Idealny zapach do pracy ;-) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-17, 18:54   #31
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Idealny zapach "pracowy" ;-)

Cytat:
Napisane przez twister_male
Polecam Dune, Mademoiselle. Jak przychodze do mojej mamy do biura, to jedna pani pachnie Flowerem Kenzo i przynajmniej mnie chce sie wymiotować. Bleeee
Mój ostatni zakup Caleche eau Delicate byłby znakomitym zapachem do pracy, jaśminowo-wodny, przejrzysty, dosyć świeży, elegancki . Wzbudził zainteresowanie.
Niestety nie moja bajka Ma jakąś nutę , której na sobie nie lubię podobnie jak Initial, Champs Elysses czy Ogródek Nilowy Żle się w nim czułam.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 19:01   #32
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Idealny zapach "pracowy" ;-)

Cytat:
Napisane przez twister_male
Polecam Dune, Mademoiselle. Jak przychodze do mojej mamy do biura, to jedna pani pachnie Flowerem Kenzo i przynajmniej mnie chce sie wymiotować. Bleeee
Kenzo do pracy...brrr...odpada.Wog óle nie odpowiada mi ten zapach, choć kiedyś go uwielbiałam. Kobieta zmienną jest
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 21:21   #33
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Idealny zapach "pracowy" ;-)

Popieram Mademoiselle są jak najbardziej na miejscu, choć z drugiej strony zależy też od pracy. Do biura jak najbardziej.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 09:15   #34
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Fajny wątek odgrzebałaś Smerfeto

Ostatnio do pracy ubierałam Trussardi Jeans lekki pudrowo-fiołkowy niezobowiązujący i nieinwazyjny zapach.

Smok też się dobrze nosi, bo trzyma się blisko skóry. Poza tym fajne są jeszcze Bulgari Blv
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 09:56   #35
m23p31
Raczkowanie
 
Avatar m23p31
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 396
GG do m23p31
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Hmm... ja podchodzę do kwestii doboru zapachu troche inaczej, raczej nie sugeruję się okolicznościami, tylko tym, kim jestem w danym momencie:P Oczywiscie to ma juz bezposredni zwiazek z sytuacją Na przyklad, kiedy ide do pracy (pracuje w agencji reklamowej) i mam sporo spotkan z klientami, to jestem na przyklad (tak bylo ostatnio) elegancka i minimalistyczna w doborze dodatkow, bezowe dzianiny, lniane spodnie + plaskie baletki i pachne (zaleznie od temperatury) Cinnabarem, Mahora albo Helmutem Langiem. Innym razem, kiedy mam sporo roboty papierkowej, czuje, ze sprawiam wrazenie zapracowanej:P uzywam jakiegos killera - Rush, Nu albo siegam po EC, ktora od razu poprawia mi humor, wiecej ekstrawagancji rowniez w moim ubiorze, ale bez przesady.

Lubie zabawe w takie "role", pobudza to moja wyobraznie i sprawia, ze nawet jak czeka mnie cos niezbyt fajnego ja sie bawie Jestem zodiakalnym Blizniakiem, wiec mam wiele twarzy...

dzisiaj jestem spowita w pastele i zwiewne przezroczystosci (nie doslownie) i mam na sobie L'Or W koncu koniec krotkiego tygodnia
m23p31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 10:12   #36
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

No to z racji mojej pracy powinnam używać mocnych killerków.W oparach farb i środkow do stylizacji , w zapędach między klientkami i rzadko klientami ( niecierpie ich zaczepiania) oraz w przerwie bieganiem do telefonu i rozmowami z przedstawicielami handlowymi tylko kliller ma okazje przetrwać.

Lecz wcale tak nie jest, zapach uzależniam od nastroju oraz od pogody.
Z reguły w cieplejsze, spokojne dni spryskuje nadgarstki, za uszkiem i tu i ówdzie ysl ILA są optymistyczne i nie burzą spokoju innym.

Trudny, dlugi dzień to okazja aby użyć coś mocniejszego.Sięgam po mega trwalego Tygryska ktory dodaje mi animuszu.W nim jestem wzmocniona,silna i niepokonana.
Podobnie czuje się w Armani Emporio She.
Właściwie w tych zapachach załatwiam trudne sprawy.

