Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-10, 02:21   #1
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467

Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia


Hej,
Proszę was o poradę niedługo przeprowadzimy się do mieszkania na parterze i problem w tym iż okno z sypialni jest na wysokości głów ludzi spacerujacych po chodniku prawie pod okno więc wszystko zobaczą, zastanawiam się nad jakimiś gęstymi firankami aby z zewnątrz nie było widać tylko jaki materiał jest najlepszy. Myślałam tez nad folią ale chciałabym widzieć trochę świata. Drugą sprawą jest bardzo naprawdę bardzo malutka kuchnia 1,6m na 2m ledwie zmieści się lodówka kuchenka i mała umywalka. Czy ktoś ma lub chociaż słyszał o tak małej kuchni jak to rozmieścić. Już wiem że talerze bedzie trzeba trzymać w salonie.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:31   #2
krolewnanacynamonie
Raczkowanie
 
Avatar krolewnanacynamonie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Hollywood
Wiadomości: 283
GG do krolewnanacynamonie Send a message via Skype™ to krolewnanacynamonie
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Tez mieszkam tak nisko Ja po prsotu kupiłam sobie jasne rolety z dość cienkiego materiału przez które wpada światło ale nic nie da sie dojrzec z dworu. Inaczej bym chyba oszalała.
__________________
Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.

krolewnanacynamonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:46   #3
Rachwania
Raczkowanie
 
Avatar Rachwania
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
GG do Rachwania
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

w sypialni zdecydowanie pomoże bardzo gęsta firana lub podłużne rolety w jasnym kolorze żeby słońce wpadało, a co do kuchni to kojarzy mi się, że ikea ma fajne pomysły na mały metraż
__________________

moje centrum taniej książki
Rachwania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 12:48   #4
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

A może zazdroski w oknie czy jak to się nazywa? U mnie sąsiedzi mają na parterze plus cienka firanka i nic nie widać. Pasuje do wielu stylów po za nowoczesnym może.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 13:01   #5
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Można zamontować sobie również rolety montowane bezpośrednio na okno, które zasuwają się od dołu, nie od góry. W związku z tym dół odgrodzony od gapiów a górą zawsze wpadnie trochę dziennego światła. No i można dać jasny materiał tej rolety. Na firanki gęste i nieprześwitujące najlepiej nada się woal. Dobrze, żeby firanka była gęsto upięta.

Na małe wąskie kuchnie dobre pomysły ma Ikea Poza tym zawsze możesz dać zlew, obok kuchenkę, małą niską lodówkę, a na niej zawsze możesz jeszcze coś postawić, a na górze powiesić szafki kuchenne. Lub pod płytą gazową lub elektryczną dać niską lodówkę do zabudowy.
W załączniku sprytne rozwiązanie. Wystarczy rozplanować i można takie mebelki zrobić na zamówienie u zwykłego stolarza.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...


Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2012-12-10 o 13:04
magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:54   #6
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Nie słyszałam o tych roletach zasuwanych od dołu fajny pomysł. A dziewczyny z jakiego materiału najlepiej kupić firankę, aby jak najmniej prześwitywała, pytam ponieważ najprawdopodobniej będę zamawiać przez internet a nie znam się na tych materiałach. Z lodówką jest problem bo potrzebny nam spory zamrażalnik i dlatego musi być duża. W kuchni to najlepiej jakieś białe meble prawda aby to wszystko rozjaśnić.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:07   #7
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o tych roletach zasuwanych od dołu fajny pomysł. A dziewczyny z jakiego materiału najlepiej kupić firankę, aby jak najmniej prześwitywała, pytam ponieważ najprawdopodobniej będę zamawiać przez internet a nie znam się na tych materiałach. Z lodówką jest problem bo potrzebny nam spory zamrażalnik i dlatego musi być duża. W kuchni to najlepiej jakieś białe meble prawda aby to wszystko rozjaśnić.
Tak jak napisałam wyżej, najlepszy materiał na firankę to woal. Nota bene teraz bardzo modny.
Meble najlepiej białe i najlepiej jak najbardziej kompaktowe, żeby były pojemne i żeby jak najlepiej zajęły całą małą powierzchnię.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 15:58   #8
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/woal-gipiura-balko...854514406.html tylko że do salonu tu ludzie nie zaglądają ponieważ jest od podwórka ale ludzie z bloku na przeciwko i chciałam dopytać o co chodzi z woalem kreszowanym to znaczy taki troszkę pomięty tak? Czy myślicie że za ten komplet to dużo czy nie dużo ?
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 18:05   #9
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/woal-gipiura-balko...854514406.html tylko że do salonu tu ludzie nie zaglądają ponieważ jest od podwórka ale ludzie z bloku na przeciwko i chciałam dopytać o co chodzi z woalem kreszowanym to znaczy taki troszkę pomięty tak? Czy myślicie że za ten komplet to dużo czy nie dużo ?
Na pewno znajdziesz firankę, która będzie idealnie pasować do rozmiarów Twojego okna. A jeśli nie, zawsze możesz napisać do sprzedawców z allegro czy mogą zrobić firankę na wzór z aukcji, ale w innych rozmiarach. Szczytem marzeń byłoby pójść do sklepu i uszyć na miarę. Ja mam w dwóch pokojach firanki z woalu, w tym na dwóch oknach szyte na miarę.
Kreszowanie to gniecenie materiału, żeby nadać mu "wyszukany" kształt. Czyli tak, jest to pomięty woal

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Aha, ja za jedną firankę szyta na miarę (podwójne okno balkonowe) w sklepie stacjonarnym w moim mieście dałam 140 zł i nie było na nią zużyte na pewno tyle materiału co na tą, do której link wkleiłaś. Ta z linka jest nie w moim typie, ale kryć powinna idealnie
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...


Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2012-12-10 o 18:07
magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 18:37   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Na okno można zamontować plisy: http://www.interdeko.pl/allegro/Plisa1.jpg
http://www.contrario.pl/wp-content/u...f2f7deb531.jpg
Możesz nimi zasłaniać okno od dołu, by nikt cię nie podglądał, a jednocześnie górą wpuścić światło. Trudno funkcjonować przy ciągle zasuniętych roletach filtrujących światło dzienne i słońce.
Firana z allegro jest moim zdaniem brzydka Wygląda jakby ktoś ją uszył z sukni ślubnej - te falbanki i upięcia są wątpliwą ozdobą okna.
Jeśli chodzi o kuchnię, to może da się ją połączyć z innym pomieszczeniem? Ewentualnie może lodówkę da się ustawić w przedpokoju tuż przy kuchni? Na tak małej powierzchni jeden krok do lodówki stojącej obok kuchni nie będzie problemem.
Chyba wiem jak ta kuchnia może wyglądać. Moja koleżanka ma w starym bloku taką "dziuplę", chociaż pewnie odrobinę większą, bo mieści tam na jednej ścianie zlew i kuchenkę, a na drugiej lodówkę i małą szafkę. Taka kuchnia to dramat dla kogoś, kto chciałby normalnie gotować.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:41   #11
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Te plisy super sprawa zaraz sprawdzę ile takie kosztują. Upięcia też mi się nie do końca podobają chodziło mi o materiał i o długość za taką cenę. U mnie pewnie by wisiało bez upięć.

