Jaki smartfon kupić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-24, 10:32   #1
kristi_d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 4

Jaki smartfon kupić?


Dziewczyny Kochane, nie jestem na bieżąco z modelami, technologią, liczę bardzo, że mi dobrze doradzicie:


Potrzebuję kupić telefon, może być używany, budżet mam 300-400zł, z dużym ekranem około 5' , na czym mi zależy:


- żeby robił dobre, jasne zdjęcia
- żeby był na dwie karty sim
- możliwość włożenia dodatkowej karty pamięci SD
- możliwie bezawaryjny
- żeby bateria długo trzymała
- raczej w systemie android


Właścicwie używam telefonu, oprócz oczywiście dzwonienia i wysyłania smsów, do facebooka, instagrama dlatego zależy mi na dobrych zdjęciach.



Jakie modele, które według Was się sprawdzają, można kupić w takim budżecie? Chętnie linki do aukcji sprzedaży.
kristi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-02, 12:23   #2
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Popatrz na jakieś od Xiaomi, wiem że w tym przedziale cenowym mają jakieś modele. Telefon jest ok, marka robi się u nas coraz popularniejsza. I jakościowo są dobre, sama mam od nich
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 17:18   #3
gaglia
Przyczajenie
 
Avatar gaglia
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Trochę za mały budżet, jeżeli chcesz kupić nowy smartfon z gwarancją. Co do Xiaomi, to faktycznie są to telefony robiące swoistego rodzaju furorę, ale najtańsze modele mają dosyć średnie aparaty. Mnie mąż zamówił Redmi 5 w sferis za 590 zł - czyli w sumie, nie dużo jak na smartfon, w kobiecym, złotym wariancie i jestem bardzo zadowolona. Duży wyświetlacz (5,7 cala) miło sprawdza się przy FB i Instagramie, aparat do selfie z diodą LED z przodu daje radę Poszukaj sobie tego modelu.
gaglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 11:11   #4
Koczanka223
Przyczajenie
 
Avatar Koczanka223
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki smartfon kupić?

No za 300-400zł raczej dobrego telefonu nie kupisz. Chyba że używany...
Koczanka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 15:49   #5
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jaki smartfon kupić?

kupisz nowy smartfon w tej cenie tylko trzeba dobrze szukać - nie zakładaj jaka to ma być firma, a w wyszukiwarce wpisz do jakiej górnej kwoty ma pokazać telefony i z tego wybieraj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 09:36   #6
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Poszukaj w uzywanych - kupisz lepszy technicznie i stosunkowo nowy, bo bardzo duzo ludzi wymienia telefony co 2 lata, a wiadomo, wartosc rynkowa nowego bardzo szybko spade wiec za uzywany zaplacisz kilkukrotnie mniej. Czesto sa to telefony w stanie niemal idealnym.
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 12:36   #7
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jaki smartfon kupić?

ie szukaj w używanych, nigdy nie wiadomo co jesy uszkodzone, a jak wiadomo to może być do naprawy która się nie opłaca,

szukaj nowych, da się znaleźć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
kupisz nowy smartfon w tej cenie tylko trzeba dobrze szukać - nie zakładaj jaka to ma być firma, a w wyszukiwarce wpisz do jakiej górnej kwoty ma pokazać telefony i z tego wybieraj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
nie szukaj w używanych, nigdy nie wiadomo co jest uszkodzone, a jak wiadomo to może być do naprawy która się nie opłaca,

szukaj nowych, da się znaleźć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-29, 10:49   #8
mzapert92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki smartfon kupić?

No ja bym nawet polecała Galaxy S8, ale jak wiadomo wiąże się to z wydatkiem 2000zł. W używane bym nie szła, bo jak ktoś pisze wyżej nie wiadomo jaką telefon miał historię, można kupić z jakąś wadą i wydać kupę kasy, lepiej odłożyć i kupić coś nowego, może jakieś Xiaomi, stosunkowo niedrogie z dobrymi parametrami.
mzapert92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-04, 22:38   #9
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jaki smartfon kupić?

tylko nowe, używane zawsze są do naprawy, ktoś się pozbywa używanego jak wie, że się mu już nie opłaca naprawiać i sprzedaje taniej bo już nie chce - nie warto w to wchodzić i się z tym potem bawić,


wolę kupić i polecić kupowanie według zasady, że nie musi być drogi, nie musi być najlepszy, ale taki którego nikt nie zepsuł

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-04 o 22:39
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 17:39   #10
Dana636
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Ja mam Samsung Galaxy s7 edge i jestem bardzo zadowolona, parę razy mi spadł i nic się z szybką nie stało.
Dana636 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 03:08   #11
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jaki smartfon kupić?