Błogość ukojenie i taki narkotyczny wręcz nastrój daje mi Angel Violett.Trzymaja sie całkiem całkiem a to co lubie w nich to moment kiedy pracuje i powiew suszarki roztacza wokół mnie anielską aure.Pracuje wtedy spokojnie z nastrojem zen.

All about Eve Joop radość, dzień wolny wesołość.

Acha w mroznie dni które wkrótce nadejdą, Mira bai poezja..

Wkurzona i do boju używam Magie Noire
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 21:47   #37
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Idealny zapach "pracowy" ;-)

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
Kenzo do pracy...brrr...odpada.Wog óle nie odpowiada mi ten zapach, choć kiedyś go uwielbiałam. Kobieta zmienną jest
to brzmi zupelnie jak moja historia ja rowniez kenzo kochalam, a teraz nienawidze i uciekam, jak tylko ktokolwiek w moim otoczeniu sie tym spsika


a wracajac do tematu: zarowno do pracy, jak i na uczelnie najlepsze wydaja mi sie zapachy swieze, nienachalne i, ze tak powiem, nieskomplikowane wiadomo, ze te bardziej oryginalne naleza czesto do kategorii "kocham lub nienawidze", a z doswiadczenia wiem, ze jednak wiecej jest tych glosow "nienawidze" takze ja postawilabym na niezbyt expansywne kwiatowo-owocowe (ze wskazaniem na owocowe) wonie, nienarzucajace sie otoczeniu

a jesli mialabym takie wymieniac, to bylyby to:
- in love again ysl
- baby doll ysl
- angel schlesser femme
- dior addict (chociaz tutaj juz pewne ryzyko istnieje, bo zapach szalenie intensywny)
- lanvin fioletowa kulka
- miracle lancome
- gucci envy
- tommy girl hilfigera
- miss dior cherie (ale z nim do ludzi, to lepiej w zimie, chociaz dla mnie to letni zapach)
- green tea EA
- splendor EA
- be delicious DKNY

na pewno zrezygnowalabym z ciezkich, duszacych pudrowych woni, bo niestety wiele osob moga przyprawiac o bol glowy badz tez mdlosci, a przeciez chyba wiekszosc z nas nie chce byc uciazliwa dla swojego otoczenia i odstraszac potencjalnych klientow/kolegow/nauczycieli rowniez nie ryzykowalabym z ozonowymi zapachami typu escape, eternity klasyk, lanvin oxygene, z wyzej wymienionych przyczyn
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 12:08   #38
iza2007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Musiałam odkopać wątek, bo od kilku dni ciągle przeszukuje forum czytam, czytam a i tak nic dalej nie wiem .
Otóż chciałam zapytać czy poniższe moje typy nadają się do biura, czy raczej nie ?

- Bulgari Bulgari Pour Femme
- Bulgari Rose Essentielle
- Jette Jette

Dodam, że bardzo nie lubię Dolce & Gabbana Light Blue i temu podobnych, przyprawiają mnie o migrenowy ból głowy.Nie chcę nic cytrynowego,ogórkowego.Ob ecnie używam Jil Sander Pure ale one są bardzo słabiutkie i już mi się znudziły. W chłodniejsze dni chętnie ubieram Givenchy Very Irresistible, ale chciałabym teraz coś innego niezbyt inwazyjnego, nahalnego ale jednak troszkę wyczuwalnego.

I co ja mam wybrać .

Dziękuję za wszelkie sugestie pomocne w wyborze
__________________

iza2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:11   #39
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Mademoiselle
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:27   #40
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez iza2007 Pokaż wiadomość
- Bulgari Bulgari Pour Femme
- Bulgari Rose Essentielle
- Jette Jette

