wątek powitalny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Szukasz sposobu na zmarszczki? Dolega Ci nadpotliwość? Zbędne kilogramy spędzają Ci sen z powiek? Szukasz rozwiązania? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-09-27, 14:58   #1
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Exclamation

wątek powitalny


Zapraszamy do zadawania pytań na forum naszemu ekspertowi – panu dr Krzysztofowi Widerkiewiczowi.



Szukasz sposobu na zmarszczki? Dolega Ci nadpotliwość? Zbędne kilogramy spędzają Ci sen z powiek? Szukasz rozwiązania? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

Dr Krzysztof Widerkiewicz - dyplomowany, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej oraz neurolog. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Antyaging. Jako jeden z pierwszych w Polsce od roku 1995 zaczął stosować botox. Od 1999 roku zajmuje się wyłącznie medycyną estetyczną. Właściciel kliniki Esmediqua w Warszawie.
Ekspert będzie odpowiadał na pytania z szeroko pojętej dziedziny medycyny estetycznej.

Forum będzie aktywne od 27.09 do 24.10.2012r.
Ekspert będzie odpowiadał na pytania co 2-3 dni.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 18:17   #2
AgaK74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: wątek powitalny

Witam!
Chciałabym zrobić coś ze swoimi ustami, ale boję się efektu "kaczego" dziobu oraz tego, żeby nie wszyscy od razu widzieli, że mam powiększone usta. Czy może Pan polecić jakiś delikatny zabieg na usta?
I mam drugie pytanie, jak długo utrzymuje się efekt po leczeniu nadpotliwości pach botoxem?

Pozdrawiam!
Aga
AgaK74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 22:38   #3
kubala_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: wątek powitalny

witam,
zastanawiam się nad skorzystaniem z zabiegów medycyny estetycznej ale cały czas obawiam się, czy jeśli zacznę to będę potem musiała z nich korzystać i czy jeśli nie będę ich kontynuować to czy moja skóra się pogorszy?
mam też wątpliwości na jaki zabieg się zdecydować. botoks czy kwas hialuronowy? nie wiem co jest bardziej bezpieczne ...
kubala_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 22:51   #4
Flatershy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: wątek powitalny

Pani Doktorze! jestem kobieta po trzydziestce, i zastanawiam się czy to już czas na rozpoczęcie korzystania z zabiegów medycyny estetycznej? jakie zabiegi proponowałby Pan na początek?czy to nie za wcześnie?..
dziękuję
F
Flatershy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 07:55   #5
futurystka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: wątek powitalny

A ja chciałabym zapytać jaki zabieg jest mi potrzbny by usunąć przebarwienia po trądziku i ile ich powinam wybrać i oczywiście jaki to będzie koszt orientacyjny?
futurystka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 09:10   #6
ivredevie
Raczkowanie
 
Avatar ivredevie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 139
Dot.: wątek powitalny

Witam serdecznie

Mój problem to blizny potrądzikowe. Krąży opinia, że blizny te zostają na całe życie i nie da się ich usunąć. Czy to prawda?
Jakie metody walki z bliznami potrądzikowymi są skuteczne?

Pozdrawiam
ivredevie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 15:07   #7
dr Krzysztof Widerkiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: wątek powitalny

Pytanie #1: Usta po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego (tylko takie rozwiązanie uważam za bardzo bezpieczne) nie muszą wyglądać nienaturalnie. Powiem więcej, jeśli tak wyglądają to znaczy, że zabieg nie został wykonany prawidłowo, albo tak właśnie chciała pacjentka. Klasycznym błędem jest życzenie powiększania górnej wargi tak, że staje się ona większa niż dolna, to zawsze wygląda nienaturalnie. Oczywista jest obawa przed powiększaniem ust, gdyż widzi się zniekształcone usta u innych osób na ulicy. Dla pocieszenia powiem, że znacznie więcej jest osób, które wykonały korektę ust i wyglądają naturalnie - my po prostu tego nie zauważamy, bo zabieg wykonany był przemyślanie. Ust zresztą nie trzeba zawsze mocno powiększać, w większości przypadków lekkie powiększenie, podkreślenie konturów, lub głębokie nawilżenie daje piękne, naturalne efekty.
Pytanie #2: Efekty zabiegu leczenia nadpotliwości pach utrzymują się najczęściej 6-8 miesięcy.

