodatkowo nie mila babka, ktora do mnie sie rzucila, ze jak mi sie nie podoba to moge z ich lotniska nie korzystac, bo powtorzylam dla meza, ktory stal za mna i nie slyszal co mamy zrobic w wozkiem. Strasznie niemili ludzie tam pracuja.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 14:42   #53
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Dołączam

W poprzednim wątku pytałam o kosmetyki,czy można zabierać całe butelki itd. Dostałam odpowiedź, a rozmawiałam wczoraj z kolegą,który lata bardzo często i powiedział mi,że w bagażu podręcznym mogę mieć wszystko ,bez obaw
Nie wszystko, na pewno nie. Tak jak mowilam moj TZ w pt lecial, wzial do podrecznego zel pod prysznic i jakies duperelki w kosmetyczce i wszystko wyladowalo w koszu na lotnisku bo przekraczalo 100ml.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 15:25   #54
EmixD
Zadomowienie
 
Avatar EmixD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Hollywood. ;dd
Wiadomości: 1 774
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Witajcie, niedługo wylatujemy z chłopakiem do Londynu i mam takie pytanie do kogoś kto latał do Londynu. Na które lotnisko najlepiej rezerwować lot? Z tego co sprawdzałam to Heathrow jest najbliżej miasta i chyba na te najlepiej? I jaką linią lotniczą najlepiej? Kompletnie nie mamy o tym pojęcia, lecimy po raz pierwszy i trzeba by było właśnie bilety kupować już.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post47600737

Moja wymianka ^^
EmixD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 18:03   #55
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez EmixD Pokaż wiadomość
Witajcie, niedługo wylatujemy z chłopakiem do Londynu i mam takie pytanie do kogoś kto latał do Londynu. Na które lotnisko najlepiej rezerwować lot? Z tego co sprawdzałam to Heathrow jest najbliżej miasta i chyba na te najlepiej? I jaką linią lotniczą najlepiej? Kompletnie nie mamy o tym pojęcia, lecimy po raz pierwszy i trzeba by było właśnie bilety kupować już.
Jaka linia chcecie, na tak krótkiej trasie mocno nie odczujecie malej przestrzeni na nogi itp.
Miejscie tylko na uwadze, ze np w Wizzair trzeba dokupic sobie wiekszy bagaz podreczny. Na pewno nie bierzcie tylko szamponow, zeli, pasty do zebow do bagazu, bo to nie ma sensu, tutaj kosztuje to grosze. W funciaku sobie to wszystko kupicie bez problemu.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 18:37   #56
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez EmixD Pokaż wiadomość
Witajcie, niedługo wylatujemy z chłopakiem do Londynu i mam takie pytanie do kogoś kto latał do Londynu. Na które lotnisko najlepiej rezerwować lot? Z tego co sprawdzałam to Heathrow jest najbliżej miasta i chyba na te najlepiej? I jaką linią lotniczą najlepiej? Kompletnie nie mamy o tym pojęcia, lecimy po raz pierwszy i trzeba by było właśnie bilety kupować już.
Tanie linie latają do Sransted i do Luton, generalnie nie ma problemu z dostaniem się do Londynu. Nie wiem, czy Heathrow obsługuje tanich przewoźników, ale rzeczywiście jest najbliżej. Jeśli lecisz tylko z podręcznym to polecam Ryanaira.

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Z tym Luton to jakis wieczne problemy, nam ostatnio nie przyczepili sie za kosmetyki ale za picie dla corki. Na etykietce napoju musial byc napis baby, aby mogli przepuscic, dobrze, ze wzielam soczek i wode, bo wode nam zabrali. Na Stansted nigdy nie bylo problemu z jedzeniem i piciem dla corki.
W Warszawie za to na Okeciu kazali nam rozlozyc wozek do czesci pierwszych, musielismy zdjac kola itp. bo wozek szedl przez linie z bagazami, na zadnym lotnisku z tym sie nie spotkalismy. Dodatkowo nie mila babka, ktora do mnie sie rzucila, ze jak mi sie nie podoba to moge z ich lotniska nie korzystac, bo powtorzylam dla meza, ktory stal za mna i nie slyszal co mamy zrobic w wozkiem. Strasznie niemili ludzie tam pracuja.
Ja na Luton miałam teraz taką kontrolę osobistą, że czułam się jak przestępca Wzięli mnie na bok i sprawdzali calusieńką łącznie ze stopami...