I co ja mam wybrać .
W kwestii powyższych zapachów niestety nie pomogę, gdyż nie znam, jednak osobiście wybrałabym to co mi się najbardziej podoba i z którym zapachem się najlepiej czuję.
Nie dzielę zapachów na pracowe i po pracy, używam wszystkiego w zależności od nastroju i pory roku.
Wdg mnie najważniejszą sprawą w perfumowaniu się do pracy jest ilość, tzn. umiarkowana ilość Nawet taki HP czy Słoń nie zabije, gdy nie przesadzimy
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 14:58   #41
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
W kwestii powyższych zapachów niestety nie pomogę, gdyż nie znam, jednak osobiście wybrałabym to co mi się najbardziej podoba i z którym zapachem się najlepiej czuję.
Nie dzielę zapachów na pracowe i po pracy, używam wszystkiego w zależności od nastroju i pory roku.
Wdg mnie najważniejszą sprawą w perfumowaniu się do pracy jest ilość, tzn. umiarkowana ilość Nawet taki HP czy Słoń nie zabije, gdy nie przesadzimy
Moja szefowa pachnie HP przez cały rok. Ostatnio zauważyłam, że nawet wypłata pachniała hipnotikiem. Ciekawe połączenie-pieprz, wanilia i banknoty
Wg mnie najlepszy do pracy jest zapach, na który mamy danego dnia ochotę. Takie podszepty intuicji są naprawdę trafne.
Moje typy to cerutti 1881 i eau du soir.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 16:10   #42
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez iza2007 Pokaż wiadomość
Musiałam odkopać wątek, bo od kilku dni ciągle przeszukuje forum czytam, czytam a i tak nic dalej nie wiem .
Otóż chciałam zapytać czy poniższe moje typy nadają się do biura, czy raczej nie ?

- Bulgari Bulgari Pour Femme
- Bulgari Rose Essentielle
- Jette Jette
Moim zdaniem wszystkie świetne Piękne, eleganckie, z olbrzymią klasą, a jednocześnie nie narzucają się. Po trzykroć tak
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 16:24   #43
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Moja szefowa pachnie HP przez cały rok. Ostatnio zauważyłam, że nawet wypłata pachniała hipnotikiem
dobre
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 17:48   #44
Aszku73
Rozeznanie
 
Avatar Aszku73
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Katowice
Wiadomości: 694
GG do Aszku73
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
...wybrałabym to co mi się najbardziej podoba i z którym zapachem się najlepiej czuję.
Nie dzielę zapachów na pracowe i po pracy, używam wszystkiego w zależności od nastroju i pory roku.
Wdg mnie najważniejszą sprawą w perfumowaniu się do pracy jest ilość, tzn. umiarkowana ilość Nawet taki HP czy Słoń nie zabije, gdy nie przesadzimy
Zgadzam się w 100% z MoniąK. Nie uznaję podziału na zapachy pracowe i inne. Wszystko zależy od dawki. Poprostu Angela, Aliena czy Agenta (hmmm... wszystkie moje cięższe zapachy zaczynają się na A, ciekawe ) używam do pracy oszczędnie, ale używam, bo nie wyobrażam sobie bez nich jesieni i zimy
Gdybym miała z moich zapachów wytypować taki bardzo do pracy to byłoby to Kelly Caleche, zapach który sprawia, że czuję się pewnie, trochę chłodno i z dystansem.
__________________
Moja kolekcja, sprzed "reformy" https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=4327
Aszku73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 18:13   #45
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez Aszku73 Pokaż wiadomość

Nie uznaję podziału na zapachy pracowe i inne. Wszystko zależy od dawki.
Tez tak jakoś mi się wydaje.
Tym niemiej czasami używam jakiegoś zapachu specjalnie, żeby mi dostarczył potrzebnego do pracy kopa, a nie rozleniwiał i wprawiał w powolną błogość.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 18:24   #46
Aszku73
Rozeznanie
 
Avatar Aszku73
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Katowice
Wiadomości: 694
GG do Aszku73
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Tez tak jakoś mi się wydaje.
Tym niemiej czasami używam jakiegoś zapachu specjalnie, żeby mi dostarczył potrzebnego do pracy kopa, a nie rozleniwiał i wprawiał w powolną błogość.
Jakieś konkrety ?
__________________
Moja kolekcja, sprzed "reformy" https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=4327
Aszku73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 18:31   #47
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez Aszku73 Pokaż wiadomość

Jakieś konkrety ?
A, konkrety- np leniwa blogość- którą czasem też specjalnie zakładam do pracy- kiedy mam w perspektywie np stresujący poniedziałek- to Volupte. Ma mnie rozładować, pozytywnie nastroić. I zawsze to robi
A pozytywny kop dodający tempa- to np. Cristalle.
24 Faubourg to takie pracowe zaklęcie- "wszystko będzie dobrze".