Dokładnie taka dziupla tylko moja jest z salonu nie z korytarza. Ogólnie mieszkanie spore 53 m2 tylko ta kuchnia mnie przeraża ale mam nadzieje że sobie jakoś z nią poradzę tylko muszę przemyśleć każdy milimetr Za to pokoje mam duże i myślę jakąś fajna komodę postawić koło drzwi w salonie i tam trzymać talerze czy miski. Ubolewam nad tą kuchnią bo lubię gotować no ale cóż coś kosztem czegoś.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 21:13   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Jeśli mieszkanie jest spore, to zacznij od zaplanowania zmian w układzie ścianek działowych. Może da się zrobić większą kuchnię, albo otworzyć ją na przedpokój czy pokój dzienny. Wolałabym mieć kuchnię w salonie, niż maleńką niefunkcjonalną celę, w której gotowałabym za karę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:35   #13
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Tak tylko to mieszkanie będzie wynajmowane, więc ścian ruszać nie wolno. Gdyby to było nasze to była by pierwsza rzecz którą byśmy się zajęli. To mieszkanie jest tylko "przejściowe" bo niedługo myślimy już wrócić do Polski.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:59   #14
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

To w tej sytuacji pozostaje przemęczyć się z tą kuchnią.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 11:39   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

jesli to wynajmowane mieszkanie na krotko, to na pewno nie jestescie zainteresowani duzymi kosztami zmian, ale tez nie potrzebujecie niczego wysokiej jakosci bo i tak to nie na lata.

Jesli chodzi o okno to dobrym rozwiazaniem sa szyby przepuszczajace dobrze swiatlo, ale nie przepuszczajace obrazu. Gdyby to bylo Wasze mieszkanie, po prostu najlepiej wymienic szyby przezroczyste na mleczne. Jednak to sa koszty. Dlatego w cudzym mieszkaniu mozecie kupic naklejki typu witrazowego na szybe i je nakleic. Wzor wedle Waszych gustow.

Co do kuchni, to we wlasnym mieszkaniu wiekszosc osob by rozbila mur i laczyla malenka kuchnie z przedpokojem lub salonem, ale Was to rozwiazanie nie dotyczy. Wrecz dziwie sie ze nie macie tam lodowki ani kuchenki od razu. Pozostaje trzymac naczynia i garnki w zamknietej szafce w salonie, mozecie nawet postawic czesc sprzetu w salonie typu ekspres do kawy, czajnik elektryczny, mikrofala czy toster (ja nie wiem co w kuchni na codzien uzywacie) pod warunkiem ze maja w miare stylowy design i sa raczej ciemne lub metalowe. Na gadzeciarska elektronike z kolei mozecie wydac, bo w razie przeprowadzki wezmiecie ja ze soba do pl.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 12:16   #16
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Zastanawiamy się nad kuchnią na zamówienie wsumie to tam nie będzie dużo szafek to może nie wyjdzie drogo musimy to sprawdzić (może w weekend) i najlepszym rozwiązaniem byłby system cargo wtedy zmieściło by mi się dużo rzeczy w wąskiej szafce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cardgo.jpg (10,7 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cargo.jpg (11,7 KB, 114 załadowań)
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 14:31   #17
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Na okna też jeśli nie interesują was firany, zasłony i upięcia tylko bardziej nowoczesny styl w połączeniu z białymi meblami dobra będzie folia mrożona:
http://www.art4me.com.pl/galeria/Fol...rskizabrze.jpg
http://macroprint.pl/wp-content/uplo...ia-mrozona.jpg
da się taka wyklejkę na szybie zamówić w jakiejś firmie zajmującej się produkcją reklam i oklejaniem samochodów.
Przepuszcza światło świetnie a nic w środku nie widać (mieliśmy tak oklejone szyby w firmie reklamowej w której pracowałam)
No i zawsze jak będziecie się wyprowadzać można to z szyb odkleić.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 14:46   #18
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Dziewczyny a taka folia przez którą z zewnątrz nic nie widać a z wewnątrz widać normalnie to jak się nazywa czy ktoś wie. Wiem że jest lustro weneckie i tak działa ale właśnie w salonach np widziałam takie z zewnątrz biała matowa a z środka widać było normalnie.