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez kubala_a Pokaż wiadomość
witam,
zastanawiam się nad skorzystaniem z zabiegów medycyny estetycznej ale cały czas obawiam się, czy jeśli zacznę to będę potem musiała z nich korzystać i czy jeśli nie będę ich kontynuować to czy moja skóra się pogorszy?
mam też wątpliwości na jaki zabieg się zdecydować. botoks czy kwas hialuronowy? nie wiem co jest bardziej bezpieczne ...
Zabiegi medycyny estetycznej zawsze powinny skórze pomagać, a nie jej szkodzić. Jeżeli są wykonywane prawidłowo i z użyciem sprawdzonych preparatów skóra zawsze odniesie korzyć i nie należy się obawiać uzależnienia skóry od preparatu, ani pogorszenia jej stanu po zaniechaniu zabiegów. Zwykle jest wprost przeciwnie. Oto przykłady:
1. Gdy zrelaksujemy przy pomocy botoxu mięsień odpowiedzialny na tzw. lwią zmarszczkę między brwiami, skóra w tej okolicy się wygładzi. Oprócz tego skora będąc rozprężoną przez kilka miesięcy będzie prawidło ukrwiona, przestaje być maltretowana przez ciągłe zaginanie się. W tych "wakacyjnych" warunkach jakość skóry poprawia się, także po ustaniu działania leku wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
2. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w skórę twarzy celem jej ujędrnienia nie tylko samym sobą ją uwadnia i nadaje jej elastyczność, ale również w dłuższej perspektywie powoduje odbudowę włókien kolagenowych. Po wchłonięciu się kwasu hialuronowego pozostają włókna kolagenowe, a skóra ma lepszą jakość niż przed zabiegiem.
Oba preparaty (botoksu i kwas hialuronowy) są bardzo bezpieczne. Każdym z nich osiąga się inne cele, więc wybór będzie zależał od tego co Pani chce uzyskać. Przykładowo botoks stosuje się do wygładzania zmarszczek mimicznych np. kurzych łapek, a kwas hialuronowy używa się do modelowania policzków czy ust, ujędrniania skóry czy wypełniania bruzd. Czasem aby uzyskać jakiś cel stosuje oba te preparaty w odpowiedniej kolejności.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Flatershy Pokaż wiadomość
Pani Doktorze! jestem kobieta po trzydziestce, i zastanawiam się czy to już czas na rozpoczęcie korzystania z zabiegów medycyny estetycznej? jakie zabiegi proponowałby Pan na początek?czy to nie za wcześnie?..
dziękuję
F
Medycyna estetyczna to korygowanie niedoskonałości i subtelne podkreślanie "prawie doskonałości", ale również szeroko pojęta profilaktyka. Stopniowa utrata elementów elastycznych skóry zaczyna się tuż po osiągnięciu dojrzałości. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji dobrze jest zacząć odpowiednio wcześnie. Odpowiednie zabiegi nie tylko poprawiają wygląd zaraz po ich zastosowaniu, ale też, a może przede wszystkim, znacznie spowalniają pogłębianie się zmarszczek czy wiotczenie skóry. Osoby, które decydują się na zabiegi późno zawsze skorzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej, lecz efekt końcowy może być znacznie trudniejszy do osiągnięcia lub po prostu słabszy.
Na początek zwykle proponuję zabiegi ujędrniające skórę oraz botoks w przypadku silnej mimiki. Decyzję jednak zawsze należy podjąć wspólnie podczas konsultacji i ustaleniu odpowiedzi na pytanie: Co Pani chciałaby uzyskać/co Pani najbardziej przeszkadza?

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez futurystka88 Pokaż wiadomość
A ja chciałabym zapytać jaki zabieg jest mi potrzbny by usunąć przebarwienia po trądziku i ile ich powinam wybrać i oczywiście jaki to będzie koszt orientacyjny?
Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi bez konsultacji, gdyż metoda leczenia przebarwień potrądzikowych zależy od tego, na jakiej głębokości w skórze się one znajdują oraz czy towarzyszą im stan zapalny lub blizny. Płytkie przebarwienia można zmniejszyć stosując ogólnie dostępne w aptece preparaty. Głębsze niestety wymagają bardziej zdecydowanych działań medycznych. Pierwszą rzeczą jest więc określenie głębokości przebarwień. Lekarz może tego dokonać przy pomocy specjalnej lampy (tzw. lampa Wooda). Od wyniku tej próby będzie zależał rodzaj kuracji.
Przebarwieniom potrądzikowym zwykle też towarzyszą bliznom i ich leczenie wiąże się z leczeniem blizn. Do najskuteczniejszych metod leczenia głębszych przebarwień i blizn należą peelingi medyczne oraz leseroterapia. Koszt takich zabiegów to zwykle kilkaset złotych.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez ivredevie Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Mój problem to blizny potrądzikowe. Krąży opinia, że blizny te zostają na całe życie i nie da się ich usunąć. Czy to prawda?
Jakie metody walki z bliznami potrądzikowymi są skuteczne?