Choć oczywiście, tych zapachów używam też w innych sytuacjach.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 18:35   #48
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Ja w sumie uzywam wszystkich moich zapachow do pracy, ale najlepiej sie czuje w klasycznej organzie i gucci II
i ja tez mam pania w pracy ktora naduzywa słonika a tak kiedys lubiłam ten zapach (pani nie dosc, ze naduzywa to jeszcze jest strasznie wredna,brr) takie przyklady pokazuja, ze co za duzo to niezdrowo i tego ja sie trzymam w pracy
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 15:10   #49
iza2007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Dziękuję wszystkim za wszelkie podpowiedzi . Po przeanalizowaniu Waszych wypowiedzi doszłam do wniosku, że nie ma sensu dzielenia zapachów na pracowe i inne. Pod wpływem intuicji wybrałam całkiem inny zapach, niż te które planowałam.
Zakupiłam w ciemno Ninę Ricci Premier Jour Dzisiaj otrzymałam przesyłkę i jestem bardzo zadowolona, gdyż perfumy które wybrałam okazały się strzałem w 10-tkę, pasują do mnie idealnie i jak najbardziej będą nadawały się do pracy
__________________

iza2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 18:14   #50
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Typowymi perfumami "do pracy" są dla mnie Cerruti Image
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 19:20   #51
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez iza2007 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za wszelkie podpowiedzi . Po przeanalizowaniu Waszych wypowiedzi doszłam do wniosku, że nie ma sensu dzielenia zapachów na pracowe i inne. Pod wpływem intuicji wybrałam całkiem inny zapach, niż te które planowałam.
Zakupiłam w ciemno Ninę Ricci Premier Jour Dzisiaj otrzymałam przesyłkę i jestem bardzo zadowolona, gdyż perfumy które wybrałam okazały się strzałem w 10-tkę, pasują do mnie idealnie i jak najbardziej będą nadawały się do pracy
Też bym sobie sprawiła Gratuluję zakupu
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 05:32   #52
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
Ja w sumie uzywam wszystkich moich zapachow do pracy, ale najlepiej sie czuje w klasycznej organzie i gucci II
i ja tez mam pania w pracy ktora naduzywa słonika a tak kiedys lubiłam ten zapach (pani nie dosc, ze naduzywa to jeszcze jest strasznie wredna,brr) takie przyklady pokazuja, ze co za duzo to niezdrowo i tego ja sie trzymam w pracy

Jakie to straszne, że niektóre osoby potrafią skutecznie zniechecić do ulubionego zapachu

Ja też tak miałam tylko w innej nieco sytuacji. W autobusie siedziała obok mnie laska, która wylała na siebie chyba pól flakonu Amarige Mariage, który akurat lubię, a raczej lubiłam. Tymczasem jest to zapach tak intensywny, że wystarczy dosłownie kropelka . I tak jadąc autobusem około 30 minut w toksycznej ilości oparów tego zapachu odechciało mi się go na dłuższy czas używac . Szkoda, bo tak sie cieszyłam, gdy pojawił sie w mojej kolekcji...

Dla mnie osobiscie nadużywanie zapachów - tj. wylewanie na siebie hektolitrów pachnideł - to brak klasy. Owszem, ja też lubię czuć na sobie perfumy. Jednak trzeba uważać, by nie przedobrzyć. Nasz nos przyzwyczaja sie do zapachu i przed pokusą jego częstego aplikowania powstrzymuje mnie gdzies przeczytana definicja, że my sami nasz zapach czujemy w zaledwie 20 procentach - tego co czuje otoczenie.

No to sobie wyobraźcie teraz te Amarige Mariage. Dramat!
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 07:03   #53
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Niedawno był program w tv, gdzie dyskutowano o paniach urzędniczkach, o tym jak wyglądają, jak są ubrane i jak pachną. Uznano, że mundurek, skromna fryzura i makijaż oraz zapach ogólnie uznany za "normalny" w sensie delikatny, nie kontrowersyjny, nie udziwniony to obowiązkowy image tych pań. Nie zostawiono im miejsca na indywidualność, inność, nie dano żadnego wyboru. Tak ma być i już.