Edytowane przez kinga1701
Czas edycji: 2012-12-11 o 14:56
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 18:05   #19
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

to folia "One Way Vision"
jest biała od strony do nadruku i na szybach wyglada z bliska dość "chamsko", zaciemnia pomieszczenie, jak zapalisz wieczorem światło to i tak sporo przez nią widać.
generalnie nadaje się tylko do oklejania szyb w samochodach.
http://www.fol-car.pl/news_img/one-way-vision_1.jpg
http://macroprint.pl/wp-content/uplo...Way-Vision.jpg
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 14:42   #20
Fruchtgeele
Rozeznanie
 
Avatar Fruchtgeele
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 669
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Zastanawiamy się nad kuchnią na zamówienie wsumie to tam nie będzie dużo szafek to może nie wyjdzie drogo musimy to sprawdzić (może w weekend) i najlepszym rozwiązaniem byłby system cargo wtedy zmieściło by mi się dużo rzeczy w wąskiej szafce.
Szafki cargo są super! Mam takie w kuchni i zdecydowanie polecam, masz łatwy dostęp do wszystkiego i nie nurkujesz w wąskich półeczkach. Jeśli naprawdę nie macie miejsca a potrzebujecie dużej zamrażarki to może zastanowić się nad taką szufladową z Ikei i postawieniem jej poza kuchnią? Możesz wybrać panele do obudowania jakie chcesz i fronty też, jak się dobrze ogarniesz będzie wyglądało jak komoda. Jedyny problem to może być blat, ale to też da się dobrać pod kolor frontów i paneli.
Fruchtgeele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 20:32   #21
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Hej,
Proszę was o poradę niedługo przeprowadzimy się do mieszkania na parterze i problem w tym iż okno z sypialni jest na wysokości głów ludzi spacerujacych po chodniku prawie pod okno więc wszystko zobaczą, zastanawiam się nad jakimiś gęstymi firankami aby z zewnątrz nie było widać tylko jaki materiał jest najlepszy. Myślałam tez nad folią ale chciałabym widzieć trochę świata. Drugą sprawą jest bardzo naprawdę bardzo malutka kuchnia 1,6m na 2m ledwie zmieści się lodówka kuchenka i mała umywalka. Czy ktoś ma lub chociaż słyszał o tak małej kuchni jak to rozmieścić. Już wiem że talerze bedzie trzeba trzymać w salonie.
mamy chyba to samo mieszkanie do sypialni na dzień woal biały gęsty jest dobry (mam ), nic przez niego nie widać (sprawdzone), na noc niestety roleta, nic innego nie gwarantuje Ci pełnej intymności i nieprzezroczystości, i przygotuj się na pukanie debili do okna późno w nocy czasem można zawału dostać albo się zdenerwować jak podczas ... ktoś próbuje podglądać co robisz
kuchnia 160 x 230, przeklinam ją prawie co tydzień ale jak ma sensownie rozmieszczoną wodę i gaz to można zmieścić prawie wszystko. ja mam na jednej dłuższej ścianie od wejścia: lodówkę, przy niej szafka ze zlewem (zmieściłby się dwukomorowy ale zmieniliśmy na jednokomorowy z ociekaczem większym) i nad zlewem szafa na talerze i szkło i co tam jeszcze, potem mała szafka z szufladami + 30 cm do ściany pustej przestrzeni- na kosz na śmieci. w rogu prawym kuchenka niestety piekarnikiem wzdłuż ściany, oraz szafka na spożywkę, i miejsca zostało tak mało, że wymusiło na nas kombinowanie i takim sposobem mamy za kuchenką, wzdłuż ściany, ową szafkę na kółkach. gdyż ponieważ bo - gdyby była nieruchoma to nie mogłabym korzystać albo z piekarnika, bo stałaby przy samej kuchence umożliwiając korzystanie z zamrażarki, albo nie mogłabym korzystać z zamrażarki w lodówce, bo jeśli szafka stoi tak, że mogę korzystać z piekarnika, to drzwiczek od zamrażarki nie mogłabym otworzyć do końca (blokują się o szafkę) i wysunąć przez to szuflad. więc szafka z 3-ma półkami na spożywkę jest na kółkach i jeżdżę nią w te i we wte w zależności od konieczności. co prawda zyskuję tym 50 cm manewru ale to mi wystarcza do korzystania i z zamrażarki i z piekarnika. ostatnia mała szafka wisi na ścianie przy wejściu, naprzeciwko lodówki.
sprzęt w kuchni i jego ilość mam ograniczoną, nie wyjadę z niczym do salonu bo tam też nie mam miejsca, zresztą i tak gofrownica mieszka pod tv a robot za drzwiami ale też bez przesady, gotuję, piekę normalnie, wymaga to tylko nieco większej organizacji pracy i zmywania
da się żyć z taką klitą, ale przeklinania też jest

