Desperacja, napady gorąca, - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-04, 18:44   #1
Daamczi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 11

Desperacja, napady gorąca, - co robić?


Witam, na wstępie napiszę, że będzie to dosyć długi post wraz z całą historia tej całej komplikacji.


Mam na imię Damian i mam 23 lata, jakoś w technikum zacząłem zwracać uwagę na to, że miałem trądzik ( wtedy to był normalny, taki który jest w okresie dojrzewania )

Zacząłem stosować jakieś dziwne diety

- Przez długi okres jadłem np sam chleb z jabłkami/bananami i piłem dużo wody
-Później zastąpiłem to szpinakiem który jadłem na śniadanie/ kolacje oraz łososiem którego jadłem na obiad ( jakieś 1,5 roku )
- Jedząc szpinak dodawałem do niego wielkie ilości czosnku oraz cebuli
- Piłem bardzo dużo ziół ( które myślałem, że mi pomogą ) w ogromnych illościach
-Przez caly okres tych diet miałem napady kompulsywne ( głównie słodycze, przez te pare lat zjadłem tyle słodyczy co niektórzy przez całe życie )

Pamiętam, że wtedy organizm tak strasznie się oczyszczał i wyrzucał toksyny przez te zioła, czosnek, cebule.

Z czasem troche zmądrzałem zacząłem jeść praktycznie wszystk0 normalnie ( eliminując na tyle ile sie dało cukier )

I teraz przechodze do sedna sprawy

Od tych paru lat zmagam się z przetłuszczajcą sie twarzą, napadami gorąca, najgorzej jest w lato, kiedy jest mega ciepło czuje jakby mi płonęła twarz, zaraz robie sie mega czerwony, strasznie rozserzają mi się pory i się pocę, do tego dochodzi stres ( Kiedyś tak to wszystko sobie wkręciłem, że musiałem chodzić do psychologa ) Z czasem było lepiej ale nadal gdzieś to wszystko z tyłu głowy jest.

Mam wrażenie jakbym odczuwał ciepło 100 razy bardziej niż inne osoby, to strasznie męczące i dobijające. Kupiłem sobie ostatnio yerbe, wkręciłem się ten temat ale musiałem np odstawić bo zaczęło się wszystko nasilać ( oczyszczanie organizmu? ) wysypywało mnie na twarzy, napady gorąca jeszcze większe, większa potliwość.

Często po posiłkach mam wzdęcia, gazy i tak już od kilku lat ( po tych dietach )


Aktualnie jem wszystko ( nadal na tyle ile sie da unikam cukru, ale mam wrażenie np, że węglowodany powodują nasilenie się tych napadów gorąca, większe posiłki również, jakby mój jakiś organ sobie z tym nie radził.


Pytanie do was co robić? Popsulem sobie termoregulacje ciała? Wątrobe, nerki, jelita?? Co zbadać, może spotkaliście się kiedyś z podobnym przypadkiem, zaczynają się upały a ja czuję się coraz gorzej..

Mogłem coś pominąć w razie pytań proszę pisać.
Daamczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 11:36   #2
OlkiFasolki
Przyczajenie
 
Avatar OlkiFasolki
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Desperacja, napady gorąca, - co robić?

Idź do lekarza, ja bym hormony zbadała na pewno.
OlkiFasolki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 16:01   #3
Daamczi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 11
Dot.: Desperacja, napady gorąca, - co robić?

Cytat:
Napisane przez OlkiFasolki Pokaż wiadomość
Idź do lekarza, ja bym hormony zbadała na pewno.
Zapisane, pójdę na pewno.

macie jeszcze jakieś pomysyły co mogę zbadać? mama ma chorą tarczyce, to też na pewno przebadam.
Daamczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 09:16   #4
Goreckii
Przyczajenie
 
Avatar Goreckii
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 19
Dot.: Desperacja, napady gorąca, - co robić?

Myślę że większość hormonów trzeba by przebadać chociaż źródło może być gdzieś indziej. Nie jestem lekarzem więc nie wiem dokładnie, ale może jakiś specjalista od skóry?
Goreckii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 16:15   #5
Daamczi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 11
Dot.: Desperacja, napady gorąca, - co robić?

Cytat:
Napisane przez Goreckii Pokaż wiadomość
Myślę że większość hormonów trzeba by przebadać chociaż źródło może być gdzieś indziej. Nie jestem lekarzem więc nie wiem dokładnie, ale może jakiś specjalista od skóry?
Dermatolog?
Daamczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-07 16:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.