tobie się nic z szybką nie stało, a inni wystawiają telefony używane ze stłuczoną szybką albo z przebarwieniami na ekranie albo z inną wadą i dlatego nie warto się bawić w kupowanie używanych telefonów już dziś, a jeszcze nigdy nie wiadomo czy ta osoba, która sprzedała telefon np do komisu albo która sprzedaje samodzielnie np na alle, czy ta osoba płaci rachunki bo jak nie to może się włączyć oprogramowanie szpiegowskie zainstalowane przez sieć komórkową z komunikatem, że telefon został zablokowany bo rachunek nie zapłacony, a do końca do spłaty ostatniej raty za telefon ten telefon jest własnością sieci komórkowej,

jak ktoś wyda kase na taki telefon z taką niespodzianką to później może żałować

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-08 o 03:09
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-16, 12:19   #12
Ally_Wu
Przyczajenie
 
Avatar Ally_Wu
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki smartfon kupić?

U mnie Huwaei P9, ale chyba go zmienie po tym jak naczytalam sie o szpiegowaniu uzytkownikow tej marki przez Chinczykow.
Ally_Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 16:51   #13
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Cytat:
Napisane przez Ally_Wu Pokaż wiadomość
U mnie Huwaei P9, ale chyba go zmienie po tym jak naczytalam sie o szpiegowaniu uzytkownikow tej marki przez Chinczykow.
daj spokój, wszyscy szpiegują, facebook też, kto wie czy Windows który jest na 90% komputerów i laptopów nie szpieguje bo zdaniem wielu którzy się tym interesują Windows to wirus trojan który robi na komputerze co chce np aktualizacje i nie zawsze pyta użytkownika, to z Windows też by trzeba było zmienić system na inny, facebook też by trzeba było nie używać gdyby się chciało uniknąć szpiegowania,

jak wybierasz kase z bankomatu albo płacisz kartą to też wiedzą ile i gdzie wybrałaś czy zapłaciłaś,

kamery w sklepach, na ulicach - też szpiegują,

a ty się przejmujesz, że puścili news, że Huawei szpieguje ?
może konkurencja która szpieguje tak samo jak Huawei chce zdobyć klientów których ma Huawei, żeby ich szpiegować tylko pod swoją marką ?

ja to zwyczajnie mam w poważaniu bo od dawna są w necie newsy, że firmy szpiegują, nawet zwykły telefon z dawnych czasów na klawisze też mogą szpiegować np po tym gdzie on jest można go zlokalizować, a rozmowy zwykłe telefoniczne są przechowywane 1 rok, kiedyś były przechowywana 2 lata i to te rozmowy gdzie nikt nie mówi, że są nagrywane to sieci komórkowe mają obowiązek je przechowywać 1 rok i udostępnić na służbom jeśli się o te rozmowy zwrócą,

kiedyś był news, że podobno podsłuchiwali Kanclerz Merkel, tylko wtedy nie chodziło o Huawei,

uwierz, że to czy szpieguje ten Huawei czy inna firma to ma niewielkie znaczenie dla normalnego człowieka,

nawet jeśli szpiegują, a pewnie nie tylko oni ale inne firmy też to pewnie i tak większość informacji jest dla nich bezużyteczna,

politycy niektórych krajów mają podobno telefony których nie można podsłuchać na specjalne zamówienie i są one podobno bardzo drogie, a normalnie nie ma takich na rynku dla normalnych ludzi,

jak nie Chiny czyli może Huawei będą szpiegować to może USA może iPhone albo Niemcy może Siemens albo Francja np może Sagem, a podobno laptopy też mają możliwość, że przez wbudowane kamerki i mikrofony służby mogą sobie oglądać i podsłuchiwać użytkowników i niektórzy zalecają zaklejać kamerkę taśmą klejącą, co to za różnica dla normalnego człowieka kto szpieguje,

tylko po co by im były bezużyteczne informacje,
to kto się z kim pokłóćił, kto z kim idzie do łóżka, kto gdzie pracuje, to jest mało interesujące dla nich, no chyba, że dotyczy to polityków to inna sprawa ale politycy raczej są świadomi i nie mówią przez telefon za dużo,

nawet geolokalizacja czyli GPS też może służyć do szpiegowania - chcesz wiedzieć gdzie jesteś czy jak gdzieś trafić to GPS pomaga ale też wysyła informacje o lokalizacji telefonu,

dostawcy usług internetowych mają obowiązek gromadzić dane kto i jak korzysta z internetu i udostępniać te dane służbom jeśli będą chcieć te dane,

korzystałaś z lekarza na NFZ ? no to też mają dane u którego lekarza byłaś, ile zapłacili, kiedy, wszystko,

jeśli nie chcesz być szpiegowana to chyba w ogóle byś musiała nie mieć telefonu ani laptopa