jak masz umieszczone ujęcie wody i gazu? bo od tego zależy co gdzie możesz postawić i sensownie dopasować. i czy kuchnia z oknem czy ślepa?
cargo byłoby chyba najwygodniejsze w takiej minikuchence
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 23:59   #22
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Planuję własnie tak samo rozmiescić meble od wejscia lodówka potem jest miejsce na zlew więc tam bedzie (chociaż myślę aby między lodówkę a zlew wcisnąć wysoką, woską szafkę cargo) w prawym rogu wąskie cargo taka do 10 cm potem musi stac kuchenka. I zostaje róg i tu szafka narożna na garczki.
Co do salonu i sypialni to zdecydowałam woal, są zewnątrzne rolety więc na noc się zasunie i powinno być ok.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 18:30   #23
folkos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Folia z efektem lustra weneckiego - idealnie sprawdza się na oknie w mieszkaniu na parterze - pozwala widzeć nie będąc widzianym - ogranicza nagrzewanie pomieszczenia - redukuje szkodliwe promienie UV, zapobiega szybkiemu blaknięciu pomieszczeń - podłóg, mebli,ścian, dzieł sztuki......
Oklejanie szyb , sprzedaż folii okiennych xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-06-14 o 10:19 Powód: reklama
folkos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 16:22   #24
katjusza1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 12
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

my mamy w domu zainstalowane markizy xxx i nie widać nas z zewnątrz nic a nic chociaż docelowo instalowaliśmy je jako zabezpieczenie przed nagrzewaniem pomieszczenia

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-06-14 o 13:57 Powód: reklama
katjusza1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 08:09   #25
Tosiaa3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 20
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Pomyśl o zwykłych roletach które przykleja się na górze okna. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie bo jest tanie i nie wymaga dużo pracy zrobienie go.
Tosiaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 11:20   #26
Anastazija123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

takie rolety montowane od dołu często widuję w mieszkaniach na parterze, więc myślę, że się sprawdzają, a nie niszczą domowego budżetu
Anastazija123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 13:51   #27
Paulla80
Raczkowanie
 
Avatar Paulla80
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 46
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

wystarczą zasłony i po problemie
Paulla80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 14:13   #28
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Kto dzisiaj używa zasłon
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 00:21   #29
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mieszkanie na parterze a "podglądacze" i malutka kuchnia

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Kto dzisiaj używa zasłon


Ja mam ale w roli dekoracyjnej plus jak sa upaly to zaslaniam
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 18:12   #30
lexretrononagit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1
mieszkam na parterze - okno-pomocy

Witam, mieszkam na niskim parterze, kupiłem sobie plisy aby nimi zasłonić, ale okazuje się ze przy zapalonym świetle to prześwituje i widać miejscową lampkę, i nie mogę tak funkcjonować, bo chyba oszalaje. Pomozcie co zrobic.
Czy jesli pomaluje jakimś sprayem czarnym te plisy to czy nie będzie przepuszczać wtedy światła? Czy kupić nowe nieprzepuszczalne, specjalne plisy ? (tych i tak juz nie zwroce bo zużyłem elementy przy montażu).



Co robic?
lexretrononagit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-28 19:12:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.