Gdy tego słuchałam od razu pomyślałam sobie, że takie panie urzędniczki powinny pachnieć dwoma psikami Piątej Alejki albo Lacoste Pour Femme. Ewentualnie Gucci II lub L'or.

Tak na marginesie, kiedyś w sklepie spotkałam panią wypachnioną Słoniem. Zapach czuć było wyraźnie, ale była to taka dawka akurat, wyczuwalna ale nie mordercza, pachniało pięknie. Jak dla mnie nawet urzędniczka mogłaby tak pachnieć.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 09:29   #54
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Ja ze Słonia zrezygnowałam. To rzeczywiście piękny zapach, ale nawet dozowany bardzo oszczędnie (zawsze miałam miniaturki z koreczkiem) na mnie był szalenie ogoniasty. Wolę Pradę, która trzyma się bliżej skóry i jest bardziej dyskretna. Oczywiście w gorące dni nawet Pradę odpuszczam, bo nabiera zbyt dużej intensywności, a ja niespecjalnie lubię być zbyt mocno wyczuwana przez otoczenie. Koleżanka jakiś czas temu używała Angela w takich ilościach, że wręcz nie można było wyjść na korytarz, kiedy tam była. To był prawdziwy koszmar !
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 16:38   #55
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

ja nie dzielę zapachów na -do pracy/po pracy. jednak jeśli mam np. jakieś egzaminy, zebrania itp. to zakładam na siebie Montblanc presence.
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 16:59   #56
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Ja na szczęście mogę w pracy pachnieć czym mi się podoba, więc zlewam się Słonikiem, Messe czy Obsession i nikomu to nie przeszkadza - fakt, że drzwi do biura są zawsze otwarte, ale nie sądzę, aby to z mojego powodu...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 09:02   #57
kellio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 50
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Witam.Szukając czego innego trafiłam na ten temat.Odswieżam.Zapach do pracy powinien być dyskretny–używany z umiarem, i przyjemny dla otoczenia.Żadnych duszących,intensywnych zapachów,i tandetnych podróbek za 30zł.Oczywiście,każda z Nas ma różne preferencje dotyczące perfum.Najlepiej postawić na klasyki.Praca nie jest odpowiednim miejscem na wyróżnianie się z tłumu.Ja używam 5th Avenue,lub Mademoiselle.Nie eksperymentuję,po tym jak zaliczyłam 'perfumową wpadkę'.Do pracy użyłam kiedyś Gaultier'a 2.(to mocna,intensywna,niebanal na kompozycja).Moi współpracownicy skomentowali to tak:'nasza menedżer jest wszędzie'..Pozdrawiam.
kellio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 09:09   #58
kellio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 50
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

A jakie są Wasze doświadczenia nt.perfum,zapachów pracy?

Edytowane przez kellio
Czas edycji: 2011-06-14 o 09:15
kellio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:38   #59
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

Zależy od pory roku... obecnie używam na zmianę:
Prada Infusion d'iris
Rose ikebana
Stella edp
In Two Peony
Chanel no 5 Eau Premiere
Kelly Caleche edt (gdy muszę być elegancko ubrana)
DKNY Women
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 13:28   #60
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Idealny zapach do pracy ;-)

U mnie jedna z koleżanek używa Słonia a druga Flowerbomb, więc i tak nic nie jest w stanie przebić się przez nie. Na swoje nieszczęście oddałam jednej z nich Goddess i właśnie ich dzisiaj użyła. Chyba zaraz pójdę do domu, albo ją wystawię przez okno, bo zaczyna mnie mdlić.
Używam zazwyczaj Baby Doll, Eau Fraiche Diora, Mure et Musc i Carolinę CH od czasu do czasu. A ostatnio Sphinx (czas przeszły dokonany), Mythos i AA Cherry Blossom.
Czasami szaleję z próbkami, ale raczej kwiatowymi.
A gdy jestem sama, to różnie bywa, ale na Smoka i Angela do pracy nigdy się nie zdecydowałam.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-08 21:25:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.