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

W maju lecę do Sztokholmu. Jak lotnisko w Stavanger? ktoś, coś?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 19:24   #57
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość

Ja na Luton miałam teraz taką kontrolę osobistą, że czułam się jak przestępca Wzięli mnie na bok i sprawdzali calusieńką łącznie ze stopami...
To tez wypadło u mojego męża we wrześniu, kazali zdjąć buty i zsunąć skarpetki a ja siedziałam i się śmiałam. Maz zły, bo zaraz nam spieprzy samolot i pytał się, co miał na sobie, ze az tak go przemaczali. Pan odpowiedział, ze maja taki obowiązek co jakiś czas kogoś tak przejrzeć. Wtedy tez nam zabrali wodę. Teraz wybraliśmy lot na Stansted, już nie mam ochoty na Luton czuć się jak intruz. Na Luton tez są problemy z wozkiem jak juz się ląduje. Na Stansted wózek zawsze już na nas czeka na płycie, nawet pracownicy pomogli mi otworzyć wózek, na Luton nikt nic nie wie, wózek śmiga sobie z bagażami a rodzice z dzieckiem na rekach błąkają się po lotnisku i próbują czegokolwiek się dowiedzieć.

A może ktoś z was jechał Eurostarem ?
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 19:41   #58
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Mnie czesto macaja-lacznie z wkladaniem dloni za pasek spodni czy stanika. Ale moze z tatuazami wygladam ''przestepczo''.
Ale ja zawsze jestem uprzejma i usmiechnieta. Nie zapomne jak kiedys laska przede mna skomentowala fakt, ze kontroler jej wysunal szminke w stylu ''mysli pan, ze to bomba?''.
Oszzz - ale miala trzepanie wszystkiego. Lacznie z kontrola bardzo osobista na osobnosci.
wszedzie radza, zeby nigdy absolutnie nie pyskowac i nie zartowac glupio z pracownikow na bramkach bo sie to moze zle skonczyc.
Ja kiedys wiozlam czarny walec z olowiem w srodku (na rtg az wypalal monitor) w oslonie z kuloodpornego delrinu z ktorego ze srodka wystawalaly 3 metalowe bolce i dwa kabelki-oczywiscie czarny i czerwony.
Pamietam na lotnisku w zurichu bylo ciekawie ale przewiozlam to chociaz wygladalo jak idealna bomba a pannie za mna zarekwirowali 200ml maslo do ciala z bodyshopu
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 19:57   #59
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Mnie czesto macaja-lacznie z wkladaniem dloni za pasek spodni czy stanika. Ale moze z tatuazami wygladam ''przestepczo''.
Ale ja zawsze jestem uprzejma i usmiechnieta. Nie zapomne jak kiedys laska przede mna skomentowala fakt, ze kontroler jej wysunal szminke w stylu ''mysli pan, ze to bomba?''.
Oszzz - ale miala trzepanie wszystkiego. Lacznie z kontrola bardzo osobista na osobnosci.
wszedzie radza, zeby nigdy absolutnie nie pyskowac i nie zartowac glupio z pracownikow na bramkach bo sie to moze zle skonczyc.
Ja kiedys wiozlam czarny walec z olowiem w srodku (na rtg az wypalal monitor) w oslonie z kuloodpornego delrinu z ktorego ze srodka wystawalaly 3 metalowe bolce i dwa kabelki-oczywiscie czarny i czerwony.
Pamietam na lotnisku w zurichu bylo ciekawie ale przewiozlam to chociaz wygladalo jak idealna bomba a pannie za mna zarekwirowali 200ml maslo do ciala z bodyshopu
Nawet Ci tego nie sprawdzili?
Oni strasznie do tych ml się czepiają, ciekawo ile przez cala dobę zarekwirują kosmetyków. Zastanawia mnie strasznie co później z nimi się dzieje, bo słyszałam, ze niby lepsze kosmetyki zabierają sobie pracownicy.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 20:08   #60
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Nawet Ci tego nie sprawdzili?
Oni strasznie do tych ml się czepiają, ciekawo ile przez cala dobę zarekwirują kosmetyków. Zastanawia mnie strasznie co później z nimi się dzieje, bo słyszałam, ze niby lepsze kosmetyki zabierają sobie pracownicy.
Sprawdzili. Zadzwonili po szefa zmiany. Musialam wypelnic deklaracje wwozu, ale generalnie problemow nie robili.
A w sumie powinni. Bo to byl akumulator duzej mocy i osobno w bagazu podrecznym mialam glowice, ktora wyglada jak zwykla latarka, ale w rzeczywistosci jest żarnikiem/palnikiem mozna tym bardziej uszkodzic czlowieka niz np nozem (a generalnie jest to latarka podwodna o skupionej wiazce do komunikacji swiatlem).
Oni mnie tylko zapytali co to wiec powiedzialam, ze latarka. I podpisalam kwity.
Po prostu sie nie znali-a pojemnosc butelki kazdy polglowek odczyta.
W biedniejszych krajach na 100% wszystko co lepsze idzie do kieszeni albo na ''handel''
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-21 18:08:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.