Pozdrawiam
Blizny są trwałym uszkodzeniem skóry i faktycznie nie można ich usunąć. Są jednak metody poprawy ich wyglądu. Najskuteczniejszą z nich jest laser frakcyjny, który ją "zmiękcza", poprawia elastyczność, przez co następuje wygładzenie skóry. W przypadku bardzo płytkich blizn skuteczny może się okazać peeling medyczny. Gdy zbliznowacenie skóry nie sięga zbyt głęboko i występuje zagłębienie w skórze dobre rezultaty można osiągnąć poprzez wypełnienie kwasem hialuronowym. Wyrównanie zagłębienia do poziomu skóry powoduje, że nie robi się cień. Można wtedy też skuteczniej zamaskować je makijażem.
dr Krzysztof Widerkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 20:47   #8
il_Madrina
Raczkowanie
 
Avatar il_Madrina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 330
Dot.: wątek powitalny

Panie Doktorze,
mam pytanie odnośnie zabiegów na ciało. Jestem w 9 mies. ciąży, ale już zaczynam myśleć jak będzie wyglądać moje ciało po urodzeniu dziecka, karmieniu piersią.
Nigdy wcześniej nie miałam z rozstępami, które pojawiły się na piersiach, pomimo stosowania kremów mających zapobiegać tworzeniu się nieestetycznych prążków na ciele.
Czy karmiąc piersią będę mogła wykonywać jakieś zabiegi mające na celu poprawę wyglądu mojego biustu? Zależy mi również na tym, by po okresie laktacji nie stracił on na jędrności - czy jest na to jakiś sposób? A jeśli nie tak wcześnie, to jakie zabiegi będę mogła stosować po tym, jak przestanę karmić dziecko?

Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Młoda mama.


wymiana - kosmetyki & akcesoria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=683128



65 - 64 -63 -62 - 61 - 60 - 59
il_Madrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 15:45   #9
agarich
Przyczajenie
 
Avatar agarich
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 7
Dot.: wątek powitalny

przeszkadzaja mi drobne zmarszczki wokół oczu.Chciałabym je wygładzic ale niekoniecznie za pomoca wypelniaczy.Czy jest jakiś inny zabieg i równie skuteczny który dałby natychmiastowy efekt?zalezy mi na tym aby po zabiegu nie było dużego obrzęku ani sladów po nakłuciach.
z góry dziekuję za pomoc, Agnieszka(29)
agarich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 19:20   #10
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: wątek powitalny

Witam. Mam 22 lata, jestem z natury osoba szczupla. Kiedys nie zwracalam na to uwagi, jednak teraz zaczelo mi to przeszkadzac mianowicie - rozstepy na biodrach oraz na piersiach (natura nie obdarzyla mnie wielkimi gabarytami, sa wrecz male, wiec w sumie nie mam pojecia skad rozstepy w tym miejsciu). Niestety, rozstepy te sa juz biale jednak czy istnieje sposob by moc sie ich w jakis sposob pozbyc? Najbardziej przeszkadzaja mi te na biodrach/posladkach. Pozdrawiam.
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 14:42   #11
dr Krzysztof Widerkiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: wątek powitalny

Cytat:
Napisane przez il_Madrina Pokaż wiadomość
Panie Doktorze,
mam pytanie odnośnie zabiegów na ciało. Jestem w 9 mies. ciąży, ale już zaczynam myśleć jak będzie wyglądać moje ciało po urodzeniu dziecka, karmieniu piersią.
Nigdy wcześniej nie miałam z rozstępami, które pojawiły się na piersiach, pomimo stosowania kremów mających zapobiegać tworzeniu się nieestetycznych prążków na ciele.
Czy karmiąc piersią będę mogła wykonywać jakieś zabiegi mające na celu poprawę wyglądu mojego biustu? Zależy mi również na tym, by po okresie laktacji nie stracił on na jędrności - czy jest na to jakiś sposób? A jeśli nie tak wcześnie, to jakie zabiegi będę mogła stosować po tym, jak przestanę karmić dziecko?