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-19 o 17:19
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 09:53   #14
Antorymixi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Myślę, że powinieneś znaleźć iPhone'a, który będzie bardzo wytrzymały
#dzwonki na telefon

Edytowane przez Antorymixi
Czas edycji: 2018-11-07 o 10:11
Antorymixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 03:26   #15
markbish18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Używam Iphone 7 plus, doskonały telefon. Nie widzę sensu brać iphone x! 7plus jest wystarczający
markbish18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 11:38   #16
Jacek5G
Przyczajenie
 
Avatar Jacek5G
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Jeśli w niskiej kategorii cenowej to chyba xiaomi. Nie będzie niż lepszego od tej chińskiej marki.
Jacek5G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 23:14   #17
JolaMagin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Przy wyborze konkretnego smartfona trzeba zadac sobie pytanie jakies wlasciwie funkcje beda nam potrzebne w zyciu codziennym. Patrzac na to jak dziala marketing w tej branzy to szybko mozna dojsc do wniosku, ze polega najczesciej na reklamowaniu zupelnie niepotrzebnych bajerow. Chyba nikt normalny nie bedzie ladowal sobie telefonow nawzajem jak mozna zobaczyc w jednej z reklam popularnych marek Co ciekawe to przez ostatnie lata brak jakichs wiekszych innowacji, za to cena jak najbardziej idzie w gore. Do normalnego uzytku to naprawde mozna znalezc cos sensownego do 1000 zloty nawet jakiegos chinskiego producenta. To juz nie te czasy w ktorych trzeba bylo w razie problemow wysylac telefon gdzies daleko, serwisy sa juz na miejscu. Najwazniejsze zeby smartfon byl na androidzie ze wzgledu na najwiekszy wybor oprogramowania w ich tamtejszym sklepie. Dla przykladu czesto przydatna moze sie okazac aplikacja do rozpoznawania muzyki gdy w radiu po przelaczeniu stacji akurat jestesmy w polowie interesujacego utworu. Te najbardziej popularne zostaly opisane przykladowo tutaj - https://mobileclick.pl/aplikacje-do-...moga-zadziwic/

Edytowane przez JolaMagin
Czas edycji: 2019-06-09 o 10:25
JolaMagin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 06:34   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Cytat:
Napisane przez Jacek5G Pokaż wiadomość
Jeśli w niskiej kategorii cenowej to chyba xiaomi. Nie będzie niż lepszego od tej chińskiej marki.
Cytat:
Napisane przez agatakonno Pokaż wiadomość
A one nie maja czasem jakichs problemow teraz? Podobno w USA zabronili ich sprzedazy bo maja jakies funkcje szpiegowskie czy cos.
A to nie był Huawei
Tak czy siak ja żadnego chińczyka bym nie brała.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 10:26   #19
konokam
Przyczajenie
 
Avatar konokam
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Nie znacie się kompletnie. Warto dołożyć kilka stówek i w tym przedziale cenowym masz Redmi Note 7. Najlepszy telefon w takim budżecie.
__________________
Człowieka wyróżnia to, że jest pełen przeciwieństw. Tęsknimy za domem, a jednocześnie za tym, żeby się z niego wyrwać.
konokam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 10:49   #20
JolaMagin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A to nie był Huawei
Tak czy siak ja żadnego chińczyka bym nie brała.

To byl wlasnie Huawei. Tez jakos srednio jestem do tej marki przekonana.
JolaMagin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 21:04   #21
Dana29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Mi ostatnio po moim Hauwei Y5 2018 przejechał samochód. Centralnie po ekranie. Oczywiście pomimo H9 szybka popękała, ale nie wylała i o dziwo dotyk działał. Rozleciała się tylna klapka od tego telefonu, ale sam telefon o dziwo działał. Po około dwóch tygodniach zaczął słabiej reagowac dotyk, ale nadal można było dzwonic, pisac smsy, robić fotki. Telefon padł ostatecznie po ponad miesiącu (mogłam tylko odbierać połaczenia, reszta dotyku padła). Jednak patrząc na fakt co ten telefon przeszedł, jak również to, ze wcześniej nie obchodziłam się z nim delikatnie, gdzie nie raz mi spadł na podłogę, dwa czy trzy razy zaliczył "schody" więc moim zdnaiem nie ma lepszego budżetowego telefonu
Dana29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 11:00   #22
envy90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki smartfon kupić?

Iphone, Samsung, ewentualnie Huawei
Niestety na innych markach można tylko stracić.
__________________
Zapraszam do śledzenia burz.
envy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 12:00:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.