Pozdrawiam serdecznie.
Okres karmienia, tak samo jak ciąża jest okresem w którym zaleca się wyłącznie naturalne metody pielęgnacji ciała. Nie dopuszcza się do użycia substancji, które mogą w jakikolwiek sposób wpływać na organizm. Dostępne bez recepty kremy do masażu są dopuszczalne, gdyż wpływają tylko na powierzchniowe warstwy skóry i żadna substancja aktywna nie jest wchłaniana do krwioobiegu. Pamiętać należy jednak, że każdy kosmetyk może uczulić delikatną skórę dziecka lub zniechęcić je przez swój zapach do ssania piersi. W tym okresie najlepsze są masaże i traktowanie piersi wodą o zmiennej temperaturze podczas kąpieli/prysznica. Po zakończeniu karmienia możliwości są już większe. Można wtedy nakładać na skórę aktywne substancje, stosować mezoterapię, termolifting czy zabiegi laserowe.
Na temat rozstępów wypowiadam się odpowiadając na pytanie zadane przez inną osobę.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez agarich Pokaż wiadomość
przeszkadzaja mi drobne zmarszczki wokół oczu.Chciałabym je wygładzic ale niekoniecznie za pomoca wypelniaczy.Czy jest jakiś inny zabieg i równie skuteczny który dałby natychmiastowy efekt?zalezy mi na tym aby po zabiegu nie było dużego obrzęku ani sladów po nakłuciach.
z góry dziekuję za pomoc, Agnieszka(29)
Zmarszczki wokół oczu są zmarszczkami wybitnie mimicznymi, przynajmniej w początkowym okresie. Dlatego właśnie podstawową i najskuteczniejszą metodą ich wygładzania jest botoks. Rozluźnia on fragment mięśnia leżący pod skórą powodując jej wygładzenie. W zdecydowanej większości przypadków jest zupełnie wystarczający. Efekt takiego zabiegu pojawia się po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być przez chwilę zaczerwieniona, a zasinienia zdarzają się rzadko i są zwykle punktowe. Zabiegi z wypełniaczami stosuje się w późniejszym wieku, dopiero w przypadku gdy widoczne są już bruzdy w spoczynku lub celem ujędrnienia zwiotczałej skóry.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez agattee Pokaż wiadomość
Witam. Mam 22 lata, jestem z natury osoba szczupla. Kiedys nie zwracalam na to uwagi, jednak teraz zaczelo mi to przeszkadzac mianowicie - rozstepy na biodrach oraz na piersiach (natura nie obdarzyla mnie wielkimi gabarytami, sa wrecz male, wiec w sumie nie mam pojecia skad rozstepy w tym miejsciu). Niestety, rozstepy te sa juz biale jednak czy istnieje sposob by moc sie ich w jakis sposob pozbyc? Najbardziej przeszkadzaja mi te na biodrach/posladkach. Pozdrawiam.
Rozstępy mają zwykle podłoże hormonalne, więc ich pojawienie się nie musi być związane z dużym rozciąganiem skóry. Znacznie ma też właściwa dieta, stosowanie niektórych leków oraz predyspozycje genetyczne.
Rozstępy białe czyli tzw. zanikowe można zmniejszyć przy pomocy zabiegów, niestety nie można ich się pozbyć całkowicie. Skuteczne mogą okazać się peelingi chemiczne, laseroterapia, mezoterapia i środki farmakologiczne w formie kremów (retinoidy).
dr Krzysztof Widerkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 13:09   #12
kowalskanataliapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: wątek powitalny

Jak to jest z bliznami po zabiegu powiększania piersi? Czy są one bardzo widoczne czy jest możliwość ich usunięcia bądź zniwelowania? Rozważam wykonanie takiego zabiegu (operacji?), ale właśnie kwestia ewentualnych blizn sprawia, że mocno się nad tym zastanawiam.
kowalskanataliapl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 21:39   #13
dr Krzysztof Widerkiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: wątek powitalny

Zabieg operacyjny powiększania piersi z użyciem wkładek zawsze pozostawia bliznę. Zwykle są one niewielkie i mało widoczne. Zabiegiem powiększania piersi nie pozostawiającym blizn jest zabieg z użyciem preparatu kwasu hialuronowego Macrolane. Jest to czasowe powiększenie, gdyż preparat ulega powolnej biodegradacji. W ten sposób można powiększyć niewielkie piersi o około jeden rozmiar.
dr Krzysztof Widerkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 16:51   #14
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Dot.: wątek powitalny

Czy da się dbać skutecznie o te okolice twarzy bez wypełniaczy?

Jestem szczupłą osobą w związku z tym mam bardzo cieką skórę pod oczami (brak tam tłuszczyku), są wgłębienia i cienie. Kremy które stosowałam do tej pory (drogeryjne) nie chroniły mnie przed zmarszczkami. Podczas bogatej mimiki twarzy, łatwo robią mi się nowe „kreseczki” , które szybko się pogłębiają.
Straciłam ochotę na pielęgnowanie ich gdyż moje starania widzę, że nie dają żadnych rezultatów.
Ola 24+

Edytowane przez molina_
Czas edycji: 2012-10-11 o 17:01
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 12:18   #15
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Dot.: wątek powitalny

Nikt mi nie odpisał?
Może jakoś złuszczyć skórę pod oczami i ją nawilżyć u kosmetyczki? Proszę o rady
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.